Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na moje to taka przerośnięta miotła.tak czy inaczej axial albo puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ten chwast jest jaśniejszy niż pszenica zielony jasny kolor wąski lisć rośnie kępami takimi jeśli to owies głuchy i miotła to lancet powinien poradzić gorzej jak życica ale jej ani apyros ani atribut nie bierze axial też nie mam info. hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się co to tylko 1l Pumy universal + 50g Grandstaru zaleczy wszystko...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to owies głuchy to go zwalczysz. Ale o tej porze to głuchy dopiero wyłazi. Miotła ma chyba węższe liście i stojące prosto do góry. Tak się składa że w moim rejonie jest dużo osób które sieją trawy na nasiona i mają w zbożach problem z samosiewami. Bo po prostu nic tego nie bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda ten chwast jest jaśniejszy niż pszenica zielony jasny kolor wąski lisć rośnie kępami takimi jeśli to owies głuchy i miotła to lancet powinien poradzić gorzej jak życica ale jej ani apyros ani atribut nie bierze axial też nie mam info. hmmm
zycice zwalczalem u siebie w pszenicy jarej.rosla rowno z pszenica.stosowalem axial w dawce 0.45 i zwalczył ją super.zycica jest z rodziny trawiastych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławek stosowałeś już wcześniej soligor?
stosuje soligor od 2 lat w jeczmieniu na t1 w pszenicy na t2.dawka 0.8 l.wydaje sie lepszy od falconu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie jest wyczyniec polny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie mieszaj Pumy z niczym !!!

Bo?

Nie ma prawa się nic stać mieszaj śmiało tak jak jest na etykiecie....! Mieszam ją od lat... i nigdy się nic nie dzieje a działania powalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to przypadkiem nie jest wyczyniec polny ?

Za duży jak na wyczyńca o tej porze...! W tej chwili wyczyniec nie jest dużo większy od miotły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo skuteczność działania Pumy w mieszance z herbicydami spada do 50% a może nawet i więcej. Pomijając zasadność działania to granstar lepiej w mniejszej dawce z grodylem pomieszać lub starane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odnośnie mieszani Pumy z innymi herbicydami.Kiedyś przeprowadziłem test (małym opryskiwaczem ogrodowym) mieszaniny Pumy i Mustanga w jęczmieniu jarym.Były widoczne uszkodzenia liści https://lh5.googleusercontent.com/-MBfwv3gJ0Y4/UYIFQ3E2lyI/AAAAAAAAAsQ/j_w5n8zKuAg/w795-h298/test+Puma-mustang.jpg i dłuższy czas się utrzymywały.Ale póżniej się wyrównało i w żniwa nie mogłem dokładnie zlokalizować tego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak stosowalem pume robilem 3 dni przerwy od zabiegu na dwuliscienne.Wiem ze puma nie jest zalecana do mieszaniny jesli chcemy uzyskac dobry efekt zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirtuoza dalem w tym roku 1,2 l .Osiris jest nowoscia w tym roku i zalecaja 1.5-2.5 l.planuje podac 2l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź zastanawiał mnie osiris bo tak jak mówisz jest to nowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nabyłem nieświadomie z CN razem z pszenżytem trawę wiechlinę. Dość dobrze sobie z nią radzi Atlantis ale trzeba do niego dodać coś na dwuliścienne. W pierwszym roku myślałem że w pszenżycie ozimym wyrósł owies głuchy, takie było podobieństwo w wczesnych fazach rozwojowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy będą jakieś skutki uboczne jeśli zastosuję antywylegacz jeśli 1 kolanko jest 2-3cm nad ziemią? Dawka 1,5L/ha. Na dziś jest taki stan, myśle że uda mi się wjechać dopiero w poniedziałek bo po deszczach na rędzinie jutro nie da rady. Z chlorkiem to pierwsza moja zabawa i nie chciałbym tego zawalić, z etefonem mam doświadczenie ale w jęczmieniu i działa super i ni etrzeba tak pilnować fazy rozwojowej rośliny. W pszneicy jeszcze regulatorów nie stosowałem ale w tym roku juz trzeba bo poszło 156kg N/ha. Odmiana Smuga,piekna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz do 0,8 -1 litra ccc i dodaj 0,2 l moddusa,

ja mam podobnie jak u ciebie, ten zabieg to już właściwie skróci drugie międzywęźle,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myslałem o zmniejszeniu dawki - 1l/ha samego. Żeby nie było problemu z wykłoszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez wcześniejsze lata zawsze dawałem litr ccc i około 160 kg N i jeszcze mi pszenicy nie wyłożyło,

2 lata temu kilkanaście arów ale to nic

co myślicie o takim programie ochrony:

t1 bell 1,4 l/ha

t2 opera max 1,4 l/ha

t3 falcon, 0,6

wyjdzie około 415 zł na ha, trochę dużo, za 380 można mieć univo xpro, ale to zawsze o jeden zabieg mniej,

ewentualnie bumper super + leander, na t2 falcon i w 250 się zmieści za 2 zabiegi,

można jeszcze na t1 mirage + tilt

dziś byłem w pszenicy i jakiejś presji chorób to ja nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...