Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Od ostatnich wpisów trochę minęło chciałem spytać jak wam sypał w Tym roku?

Mnie kiepsko 1 -1,5 tony,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,czy w waszych uprawach łubinu występują szkody łowieckie ? U mnie jest z tym problem ale do tej pory uprawiałem groch (mieszanki) Zastanawiam się teraz nad siewem pszenżyta jarego z łubinem ,z góry dziękuje za odpowiedzi (i te mądre i te niezbyt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja uprawiam 30 ha z i nie widziałem za wiele szkód w nim, owszem są ścieżki bo zwłaszcza sarny lubią nim się chować, myślę ze nie jest za bardzo lubiana paszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łubin jest kłujący, u mnie jedyne szkody występują w uprawie następczej po łubinie, myśliwi twierdzą, że uproszczenia w uprawie zmniejszają poziom szkód (przynajmniej w przypadku dzików i kukurydzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. być może ktoś już o tym pisał, ale nie mogę znaleźć. Jak sobie radzicie z koszeniem łubinu? Bo u mnie strasznie dużo zostaje na polu;/ Próbowałem w rożny sposób grabie ustawić, ale jak się podniesie wysoko to nie nagarnia, jak za nisko to wszystko obija. Przesunąłem maksymalnie do tyłu i trochę pomogło, ale i tak sporo się osypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nagarniacz trzeba zwolnic i podnieść do góry, w bizonie był z tym zawsze problem, teraz w tukano to podnosi się go do góry i szybciej jedzie, łubin i jak ładnie się kładzie na ślimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jak najszybciej jechać, jak się tylko da.

nagarniacz ma tylko "spychać" położony łubin na hederze, nagarnianie przeważnie kończy się osypywaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ,czy w waszych uprawach łubinu występują szkody łowieckie ? U mnie jest z tym problem ale do tej pory uprawiałem groch (mieszanki) Zastanawiam się teraz nad siewem pszenżyta jarego z łubinem ,z góry dziękuje za odpowiedzi (i te mądre i te niezbyt )
Zasiej łubin gorzki ,słyszałem że potem można go jakoś odgoryczyć może ktoś wie jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem podnosić nagarniacz, szybciej jechać itp. ale wtedy mi strasznie zapychało heder. Szczególnie w tym roku był to problem, bo trafiła się taka odmiana łubinu, że ziarno się już sypało a łodyga była jeszcze zielona i trzeba było kosić.

Co do stołu to mi się to nie opłaca, bo rzepaku nie sieję a do samego łubinu nie ma sensu kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj zbierać wczesnie rano, albo po mgiełce, najgorzej jak strąk namoknie i wyschnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy .W tym nowym sezonie mam do zasiania łubin .Niestety gleba jest słaba 5 klasa i piach .Jaką odmianę polecicie żeby można było ją skarmić świnkami i plonowała w miarę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sialem z końcem kwietnia. Ukosiłem ok. 3 ton.

Zapomniałem dodać że ten plon dotyczył kawałka pola o pow prawie 4 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siany 20 kwietnia dał coś ponad 2tony. Dokładnie powiedzieć nie potrafię bo nie wiem ile połówek oDebra1łem na wialni, było ich dosyć dużo ale 2,5t wszystkiego to raczej nie było. Jak u mnie to był taki średni plon, bywało gorzej.

Zależy czy odmiana jest tolerancyjna na opóźniony siew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM OBORNIK KURZY OD KURY NIOSKI Z KLATEK DOWÓZ NA TERENIE CAŁEGO KRAJU INFORMACJE POD NUMEREM TELEFONU 606793782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jest jakaś możliwość odchwaszczenia łubinu powschodowo przeciwko dwuliściennym, głównie chodzi o jasnote tobołki polne, tasznik i komosę, i czy ewentualnie mona dodać do tego cos na perz bo jego też nie brakuje, łubin powschodził i ma jedną pare liści właściwych, z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 1 ha ukosiłem ok. 700 kg (ł. żółty), a pryskałem na modrak bo na polu najpierw było żółto a potem fioletowo - nazwe zapomniałem. W najbliższych latach nie przewiduje ponownego siewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślałeś że żółty da co z 8ton??? Łubin to trudna i grymaśna roślina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...