Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ kissmy... chabra będzie ciężko w tej fazie, ja któregoś roku tylko na kolanko robiłem mustangiem i przypaliłem pszenżyto. Puma spokojnie, w tamtym roku robiłem poprawkę na miotłę po Attribucie praktycznie na flagowy (ale więcej wody) i nic się nie stało. Miotła też była ale taka marna, nie wyszła z łanu. Być może owies głuchy też puści wiechy.

@ MarcinC-360 mam to samo ale tylko na kilku roślinach, obawiam się że to przypalenie po mieszance 250 tebu+225 prochloraz+setka Falconu+insol 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić z tym moim chabrem? mam granstar, ale boję się negatywnych skutków (musiałbym zastosować maksymalną dawkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej daj jakiś fluoroksypyr(starane tomigan aloksyper i inne) jest do liśia flagowego.

 

Ale po co mam szukać coś innego jak widzę zajebist** efekty po zastosowaniu Aurory.

 

@lanz nie mam tyle czasu żeby czekać na to czy zadziała Grodyl czy nie bo za 3 tyg to pszenica może się zacząć kłosić. A jak nie to zrobi się taki gąszcz że nic do ziemi nie doleci.

@luki21 Pszenica będzie się kłosić dużo wcześniej niż za 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mam zrobić z tym moim chabrem? mam granstar, ale boję się negatywnych skutków (musiałbym zastosować maksymalną dawkę)

to lista środków . polecam Helm u mnie zadziałał rewelacyjnie.

http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin w miejsce "Organizm szkodliwy" wpisz chaber i wyskoczy lista środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środków jest multum, problem tyczy się terminów i dawek, zdecydowałem się na galmet z chemirolu, na etykiecie w zaleceniach ma termin stosowania do pierwszego kolanka, a na stronie producenta do liścia flagowego, więc stąd moje pytanie do praktyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czy można zastosować Toprex w pszenicy ? Zostało mi trochę i jestem ciekawy cze był by dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej daj jakiś fluoroksypyr(starane tomigan aloksyper i inne) jest do liśia flagowego.

 

Ale po co mam szukać coś innego jak widzę zajebist** efekty po zastosowaniu Aurory.

 

@lanz nie mam tyle czasu żeby czekać na to czy zadziała Grodyl czy nie bo za 3 tyg to pszenica może się zacząć kłosić. A jak nie to zrobi się taki gąszcz że nic do ziemi nie doleci.

@luki21 Pszenica będzie się kłosić dużo wcześniej niż za 3 tygodnie.

 

Masz rację dziś to stwierdziłem....! Kurna mam nadzieję że ten Grodyl coś zacznie działać.... bo jak nie to jestem w dupie z tą przytulią....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj tak. Grodyl w tej dawce zniszczy bez problemu przytulię.Od starane i grodylu nie ma nic lepszego na to ziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mam zrobić z tym moim chabrem? mam granstar, ale boję się negatywnych skutków (musiałbym zastosować maksymalną dawkę)

0,3l starego mustanga załatwi bez problemu w pszenicy do kłoszenia. Miałem też ten problem kilka lat temu po maratonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem galmet, ale zaaplikowałem granstar, ten śmieszny pakiet galaper + galmet likwiduje bardzo wiele chwastów i jest elastyczny w stosowaniu (w różnych fazach), ale informacje od dystrybutora nie znajdują pokrycia na etykiecie

 

t2 na liść flagowy czyli praktycznie już, stosujecie strobiluryny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy dużo pszenic popalonych przez rsm ,rano doradca o tym wspominał a wieczorem pryskając sobie od grzyba pole sąsiada brązowe -pierwszy raz coś takiego widzę... generalnie sucho się robi ale coś nadają i burzami straszą więc czekam na deszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy według was należy zapodać coś na T2?
na t2 dam soligor 0.9l .stosuje go na rozwiniety lisc flagowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

septorioza na pewno. Co do mączniaka to trudno powiedzieć bo zdjęcia po powiekszeniu są rozmazane, wydaje mi się że jednak na 1 zdj też go widać.

Co do wirtuoza to jeśli w momencie stosowania miałes septorioze to nie ma środka który cofnie czas albo sprawi, że liście ozdrowieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie co teraz nalezało by zrobic? Poprawić jakims epoksykonazolem czy zostawic jak jest i Wirtuoz to zahamuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli generalnie co teraz nalezało by zrobic? Poprawić jakims epoksykonazolem czy zostawic jak jest i Wirtuoz to zahamuje?

 

Tak generalnie to należałoby się nie denerwować tylko obserwować co się dzieje z tą septoriozą. Bez sensu moim zdaniem jest taka poprawka na wszelki wypadek, bo przecież już raz pieniądze wydałeś na t1.

 

Jak zobaczysz za kilka dni, że się rozwija, ale tak wyraźnie to możesz cos kombinować. Najlepszy byłby protiokonazol tak myślę, choć to raczej będzie droższa sprawa. Z tańszych rzeczy może być epoksykonazol, lub nawet propikonazol.

 

Ale najpierw kontroluj co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
s...... po powiekszeniu są rozmazane, wydaje mi się że jednak na 1 zdj też go widać.....
Witam.Na zdjęciu "lewo klik"gdy będzie powiększone "prawo klik" i otwórz w nowej karcie i masz zdjęcie na cały ekran(przynajmniej u mnie tak jest) ewentualnie zoomem przeglądarki można powiększyć.Mączniak występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA chyba teraz dam Falcon a na koniec zostawię sobie Arte o ile będzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny pszenicy idą w dół jest sens pakować się w takie drogie fungicydy bo presji chorób też nie bardzo widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam tylko czytam i podziwiam jak koledzy sumiennie i ambitnie do pracy podchodzą i dają zarobić koncernom.

Nie mniej do tej pory wykonałem T1 i jak na dziś to bedzie pierwszy i ostatni T.

Dużo zależy od odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechał capalo na pierwszy zabieg ze względu na wczesny siew a teraz trzeba jeździć na pole i obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...