Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:41 Nie 23 Lis 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1642, 1643, 1644  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio

PostWysłany: 09:26 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie kiedys pawlak jak juz rzadzil to powiedzial jak nie jest dobrze niech jest przynajmniej ladnie,a teraz znowu rzadzi i moze mu podpowiedziec ,ze jak niema dobrze i ladnie to niech jest wesolo------ferdek kiepski na prezydenta!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbara

PostWysłany: 09:17 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sie na zartach nie znacie, skoro jestem z komunistycznych czasow, to kolowi sie tak odgryzlam
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 09:07 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezle jaja same tawarisze ktorzy sie budza z reka w nocniku!!!a cena a cena tak jak pisalem wczesniej 3,5 brutto a co kawalek tabloid z tesco kurczak swierzy 4,99.medox ty to chyba jestes ubojnia i tylko sie dobrze czaisz i piszesz ze ceny 3,8 i 3,9 a wiec trza trzymac a wszystki ubojnie gadaja ze na przyszly tydzien kur w pit dobrze ze ja swoje sprzedalem tylko zawalilem ze potrzymalem i pryslo bokiem kasy ze hej zycze cen wysokich i bogatych odbiorcow najlepiej z izraela nie z niemiec chyba ze.....stare tawarisz znaja jeszcze starych tawarisz i pojedzie kurczak po 10 zl do nich a w zamian dostana cebule lub weksle bez pokrycia no zawsze jest wyjscie - woda brzozowa - do dzis wieczorem przemywaja niom lenina i jest wiecznie zywy...nawet zakrada sie na to forum! z drobiarskim pozdrowieniem nie dajta sie!!!!
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 07:28 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOL , a co to jest hodowca z dawnego systemu?Nie wiem o co Ci chodzi? .Ty piszez , ze za komuny zyles w biedzie ,a on wszystko rozdawali przeciez za darmo, a teraz walka z nieuczciwa konkurencja , to jest dopiero wyzwanie, to jak sobie dajesz rade ty w tych czasach jak juz za komuny byles nieudacznikiem, widocznie teraz zadawalaja Cie ochlapy z panskiego stolu(1000 zlotych z rzutu).Byt ksztaltuje swiadomosc.Filantropem to ja moge byc , ale niekoniecznie dla wylegarni , wytworni pasz ,ubojni .Jezeli idzie o znaki diakrycznch( tak napisales),to takich nie znam, ale znaki diaktryczne (bo chyba o to ci hodzilo?)tak znam , tylko nie chce mi sie ich uzywac.Jezeli bede pisala wypracowanie z jezyka polskiego , to zglosze sie o korekte do kogos innego , a nie do Ciebie, filozofowanie na tym forum nie jest mi obce , ale kasy nikt z tego nie bedzie mial,zacytuje haslo Marxa ,przerobione na poczet naszego forum komunistyczni hodowcy i poskomunistyczni hodowcy laczcie sie , ale nie w pouczaniu , tylko w walce o cene.
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 01:31 Pią 22 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie trzeba trzymać sie jednej podstawowej zasady niżej jak 3,8 netto nie sprzedawać. ja myśle ze to nie takie trudne troszeczke rozwagi. Ale każdy jest zadowolony jak dostanie 5gr. mniej i sprzeda i w taki sposób obniżamy sobie ceny żywca. spróbujmy dzis obdzwonić naszych znajomych z branży o nagłej zmianie ceny na 3,8 tylko netto. Ubojnie się zdzwaniają dlaczego my tego mamy nie robić. ubojnie tak samo mają umowy odbioru i kurczaka musza bic. pozdrawiam wszystkich. pamietajcie 3,8 ale to musi byc jedność.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:06 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze na koniec będę niegrzeczny.
Ty Barbara piszesz bez ładu i składu, nie znasz polskich znaków diakrycznch i Twoje myślenie jest podobne do pisowni-chaotyczne. Prawdopodobnie jesteś długoletnim hodowcą z dawnego systemu. Kiedyś się tylko zarabiało i teraz ciężko się odnaleźć. Czasy inne. Gorsze są. Ja wtedy miałem biedę a teraz żyję ze stresem ale lepiej.
Ot i wszystko. Żegnam.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 22:44 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub więcej.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:33 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dość.
Widzę, że to forum jest dobrą pożywką dla ubojni a jednocześnie nic nowego nie wnoszącym dla nas-producentów.
Do poczytania...kiedyś.
Cześć
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 22:25 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę kurek medox ale wszystkie pewnie ładnie wypieszczone.Grawitacja działa co wzrosło to i spadło oby nie na długo.Chyba wzrosło za szybko jak na gust rynku.3.6brutto to nie jest moja cena tranzakcyjna a zasłyszana w centrum dowodzenia więc moze być deko mniej.Pozdrawiam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:23 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż raźniej na duszy jak się czyta to forum Crying or Very sad
Żenada
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:38 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne , wszystkim nie na rękę

a ubojniści aż posykują , tak ich rączka od tego boli/kasa cięższa od końskich kasztanów/
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 21:31 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do KURKI ZŁOTOPIÓRKI !! - jak mówię że spada cena to spada - i nie mów mi że jestem jakimś ubojowcem bo mógłbym Cię wiele nauczyć w hodowli a napewno w matematyce. Małopolska 3,4 - 3,6 brutto.
I wcale nie jest mi to na rękę że dwa dni temu bylo 4,0 a za trzy dni może być 3,0zl.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:31 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki guru , są tacy co mnie nie znoszą.Zresztą co ja tam wiem , parę kurek na wsi mam i tyle
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:30 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy myśli , że jego to nie dotyczy , bo tylko on zostanie
taki stan euforycznego otumanienia nazywają zespołem rozwiniętej głupoty , z elementami dziedziczenia syndromów wrodzonych charakterystycznych dla pewnych , zanikających grup społecznych np.rolników , a w szczegółności hodowców
Dobre Metan Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 21:27 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nas żyjących z hazardu czyli wolnorynkowców(jedno lub wieloszopowców) strach nie jest czymś obcym ale napewno nas nie paraliżuje.A posmiac się jest zawsze dobrze szczególnie z kryształowej kuli guru Medoxa.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 21:26 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hybro 3 , to trudno , moze inni cos zrozumieja , byle na cza s , a co do smiechu to bede pisac za rok jak sie w komplecie wszyscy z tego postu spotkamy na forum i bedziemy sobie zyczy udanego nastepnego 2009 roku
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 21:10 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za dorade , ale nie skozystam , nie place bo mi nikt nie umarl, sa lepsze etody na rozladowanie strsu niz prozak , ale to slan juz malo obiegowy, chce was w jakis sposob zmobilizowa , a wy ktorych paralizuje strach wolicie sie nasmiewac , chyba szkoda pisac.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 21:08 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.Jestem gotów.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:05 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
WITAM,I ZA ILE PYTAM.Forum dyskusyjne,czy już tak żle ?

może nie aż tak , ale wydmuch z portek niezły . mam nadzieję , że niedyspozycja krótkotrwała , kilka dni szybkiej wyprzedaży i wracamy do zdrowia/ nawet z temp.4,2 netto/
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 21:04 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

walczyc nie poddawac sie , poddasz sie idziesz do niewoli , Medox jest guru na tym forum , to moze w kuli zobaczy jakie dzialania podjac aby zyc dalej z tego co wypracowane z dwoch pokolen , a moze trzech , bo o prace nowa , czy zalozenie biznesu innego to wcale nie takie latwe, chyba ze do budowlanki , choc to sie tez z konczy wraz z doplatami z unii na inwestycje , bo nawet Irlandia juz hamuje , bo mniej srodkow z unii dostaje
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 21:03 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baska płacze i zasiedla.Basiu kazdy psychiatra wypisze Ci Prozac na receptę.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 20:57 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM,I ZA ILE PYTAM.Forum dyskusyjne,czy już tak żle ?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:57 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
to jest toje zdanie , a ja mam inne , co z gospodarstwami rodzinnymi, tak sie je pokolejii wykancza i nawet te male ubojnie nie zostana , ani wylegarnie pisklat , tylko wielie wytwornie pasz miedzynarodowe , a takie juz mamy , a ponich wylegarnie molochy i kurniki i kurniki z wsadem 1000000 ml sztuk , a takie pobuduja na naszych ziemiach , ktore przejma wszyscy za dlugi, to jest awod ogromnego ryzyka ,to wszystko zyje ,i przy takich cenach na kontraktacje jak proponuja , to wczesniej , czy pozniej kasy na dokladki ci nie starczy , a przez te niskie ceny ktore podisja chodowcy z duzymi ubojniami ,naperw wykoncza wolnorynkowcow a pozniej kntaktowcow i poradza sobie , bo do obslugi wezma specjait chcby posrod nas z ogrmnm doswiadczenie

Basiu , nie płacz , to nic nie da
wszyscy to wiedzą
nikt nie rozumie
każdy myśli , że jego to nie dotyczy , bo tylko on zostanie
taki stan euforycznego otumanienia nazywają zespołem rozwiniętej głupoty , z elementami dziedziczenia syndromów wrodzonych charakterystycznych dla pewnych , zanikających grup społecznych np.rolników , a w szczegółności hodowców
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 20:52 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetokrzyskie 3.6brutto.Baśka żadnego Twojego postu nie mogę doczytać do końca.Staraj się żeby przynajmniej śmieszny był.Pozdrawiam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:51 Czw 21 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ale wracając do tematu głównego , powiązanego zresztą z tym traktowaniem ludzi jak chłopków małorolnych-nabili na maksa do pełna przez 3dni zrobili teraz sztuczny tłok i kupują sobie taniej (śląsk ,małopolska,świętokrzyskie 3.8-3.9brutto) ale ceny tuszki nie opuścili.Mieli pełne chłodnie więc przez dwa dni udawali ,że nic nie idzie (2dni wystarczyły by zjechało z 4.20brutto na 3.80-3.90bruto - prawie 10%ceny!) ,ale każdy sprzedawał dziesiątki ton towaru dziennie z magazynu troszkę dobijając by nie zostać na pusto.Ale towar był na magazynie więc nie potrzeba było kupić, więc stary tekst - wszystko stanęło nie przyjadę, więc hodowca panika będzie tanieć....noi staniało.
Na przyszły tydzień zaczynają poszukiwania dobrze wiadomo ,że kurczaka nie ma (nadal nie ma nic do sprzedania w rejonie ptasiej grypy i woj ościennych wielu nie obsadziło jak wybuchła afera z ptasią grypą dodatkowo decyzję o nie wsadzeniu uprościła zapowiadana mrożna zima).

I tu się zgadzam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1376, 1377, 1378 ... 1642, 1643, 1644  Następny
Strona 1377 z 1644

Skocz do: