Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Liście są skręcone wzdłuż głównego nerwu na pół (jakby kartkę papieru złożyć na pół) po rozgięciu blaszka pęka. Co to?

Dodam, ze co chwila biegam i sprawdzam naczynia więc szkodnika bym nie podejrzewał.

Wyczytałem że to molibdenu brak, możliwe to?

 

Mam to samo, ale tylko zaobserwowałem to na Kolumbie. Na Visbim czegos takiego nie ma, Artodze też nie, musze sprawwdzic jeszcze Exquisite'a. Wszystkie odmiany mozna powiedziec ze na tym samym polu. Azotu dostał 200kg, 2 tyg temu 400g boru (jednorazowo, troche dużo?), 2 kg super 5+, oczywiście siarczan 5%, mocznik 5%, dursban + cyperkill. 4 dni temu dostał jeszcze znów 150g boru, 1 kg super 5+, siarczan + toprex. Dziwne to i zastanawiające, dodam, że ogolnie jest w bardzo dobrej kondycji (to pewnie za sługa tego N któy miał popłynąć do Bałtyku, ale chyba postanowił jednak zostać), wody mu nie brakuje (jeszcze) gleba 3a- troche moze 2, ph ok 6,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja takie efekty skracania uzyskałem po tanim tebukonazolu, szkoda kasy na droższe preparaty gdy rośliny są mocne.
ja tebukonazol juz dawno odstawilem.lepszy jest toprex i caryx.nie ma porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co radzicie zastosowac na T2 oprocz pictora w rzepaku na platka , na t1 dalem alert solo i czysto jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zmieszałem: PK+Bor+Pyrinex 480EC.......bardzo dałem ciała? mieszajac odzywki z tym Pyrinex'em???? Na dodatek 3 godz. po oprysku chwilowy opad atmosferyczny ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kontekście mieszania różnych nawozów każdy doradca ma inną wizję i co najistotniejsze brakuje uzasadnienia dla unikania mieszania, jeśli dana mieszanka nie wytrąca osadu i działa poprawnie na rośliny to jest ok

 

http://zapodaj.net/0a7ac1fb848ac.jpg.html

cóż to za niedobór? bor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tylko zacząłem zabawę z rzepakiem na 1 strzał B, MgSO4, nurelka mocznik 25kg/2000l i wszystko mi działa. Jak temperatura pasowała to jeszcze tebukonazol szedł do beki. U mnie robiona nurelka przestaje działać po 9 dniach jutro powtórka z tebukonazolem i MgSO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaję mi się z boru najlepiej z niczym nie mieszać
bor mozna mieszac z mikro,fungicydami,insektycydami.nie miesza sie tylko z siarczanem magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a myślałem, że nie można z niczym. skoro tak stosujecie i nic się nie dzieję to też tak zacznę- zawsze jeden przejazd mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o siarczan magnezu- do jakiej fazy można nim pryskać w rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej postaci bor stosujecie, czy jako boran sodu czy też boroetanoloamina. Większość nie widzi w tym różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a która forma jest bezpieczniejsza?

 

@Grześ dlaczego tak często aplikujesz tebukonazol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniejsza zapewne organiczna (boroetanoloamina), tutaj jednak chodzi głównie o szybkość wchłaniania a potem przyswajalność (przez liście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaję mi się z boru najlepiej z niczym nie mieszać
bor mozna mieszac z mikro,fungicydami,insektycydami.nie miesza sie tylko z siarczanem magnezu

 

Może się powtarzam, ale od kiedy ja pryskam, zawsze mieszam bor z siarczanem, nigdy nie robiłem inaczej. Mój ojciec też zawsze tak robił i nigdy nic się nie stało, znam wielu rolników, którzy tak robią (nie jestem odosobnionym przypadkiem), nigdy także w żadnej literaturze nie wyczytałem, że tak nie wolno. Skąd masz takie zdanie/opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy u was zakwitnie??

u mnie jeszcze daleko.ogólnie czym lepszy tym siedzi niżej przy ziemi tylko głodujące wypuściły już swieczke do kwitnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesienią też tylko ccc?

Na jednym kawałku tak a na tym co później posiałem poszedł caryx jesienią zamiast ccc. Czekam na pogodę u mnie albo zimno albo robota że nie pojechałem tebukonazolem a teraz znów zimno i mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem opracowanie firmy sakata co do zasilania warzyw kapustnych w mikroelementy, z niego wynika że boru nie wolno łączyć z nawozami azotowymi, zaleca się z fosforowymi i potasowymi, co do reszty nie są wymienione, więc pewnie z siarczanem można ,

co do molibdeny to wręcz odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem na kwiatkach mojego rzepaku słodyszka na jednym 3 na drugim 2 na trzecim nic. Nie dawno pryskałem Dursban + cyperkil to nie wzięło go ? Co teraz robić pryskać znów jakimś wynalazkiem? jak przyglądałem się to on na kwiatku leży do góry brzuchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile minęło od ostatniego zabiegu? Dursban nie wytrzyma więcej niż max 10 dni przy sprzyjającej pogodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki czym pryskac na słodyszka Proteus i dursban juz byly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaję mi się z boru najlepiej z niczym nie mieszać
bor mozna mieszac z mikro,fungicydami,insektycydami.nie miesza sie tylko z siarczanem magnezu

 

Może się powtarzam, ale od kiedy ja pryskam, zawsze mieszam bor z siarczanem, nigdy nie robiłem inaczej. Mój ojciec też zawsze tak robił i nigdy nic się nie stało, znam wielu rolników, którzy tak robią (nie jestem odosobnionym przypadkiem), nigdy także w żadnej literaturze nie wyczytałem, że tak nie wolno. Skąd masz takie zdanie/opinie?

Przedstawiciel u którego zaopatruje sie w hurtowni twierdzi ze bor sie uwstecznia w polączeniu z siarczanem magnezu.Duzo osób też to potwierdza ale chętnie zobaczylbym moze jakies opracowanie z doswiadczen laboratorium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki czym pryskac na słodyszka Proteus i dursban juz byly...
na innym portalu ktos zachwalal Avaunt.jest jeszcze Plenum.Oba środki są nowościami w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaję mi się z boru najlepiej z niczym nie mieszać
bor mozna mieszac z mikro,fungicydami,insektycydami.nie miesza sie tylko z siarczanem magnezu

 

Może się powtarzam, ale od kiedy ja pryskam, zawsze mieszam bor z siarczanem, nigdy nie robiłem inaczej. Mój ojciec też zawsze tak robił i nigdy nic się nie stało, znam wielu rolników, którzy tak robią (nie jestem odosobnionym przypadkiem), nigdy także w żadnej literaturze nie wyczytałem, że tak nie wolno. Skąd masz takie zdanie/opinie?

Ja w piątek dałem Vitall B Z SIARCZANEM MAGNEZU i Tebukonazol i rzepak wyrażnie sie zrobił jaśniejszy co może być przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...