Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:58 Wto 31 Mar 2015

Agrifirm
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 342, 343, 344  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michał75

PostWysłany: 22:42 Czw 3 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na liść flagowy taniej od Amistaru z Arteą wyjdzie Olympus z Arteą lub tebukonazolem. Chlorotalonil w Olympusie jest szacowany dosyć nisko, a świetnie poprawia skuteczność mieszaniny na septoriozę. Swing top to świetny triazol, rozwiązanie jest szczególnie dobre jeżeli septorioza siedzi już w roślinie. (23 dni trwa jej rozwój ukryty, mogła nastąpić infekcja a nie ma jeszcze widocznych objawów). W swingu jest mniej strobiluryny więc efekt fitotoniczny - dopędzenie plonu - jest nieco mniejszy. Obydwa rozwiązania są ciekawe, możesz wybrać to co będzie lepiej dopasowane do warunków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szopen72

PostWysłany: 19:45 Czw 3 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michał75 napisał:
szopen72 napisał:
Nie trzeba można dać mniej np 25 g ale jest trochę późno i chwasty spore i wolę dać troszkę więcej niż potem poprawiać.
Chociaż z w zeszłym roku dałem 25 i było ok. sam nie wiem a wydam tylko 15 zł więcej na ha.

A nigdy nie zauważyłeś jak Apyros trzyma pszenice? Nie boisz się o fito? Może nie widać plam czy przebarwień jednak pszenica nieźle hamuje wzrost.

Nie zauważyłem a w zeszłym roku miałem pryskaną Opalem i Apyrosem i nie widziałem różnicy. Dodaję standardowo 6% mocznika, 2.5% magnezu i Insol zbożowy.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 16:14 Czw 3 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do michał 75 , jak myślisz co będzie lepsze na liść flagowy swing top ,czy amistar ,amistar+artea ,a może coś innego.koniecznie żeby była dobra strobiluryna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michał75

PostWysłany: 12:27 Czw 3 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Nie trzeba można dać mniej np 25 g ale jest trochę późno i chwasty spore i wolę dać troszkę więcej niż potem poprawiać.
Chociaż z w zeszłym roku dałem 25 i było ok. sam nie wiem a wydam tylko 15 zł więcej na ha.

A nigdy nie zauważyłeś jak Apyros trzyma pszenice? Nie boisz się o fito? Może nie widać plam czy przebarwień jednak pszenica nieźle hamuje wzrost.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 05:56 Czw 3 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sekator OD 1l-317 zł przy dawce 0.1-0.15/ha
Apyros 133g 452 zł przy dawce max 26.5g/ha
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 22:20 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem gdzie wy kupujecie środki ale ja dałem za 250g Sekatora 84zł
a za 200g atlantisu też coś koło 80zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
szopen72

PostWysłany: 20:49 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 20:35 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już trzeba stosować 30 g Apyrosu?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 20:16 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sekator zwalcza chabra bo w etykiecie nic na ten temat nie ma?
Ja stosuję Apyros 30g (101zł) i generyk Granstaru-Helm Tribi 20g (28zł) więc koszt taki sam.
Powrót do góry
DAREX

PostWysłany: 19:55 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
DAREX napisał:
center napisał:
hmmm a u mnie odwrotnie:D Chawst wielki:D już:/ i trzeba pryskac:/ choć by tolurrexem narazie ja uważam że to dobry środek bo pszenica sę krzewi wczesniej sporo niż jara i oczyszczenie wstępne pola jest potrzebe ozimej w tym czasie żeby się rozwijała w miare wolna:D Dobra ale to moje spostrzeżenia jak macie lepsze pomysły psizcie ja chętnie czegoś nowego się dowiem tylko panowie cena..:/
Chłopie nie kąbinuj poczekaj jeszcze trochę jak tęperatura się podniesie i zastosuj ATLANTIS 02+SEKATOR 0,15 efekt murowany i nie będziesz musial poprawiać napewno ci to taniej wyjdzie jak jakieś śmieszne poprawki Twisted Evil

Hmm mpewnie tak a ile to wychodzi na hektar?
ATLANTIS 83pln+ Sekator 45pln=128/ha
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 19:49 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erdem napisał:
luki21 napisał:
ja dziś Atlantis + Sekator + Karben w dawkach kolejno: 270g+150g+0,5l
czemu dajesz taką duża dawke Atlantisu? w zeszłym roku pryskałem 12 kwietnia bo jakos wcześniej nie bylo warunków pogodowych tak że chwast był juz nie maly i dałem 200g a na polu nie było ani jednej miotełki ani owsa głuchego. Przy takim zestawie jak dajesz uważaj na chabra i fiołka.
Nie wiem kiedy w tym roku będą warunki do oprysku ale zestaw mam ten sam czyli Atlantis 200g+Lintur150g+Grodyl 10g.
Teoretycznie nie zalecane jest mieszania linturu z innymi srodkami z grupy sulfonylomocznikow czyli również Atlantisem ale nie widze skutków ubocznych a efekt jest bardzo dobry.W tym roku koszt takiego zabiegu to 154zł/ha.

dlaczego daje?
a no dlatego ze mam zaawansowanego wyczyńca polnego a dawką 200g mogę go tylko pogłaskać Smile zastanawiałem sie nad 300-350 ale...Wink
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 19:45 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chaber mam dlatego stosuje huzar pak ,czyli huzar +esteron ,czyli 2,4D,i zastanawiam sie czy nie prysnąc najpierw huzarem a potem esteronem jak już będzie cieplej?

MACIEK A ILE CI WYCHODZI TAKI ZESTAW W PRZELICZENIU NA 1HA

I DO INNYCH ILE WYCHODZI ATLANTIS+ SEKATOR W PRZELICZENI NA HA
Powrót do góry
center

PostWysłany: 19:02 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DAREX napisał:
center napisał:
hmmm a u mnie odwrotnie:D Chawst wielki:D już:/ i trzeba pryskac:/ choć by tolurrexem narazie ja uważam że to dobry środek bo pszenica sę krzewi wczesniej sporo niż jara i oczyszczenie wstępne pola jest potrzebe ozimej w tym czasie żeby się rozwijała w miare wolna:D Dobra ale to moje spostrzeżenia jak macie lepsze pomysły psizcie ja chętnie czegoś nowego się dowiem tylko panowie cena..:/
Chłopie nie kąbinuj poczekaj jeszcze trochę jak tęperatura się podniesie i zastosuj ATLANTIS 02+SEKATOR 0,15 efekt murowany i nie będziesz musial poprawiać napewno ci to taniej wyjdzie jak jakieś śmieszne poprawki Twisted Evil

Hmm mpewnie tak a ile to wychodzi na hektar?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
erdem

PostWysłany: 12:14 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszesz moze jedynie szkodzic kumulacja składnika ale raczej tylko gdyby trzeba było zaorać plantacjie a w okresie wegetacyjnym środek sie neutralizuje.W normalnych warunkach nie powinno być problemu z tym. mam nadzieje Very Happy
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 12:05 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Lintur idzie na pole z IPU lub CTU nie ma problemu kumulacji. Ci od Linturu chyba trochę za bardzo dmuchają na zimne bo sam Lintur w dawce 150 g to wniesienie zaledwie dodatkowo 6 gram sulfonylomocznika, więc nawet jeżeli jest stosowany z Atlantisem czy Apyrosem do jesieni nie powinno być problemów.
Powrót do góry
michał75

PostWysłany: 11:45 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skutki uboczne Linturu to zaleganie sulfonylomocznika w glebie i ograniczenia w doborze roślin następczych.
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 07:57 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luki21 napisał:
czemu dajesz taką duża dawke Atlantisu? w zeszłym roku pryskałem 12 kwietnia bo jakos wcześniej nie bylo warunków pogodowych tak że chwast był juz nie maly i dałem 200g a na polu nie było ani jednej miotełki ani owsa głuchego. Przy takim zestawie jak dajesz uważaj na chabra i fiołka.
Nie wiem kiedy w tym roku będą warunki do oprysku ale zestaw mam ten sam czyli Atlantis 200g+Lintur150g+Grodyl 10g.
Teoretycznie nie zalecane jest mieszania linturu z innymi srodkami z grupy sulfonylomocznikow czyli również Atlantisem ale nie widze skutków ubocznych a efekt jest bardzo dobry.W tym roku koszt takiego zabiegu to 154zł/ha.
Powrót do góry
rudemenes

PostWysłany: 06:53 Sro 2 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam miłych wspomnień jeśli chodzi o Sekator. w poprzednich latach nie załatwił mi do końca chabru. Wczoraj na chwasty dwuliścienne dałem FACTOR - 1,25 l/ha. Jednoliścienne poszły na jesień EXPERT'em.
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 22:50 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 22:31 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dzis prysnalem granstar+grodyl 0,2+0,25
Powrót do góry
DAREX

PostWysłany: 22:06 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 21:54 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chaber mam dlatego stosuje huzar pak ,czyli huzar +esteron ,czyli 2,4D,i zastanawiam sie czy nie prysnąc najpierw huzarem a potem esteronem jak już będzie cieplej?
Powrót do góry
center

PostWysłany: 20:53 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 20:21 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam czas na pryskanie ozimin bo chwasty małe a nawet na niektórych polach co orałem i siałem w nocy to czyściutko jest

@Maciek jak pryskasz Huzarem to mniemam że nie masz chabru Question
Powrót do góry
center

PostWysłany: 20:06 Wto 1 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lentipur to to samo co tolurex kurde ile dawałeś tego? -12? wow szoookk nie powinno tak byc:-( hmm
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 292, 293, 294 ... 342, 343, 344  Następny
Strona 293 z 344

Skocz do: