Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z robalami na Lubelszczyźnie? PIORIN podaje zagrożenie tylko na południu województwa .W pow. lubelskim znalazł ktoś coś w naczynku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa slodyszki i troche chowaczy.tydzien temu bylo duzo tego.w ciagu kilku godzin zlapalo sie 40 slodyszkow i 40 chowaczy.wczoraj patrzylem to kilka sztuk zlapane.jutro pojdzie toprex i proteus.dursban dawalem tydzien temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak długo działa mieszanina Dursbanu + Sherpa bo pryskałem w piątek, a do dziś brak śladu chowacza i słodyszka. Nie wiem czy to zasługa oprysku czy po prostu ich nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dałem ostatnią dawkę N 230kg mocznika. Rzepki w moich stronach ładne mają z 30 cm i powoli idą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po oprysku Caryxem odnotowałem całkowite zahamowanie wzrostu łodygi. Przez 3 dni po zabiegu rzepak na mijaku odskoczył pryskanemu o 15 cm jest zdecydowanie słabszy, wiodki i jasno zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liście są skręcone wzdłuż głównego nerwu na pół (jakby kartkę papieru złożyć na pół) po rozgięciu blaszka pęka. Co to?

Dodam, ze co chwila biegam i sprawdzam naczynia więc szkodnika bym nie podejrzewał.

Wyczytałem że to molibdenu brak, możliwe to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie ja też już o to się pytałem i chyba znam odpowiedz . Wyrwij korzeń a na nim zobaczysz blizna ( troche zgniłego korzenia ) albo gdy slady nie bedzie wtedy przetnij korzeń nozem tak na pół a zobaczysz słodkiego robaczka ( chyba chowacz brukwiaczek się zwie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie robaki tylko braki boru i mikroelementow.u mnie tez sa liscie poskrecane a robaczki przypilnowalem dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w korzeniu może być też śmietka,

ale te poskręcane liście to najprawdopodobniej brak molibdenu jak ktoś wcześniej napisał. możliwe że innego pierwiastka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem co kolega Marbar , tylko na polu gdzie jesienią po grochu był stosowany

Navigator . Na polu obok po pszenicy pryskanym Butisanem Star czegoś takiego niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie po navigatorze.sasiad ma nie opryskany rzepak i tez liscie skrecone.chyba to braki mikro i skoki temperatur miedzy noca i dniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aplikacja mieszanki toprex 0,3l oraz caryx 0,6l ma jakikolwiek sens? czy taka mieszanka wyreguluje pokrój i zapewni ochronę roślinę na poziomie pełnej dawki każdego z tych środków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest już póżno na takie zabiegi , lepiej dać mu boru teraz gdy idzie już w pęd a tak jak u mnie za tydzień bedzie kwitł to już tylko bor i dalej na robaka do zakwitnięcia bym proponował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja to już ostatni moment, u mnie wegatacja jest jeszcze bardziej opóźniona, na robale już jechałem tydzień temu razem z nawożeniem dolistnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrywałem korzenie i żadnych szkodników, więc to odpada.

 

Natomiast co pasuje to:

1. Susza,

2. Duze amplitudy temperatur -noc/dzień, nawet widać lekko fioletowe brzegi lisci- zahamowanie pobrania fosforu,

3. Full azotu,

4. Brak mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zastosowanie galery teraz kiedy rzepak wybija w pęd uszkodzi go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś stosowałem to sie potem ciągle odmładzał i dał coś koło 2 ton także nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy aplikacja mieszanki toprex 0,3l oraz caryx 0,6l ma jakikolwiek sens? czy taka mieszanka wyreguluje pokrój i zapewni ochronę roślinę na poziomie pełnej dawki każdego z tych środków?

 

Uwierz mi wystarczy sam Caryx u mnie zadziałał idealnie rzekłbym książkowo. Totalnie wstrzymał łodygę wiem bo zrobiłem mijaka i w trzy dni było 15 cm różnicy.

z tego co wiem to jeden z najlepszych środków na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie efekty skracania uzyskałem po tanim tebukonazolu, szkoda kasy na droższe preparaty gdy rośliny są mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałem toprex nawóz mikro pyrinex w środę rzepak mocny pąk niski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzepak ostro wybujał w pęd główny,odmiana tactic,(populacyjna)

Pytanie brzmi-czy teraz mogę prysnąć Toprexem,by przyhamować rozwój pędu głównego na rzecz tych dolnych pędów???

proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według moich obserwacji jest zapózno na regulacje wzrostu jedynie ochrona przed chorobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...