Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja na pierwszy rzut dam 250 kg saletrosanu i 230 kg saletry.na poczatku wybijania w pęd 200 kg saletry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego stosuje RSM .

z opryskiwaczem to za 3 tygodnie przypadkiem mogę mieć problemy z wjechaniem więc chyba lepiej wcześniej dać saletrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzuciłem dziś drugą dawkę - 250kg białej...doliczając wysiany niespełna miesiąc temu saletrosan będzie razem już 140N. Ostatnią dawkę planuję dać 20 kwietnia. W międzyczasie pójdzie Bor + OSD, Caryx 240SL , i pewnie jakiś (słowo zostało wykasowane) na Chowacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na pierwszy rzut dam 250 kg saletrosanu i 230 kg saletry.na poczatku wybijania w pęd 200 kg saletry

 

No to przyjdzie Ci siać te trzy porcje jednego dnia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś poszło 500 kg saletry zobaczymy co z tego będzie pewnie to była oststnia noc z przymrozkiem miejscami koleiny się robiły ale płytko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś dzisiaj przymrozek? ja się szykowałem i cała para poszła w komin, zostałem z rzepakiem zasilonym kizerytem, solą potasową i 300kg saletry w marcu i z pszenicą zasiloną tylko potasem, liczę na opady deszczu, które zagęszczą glebę i przyspieszą ogrzewanie i wysychanie wierzchniej warstwy gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na pierwszy rzut dam 250 kg saletrosanu i 230 kg saletry.na poczatku wybijania w pęd 200 kg saletry

 

No to przyjdzie Ci siać te trzy porcje jednego dnia,

wysieje saletrosan pozniej saletre jednego dnia.nie ma paniki na wschodzie zawsze wegetacja rusza pozniej i tak nie dalo rady wysiac w marcu nawozow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podlasiu dalej nie widać rzepaku z pod śniegu . ale bocki przyleciały na gniazdo idzie wiosna hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dziś poszło 500 kg saletry zobaczymy co z tego będzie pewnie to była oststnia noc z przymrozkiem miejscami koleiny się robiły ale płytko

0,5t/ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu profesor zalecał to trzeba sprubować a azot ma być zastosowany najpózniej miesiąc przed kwitnięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za przyjemność picia wódki pół litra z gwinta do dna. Ja bym to podzielił chociaż co tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w końcu profesor zalecał to trzeba sprubować a azot ma być zastosowany najpózniej miesiąc przed kwitnięciem [/quote co za madre glowy ze przewidza kiedy w tym roku rzepak zakwitnie.azot daje wedlug faz rozwojowych rosllin a nie wedlug kalendarza.ja bym nie dal 0.5 t saletry na raz.max 300 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to bzdura. Ziemie będzie tak zasolona że i tak roślina będzie miała blokadę przed pobieraniem. Ja dam kolejne 250 za 10 dni wcześniej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich deszczach to nie ma co czekać tylko od razu sypać nawozy i zacząć pryskać na grzyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że to bzdura. Ziemie będzie tak zasolona że i tak roślina będzie miała blokadę przed pobieraniem. Ja dam kolejne 250 za 10 dni wcześniej nie ma sensu.
A chociaż raz przyznajesz rację że profesor SZczepanik bzdury pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja będę orał pi........ wymoklisko, może ze 2 ha na górce zostawię, reszta pod pług, pewnie posieję jęczmień, w maju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak chowacze będę zwalczać ,chyba że nalot się opózni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chowacz zeruje u mnie w okolicy juz chyba ze 3 dni , ale nie ma jak wjechac ;[ kilkanascie sztuk widzialem juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ubezpieczone to startuj. Tak będą łazić po polu i liczyć chyba że masz obsadę to szkoda robić sobie nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był likwidator z PZU i...

I więcej nie ubezpieczam na zimę.

 

Wystarczy że rzuci ramkę i znajdzie dwa żywe i do widzenia.

Żeby coś dostać trzeba powtórki z zeszłego roku.

 

Od gradu i nic więcej nie ubezpieczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...