Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:35 Sob 20 Gru 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 338, 339, 340  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ukasz52

PostWysłany: 22:58 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w miare sucho jak sieje to czasem drobny śnieg poprószy ale zaraz słonko...
jak to marzec ale ogólnie to pogoda super jeszcze kilka dni i po zasiewach.
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luki21

PostWysłany: 22:33 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W marcu jak w garcu.....nie mam pojęcia z czym macie problemik...jak ktoś widzi coś niezwykłego w tej pogodzie to znaczy że ma coś źle poukładane śnieg w marcu nie powinien nikogo dziwić, tak jak przymrozek w maju... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
witalis

PostWysłany: 17:16 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel o jakiej ty zimie mówisz u mnie rano -1 a w południe +4 normalna pogoda jak w marcu. Co ty się się tak tej zimy boisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gargamel

PostWysłany: 16:14 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty taki nerwowy jestes?O azot dbają przelatujące stada gesi ,tak ze go stosuję.Dyskutowałem o pogodzie, a nie nawożeniu wiec odpuść.
Powrót do góry
rotor69

PostWysłany: 14:03 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nie stosujesz to nie zabieraj głosu w dyskusji, a eko wcale nie znaczy bez azotu
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 13:47 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam azotu nie stosuje ,przechodzę na eko,chodzi mi o to ze niezbadane sa prawa natury.
Powrót do góry
rotor69

PostWysłany: 10:36 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie co wy macie nasr... w głowach z tymi poworotami zimy? przecież nie będzie waliło sniegiem do końca kwietnia. a jak przyjdzie tydzień ochłodzenia to wszystkiego szlag nie trafi. Gargamel posialeś azot 15 III tak jak mówiłeś? jak tak zrobiłeś to przegrałeś bo tydzień zimna to azot Ci spłynie z wodą roztopową a roślina go nie wykorzysta, bo wegetacja przystopowała. ten kto posiał z miesiąc temu więcej na tym zyskal , bo było ciepło i roślinkli dobrze azot wykorzystały. pozdr. kulig to trzeba było robić na Boże Narodzenie w te święta lejemy sięSmile
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 09:50 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witalis napisał:
Słuchaj Gargamel zacytowałeś mój post z 6 lutego to chyba jasne że na początku lutego można mieć obawy co powrotu normalnej mroźnej i śnieżnej zimy przez kilka tygodni. co do rozdwojenia jaźni to jej nie mam bo po ustąpieniu ostatniego "incydentu zimowego w lutym który trwal aż 3 dni" zdecydowałem się na wysiew saletry i tego nie żałuję a Ty czekaj na zimę stulecia w marcu-może przyjdzie bo moje dzieci czekają na kulig. Wd mnie to atak zimy potrwa kilka dni. Co do do wpływu długich snieżnych zim a takie są i mroźne zazwyczaj to przypomnij sobie zimą 2005/2006 coś Ci zacytuję 4 PORY ROKU Nr 1/2007 "W okresie zimy doszło do silnego przemarznięcia systemu korzeniowego ozimin, był to kolejny czynnik ograniczający plonowanie", więc chyba długie, śnieżne a co za tym idzie długie zimy nie poprawiają plnu ozimin.
ćoś widzę że wykrakałes sobie ta zime ,a po niedzieli ma byc podobno jeszcze ciekawiej.P.S Jak tam kulg,udany?
Very Happy
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 07:31 Sro 19 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Braki magnezu będzie widać szczególnie przy suszy, zablokuje wtedy wchłanianie pozostałych składników.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 21:51 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że 20q/ha masz gwarantowane ,a tak na poważnie magnez to wazny składnik i powinieneś go uwzględnić w nawożeniu.
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 21:22 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie zrobiłem próbki gleby i wyszło mi ph 6.5 zawartość fosforu -bardzo wysoka ; potasu - średnia; Magnezu- niska

co z plonami można coś z tego wyciągnąć???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
witalis

PostWysłany: 19:53 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak była pogoda na końcu lutego i początku marca to trzeba było wjeżdzać bo teraz ma być wiele dni z pogodą fatalną i możesz zabiegu nie wykonać nawet do końca marca a potem skuteczność tolurexu spadnie ponieważ słaba zwalcza chwasty w późniejszych fazach. a modłeś nim zrobić zabieg nawet w okresie spoczynku zimowego oczywiście bez okrywy śnieżnej. Czasem warto.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 18:59 Wto 18 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pryskaliscie uz tolurexem? Bo ja nie moge w pole wjchac... za nic... pada i pada albo wieje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
michał75

PostWysłany: 22:54 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wysokiej dawce powinno być rewelacyjnie. 125 gram Epoksykonazolu, który ciągle uważany jest za najlepszy lub czasami jako drugi triazol oraz dużo lepsza strobiluryna 150 gram to brzmi zachęcająco. Niestety Krezoksym nie był już pierwszej młodości i jakości. Nie wiem jak pod względem ceny.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 18:23 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie mam pytanie z trochę innej beczki ,mianowicie czy nowy fungicyd opera max pak ,będzie równie dobry jak juwel 483tt,chciałem wziąć juwela ale dalgeta ni ma . Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michał75

PostWysłany: 17:23 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kontynuując dalej wątek prowokacyjnego pytania o podział dawki, (Witalis zrozumiał i wyjaśnił temat). Czy to porównanie do flaszki odnosi sie do dawki 90 kg N/ha czy powyzej 120 kg N/ha. Azotu w dawce całkowitej poniżej 100 kg nie dzieli się. Słyszałem też o takich którzy nie dzielą flaszki...
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 17:12 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten z ferm od niosek ma dużo fosforu widziałem kiedyś analizę takiego obornika. Nawet byłem zaskoczony, nie pamietam dziś cyfry ale niemalby wystarczałol.
Michał spróbuj wypić flaszkę wódki z gwinta a podziel ją sobie na dawki to zrozumiesz po co dzieli się azot.[/quote]

Czy aby dobrze złapałeś kontekst pytania?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 16:19 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witalis napisał:
Obornik kurski ma zbyt dużo azotu w stosunku do potasu i fosforu.

Ten z ferm od niosek ma dużo fosforu widziałem kiedyś analizę takiego obornika. Nawet byłem zaskoczony, nie pamietam dziś cyfry ale niemalby wystarczałol.
Michał spróbuj wypić flaszkę wódki z gwinta a podziel ją sobie na dawki to zrozumiesz po co dzieli się azot.
Powrót do góry
witalis

PostWysłany: 06:41 Pon 17 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian masz rację że nadmiar azotu w tym okresie powoduje wysoki współczynnik krzewienia, ale ja stosuję rzadki siew i u mnie wskazane jest silne krzewienie.
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 20:59 Nie 16 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno pytanie do witalisa.
Po zeszłym roku pamiętam, że większość pracujących w rolnictwie wpadło w panikę wywołaną wczesną wiosną. Panika była niepotrzebna. Moment początku strzelania w źdźbło został przesunięty od 5 do 7 dni. Pozostałe fazy były juz poprzesuwane o 2-3 dni.
Boje się więc że kumulacja dostępności azotu w proponowanych przez Ciebie terminach wystąpi w fazie początku strzelania w żdźbło (liczę dostępność saletry po 10-14 dniach). Roślina w takich warunkach będzie trzymała wysoki współczynnik krzewienia przy okazji trudno będzie utrzymać łan w odpowiedniej architekturze i zdrowotności. W momencie końca strzelania w źdźbło kiedy ustala sie ilość płodnych kłosków, azotu może już nie być ze względu na zużycie go na niepotrzebną budowę wielu źdźbeł płonych.
Jest to tylko teoria, ale co o tym myślisz?
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 20:22 Nie 16 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witalis napisał:
O fazie rozwojowej oczywiście decyduje długość dnia ale nawożenie intensyfikuje ten proces. Azot dzielimy ze względu na jego ruchliwość i straty. Dlatego lepiej przewidywaną dawkę pod pszenicę podzielić na 3 dawki. Początek wegetacji, początek strzelania w źdzbło , kłoszenie.

Czy druga dawka nie ma na celu blokady redukcji ilości ziarniaków w kłosie?
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:02 Nie 16 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ciekawe jak wyszli ci co rsm w lutym rozlewali, bo podobno rsm w niskich temp slabo dziala
Powrót do góry
witalis

PostWysłany: 19:48 Nie 16 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obornik kurski ma zbyt dużo azotu w stosunku do potasu i fosforu.
Powrót do góry
witalis

PostWysłany: 19:45 Nie 16 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi sąsiedzi też pukali się w czoło jak zasilałem bo oni czekają na kwiecień z pierwszą dawką. Ja w kwietniu posieję drugą dawkę.(Ostatnio w kwietniu pierwszą dawkę siałem w 2006 roku ale wtedy 21 marca leżał u mnie jeszcze śnieg i było kilkanaście stopni mrozu)
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 19:37 Nie 16 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Podobna reakcja jest na zbyt dużą dawkę kurzka.

O z tym to prawda znajomy ma brojlery i wali prawie co rok to w burakach 13-14% polaryzacja a pszenica niby ładny kłos a poślad a ochrone wali na maksa
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 338, 339, 340  Następny
Strona 293 z 340

Skocz do: