Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem pochlebne opinie na temat Jawora. Ja jednak od kilku lat zrezygnowałem z naszych odmian ,, nie sieję dużo max 5 ha , więc jakoś trawię większy wydatek o ok 600 zł i sieję lokalnie dostępne odmiany Satbau Linz.

Mają tą zaletę ze nie wylegają, oraz plonują na tyle wyżej żę wzrost plonu spokojnie pokrywa zwiększoną kwotę na zakup, nasion.

W zeszłym roku Belmondo plonowało na poziomie 12,5 tony , przy 24 % wilgotności., a kosiłem na początku pażdziernika.

W tym roku sięję Okato , jest nieco wyższa i podobno lepiej plonuje.

Koszt 225 zł/50 tys. wiec tylko 60-70 zł więcej jak za nasiona polskie.

Do polskich odmian w kukurydzy na ziarno już nie wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybor jest duzy gorzej z cenami -waz w kieszeni mi sie zaczal odzywac i mam pytanie czy sial ktos polska z hr smolice po 150 zl za jednostke 60 tys ?

Na kiche to sobie siej ale na ziarno nie polecam. Ja mam do smolić 15km. Często widzę ich poletka szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie znalazłeś to są poletka reprodukcyjne gdzie krzyżuje się linie męskie i żeńskie -plony nasion F1 wynoszą 2-4tony z hektara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie miałem na myśli ich poletek reprodukcyjnych tylko porównawcze z tabliczkami. Te reprodukcyjne też nie są złe tylko mówię że szału nie ma. Osobiście czeskie lepiej wypadały jak siałem smolickie i czeskie. Tylko że teraz czeskie mocno zdrożały a nasze cenę mają w miarę stabilną. Dlatego ludzie po nie sięgają. Nie znam nikogo kto by siał smolickie na ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieję i nie narzekam nie mówię że zachodnie nie plonują lepiej ale nie jest to regułą dużo zależy od roku ostatnie dwa lata były wyjątkowe dla kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko ocenić cenę nie znając lokalizacji, na kuj-pom to dobra cena, a macie jakieś oferty na suchą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie sial ktos z was kukurydze na polu o niskim pH mam pH w okolicach 4.9 pole 7 lat nie uzywane jak nie wiecej moze , i chce tu zasiac kukurydze 3 klasa ziemi , Co o tym myslicie bedzie sredni plon z tej kukurydzy zeby troche zarobic albo na zero wyjsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plon będzie, ale kukurydza najlepiej reaguje na zmianę pH, więc warto teraz zainwestować i zaaplikować czemprędzej jakieś dobre wapno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ,wapno bym juz dawno dal ale wziolem kilka tyg temu w dzierzawe a wapna nie zamawiam bo snieg lezy tirem nie wjedzie bo kawalek musi jechac i wlasnie nie wiem czy dam wapno bo zanim wyschnie to minie duzo czasu zeby wjechac tirem a jak wyschnie to posieje kuku i jak posieje fosfor to sie moze uwstecznic takze chyba po zbiorze zuce kredy z 5-6t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóży mówią że jak sie zorze łąke to najlepiej sobie radzi na takim kwasnym stanowisku właśnie kukurydza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drutowce polecam prestige forte,

 

kukurydza owszem wszędzie najlepiej sobie poradzi, ale jednocześnie świetnie reaguje na zmianę pH, więc warto zainwestować nawet w granulat i zaaplikować go pogłównie (ale koniecznie węglanowy, gdyż zbyt szybka zmiana pH może już zaszkodzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie przepłaciłem za Lumax. Próbuję jeszcze WingP - ciekawe jak wyjdzie.

 

Sianie się rozpoczeło, ale nie wszędzie da się wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję zasiać zastanawiam się tylko czy nie dać z 200 kg mocznika bo jak będzie sucho to nie wiadomo czy da się potem zapodać jakie macie doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś mieszaninę dualu+click+mezatrion=lumax.

Ja dziś posiałem na kichę. Jutro dalej jak pogoda dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zapodałem 150 kg mocznika do ziemi, od kilku lat stosuje mocznik nawet w przypadku siewu zbóż jarych z bardzo dobrym skutkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zapodać 250kg mocznika ale sieje 1ha 200kg korn kali i polidap 200kg będzie dobrze czy przesadzam ale sieję poletko doświadczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem po 300kg mocznika i soli potasowej i 200kg polidapu, żałuję teraz, że nie kupiłem korn kali, bo nie zdążyłem rzucić kizerytu, u Ciebie można by jeszcze dołożyć więcej potasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...