Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak herbicydy to nie łącznie z odżywkami ,już było o tym pisane wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie herbicydów to nie miałem okazji pojechać na jesieni więc teraz trzeba się szykować. Nie wiem ile to jeszcze czekać. Może z tydzień....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z herbicydem+siarczan magnezy 7kg/ha przymierzam sie może pod koniec przyszłego tygodnia. Teraz pora siać jare a nie pryskać. Pszenica zasilona 26 marca (przed opadami sniegu) piekna,ładnie ruszyła, uszkodzeń 0. Jak na moje oko za duzo nie wymyło albo wcale, woda nie stała na polu, śnieg powoli topniał. Warto było zasiać w porę, żeby rosliny nie głodowały. 2 dawka około 26-28 kwiecień też 200kg saletry 34%( lepsza rozpuszczalność i dokładnosć pokrycia powierzchni niż te grube granule).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałabym się zapytać jakie antywylegacze stosujecie bo chyba niedługo na nich pora a można je mieszać z herbicydami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem zapytać tych co mówili że azot z marca popłynie czy to zauważyli?

 

Ja posiałem 4 scieżki na pszenicy reszty nie zdążyłem i przyszła zima - żadnej różnicy między tą zasiloną w kwietniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyraźnie widać gdzie na uwrociach nie doleciała saletra w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzepakach widac wyrazie kto posial a kto nie , na korzysc tych ktorzy posiali , panowie oplaca sie kupowac odrzywki z Wuxal? sa bardzo drogie i czy warto w nie inwestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnicy nie widać sąsiad siał miesiąc wcześniej a mój nawet lepszy pszenica to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na rzepakach widac wyrazie kto posial a kto nie , na korzysc tych ktorzy posiali , panowie oplaca sie kupowac odrzywki z Wuxal? sa bardzo drogie i czy warto w nie inwestowac?
odrzywki wuxala sa dobre ale drogie.ja przerzuciłem sie na compo basfoliar.sa tansze a jokosc podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja juz tydzien po zapodaniu pierwszej dawki azotu 250kg na ha saletry 32, oraz 3 dni po 0,5 ccc + efekt zboże + terra sorb. Kolejny zabieg to bedzie zapewne mocznik 150 kg/ha i pozniej grzyb plus moddus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulator wzrostu można łączyć z nawożeniem dolistnym? jaki wpływ na działanie ccc będą miały obniżone temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1l ccc +0,25 l moddus.

 

czy taka jedna dawka to wystarczy bo na etykiecie podają od 1,8 do 2,2 l ,

Modus kosztuje ok 250 zł a CCC ok 15 zł - dlaczego jest taka różnica w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu teraz aplikować moddus? on też teraz wpłynie na krzewienie czy tylko na wzmocnienie źdźbła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moduss jeszcze za wcześnie. Teraz na krzewienie połowa dawki ccc i będzie bardzo dobrze. Modusa zostawiamy na później za drogi interes do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moddusem mozna tez dokrzewiac ale jest za drogi.ccc jest tanie i na dokrzewianie wystarczajace.jesli robimy mieszanine moddus i ccc to stosuje sie polowe dawki zalecanej obu srodkow.taka mieszanka skraca miedzywezla i dodatkowo usztywnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mieszaniny mocznika, siarczanu magnezu i nawozów dolistnych można dodać antywylęgacz? Praktykowaliście takie mieszaniny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj spraktykowałem, ale nie wiem jaki efekt ma stosowanie takich mieszanek, najbezpieczniej jest aplikować wszystkie składniki osobno, ale raczej nikogo na to nie stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś OSD Mineral + kapkę Stabilanu ok 0,7 litra...! Może się jeszcze troszkę rozkrzewi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica ktora byla plycej posiana-wlasciwie ziarno na wierzchu przebarwia sie na bialo, tak jak by efekt po chlomazonie u mnie na wszystkich polach ale tylko rosliny ktore wyrosly z nasion ktore byly na wierzchu ok 2-3% u was tez to jest??? jaka przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...