Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:47 Wto 25 Lis 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1643, 1644, 1645  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 17:18 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Brojler kurzy! To co napisałeś o syfiarzach, których "fermy" powinni pozamykać to najlepszy post jaki tutaj przeczytałem od początku bytności na tym forum.
Szacuneczek!!! popieram w 200%!!! Oby służby weterynaryjne i inne wzięły się za nas wszystkich....to szybko okaże się kto zmienia branże.
Mam pytanie do wszystkich!!!! Kto z Państwa prowadzi Księgę Obiektu dla każdego z posiadanych budynków inwentarskich? Kto ma aktualne wpisy w niej dotyczące przeglądów? Kto nie wie o czym mówię to zapraszam do lektury Prawa Budowlanego, które już także dotyczy nas, a nie tylko supermarketów i innych hal ( po pamiętnej tragedii w Katowicach ).
.............. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy widzę że pozostało tylko kilka procent ferm na mapie Polski. Pozdrawiam i namawiam do poważnych inwestycji lub zmiany branży

Radas, a podjazd dla inwalidów w kurniku (windę przy piętrowym), drzwi 90cm masz ??? Człowieku nie dajmy się zwariować. Jest chyba kilkanaście służb w naszym kraju które mogą ci fermę skontrolować i wgdyby wszyscy tak gorliwi byli to równie dobrze mógłbyś się zajmować wszystkim tylko nie hodowlą. Tak, zamknęliby 90% ferm, 80% sklepów, urzędów, obiektów użyteczności publicznej itp., najlepiej niech wszystko zamkną i wyjedziemy stąd w p.....u jak najdalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Viktoria

PostWysłany: 15:17 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, od 1 maja wzrost VAT-u na środki do produkcji rolnej z 3% do ...Min.Fin. nie podaje jeszcze, jaka stawka, czyli pasza itp. w górę.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:13 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki "kurczak mały"
Troszkę za ostro wyszło z Barbarą. Przepraszam. Możesz Ty mieć swoje zdanie i ja swoje.
Takie dyskusje są nieuniknione. To jest tylko net.
Też kiedyś pisałem, że jak mogę dogadać się z hodowcą w Małopolsce jeżeli kumpel z tej samej miejscowości nie mówi prawdy. Broń Boże jeszcze mi zostanie 5 stówek więcej. 25 lat siedzę w tym biznesie i nie spotkałem się z jednością w branży. Grzybica wlazła z paszy a kumpel radził podać antybiotyk. Sami wiecie czym to by się skończyło. Po prostu nie daję wiary znajomym hodowcom. Prędzej posłucham "kumpla" z netu.
Co do syfu w kurnikach czy obejściach. Przepraszam lecz takowych nie widziałem. Służby weterynaryjne jednak trochę działają.
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 14:28 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesadzacie z tym syfem na kurnikach,bo ja tego wśród znajomych nie widzę .Ja wiem ,że są wśród nas mrówki i słonie, ale my kochamy te nasze kurki, prawda Medox? i naprawdę je dopieszczamy, żeby mieć wyniki :lol Może i mrówka przeżyje Laughing
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 13:23 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mnie coś nie dotyczy i mnie nie interesuje to się tym nie zajmuje....i tak jest między innymi z płytami. A jeśli chcę coś wiedzieć, to nie pytam na forum "cena brojlera" tylko tam, gdzie mógłbym sie coś dowiedzieć.
Tutaj chętnie pogadam o cenie brojlera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
CZerwony krzyz

PostWysłany: 13:18 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie do radosa to moze opowiesz cos o plytach obornikowych
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 12:52 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy! To co napisałeś o syfiarzach, których "fermy" powinni pozamykać to najlepszy post jaki tutaj przeczytałem od początku bytności na tym forum.
Szacuneczek!!! popieram w 200%!!! Oby służby weterynaryjne i inne wzięły się za nas wszystkich....to szybko okaże się kto zmienia branże.
Mam pytanie do wszystkich!!!! Kto z Państwa prowadzi Księgę Obiektu dla każdego z posiadanych budynków inwentarskich? Kto ma aktualne wpisy w niej dotyczące przeglądów? Kto nie wie o czym mówię to zapraszam do lektury Prawa Budowlanego, które już także dotyczy nas, a nie tylko supermarketów i innych hal ( po pamiętnej tragedii w Katowicach ).
.............. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy widzę że pozostało tylko kilka procent ferm na mapie Polski. Pozdrawiam i namawiam do poważnych inwestycji lub zmiany branży
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Barbara

PostWysłany: 12:46 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol kiedys napisales co o krazacych duchach , a pozniej na argumenty moje odpisales cos w stylu ,Baska nie znasz sie na zartach , prawda jest taka , ze kurniki wole miec puste niz robic na dokladki, po prosbie nie chodze , o nic na tym forum nikogo nie prosze , wiec cos z tym skamleniem ci nie wyszlo, na mdlosci polecam ci silimarol i ciesze sie ze masz to gdziesco napiszesz, sam sprowokowales dyskusje , wiec poniewaz nie naleze do ludzi msciwych ,pokornych na twoje zarzuty odpowiadam , a jak bedzie to sami zobaczycie , oczwiscie nikomu zle nie zycze.
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 10:49 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich. Wyjechałem na parę dni z dzieciakami w góry i widzę, że sporo ciekawych dyskusji mnie minęło Laughing . Panowie Medox, Kol i Metan - zgadzam się z Waszymi wypowiedziami w całości. O dawna pisałem, o tym, że warto szukać innych możliwości zarobkowych niż tylko kurniki. O tym że czasy się zmieniły i nie do wszystkich to zdążyło trafić - też już tu wspominałem. Powiem Wam jeszcze, że świat jest bardzo mały i w trakcie tego mojego wyjazdu miałem okazje spotkać się (zupełnie przypadkiem) z ludźmi z branży i między innymi rozmawialiśmy o tym forum - i teraz na 99% mam pewność, że są wśród nas osoby, które mają wstawione ale innym to odradzały - a dlaczego ? - to już sami sobie odpowiecie. Nie trudno zauważyć głosów Barbary - i nie chce być zgryźliwym ale koledzy mają racje. Basia napisała że czasy stalina się skończyły, pisze, że nie ładnie się wywyższać nad innymi - to wszystko prawda ale chyba droga Basiu sama zapominasz stosować swoje zasady i mądrości do siebie. Każdy z nas może się mylić ale nie powinno się żyć przekonaniem, że tylko ja mam racje - bo to świadczy o małych możliwościach i zdecydowanie za dużym ego. A co do dyskusji o wykształceniu - to tak jak pisali koledzy - jest potrzebne i trzeba szanować tych, którzy mają tego świadomość a nie zachowywać się tak jakby miało się kompleksy z tym związane. Kol nie odchodź z tego forum bo masz dobre i konkretne wypowiedzi - szkoda byłoby stracić możliwość dyskusji z kimś takim jak Ty. Pozdrawiam Wszystkich i ponieważ musze wyjechać (tym razem już niestety służbowo) to życzę przyjemnego weekendu.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:48 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ja pieprzę?Co tydzień taki post to będzie i tak mało.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:42 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
hybro3 napisał:
Azali Brojlerze przeszedłeś na kontraktację ze znakomitą umową?Nas nie trzeba nawoływać do roboty a wprost przeciwnie lekko zniechęcić.Zasiedlenia co 10tyg. i obsada o 20% mniej.Niestety wiem że wiele sępów wykorzysta rozsądek nielicznych.
Ja produkcję mogę nawet zamknąć , ale zawsze znajdzie się ktoś , kto i tak bedzie wstawiał na maksa ilościowo i czasowo . Tydzień pomiędzy wstawieniami to dla wielu norma Evil or Very Mad Takie stwierdzenie -" co Ty mi k--wa będziesz mówił kiedy mam wstawiać ? Wstawiam kiedy chcę" - to było do ubojni!!! - jest normalne! Jak napisałem - krótko za mordę ! Przy tym weryfikacja sanitarna obiektów i ich obejść . 20% wyskakuje z rynku natychmiast za syf , góry starego obornika , brak właściwych dróg dojazdowych / tu już np. strażacy powinni ingerować / , brak gaśnic , mat wejściowych , często ogrodzeń itp. Limit produkcyjny na obiekt i ani sztuki więcej . Bo nie kupisz paszy i nikt od Ciebie więcej też nie kupi . Pobożne życzenia - wiem .

Amen.Ale na razie cena na wylęgarniach 10gr w górę więc możesz ten post bez większych zmian zamieścic za 10tyg.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:34 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Azali Brojlerze przeszedłeś na kontraktację ze znakomitą umową?Nas nie trzeba nawoływać do roboty a wprost przeciwnie lekko zniechęcić.Zasiedlenia co 10tyg. i obsada o 20% mniej.Niestety wiem że wiele sępów wykorzysta rozsądek nielicznych.
Ja produkcję mogę nawet zamknąć , ale zawsze znajdzie się ktoś , kto i tak bedzie wstawiał na maksa ilościowo i czasowo . Tydzień pomiędzy wstawieniami to dla wielu norma Evil or Very Mad Takie stwierdzenie -" co Ty mi k--wa będziesz mówił kiedy mam wstawiać ? Wstawiam kiedy chcę" - to było do ubojni!!! - jest normalne! Jak napisałem - krótko za mordę ! Przy tym weryfikacja sanitarna obiektów i ich obejść . 20% wyskakuje z rynku natychmiast za syf , góry starego obornika , brak właściwych dróg dojazdowych / tu już np. strażacy powinni ingerować / , brak gaśnic , mat wejściowych , często ogrodzeń itp. Limit produkcyjny na obiekt i ani sztuki więcej . Bo nie kupisz paszy i nikt od Ciebie więcej też nie kupi . Pobożne życzenia - wiem .
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:25 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:10 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krulik napisał:
wy to jesteście wszyscy n ie poważni kto niema kur na sprzedanie to zaraz wyzywa innych, a na tym forum jest chociaż ze 2 chodowców.

Hodowców tak , ale "CHODOWCÓW" nie Evil or Very Mad
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 10:01 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wy to jesteście wszyscy n ie poważni kto niema kur na sprzedanie to zaraz wyzywa innych, a na tym forum jest chociaż ze 2 chodowców.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:59 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="misio"]a wszystki ubojnie gadaja ze na przyszly tydzien kur w pit dobrze ze ja swoje sprzedalem [quote]

Jedna pani drugiej pani............... Jak czytam Wasze wypociny to pusty śmiech mnie ogarnia . Odnoszę wrażenie , że część z tu piszących ma po prostu za dużo wolnego czasu i najzwyczajniej w świecie nudzi się .
Cały dzień przed kompem więc kiedy jest czas na hodowle? Co? W myśl zasady , że chłop śpi , a samo mu rośnie?
Wracając do tematu cen to poczytajcie to co napisałem wczesniej! Dlaczego jak była cena za żywiec 2,50 to w sklepach tuszka kosztowała np. w Realu 6,49? Teraz kiedy żywiec coś około 3,50 to tuszka po 4,99 ? Po prostu umieją handlować , nie siedzą całymi dniami przy komputerach i nie biadolą , że żywiec drożeje itd. Robią wszystko żeby dalej zarabiać , a że hodowca zbankrutuje kogo to obchodzi? Zbankrutuje na własne życzenie bo jest głupi , nieodpowiedzialny i pozbawiony podstawowej wiedzy na temat finansowych zasad produkcji drobiu i jego sprzedazy .
Jeżeli w ubojniach robi się full żywca to kto jest temu winien? Gdzie umowy na odbiór z ścisłymi terminami i cenami = OPŁACALNYMI??? Gdzie w umowach kary za nieterminowy odbiór? Za długie płatności? Za.........
Barany idące na rzeź - jak można innaczej nazwać tych , którzy podpisują umowy poniżej kosztów wyprodukowania?
Moaja maksyma hodowlana to - ZAMORDYZM!!!
Wolny rynek - taki jak w Polsce nie istnieje w żadnym kraju z mocną gospodarką . Tam nie ma kiedy mi się chce i ile mi się chce!
Proponuję wziąć się za robotę , a nie dywagować przed monitorem i udowadniać jaki/a/ to jestem CACY , a inni to tacy BE .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:55 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś Ci napisałem Barbaro, że krążysz po tym forum jak zły duch. Sama boisz się ryzyka i od jesieni nic nie robisz tylko zamęt siejesz w PPR. Wymądrzasz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadała czyli stare komunistyczne myślenie. Ja może i byłem kiedyś nieudacznikiem, Ty za to nim jesteś obecnie dlatego tak skomlesz Laughing. Niedobrze się robi czytając Ciebie. Zaraz napiszesz, że miałem się nie odzywać. Mam to gdzieś co napiszesz.

Zalewo 3,7 netto
Olsztyn 3.7 netto
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 09:26 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie kiedys pawlak jak juz rzadzil to powiedzial jak nie jest dobrze niech jest przynajmniej ladnie,a teraz znowu rzadzi i moze mu podpowiedziec ,ze jak niema dobrze i ladnie to niech jest wesolo------ferdek kiepski na prezydenta!!!!
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:17 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sie na zartach nie znacie, skoro jestem z komunistycznych czasow, to kolowi sie tak odgryzlam
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 09:07 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezle jaja same tawarisze ktorzy sie budza z reka w nocniku!!!a cena a cena tak jak pisalem wczesniej 3,5 brutto a co kawalek tabloid z tesco kurczak swierzy 4,99.medox ty to chyba jestes ubojnia i tylko sie dobrze czaisz i piszesz ze ceny 3,8 i 3,9 a wiec trza trzymac a wszystki ubojnie gadaja ze na przyszly tydzien kur w pit dobrze ze ja swoje sprzedalem tylko zawalilem ze potrzymalem i pryslo bokiem kasy ze hej zycze cen wysokich i bogatych odbiorcow najlepiej z izraela nie z niemiec chyba ze.....stare tawarisz znaja jeszcze starych tawarisz i pojedzie kurczak po 10 zl do nich a w zamian dostana cebule lub weksle bez pokrycia no zawsze jest wyjscie - woda brzozowa - do dzis wieczorem przemywaja niom lenina i jest wiecznie zywy...nawet zakrada sie na to forum! z drobiarskim pozdrowieniem nie dajta sie!!!!
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 07:28 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOL , a co to jest hodowca z dawnego systemu?Nie wiem o co Ci chodzi? .Ty piszez , ze za komuny zyles w biedzie ,a on wszystko rozdawali przeciez za darmo, a teraz walka z nieuczciwa konkurencja , to jest dopiero wyzwanie, to jak sobie dajesz rade ty w tych czasach jak juz za komuny byles nieudacznikiem, widocznie teraz zadawalaja Cie ochlapy z panskiego stolu(1000 zlotych z rzutu).Byt ksztaltuje swiadomosc.Filantropem to ja moge byc , ale niekoniecznie dla wylegarni , wytworni pasz ,ubojni .Jezeli idzie o znaki diakrycznch( tak napisales),to takich nie znam, ale znaki diaktryczne (bo chyba o to ci hodzilo?)tak znam , tylko nie chce mi sie ich uzywac.Jezeli bede pisala wypracowanie z jezyka polskiego , to zglosze sie o korekte do kogos innego , a nie do Ciebie, filozofowanie na tym forum nie jest mi obce , ale kasy nikt z tego nie bedzie mial,zacytuje haslo Marxa ,przerobione na poczet naszego forum komunistyczni hodowcy i poskomunistyczni hodowcy laczcie sie , ale nie w pouczaniu , tylko w walce o cene.
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 01:31 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie trzeba trzymać sie jednej podstawowej zasady niżej jak 3,8 netto nie sprzedawać. ja myśle ze to nie takie trudne troszeczke rozwagi. Ale każdy jest zadowolony jak dostanie 5gr. mniej i sprzeda i w taki sposób obniżamy sobie ceny żywca. spróbujmy dzis obdzwonić naszych znajomych z branży o nagłej zmianie ceny na 3,8 tylko netto. Ubojnie się zdzwaniają dlaczego my tego mamy nie robić. ubojnie tak samo mają umowy odbioru i kurczaka musza bic. pozdrawiam wszystkich. pamietajcie 3,8 ale to musi byc jedność.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:06 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze na koniec będę niegrzeczny.
Ty Barbara piszesz bez ładu i składu, nie znasz polskich znaków diakrycznch i Twoje myślenie jest podobne do pisowni-chaotyczne. Prawdopodobnie jesteś długoletnim hodowcą z dawnego systemu. Kiedyś się tylko zarabiało i teraz ciężko się odnaleźć. Czasy inne. Gorsze są. Ja wtedy miałem biedę a teraz żyję ze stresem ale lepiej.
Ot i wszystko. Żegnam.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 22:44 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub więcej.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:33 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dość.
Widzę, że to forum jest dobrą pożywką dla ubojni a jednocześnie nic nowego nie wnoszącym dla nas-producentów.
Do poczytania...kiedyś.
Cześć
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1643, 1644, 1645  Następny
Strona 1377 z 1645

Skocz do: