Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mne też nie jest źle z grzybkami, ale widzę już troche mączniaka i bodajrze septeriozy ale to naprawde bardzo mało. Presja to u mnie się dopiero zacznie bo mokro okropnie a i potem ciepło będzie.

 

Ja na T1=Bumper 0,5l/ha+Mirage 0,5l/ha

T2=orius 1l/ha na kłosa

 

Powinno wystarczyć. W zeszłym roku tebu na kłosa zadziałał super mimo tego, że wilgotno było.

 

Może w przyszłym roku skusze się na coś lepszego tzn:

T1=Wirtuoz 1L/ha lub Soligor 0,8-1L/ha

T2=Duett ultra 0,6L/ha

 

Ale to i tak się zastanowie bo kasy na to trrzeba wydać więcej a czy korzyść z tego bedzie adekwatna?

 

Nie chce się pchać w 3-zabiegówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na t2 daj falcon, nie wiele droższy od tebu a będzie o wiele lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę chyba dawał 0,8l CCC i 0,2 (0,25) modussa. A zaraz po tym oprysk na grzyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś kupiłem xpro, zobaczymy co to warte, a dla porównania duet star + prochloraz.

kurcze u mnie zaczyna się już drugie kolanko pokazywać, a tutaj w pole nie można wjechać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm univo xpro 380zł? Kto Was tak łupie? W jakim pakiecie 15+15? Chyba pośrednik troche przegina....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy ta ochrona zarobi na siebie przy tej pogodzie(suszy) jaka narazie panuje u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie stosowaliscie wiosna protaguan? bo stosowalem 5 dni temu i jakos nie widze efektow narazie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pakiecie 15+15, 313zł i to jeszcze bez targów.

a może to było stare univo albo prosaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem protugan 2,5l/ha w mieszance z goldem 24.04. i dziś byłem na obchodzie-w niektórych miejscach chyba protugan puścił miotłe, podkreślam chyba bo nie moge rozpoznać czy to przypadkiem nie owies głuchy. Raz już kiedyś tak miałem, że pojawił sie owies głuchy w pszenicy ale wykłosił się do połowy i zamarł.

 

Jakie macie doświadczenie w odchwaszczaniu jesiennym ozimin np Legato Plus? Porównywałem z innymi, może tanio nie wychodzi ale szerokie spektrum działania ma. Gleanu nie chce. Zastanawiam się czy nie przejść właśnie na odchwaszczanie jesienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na części w jesieni opryskałem expertem met a na części jego mieszaniną z alisterem,

ta mieszanka przepuściła część przytulii, sam expoert można polecić tylko i na samą miotłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jesieni snajper 1.3 i glean 10 g. wychodza tylko nie dobitki samosiewow rzepaku z pekniec ziemi ktorych liscienie bieleja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś powoli będę odchodził chyba od oprysków jesiennych. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żebym nie musiał robić powtórki na wiosnę bo żaden z oprysków jesiennych nie załatwi mi wyczyńca tak żeby nie pojawił się wiosną. A jak mam na wiosnę jechać Pumą czy Atlantisem to nie widzę sensu wydawać kasę jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego też się boje, żeby nie było poprawki wiosną bo to się mija z celem. To już lepiej wiosną pojechać. A i z tego co widze to do oprysku jesiennego gleba ma być bez grud a u mnie nie da rady na rędzinie sporo grudy właśnie jest, tego nie przeskocze choćby nie wiem czym uprawiać, nawet po aktywnych agregatach są bryły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wale cambridge nie mam żadnych,ale jeździ się nawet po kilka razy,aż do skutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja z tego powodu mam dość podwójnego wydawania pieniędzy. wiadomo że opryski jesienne są tańsze ale na wyczyniec i tak muszę walić pełne dawki wiosną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zawsze szły poprawki wiosną. Dlatego w tym sezonie poszło: na jesień zwykły Tolurex a wiosną Mustang forte. Miotła przytulia fiołek są wycięte. Cena to 120 - 130 zeta. Ile wy wydajecie na odchwaszczanie pola ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa wyrzucona w błoto,potem sumienie boli po co się to zrobiło jak ja chciałbym takim wałem jeździć do skutku to miałłbym beton a po ulewie to już monolityczną skałę hehe. Taka długa zima była, zastanawiałem się co ja bede miał z tej pszenicy a tu się okazuje, ze mam najlepszą pszenicę do tej pory. Ale i też pierwszy raz tyle azotu sypnąłem, licze że i ona sypnie dobrze w zamian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie 151kg N. Przed siewem 15kg z polifoski, wiosną I dawka 68kg i II dawka tyle samo (w postaci saletry 34%).

 

A na odchwaszczanie pszenicy w tym roku wydałem:

Gold 1,25L/ha+Protugan 2,5L/ha czyli 70+63=133zł

 

Gold w tej dawce sprawdzony, tylko z miotłą kombinuje, bo Attribut mi puścił ją w zeszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna ja też jeszcze nigdy nie dałem tylko N co w tym roku bo poszło już 160N/ha ale pszenica jest ładna była bardzo słaba po zimie i rzadka. Ale tak jak pisałem kiedyś pierwszą dawkę zrobiłem dzieloną 2x150kg i teraz po miesiącu 180kg saletry 34 poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...