Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

różnica w cenie między paszówką a konsumpcją była zawsze, ubiegły sezon był wyjątkiem, gdzie momentami cena była identyczna, także ja w każdym sezonie celuję w jakościówkę, gdyż zbyt mam gwarantowany nawet jeśli trzoda chlewna ostatecznie przerzuci się na kukurydzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK UWAS Z KŁOSZENIEM PSZENICY UMNIE NA ODMIANIE KRANICH KŁOS JESZCZE MAŁY IDALEKO DO WYKŁOSZENIA NIEWIM CZM TO SPOWODOWANE

JAKO REGULATOR ZASTOSOWAŁEM ANTYWYLEGACZ 1 L AP 10 DNIACH MODUS 0,3L NA HA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najpóźniej siany (10 dni po ostrodze 4 października) julius już prawie cały się wykłosił, ostroga zaczyna się kłosić (siana pierwsza) i lada moment zacznie legenda (siana druga w kolejności - 2 dni po ostrodze),

 

zauważyłem jednak dziwne zjawisko - przełamane i wykrzywione kłosy - wychodzą z pochwy bokiem zahaczone czubkiem i się przekrzywiają, dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grad połamał źdźbło, kłos dochodzi do miejsca złamania i się blokuje. Przynajmniej tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę patrząc na fazę nie czekam aż jakieś choroby zaczną się pojawiać. Pojechałem bo zapowiadali opady i ciepło więc na bank coś wylezie. A zalążki mącznika już miałem. N w postaci białej w dawce 120 kg jadę jak zaczną się kłosy pojawiać. Łącznie będzie 600kg białej w 4 dawkach. Odmiana Pamier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie 3mam wodę na pryskanie w takich zbiornikach plastikowych 1000l i mi woda kwitnie jak cholera myje płucze postoi chwile i już zielono wali to w opryskiwacz i spowrotem to samo macie jakiś patent na to jakiś specyfik może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że je pomalujesz na czarno lub owiniesz czarną folią i problem z bańki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy teraz nie zaszkodzi oprysk Mustangiem, pszenica tuż przed kłoszeniem. Przytuli troche zostało a od ponda tygodnia nie można wiechać bo leje deszcz. Może jutro da radę ale czy ryzykować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś Fandango, jeśli tak to w jakiej cenie. Bo ja zakupiłem po 5l 635zł. Nie żebym był nie zadowolony, ale jakoś to tanio. W porównaniu z innymi punktami sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie. Czy teraz nie zaszkodzi oprysk Mustangiem, pszenica tuż przed kłoszeniem. Przytuli troche zostało a od ponda tygodnia nie można wiechać bo leje deszcz. Może jutro da radę ale czy ryzykować...

Nie rób tego, ja poprawiałem oprysk po linturze w fazie 2 kolanka, efekt był taki że wszytskie chwasty zwalczyłem ale 1/3 kłosa była pusta. Nie wiem jak pszenica sie zachowa w tej fazie przed kłoszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecam oprysków w tej fazie. Jak coś to chyba może Grodyl najbezpieczniej.

 

Jedziecie już azon na kłosa? Jak kondycja plantacji po tych deszczech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po deszczach a w czasie, ma padać jeszcze przez tydzień,

tam gdzie było pryskane duetem star mączniak zaczyna się uwidaczniać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie. Czy teraz nie zaszkodzi oprysk Mustangiem, pszenica tuż przed kłoszeniem. Przytuli troche zostało a od ponda tygodnia nie można wiechać bo leje deszcz. Może jutro da radę ale czy ryzykować...

poczekaj aż cała pszenica wykłosi się i przekwitnie i wtedy zastosuj Starane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można jeszcze w pszenicy prysnąć Axial bo Huzar miotłę przepuścił ,faza kłoszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym się dowiedzieć czym prysnąć pszenicę jarą aby ją usztywnić bo na Antywylegacz to chyba za póżno ,pada już dwa tygodnie i przegapiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cerone bym polecał , ewentualnie modus, ale niedługo będzie na niego za późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można jeszcze w pszenicy prysnąć Axial bo Huzar miotłę przepuścił ,faza kłoszenia

Ja pier..ole u mnie to samo huzar activ to dziadostwo ,ze starym nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można jeszcze w pszenicy prysnąć Axial bo Huzar miotłę przepuścił ,faza kłoszenia

 

 

Axial jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem pszenice mieszaniną Acanto 0,6l/ha + Tebu 0,6l/ha + Fastac 0,12 została resztka cieczy więc mój wujek wlał ją do ręcznego opryskiwacza i opryskał tym krzew róży, nastepnego dnia róża brązowa, liście uschły. Może mi ktos wyjaśnić czemu tak się stało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przem sprawa prosta, fungicydy nie są fitotoksyczne. Ale w normalnych dawkach..., jak dasz 2x, 3x a nawet 4x wiecej nic raczej stać się nie powinno, ale jak Twój wujek dał 10x tyle a mógł dać bo jak zostało w opryskiwaczu, to na pewno pryskał aby wypryskać....

Na fitopatologi pokazywano nam włąsnie objawy poparzeń fungicydami i właśnie było to np. drzewo opryskane przez kogoś tak jak u Ciebie "bo mu zostało" chyba jabłoń i to własnie horizonem = tebu... Tak że sprawa pewna spojrz jescze jak wyglądają poparzenia charakteryzstyczne powinny być zwłaszcza poparzenia w miejscach gdzie ciesz spływała czyli naturalne zagłębienia, zagięcia liści itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tebu jest agresywnym triazolem, nie wiadomo jak długo przyłożył tej róży,w pszenicy na kłos dawka 0,5 jest maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...