Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest to samo.... Czy te rośliny przeżyją czy wypadną ?? Bo na jednym polu jest tego z 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica juz opryskana gold 1,25l/ha + protugan 2,5l/ha zobaczymy czy progtugan sprawdzi sie na miotle. Juz 2 lata z rzedu attribut przepuscil miotle, ale za to gold na 2-liscienne sprawdzony. N a probe zastasowalem na jednym kawalku siarczan magnezu(MgO-23,So3-46) 6kg/ha/200l wody. Czekam na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskacie już pszenicę ozimą na chwasty? może lancet już (on do 1 kolanka). Może ktoś już 1 kolanko zaobserwował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskacie już pszenicę ozimą na chwasty? może lancet już (on do 1 kolanka). Może ktoś już 1 kolanko zaobserwował ?

Chwasty zwalczone w poniedziałek. Poszedł Lancet + magnez. Do tygodnia pojadę z fungicydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskacie już pszenicę ozimą na chwasty? może lancet już (on do 1 kolanka). Może ktoś już 1 kolanko zaobserwował ?

U mnie po chwastach pozostało tylko wspomnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowaliście również olbrzymią presję chorób grzybowych? u mnie w okolicy na plantacjach w ciągu dwóch dni zrobiła się masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zrób zdjęcie rozebranego źdźbła a nie roślin z takiej odległości.Na oko w ten sposób to bym się wstrzymał jeszcze kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to lancet już powinien być zastosowany lancet stosuje się do fazy pierwszego kolanka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ci nikt nie powie czy jest kolanko , macaj pszenice od dolu i powinienes wyczuc zgrubienie albo przekroj ja w pol w zdluz i zobacz gdzie jest . Panowie stosowac juz 2 dawke saletry bo 1 dalem 6 marca pszenica ladna zielona za ok 3-4 dni bedzie kolanko 1cm nad ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosować stosować, u mnie jest sucho już, wiec zanim zadziała to będzie akurat po redukcji pędów płonnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z pszenicą, ponieważ żółknie od spodu a także końcówki liści. Półtora tygodnia temu była zasilana RSM-em.

Jaka może być przyczyna żółknięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też padają placami liście od dołu, więc jest to grzyb albo niedobory spowodowane suszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być to bodajże niedobór magnezu.

panowie jakie macie koncepcje na ochronę T1?? ja nie mogę się zdecydować, chciałem stere univo ale już nie dostępne, nowe za drogie. zdecyduje się pewnie na 3 zabiegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten chwast wygląda mi na życice.lancet nie ma go we wrażliwych.Axial w dawce 0.45 l zwalcza ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rośnie w skupiskach i jest jaśniejszy od pszenicy? A nie jest to przypadkiem owies głuchy?

W każdym razie Axial zwalczy i wystarczy 0,3 albo Puma, Apyros.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...