Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:07 Pon 21 Kwi 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1557, 1558, 1559  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matszm

PostWysłany: 19:15 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem ciekawy jak ci holedrzy przeskocza ochrone srodowiska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iwonarad

PostWysłany: 19:14 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

animex debica - 3,00 netto - h...je
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agrrik

PostWysłany: 19:14 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matszm napisał:
jutro wstawiam

Powodzenia
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 19:11 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox coś dla ciebie - spytaj tych Holędrów czy oni to dobrze przemyśleli, że budują. a wiesz dlaczego budują - bo w holandii czy np w anglii nikt by im nie dal pozwolenia na taki obiekt, a w Polsce nikt im nie zabrania to budują - po prostu kalkulują, że będą taniej produkować niż np ja czy ty (pewnie własna pasza, własne piskle, własny lekarz i jeszcze może udziały w ubojni - czy to nie Hamrol przypadkiem ?) i dużą skalą (1mlnx6) zrobią wynik. bo wiedzą, że ptasia grypa sie kiedyś skończy i ludzie nie przestaną jeść mięsa drobiowego (szczególnie wiedząc, że pochodzi z wypasionej, szczelnej, nadzorowanej 24h/dobę fermy). takie czasy. nic nie poradzisz

Agro napisał:
Dziś w agobiznesie mówili że kolo Wałcza Holędrzy będą budawali największą fermę brojlerów w Europie na milion sztuk brojlera w rzucie. I może o to chodziło niektórym żeby ten milion sztuk wypadł z rynku ( kilkudziesięciu hodowców zbankrutuje) a oni zajmą nasze miejsce?!!!
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 19:01 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojler kurzy - racja - medox sprzedaje pobożne życzenia - dwu trzykurnikowcy x 900m2 nie mają w dłuższej perspektywie racji bytu - chyba, że się zrzeszą (ale jak widac z forum to niemożliwe) medox (jeszcze raz) - zobacz co robią duże zakłady - Drobimex, Konspol (nie mówię o Cedrobie bo oni mają paszarnie-wylęgarnie-fermy i zaklad - czyli wszystko) - budują własną bazę żywcową bo chcą mieć tańszy żywiec i tyle. jak medox masz tą "drugą nogę" o której piszesz to daj sobie spokój z broilerem (chociaż jak widać to twoje hobby/uzależnienie) i nie głoś więcej tych mądrości

Brojler kurzy napisał:
No przecież napisałem , że nikogo nie obchodzi czy ptaka będzie czy jest za dużo . Nikt nie zabrania budować to budujemy . Nic nowego nie napisałeś , a ta Twoja kula to nie kula tylko "kuleczka" Very Happy Pokazuje Ci jakieś dyrdymały , a my chcemy przyszłość jasną i świetlistą Laughing
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 18:58 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam informacje że wytwórnie pasz nie będą kredytowały hodowców. Jeśli ktoś chce wstawiac to tylko za swoje pieniądze - wytwórnie nie chcą ryzykować swoich pieniędzy. Wolą żeby kilku zbankrutowało ale na wlasne życzenie ( tzn za swoje pieniądze, a nie za kasę wytwórni pasz). Pisklęta za chwilę będą gazować bo ci mądrzejszi nie wstawiają i odmawiają praktycznie na kilka dni przed wstawiniem. To rzeczywiście już jest chyba koniec drobiarstwa - przynajmniej w takiej formie - a potem to już tylko pełna kontraktacja. Dziś w agobiznesie mówili że kolo Wałcza Holędrzy będą budawali największą fermę brojlerów w Europie na milion sztuk brojlera w rzucie. I może o to chodziło niektórym żeby ten milion sztuk wypadł z rynku ( kilkudziesięciu hodowców zbankrutuje) a oni zajmą nasze miejsce?!!!
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 18:53 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
medox napisał:
Mówiłem i pisałem, nikt nie chciał słuchać noi cóż...
Walcie dalej kurniki i uzależniajcie cale swoje życie od kur, to tak jakby nosić odbezpieczony granat na jajach, może nie wybuchnie....Zawsze coś będzie udka ze stanów ,brazyli , a teraz w związku z koncentracją i uprzemysłowieniem wirusy i ten pewnie nie jest ostatni...
360tys brojlera, trzeba być zdrowo walniętym
Medox (słowo zostało usunięte) jak potłuczony! Po pierwsze to pg jest przypadkiem , który spowodował znaczne zaniżenie cen żywca . Nic tu nie mają do rzeczy Twoje "proroctwa" . Nie schebiaj sobie Sad Po drugie to adresujesz swoje gadki do niewłaściwych osób . Ilu z tu piszących ma wiele kurników? Wiele to np. ponad 5-6 ? Zapytaj ilu z nas w ostatnim czasie wybudowało kurnik? W oststnim to znaczy mniej niż 3-4 lata . Jest oczywistym , że przy obecnym rozumieniu wolnego runku wielu drobiarzy bedzie chciało budować i budować bez opamietania . I tak się dzieje . Nie wiń drobiarzy tylko system . Wielokrotnie p[owttarzałem , że wolny rynek to nie produkcja ponad miarę i ponad wszystko . Od czego jest Ministerstwo Rolnictwa? Pracują tam ludzie , którzy powinni prowadzić politykę przyjazną między innymi dla polskich drobiarzy . Jak do tej pory to ani jeden rząd nie zrobił nic w temacie usystematyzowania produkcji roślinnej i zwierzęcej . A szkoda bo Polska to kraj nie z gumy i ludziom żołądki się nie rozciągną żeby wchłonąć to wszystko co rolnicy wyprodukują . Ba! Żeby tylko to co wyprodukują! Jeszcze to co przywiązą mniej lub bardziej legalnie! Tu jest cały problem . Człowiek jest istotą myślącą więc to co nie zabronione jest dozwolone . Dlatego budują i będą budować do chwili kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy , skataloguje wszystkie obiekty prodykcyjne , zrobi ich weryfikację weterynaryjną i uzmysłowi sobie , że nie jest możliwym żeby przeciętny Polak zjadał 40kg droboi rocznie . Rozum też podpowie , że polscy drobiarze są największym odbiorcą pszenicy , dają zarobić ogromnej rzeszy ludzi począwszy od fizycznego na fermie , a kończąc na wysokich urzędnikach państwowych .
zgadzam się z tobą Brojler kurzy
Powrót do góry
k

PostWysłany: 18:52 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jaka ty medox liznoles ekonomie ale zwiekszanie produkcji drobiarskiej w kraju to proces naturalny i nie unikniony, sa zaklady ktore same dla siebie buduja fermy i robia to co raz czesciej by sie uniezaleznic od takich jak ty sa zakldy ktorymi rzadza polscy hodowcy i ktorzy non stop powiekszaja swoja produkcje bo widza ze to im przynosi efekty, my pojedynczy hodowcy musimy stale ich gonic bo niestety majac jeden dwa budynki nie jestesmy w stanie sprostac rosnacym kosztom, z jednym kurnikiem nie mamy silly przebicia ani z zakladem drobiarskim ani z ubojnia ani z wytwornia pasz, jezeli stajemy w miejscu pozostaje nam smecic jak ty
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:44 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież napisałem , że nikogo nie obchodzi czy ptaka będzie czy jest za dużo . Nikt nie zabrania budować to budujemy . Nic nowego nie napisałeś , a ta Twoja kula to nie kula tylko "kuleczka" Very Happy Pokazuje Ci jakieś dyrdymały , a my chcemy przyszłość jasną i świetlistą Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:39 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dobrze radzę wybić wszystko w promieniu 10km bo co 2dni będą nowe zakażone fermy.
Duże zakłady niech podniosą ceny hurtu bo zbyt całkiem siądzie i niech nikomu nie przyjdzie wrzucać kurczaka w promocję!!!!!!!!
Powrót do góry
k

PostWysłany: 18:38 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz powtarzam media sie myla to nie brojler lecz nioska konsumpcyjna i zastanawiam sie czy obok tego zapowietrzonego kurnika z karniszyna nie bylo tuz obok kurnika z brojlerami, te brojlery wciaz tam sa prawdopodobnie i czuka sie dobrze
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:35 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie winie systemu bo...go nie ma.Winie głupków których tatuś w latach 70 był drobnym spekulantem albo jeżdził na postoju a potem wymyślił żeby wybudować kurnik potem następny a potem dzieciom parę kolejnych i tak to szło.Pisać nie potrafią po polsku, o ekonomii najbledszego pojęcia , nabudować bo kurka da zarobić i h.u.j.Czy ty zdajesz sobie sprawę ,że nikt z tego typu biznesmenów od siedmiu boleści w życiu nie zastanowił się co będzie jak mięsa będzie więcej niż ludzi którzy chcą go jeść?Do głowy nawet nikomu nie przychodzi co to jest nadprodukcja i czym grozi, że jest popyt i podaż, że jak podaż jest za duża to przy takim towarze jak kurczak koszty nie zagrają roli tylko cena spadnie na łeb itp, itd.
Ale jest wolność i nikt nikomu niczego nie będzie zabraniał, tylko głupota i fakt że nie potrafią niczego innego jak hodować kury powoduje problemy.Jedyna rola systemu to nie stymulować produkcji czyli np nie dawać kredytów MR na budowę nowych obiektów albo nie pozwalać na budowę 60kurników w promieniu 3 kilometrów bo to bomba była jest i będzie wystarczy iskra taka jak teraz i mamy co mamy.I wierz mi że za jakiś czas będzie inny,nowy ,grożniejszy i jeszcze bardziej zjadliwy wirus.
Ale teraz to nie ma znaczenia bo gdyby nie ptasia grypa to może byłoby 3.20-3.30 bo są wyjątkowo długie święta i coś by tam tego towaru zeszło ale to itak byłaby cena na granicy.To po co to robić.
Chyba sporo ludzi się wystraszyło i sporo kurczaka się sprzedało już bo ponoć jest go b.mało a np w sobotę ponoć był zbyt b.mocny.Ludzie kupują na zapas bo nie wiadomo co się stanie a coś jednak trzeba jeść.

A tak w ogóle to nie doceniasz mocy mojej Wszechwidzącej Kuli...
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:28 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
medox napisał:
Walcie dalej kurniki i uzależniajcie cale swoje życie od kur, to tak jakby nosić odbezpieczony granat na jajach, może nie wybuchnie....Zawsze coś będzie udka ze stanów ,brazyli , a teraz w związku z koncentracją i uprzemysłowieniem wirusy i ten pewnie nie jest ostatni...
Medox (słowo zostało usunięte) jak potłuczony! Po pierwsze to pg jest przypadkiem , który spowodował znaczne zaniżenie cen żywca . Nic tu nie mają do rzeczy Twoje "proroctwa" . Nie schebiaj sobie Sad Po drugie to adresujesz swoje gadki do niewłaściwych osób . Ilu z tu piszących ma wiele kurników? Wiele to np. ponad 5-6 ? Zapytaj ilu z nas w ostatnim czasie wybudowało kurnik? W oststnim to znaczy mniej niż 3-4 lata . Jest oczywistym , że przy obecnym rozumieniu wolnego runku wielu drobiarzy bedzie chciało budować i budować bez opamietania . I tak się dzieje . Nie wiń drobiarzy tylko system . Wielokrotnie p[owttarzałem , że wolny rynek to nie produkcja ponad miarę i ponad wszystko . Od czego jest Ministerstwo Rolnictwa? Pracują tam ludzie , którzy powinni prowadzić politykę przyjazną między innymi dla polskich drobiarzy . Jak do tej pory to ani jeden rząd nie zrobił nic w temacie usystematyzowania produkcji roślinnej i zwierzęcej . A szkoda bo Polska to kraj nie z gumy i ludziom żołądki się nie rozciągną żeby wchłonąć to wszystko co rolnicy wyprodukują . Ba! Żeby tylko to co wyprodukują! Jeszcze to co przywiązą mniej lub bardziej legalnie! Tu jest cały problem . Człowiek jest istotą myślącą więc to co nie zabronione jest dozwolone . Dlatego budują i będą budować do chwili kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy , skataloguje wszystkie obiekty prodykcyjne , zrobi ich weryfikację weterynaryjną i uzmysłowi sobie , że nie jest możliwym żeby przeciętny Polak zjadał 40kg droboi rocznie . Rozum też podpowie , że polscy drobiarze są największym odbiorcą pszenicy , dają zarobić ogromnej rzeszy ludzi począwszy od fizycznego na fermie , a kończąc na wysokich urzędnikach państwowych .

I tu trafiłeś w sedno. Drobiarstwo to nie tylko Kowalski i co tam jego kury. Myślenie, że kupi się z zewnątrz jest błędne. My jesteśmy ogniwem wspólnych zależności. Dla nas pracują inne sektory rolnictwa. Produkcja roślinna, weterynaria, paszarnie, ubojnie, energetyka, paliwa itp itd a dla nich jeszcze inni. Krach drobiarstwa to krach finansów, giełda zleci na mordę. Tylu ludzi pójdzie po zapomogi zamiast płacić podatki.

Armagedon gospodarki kraju. Zresztą czy wysocy stołkarze martwią się tym?
Powrót do góry
Ryszard40

PostWysłany: 18:26 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie kurcaki lecz znowu kury nioski
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 18:25 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobaczcie na mapę - http://mapa.szukacz.pl/- Bieżuń-Żuromin - zagłębie nioski konsumpcyjnej i reprodukcyjnej + broiler a dalej 30 km - Lidzbark - Lubawa i tam się z kolei zaczyna Wielka Polska Kraina Indyka - Lubawa-Iława-Ostróda (z 40% krajowej produkcji)

Ale trafiłem. Przy takim zgęszczeniu kurników wszystkie kury pójdą do gazu. Grypa będzie przechodziła z jednego do drugiego, aż wszyscy zostaną bez niczego.[/quote]
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:10 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:07 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było do przewidzenia i kwestią czasu. Żuromin i okolice to bomba z opóźnionym zapłonem. Sąsiad podglądał drugiego jakie leki kupuje i też kupował bo było wiadome, że dana jednostka chorobowa do niego też zawita.Współczuję tym drobiarzom i niech to będzie ostrzeżenie dla innych jeżeli oczywiście całego polskiego drobiarstwa szlag nie trafi. Ciekawe gdzie PG będzie jutro, za tydzień bo na tym się nie skończy. Czarno widzę.
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 17:02 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
Jak myślicie w którym teraz miejscu w Polsce będzie ognisko ptasiej? Ja stawiam dalej zagłębie drobiarskie czyli powiat żurominski. Szkoda tych latyfundiów drobiarskich. Dopóki jednak telewizja szczegółowo będzie informowała o grypie to ta choroba będzie dla nas koszmarem sennym. Nie mówię że ludzie mają żyć w ciemnocie ale panie i panowie z mediów więcej taktu i umiejętności określania stopnia zagrożenia.

Ale trafiłem. Przy takim zgęszczeniu kurników wszystkie kury pójdą do gazu. Grypa będzie przechodziła z jednego do drugiego, aż wszyscy zostaną bez niczego.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 17:02 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
360 tyś broilera do utylizacji , kurniki w tamtym regionie zlokalizowane są jak drewniane stodoły na starych wioskach , wystarczy że "piorun" trafił w jedną.

w tej telewizji i w ogole albo sa zle poinformowani albo tu jest taki przekret bo te 360 tys to poprostu zlota kurka i nic wiecej tak mi mowil przynajmniej znajomy z sadlowa zlota kurka czyli miejscowy guru przed ktorym wszystkie urzedy sa otwarte i ktory wszystko moze
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 17:01 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matszm napisał:
jutro wstawiam
Ja wstawienie miałam na czwartek ale jestem w strefie 10 km. i w tej strefie jest zakaz wstawień na obecną chwilę przez 21 dni a co będzie dalej niewiem .
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 16:55 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hubI napisał:
no nie znow http://www.tvn24.pl/-1,1531722,wiadomosc.html
No i to zapewne jeszcze nie koniec. ferma stoi przy fermie i wirus rozprzestszeni się dalej.
Powrót do góry
matszm

PostWysłany: 16:52 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro wstawiam
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 16:36 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie znow http://www.tvn24.pl/-1,1531722,wiadomosc.html
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:14 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 16:09 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam medox -ty miałeś chyba jakiś sen o armagedonie, no i stało się.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1557, 1558, 1559  Następny
Strona 1377 z 1559

Skocz do: