Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie zasobności i jakie przewidujecie plony, że takie ilości nawozu dajecie?

Ja 200-250 kg soli, 150-200 kg mocznika i 100-150 kg fosforanu w zależności od ziemi (4-6 kl) i wysokie zasobności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dałem po 300kg mocznika i soli potasowej i 200kg polidapu, żałuję teraz, że nie kupiłem korn kali, bo nie zdążyłem rzucić kizerytu, u Ciebie można by jeszcze dołożyć więcej potasu
Ja dałem 100 kg polidapu i kizerytu w podsiewacz fosforu mam bardzo wysoką zasobność magnezu też a jeszcze poszło 30 ton obornika to myślę że wystarczy bo sucho się zapowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, łopatą nie siałem sto hektarów tylko 6 a granulacja podobna zobaczę jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ugorze? to raczej powschodowo, aby rozprawić się z perzem, ja stosuję mocarz 0,2 + innovate 0,15-0,25 (w zależności od "zaperzenia" stanowiska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zle ustawilem podsiewacz i wyszlo mi tylko 200kg polifoski/ha i co teraz zrobic rozsiac drugie 200 na posiana kukurydze ;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś siałem odmiany z saaten union susann i subito. Beznadziejnie wyczyszczone. Sporo odłamków szło na wirnik dmuchawy. Po wsypaniu Mas-ów odrazu się uciszyło podobnie z czeszkami było. Ktoś poszedł na łatwiznę. Zauważyliście coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się vania u mnie w 2011 roku poszło 2,2 dt polifoski i susann dała 12t/ha na mokro, stanowisko było po rzepaku i 2 kl pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, nieszkoda kawałek był nie duży ,a właściciel chciał sadzić las lecz mu nie wyszło i dzierżawa dalej wróciła na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różne rzeczy chodzą po głowie ludziom ,ale urzędnicy kasę zgarnęli za rozpoczęcie procedury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaliście w tygodniku rolniczym o sposobach reakcji na suszę w kukurydzy? zalecają płytką uprawę i wysiew odmian o niskim FAO (przy założeniu, że susza następuje w lipcu), a o ile sobie przypominam zeszłoroczną dyskusję to wszyscy użytkownicy twierdzili, iż to odmiany o wysokim FAO lepiej znoszą suszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w topagrar napisali że młądą kukurydze trzeba pryskać wężamiu a większą można dyszami ro rozlewania chodzi o RSM co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po łodydze RSM spłynie na glebę, więc w dużej kukurydzy łatwiej ucelować w międzyrzędzia,

 

mam problemy ze wschodami na jednej działce, na górkach (glina) brak wschodów i muszę zrezygnować z dodatku mocarza, czy sam innovate sobie poradzi? głównym problemem jest perz, komosy jeszcze nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o mieszance Narwal 1l+aminopielik super 0,6l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narval to nikosulfuron i jest bardzo dobrym środkiem na perz (w fazie 2-8 liści), ja stosuję innovate w zależności od zachwaszczenia 0,15-0,25l/ha, na środki z dikambą należy uważać (3-5 liści), gdyż zastosowane poza optymalnym terminem mogą narobić sporo szkód, ja stosuję mocarz 0,2kg/ha; bromotril można stosować według etykiety w fazie 4-6 liści, ale na chwasty 2-4 liście, więc wyłącznie na dobrze doprawione stanowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zalecał taką mieszninę 1 litr Narwal + 200 g Mocarz czy stosował ktoś tak bo na opakowaniu nic o tym nie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja stosuję innovate 0,15l + mocarz 0,2kg tak jak wskazałem poniżej, jest to obniżona dawka nikosulfuronu, w zachwaszczonych stanowiskach możesz zwiększyć dawkę do 1,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca wciskał do tego jeszcze po litrze przylepca i kazał poczekać do 4-5 liścia qq aż wyjdą wszystkie chwasty. I też mówił że może iść pełna dawka nikosulfuronuna jak jest perz. Dziś pojechałem pierwszy kawałek 1,5l nikosha+0,2 mocarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dorzucam do tego 2 litry oleju mineralnego i raczej celuję w 4 liście, gdyż po 5 liściu dikamba może ostro przyhamować kukurydzę, a na moich mozaikach kukurydza ma bardzo zróżnicowane stadia rozwojowe, mam jedną plantację, gdzie na glinach dopiero zaczyna wychodzić na wierzch (siana 22-04) a w pozostałych miejscach zaraz będzie 6 liść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...