Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:39 Nie 29 Mar 2015

Agrifirm
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1694, 1695, 1696  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 13:12 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
medox napisał:
Nie śledze tematu, ale się wtrące-powietrze na zewnątrz 0%wilgotnosci?

a myslisz ze ile teraz ma ?? wez wilgotnosciomierz i pochodz troche po posesji i sie zdziwisz jak trawa normalnie w oczach w ogrodku wylatuje jeszcze tydzien bez deszczu i bedie powtorka z plonow zboz...zboza jare na slabszych ziemiach od dolu juz schna!! deszcz zapowiadaja na polowe czerwca...bedzie powtorka z tamtego roku zboza malo cena w gore i (słowo zostało usunięte) nie hodowla...

W tej chwili temp na zewnątrz w cieniu 26,9 stopnia C a wilgotność 20% mierzone wilgotnościomierzem włosowym i elektronicznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 12:08 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pustyni owszem, notuje się wilgotności poniżej 20% ale u mnie na podwórku?Chyba se musze sprawdzić
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:55 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chodzisz z tym samym czujnikiem co masz w kurniku to się z tobą zgadzam.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:50 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

a myslisz ze ile teraz ma ?? wez wilgotnosciomierz i pochodz troche po posesji i sie zdziwisz jak trawa normalnie w oczach w ogrodku wylatuje jeszcze tydzien bez deszczu i bedie powtorka z plonow zboz...zboza jare na slabszych ziemiach od dolu juz schna!! deszcz zapowiadaja na polowe czerwca...bedzie powtorka z tamtego roku zboza malo cena w gore i (słowo zostało usunięte) nie hodowla...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 11:45 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 11:43 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca , to jak wedkarz taaaaaaka kure uhoduje jak wedkarz taaaaaka rybe zlapie , wszyscy Panowie z tego forum troche pokory , zywy towar moze zawsze zaskoczyc i nie ma tu madrego , wiedza o tym tylko doswiadczeni hodowcy.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:31 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca123 napisał:
Brojler kurzy napisał:
Co niby takiego rewelacyjnego jest w tym co nam pokazujesz??? Ja to wszystko mam juz od 1997 roku i doskonale wiem ile można schłodzic i przy jakiej wilgotności . Jest oczywistym , że im nizsza temperatura tym wyzsza wilgotność .Można nawet zejść do 20 stopni , ale wtedy prawdopodobnie zrobimy ptaszkom saunę . Bardzo dużo zależy od wilgotności powietrza. Czasami przy bardzo dużej wigotności i sporej obsadzie nawilżanie niestety nie na wiele nam się przydaje . Przeżyłem to np. w zeszłym roku w lipcu kiedy przyszedł taki własnie dzień . Duc hota , parówa była straszna . Włączenie nawilżania dało tyle , że temperatura z 33 obnizyła się maksymalnie na 29 , ale wilgotność zacząła dochodzić do ponad 90% . Efekt był taki , że 3000 do piachu . A kiedyś wierzyłem , że mając nawilżanie nic takiego nie może mnie spotkać . Książę zzyli jak napisałem zmień sobie czujnik bo komputer wyświetla głupoty .

Mądrze piszesz Smile Też mam klime w kurniku i z moich obserwacji podobnie wnioskuję. Trzeba bardzo uważać na wilgotność. Czasami przy dużych wilgotnościach bardziej opłaca się robić przeciąg w kurniku, odczuwalna temperatura jest wtedy niższa. A Książę z filmiku na bank ma wilgotnościomierz popsuty. One się średnio psują co 3-4 lata te wilgotnościomierze z Big Dutchamana lub Skova (te same oczywiście - tylko pod inna nazwa) Pozdrawiam.

wilgotnosciomierz jest na bank dobry..wieczorem zrobie filmik i zobaczysz ze w nocy wilgotnossc pokazuje pod 60%.... jak powietrze ma na zewnatrz 0% wilgotnosci i masz sciolke sucha to jakim cudem zlapiesz w samo poludnie 50%?? !! musialbym chyba dac z 5 000 litrow na sciolke...wiec panowie troche wiecej pokory i nie robie tu zeby sie przechwalac tylko udowodnic wam ze mozna spokojnie tv w upal ogladac Razz
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:28 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Co niby takiego rewelacyjnego jest w tym co nam pokazujesz??? Ja to wszystko mam juz od 1997 roku i doskonale wiem ile można schłodzic i przy jakiej wilgotności . Jest oczywistym , że im nizsza temperatura tym wyzsza wilgotność .Można nawet zejść do 20 stopni , ale wtedy prawdopodobnie zrobimy ptaszkom saunę . Bardzo dużo zależy od wilgotności powietrza. Czasami przy bardzo dużej wigotności i sporej obsadzie nawilżanie niestety nie na wiele nam się przydaje . Przeżyłem to np. w zeszłym roku w lipcu kiedy przyszedł taki własnie dzień . Duc hota , parówa była straszna . Włączenie nawilżania dało tyle , że temperatura z 33 obnizyła się maksymalnie na 29 , ale wilgotność zacząła dochodzić do ponad 90% . Efekt był taki , że 3000 do piachu . A kiedyś wierzyłem , że mając nawilżanie nic takiego nie może mnie spotkać . Książę zzyli jak napisałem zmień sobie czujnik bo komputer wyświetla głupoty .

co Ty wiesz o hodowli dzis na 6 tyg i 6 dni zdejmuje ptaka srednia waga stada 2,88 potrrafisz tak:P moze chcesz zadzwonic do ubojni ktorej odstawilem wlasnie teraz odjechal ostatni samochod:P wilgotnosciomierz zrypany smiac mi sie chce z Ciebie...nie zajmuj rynku tylko zmien branze dzis robie sobie wczasy do lipca:P zadzwon do Skova i popros o katalog branzowy to zobaczysz troche wiecej na oczy i jakie mozliwosci daje ich sprzet...Smile
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 10:51 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vox11 napisał:
De heus obniżył paszę o 20zł. A jak inne mieszalnie?
Piast II od poniedzialku tez ma obnizyc .
Powrót do góry
vox11

PostWysłany: 10:33 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De heus obniżył paszę o 20zł. A jak inne mieszalnie?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:17 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I widzita co zwami robią?Temperatura w paru rejonach kraju podeszła na 30stopni (u nas 26 stopni i jest super) ,paru hodowców pewnie zadzwoniło żeby im trochę przebrać i już cena poszła w dół.To są mendy krwiopijcy.
POWTARZAM - TYLKO NIEDOBóR TOWARU MOżE PODNIEść CENę
Żeby wystąpił niedobór trzeba drastycznie zmniejszyć obsady bo od jesieni dopiero zacznie się jazda
Powrót do góry
501

PostWysłany: 09:02 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KSIĄŻE !!! Jak sobie zobaczysz jaka była minimalna wilgotność wczoraj w całym kraju to na tym czujniku ugotuj sobie zupę.
P.S. Zrób porządek w sterowni i przegląd urządzeń obowiązkowy.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:44 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
lepiej oddychać gorącym powietrzem niż gorącym aerozolem , mniejsza obsada to podstawa . Cool
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:08 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotnośći to tylko klimatyzacja pomoże , schładzanie powietrza przez ewaporację jest możliwe tylko w przypadku niskiej wilgotności powietrza , później nie da sie "wcisnąć" w powietze więcej wody i robi się sauna a to nie każdy lubi i wytrzyma , w pewnym momencie lepiej oddychać gorącym powietrzem niż gorącym aerozolem , mniejsza obsada to podstawa . Cool
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 08:06 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:

Mądrze piszesz Smile Też mam klime w kurniku i z moich obserwacji podobnie wnioskuję. Trzeba bardzo uważać na wilgotność. Czasami przy dużych wilgotnościach bardziej opłaca się robić przeciąg w kurniku, odczuwalna temperatura jest wtedy niższa. A Książę z filmiku na bank ma wilgotnościomierz popsuty. One się średnio psują co 3-4 lata te wilgotnościomierze z Big Dutchamana lub Skova (te same oczywiście - tylko pod inna nazwa) Pozdrawiam.
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 08:05 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:32 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 21:23 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Niema miejsca na świecie z zerową wilgotnością.

czyzby?? no to lukaj Razz
http://pl.youtube.com/watch?v=rd-qMoKH5AQ
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 20:37 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara-3,15 netto
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:51 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W maju kury od groma było i bardzo duży ruch stąd cena za bardzo nie spadła ,ale i nie urosła.Na czerwiec nie ma kury a co będzie z ceną czas pokaże
Powrót do góry
501

PostWysłany: 19:27 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niema miejsca na świecie z zerową wilgotnością.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:27 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Książę he,he,he proponuję wymienić czujnik wilgotności .

juz filmik leci Razz zaraz dma linka
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:17 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książę he,he,he proponuję wymienić czujnik wilgotności .
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 16:58 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
farciarz napisał:
Brojler kurzy napisał:
!

U mnie 30 celcjusza na zewnątrz o 15 tej.Muszę przyznać że "tunel" który zamontowałem zdaje egzamin tzn. wewnątrz 29 st. ale kury jakby nie zauważają tej temperatury (masa koło 2kg /zagęszczenie 15szt m2)
pozdrawiam hodowców

W tej chwili na zewnątrz w cieniu termometry pokazują 32 oC . W hali mam 26 i wilgotność 45% - oczywiście nawilżanie /.W razie potrzeby jeszcze jakieś 2-3 oC mogę zejść . Obsada na m2 aktualnie 12 sztuk . Wszyscy powinniśmy na lato obsadzać nie więcej jak 14-15 sztuk . O ile mniej problemów , strachu przed uduszeniem i nie potrezbnych telefonów do ubojni , które tylko powodują obniżkę ceny za żywiec.
Coś tam do mnie dotarło , że na Kaszubach wiele przydomowych kurników , szopek , chlewików jest zasiedlone brojlerem. Ludki z okolic Sierakowic i dalej wypowiedzcie się .

to cienko... ja mam kury pod 3 kilo (za 24h ich nie bedzie) hala 1600m2 na fermie jakies ~20 000 sztuk i przy temperaturze w obiekcie 28 stopni a bylo to okolo 13 w ciagu 5 min zrobilem 22 stopnie:P ale ustawiam na 26 stopni i uwaga wilgotnosc mam 0-1 % moge filmik skrecic jak sa chetni:P odpal;am sprzet skova i ide na tv:P
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:54 Pon 2 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farciarz napisał:
Brojler kurzy napisał:
!

U mnie 30 celcjusza na zewnątrz o 15 tej.Muszę przyznać że "tunel" który zamontowałem zdaje egzamin tzn. wewnątrz 29 st. ale kury jakby nie zauważają tej temperatury (masa koło 2kg /zagęszczenie 15szt m2)
pozdrawiam hodowców

W tej chwili na zewnątrz w cieniu termometry pokazują 32 oC . W hali mam 26 i wilgotność 45% - oczywiście nawilżanie /.W razie potrzeby jeszcze jakieś 2-3 oC mogę zejść . Obsada na m2 aktualnie 12 sztuk . Wszyscy powinniśmy na lato obsadzać nie więcej jak 14-15 sztuk . O ile mniej problemów , strachu przed uduszeniem i nie potrezbnych telefonów do ubojni , które tylko powodują obniżkę ceny za żywiec.
Coś tam do mnie dotarło , że na Kaszubach wiele przydomowych kurników , szopek , chlewików jest zasiedlone brojlerem. Ludki z okolic Sierakowic i dalej wypowiedzcie się .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1694, 1695, 1696  Następny
Strona 1377 z 1696

Skocz do: