Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie dowaliło już z 15 cm i nadal pada, przed końcem kwietnia w pole pewnie nie wjadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten śnieg to tylko mnie wystraszył,bo po południu wyszło słoneczko i roztopiło wszytko co napadało.Są szanse na jakąś wiosnę na polach praktyczne śniegu nie ma i też nie są zmrożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety o rekordowych zbiorach raczej można zapomnieć część nawozu na pewno stracona bezpowrotnie a druga dawka nie wiadomo kiedy będzie można zapodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma to jakiś pomocniczy strumień powietrza, słyszałem że w takich opryskiwaczach można zejść poniżej 100 litrów na ha ale nie 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tydzień zimy a potem jeszcze topnienie śniegu, a w pole wjazd przy tych ilościach wody to sam nie wiem, przy tych warunkach (z azotem w rzepak nie wjeżdżałem) na I dawkę gdy by się udało 10 IV wjechać to można wszystko na raz dać 400 kg saletry czy lepiej podzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli planuje 400 kg to po polowie.przeciez nie pobierze 400 kg na raz.druga dawke na poczatku wybijania w ped.to jak podzieli dawki to juz jego sprawa.zrobi jak zechce.poza tym zobaczymy co jeszcze pogoda pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No macie problem. U mnie jeszcze sporo śniegu. Co nowego spadnie zaraz topnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze godzina dwie a po śniegu nie będzie śladu,za oknem +3 słabe słoneczko prawie wiosna.ciekawe jak szybko rzepaki zakwitną po nastaniu wiosny.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka pogoda niewpłynie naprzebieg wegetacji rzepaku, przecież to jest spowodowane aurą może trzeba zgłosić sie do ubezpieczycieli żeby pokrywali straty, co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okolice Chojnic śniegu po kolana dobrze że nawozu nie posiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote pierwsza dawka rsm była ładna pogoda a w niedziele spadło z 20cm

śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozy nie oglądasz,ja tam nie zacznę wcześniej niż prognozy pokarzą prawdziwą wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wIELKOPOLSKA WSCHODNIA ZE 30 CM ŚNIEGU ZASTANAWIAM SIĘ CZY COŚ BĘDZIE Z TEGO RZEPAKU OD 9 MARCA ŚNIEG A PRZED TYM DAŁEM SALETROSAN Z SOLĄ POTASOWĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prognozy nie oglądasz,ja tam nie zacznę wcześniej niż prognozy pokarzą prawdziwą wiosnę.

Zgadza się...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to powiedzieli w agrobiznesie azot podany po 20

Kwietnia nie zostanie w pelni pobrany

 

Jak to powiedzieli jeszcze w innym agrobiznesie ostatnia dawka azotu powinna zostać podana 30 dni przed kwitnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...