Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie zwracajcie uwagi na ich rady. Puszczają co im napiszą a kto to pisał. To jest program propagandowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to w formie żartu także spokojnie, bez obaw co do mojej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawóz powinien czekac na rzepak a nie rzepak na nawóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo czekac do wiosny która ma byc po 20 04 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was kizeryt z jakim Vatem bo ja kupiłem z 8% a zawsze był 23 i tak myślę czy to n ie podróba jakaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inż Witold Szczepaniak z akademi w Poznaniu zaleca na rzepaki na które nie zastosowano 1 dawki azotu zastosować go teraz w całości bo pózniej nie będzie wykorzystana ,co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co dasz 150 w czystym na jeden raz bądz 200 co oni piszą nie mieści sie w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inż Witold Szczepaniak z akademi w Poznaniu zaleca na rzepaki na które nie zastosowano 1 dawki azotu zastosować go teraz w całości bo p

ózniej nie będzie wykorzystana ,co o tym sądzicie?

Heniu muszę Ci powiedzieć że nie inż a doktor i jest on dzisiaj największym autorytetem (praktykiem ) w Polsce, myślę że mówi dobrze ale ja np mam dać saletrosan i RSM i w jednej dawce tego zrobić nie mogę. Jeśli wiesz to powiedz jakie jest zdanie Szczepaniaka na nawożenie azotowe 04,03, co stało się z tym azotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj czytałem jego wypowiedź na temat nawożenia rzepaku i pszenicy w marcu, konkretnie chodziło o dawką 300 kg saletry wysianej 5 marca. stwierdził krótko, że wysiana saletra będzie w całości dostępna dla roślin jak tylko zacznie się wegetacja i wygrani są ci którzy ją podali. O wymyciu w przeciągu miesiąca czy półtora nie ma mowy, straty niewielkie mogą wystąpić tylko jeżeli w momencie wysiewu było mokro a teraz będą duże opady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam tak jeśli facet wytrąbił gdziejś w telewizji czy w prasie żeby siać nawóz i nieopuźniać tych siewów przychodzi miesiąć zimy to myślicie że on terasz powie że sąstraty nawóz poszedł w glebe w atmosfere popłynoł do morza? Nigdy w życiu sie nieprzyzna do błędu no chyba że komuś w cztery oczy Wiadomom żeczą jest (było) że na rzepaki sie siało nawóz w końcu lutego początek marca i zazwyczaj w rzepaku ruszała już wegetacja i było ok. Teraz powiedzcie mi czy może lepiej posiać nawóz w końcu stycznia to byśmy sie odpowiednio wstrzelili w ruszenie wegetacji skoro niema strat no i rzepak by nieczekał za nawozem. Nikt przy zdrowych zmysłach niewysieje nawozy miesiąc czy półtora przed ruszeniem wegetacji!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,wywody tych doktorów traktuję z lekkim przymrużeniem oka bo praktyka swoje a życie swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając warunki glebowe, a było bardzo sucho na początku marca, nachylenie terenu, a jest płasko oraz znając tempo przemieszczania się danej formy azotu w konkretnej glebie, można stwierdzić jednoznacznie czy i jakie są straty. Poza tym wystarczy zbadać zawartość azotu w glebie do głębokości 90 cm. U mnie tak zbadałem i wyszło że w warstwie do 30 cm mam bardzo wysoką zawartość (N-min 244,3 kg) jesienią było średnio (N-min 94,8 kg), a głębiej średnią (taka samą mam w ciągu roku, bo stacja robi u mnie badania kontrolne regularnie teraz-94,8 kg, jesienią było 71,8 kg). Czyli w strefie korzeniowej jest ok, strat nie ma, a rośliny będą miały azot jak tylko ruszy wegetacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma inne wyniki? Chętnie się z nimi zapoznam. Może wtedy zmienię zdanie. Gdybanie co by było jak by było nie bardzo ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szopen72 jaki nawóz azotowy stosowałeś i jakia jest suma opadów od zastosowania nawozu do dnia pobrania próbek?

Ja siałem saletrosan 6 marca a 8 marca zaczęło padać i do dziś według pobliskiej stacji meteo napadało ok 30mm wody na metr, oczywiscie w postaci śniegu. Moim zdaniem nie jest to jakis bardzo wysoki wynik, tymbardziej że gleba glownie 3 a i b teren płaski i spływu powieżchniowego nie ma, niestety badań na zawartość azotu nie robie, ale Twoje wyniki napawają optymizmem.

Prawde mówiąc to jak na razie jako jedyny podałeś jakieś konkretne dane a nie tylko gdybanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opadów nie mierzyłem bo mam deszczomierz tylko do wody ale śniegu spadło ok 10 cm w marcu i 20 cm w kwietniu. Nie przypuszczam żeby przekroczyło średnią miesięczną normę. Najważniejsze że gleba w marcu była bardzo sucha, z drenacji do tej pory nic nie wypływa, wszystko wsiąka i jest w glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen choć raz susza się przydała, jak siałem jeczmien 6 marca to tumany kurzu.

 

Ja też jestem spokojny, wiem że dobrze zrobiłem, teraz na te pola nie wjadę co najmniej przez 2 tygodnie,(pszenica) więc powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM OBORNIK KURZY OD KURY NIOSKI Z KLATEK DOWÓZ NA TERENIE CAŁEGO KRAJU INFORMACJE POD NUMEREM TELEFONU 606793782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...