Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SPRZEDAM OBORNIK KURZY OD KURY NIOSKI Z KLATEK DOWÓZ NA TERENIE CAŁEGO KRAJU INFORMACJE POD NUMEREM TELEFONU 606793782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym N przedsiewnie pod jęczmień stosujecie? saletra, saletrzak mocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak planowałem tak zasiałem jęczmień,pogoda troszkę jesienna,ale poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie zdanie na temat amofosek? cena wydaję się konkurencyjna ale nie wiem jak z rozpuszczalnością składników i ich granulacją. zastanawiam się nad rozsianiem pod jęczmień suprofosu 5-10-25 (1545zł/t) bądź właśnie amofoski 4-10-22 (1405zł/t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syp polifoske bo inne wynalazki to beda rozkałdac się do jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aby słyszałem taką opinę o lubofoskach. Amofoski są na fosforytach jak polifoski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dzięki za info. poza tym czy jest sens dawania fosforu w tak opóźniony już termin siewu? może zrezygnować i dać samą sól potasową? sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem różne wynalazki amo.... lubo.... i inne cudo tak że yare ale wrócilem do polifoski . stosuje polifoske 6-20-30 wiec nie musze sypac po tonie na ha, po drugie najmniej sie pyli i daleko leci a jak policzyc to cenowo nie wychodzi tak tragicznie jak by na pierwszy rzut oka wygladało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie warto sypać tak drogiego nawozu, jeśli ktoś ma wysoką zawartość fosforu to wystarczą "mniejsze" polifoski, których wysiewa się tyle samo ile Ty tej 6-20-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że już jęczmień atakuje skrzypionka? zasiany był dość późno (17 kwietnia) aktualnie ma dwa liście. widoczne są na nich małe liczne dziurki. czy to skrzypionka? wieczorem wrzucę zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym na to pryskać? nie miałem wcześniej nigdy nalotów skrzypionki... i czy w ogóle warto już pryskać przy drugim liściu czy poczekać jeszcze trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze poczekać, skrzypionek największe szkody robi na liściu flagowym i podflagowym. najlepszym środkiem będzie bi 58 nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilaktycznie mozna dodac jakis pyretroid do któregoś zabiegu a póżniej jak napisał malkolm bi 58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bi58 na skrzypionke działa wam? U mnie w poprzednich 2 latach sie nie sprawdziło może i ograniczyło ale nie wiecej jak o połowe, a moze towar był trefny ale 2 lata pod rzad? W tym roku zmianiam myslałem o karate albo fastacu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala bi58 u mnie tylko jest problem przypala liscie z fungicydami triazolowymi.w tym roku wyprobuje eforie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z takim chwastem podobnym jakby do czosnku czy cebuli? nad ziemią jakby szczypior a pod ziemią ni to głowka cebuli ni to czosnku, pierwszy raz coś takiego widzę, nigdy tego nie było na moich i na okolicznych polach, jest tego całkiem sporo w jęczmieniu głównie ale i w pszenicy się zdarza. Ciekawe czy Lintur to ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialem zasiegnac poady bo mam nikle pojecie o uprawie a zajalem sie tym z koniecznosci w tym roku

zasialem mercade okol 170 kg na ha w terminie opoznionym lekko. przedsiewnie poszlo 150 polifoski 6 na ha i 150 saletraku na ha

ogladam roslinki ,piewwsze ptanie, ogladam roslinki, maja tak jakby 3 zdzbla. czy to faza 3 czy 2 liscia??

zauwazulem pierwsze chwasty na polu, pryskac juz czy poczekac do konca krzewienia?

planowalem na koniec krzewienia dac mustang fotre

na poczatku strzelania w zdzblo saletra 100 kg na ha

5-6 dni pozniej chce dac cerone +artea w jednym zabiegu. donra kolejnosc i terminy? to nic ze cerone i artea razem gdzie jedno zalecany oprysk srednio a drugi drobno kolipsty?

dac juz na chwasty czy czekac do pelni krzewienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie tylko jeden oprysk od chwasty to możesz jeszcze chwilę poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy na mszyce i skrzypionke srodkiem bi 58 np to pryskam dopiero wtedy jak pojawia sie robaki? czy mozna prewencyjnie pryskac jezeli tak to kiedy?

 

czy to samo ze srodkiem na grzyba, daje prewencyjnie czy czekam? ziarno kwaligikat zaprawiany, nie wiem czy pryska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...