Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:59 Czw 24 Kwi 2014

Wszystko o Massey Ferguson
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 339, 340, 341 ... 347, 348, 349  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: 21:33 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ursus będzie oszczędniejszy, ponieważ turbo prawie zastępuje, dodatkowe dwa gary MF a one na sucho nie chodzą… ale to mogą być minimalne wartości, bo MF ogólnie sa oszczędniejsze od ursusów…
Ja bym polecał jednak i tak MF…
Powrót do góry
Petekw

PostWysłany: 21:16 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za twoja opinie "Grzesio".
Faktycznie 934 to dawne c-385. Ten ma dolożone turbo czyli nazwa powinna wygladac 1034, ale nadal jest to mocniejszy bo turbo doladowany c-385.
Moze i masz racje nie ma sensu cie pakowac w ursusa. Ztego co sie tak mniej wiecej orientuje to 3085 to 6 bez turba (moge sie mylic). Ciekaw jestem jak by wypadło porownanie spalania tych dwoch ciągników. Ursus ma 4 gary ale z turbo, massey 6 bez turba. Ciekaw jestem czy wypada to podobnie jesli ma ktos jakas orientacje w tej sprawie bede wdzieczny za wypowiedz.
Mam tez juz c-360 oraz c-360 3P i z własnego doswiadczenia wiem ze 3P jest znacznie ekonomiczniejszy od 60.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzesio

PostWysłany: 17:55 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Re: A ja mam takie pytanko? I już zgłupiałem. Proszeo o opin Odpowiedz z cytatem

Petekw napisał:
Wreszcie doczekalem sie jakiegos doplywu gotówki Cool i mam zamiar zakupic traktor. Do tej pory wybralem dwa moim zdaniem najrozsądniejsze:

LINK1
albo drugi
LINK2

Sam nie wiem którego wybrac Rolling Eyes . Mieszkam w w okolicach Kalisza dowiadywalem sie o ewentualne częśći do tych traktorów i wygląda to tak ze ani do jednego ani do drugiego nie ma najmniejszych problemów z dostaniem cześći Very Happy . Problem tylko w cenie gdyż jak kazdy wie do Masseya sa znacznie droższe. Mam 22ha i ziemie glownie 2-3 klasa raczej srednie malo cięzkich. Ogolnie wziąłbym masseya (znacznie nowoczesniejszy, lepszy wyglad, bardziej ekonomiczny i wogole) ale boje sie jego skrzyni biegów. Zrobic remoncik skrzyni ursusa to zaden problem ale w masseyu jakos widze za duzo elektroniki. I sam już nie wiem czy pakowac sie w Masseya czy kupic Ursusa Confused Mam pług obrotowy 4x40 Kreveland (do orki na gleboko odkręcam ostatni korpus) i agregat uprawowoy 3,60, Napewno i jeden i drugi dadzą sobie rade z tym sprzetem. Z drugiej strony nie mozna myslec ze cos sie od razu zepsuje (chociaz zawsze istnieje taka opcja Sad ) Osobiście jestem za kupnem Masseya ale ojciec raczej pchałby sie w strone Ursusa. Poradzcie cos bo juz kompletnie nie wiem co robic?? Bede bardzo wdzieczny za wszystkie opinie.

Jako uzytkownik MF-a polecam ci oczywiście Fergusona bo 934 to to samo co 914, a w gruncie rzeczy 385A Very Happy Więc juz stara konstrukcja.A jak kupisz MF w dobrym stanie to ci jeswcze posłuzy.Koszty napraw sa napewno znacznie wyzsze, ale i komfort pracy nieporównywalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Petekw

PostWysłany: 11:33 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak narazie to fakt 20ha na ciągnik 100km to trche za duzo nawet bardzo zaduzo ale mam zasade ze trzeba myslec przyszlościowo. Ogolnie to wlasnei jestem w trakcie zakupu 4ha ziemi i jeszcze w tym roku mam nadzieje jeszcze 5ha dokupic takze powiniem w niedlugim czasie do 30ha dobic. A uważam ze wiecej mocy zawsze sie przyda. Poprostu silnik dluzej wytrzyma...
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:16 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taką powierzchnię to byś obrobił zetorem 7745 bez wielkiego problemu tylko pług wtedy musi byc 3 skibowy ja mam 120 ha i obrabiam to u1234 i szczerze mowiąc to ten ciagnik nie ma co u mnie robic
Powrót do góry
Petekw

PostWysłany: 11:06 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: A ja mam takie pytanko? I już zgłupiałem. Proszeo o opinie!! Odpowiedz z cytatem

Wreszcie doczekalem sie jakiegos doplywu gotówki Cool i mam zamiar zakupic traktor. Do tej pory wybralem dwa moim zdaniem najrozsądniejsze:

LINK1
albo drugi
LINK2

Sam nie wiem którego wybrac Rolling Eyes . Mieszkam w w okolicach Kalisza dowiadywalem sie o ewentualne częśći do tych traktorów i wygląda to tak ze ani do jednego ani do drugiego nie ma najmniejszych problemów z dostaniem cześći Very Happy . Problem tylko w cenie gdyż jak kazdy wie do Masseya sa znacznie droższe. Mam 22ha i ziemie glownie 2-3 klasa raczej srednie malo cięzkich. Ogolnie wziąłbym masseya (znacznie nowoczesniejszy, lepszy wyglad, bardziej ekonomiczny i wogole) ale boje sie jego skrzyni biegów. Zrobic remoncik skrzyni ursusa to zaden problem ale w masseyu jakos widze za duzo elektroniki. I sam już nie wiem czy pakowac sie w Masseya czy kupic Ursusa Confused Mam pług obrotowy 4x40 Kreveland (do orki na gleboko odkręcam ostatni korpus) i agregat uprawowoy 3,60, Napewno i jeden i drugi dadzą sobie rade z tym sprzetem. Z drugiej strony nie mozna myslec ze cos sie od razu zepsuje (chociaz zawsze istnieje taka opcja Sad ) Osobiście jestem za kupnem Masseya ale ojciec raczej pchałby sie w strone Ursusa. Poradzcie cos bo juz kompletnie nie wiem co robic?? Bede bardzo wdzieczny za wszystkie opinie.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 22:30 Pią 3 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mf 3050 jest wrecz bardzo malo awaryjny ..........ale jak zimą stoi w garazu
Powrót do góry
andrzej_robert_s
Gość

PostWysłany: 10:58 Pią 3 Mar 2006    Temat postu: Instrukcja obsługi MF 3060 Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałem że może ktoś ma instrukcję obsługi do MASSY FERGUSON seri 30xx, sądę że ciągniki z tej seri nie różnią się zbyt mocno od siebie. Więc może ktoś ją zechce odkserować i mi ją wysłać, wszelkie informacjie pod adresem e-mail all.andrzej@wp.pl

Pozdrawaim
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 18:56 Sro 1 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
co sadzicie o MF3050 jak sie sprawuje czy jest malo awaryjny?

Przejrzyj dokładnie ten temat chyba juz cos o tym pisałem Rolling Eyes
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:01 Sro 1 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sadzicie o MF3050 jak sie sprawuje czy jest malo awaryjny?
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 19:53 Pon 27 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LewY napisał:
moze mi ktos powiedziec cos na temat ciagnika MF 6170 lub MF 3080, jakie maja srenie spalanie?? czy sa awaryjne i co najczesciej sie w nich psuje?? czy taki ciagnik jest w stanie poradzic saobie z plugiem obrotowym (np 4x40), agregatem uprawwow-siewnym o szer. 3m lub agregatem podorywkowym o szer. 3m?? czy kupno takiego ciagnika np z przebeiegiem 5tys motogodzin ma sens?? na co zwrocic uwage przy kupnie takiego ciagnika??

Mysle wlasnie o zakupie uzywanego MF6170 ale slyszalem niedobre opinie odosnie skrzyni biegow typu 32x32 w tym cigniku prawda jest to ze czesto sie psuje ta skrzynia?? ale rowniez slyszalem wiele pozytywnych opini, dluga praca w polu z tym ciagnikiem to ponoc czsta przyjemnosc:)Smile

4x40 to ten MF spokojnie da rade ja 110kM MF orze zagonem 5x40 lub ibisem 4x48 uprawowosiewnemu też da rade
Powrót do góry
tomb2

PostWysłany: 17:43 Pon 27 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie praca w polu nawet w nowym JD nie była by przyjemnością.
Powrót do góry
LewY
Gość

PostWysłany: 17:39 Pon 27 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze mi ktos powiedziec cos na temat ciagnika MF 6170 lub MF 3080, jakie maja srenie spalanie?? czy sa awaryjne i co najczesciej sie w nich psuje?? czy taki ciagnik jest w stanie poradzic saobie z plugiem obrotowym (np 4x40), agregatem uprawwow-siewnym o szer. 3m lub agregatem podorywkowym o szer. 3m?? czy kupno takiego ciagnika np z przebeiegiem 5tys motogodzin ma sens?? na co zwrocic uwage przy kupnie takiego ciagnika??

Mysle wlasnie o zakupie uzywanego MF6170 ale slyszalem niedobre opinie odosnie skrzyni biegow typu 32x32 w tym cigniku prawda jest to ze czesto sie psuje ta skrzynia?? ale rowniez slyszalem wiele pozytywnych opini, dluga praca w polu z tym ciagnikiem to ponoc czsta przyjemnosc:)Smile
Powrót do góry
Tom3k

PostWysłany: 18:15 Nie 26 Lut 2006    Temat postu: hydraulika mf 3080 Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczem mf 3080 i mam problemy z tylnym podnosnikiem.. Nie dziala regulacaj tylnego Tuz-u. Pompe włącza sie i wyłącza przelacznikiem elektrycznym nie dziala pokretło na pulpicie ktorym ustawiam wysokosc polozenia tuz-u. Poprosze o kontak na gg5177750, e-mail, jed1989@o2.pl badz sms 665765161 <--- oddzwonie badz oczekuje odpowiedzi na forum dziekuje... (PILNE)
Powrót do góry
Goździu

PostWysłany: 21:05 Czw 23 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie może ile kosztuje nowy MF 5445 lub 5455. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 20:14 Sro 22 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie daleko mnie ma coś takiego z serii 26 nie wiem jaki dokładnie orał niedaleko i wolniej jak ja swoim MF a on ma mniejszy pług a zadymia mu ten traktor jak star gruźlik

Ja kiedyś taki ogłądałem to nie podobały mi się dzwignie do zmiany biegów ich obsługa no i jeszcze wygląd
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:57 Sro 22 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No napalił się na niego jak małpa na banana. Ale juto zobaczymy i dlatego pytam Was. A może ktoś coś więcej o nim napisać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piootr

PostWysłany: 19:37 Sro 22 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Co o tym sadzicie bo wujaszek się na niego napalił i jutro mamy go jechać obejrzeć.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=87790180

A po co mu ten wynalazek
Powrót do góry
Sebastian

PostWysłany: 19:34 Sro 22 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stary troche ja bym nie byl taki chetny na niego i ta cena Crying or Very sad
wolal bym cos nowszego Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grześ

PostWysłany: 19:31 Sro 22 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co o tym sadzicie bo wujaszek się na niego napalił i jutro mamy go jechać obejrzeć.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=87790180
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kalo
Gość

PostWysłany: 17:41 Wto 21 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie (a mieszkam w wielkopolsce) chyba nastała jakaś moda na fergussony.
w okloicy są takie modele:
-3080
-8140
-3070
-3060
i ja mam 6160
kumple chcą jeszcze kupić 3070 i jakiegoś 120 konnego

a jak jest u Was??
Powrót do góry
maverickt4

PostWysłany: 22:36 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na zimnym oleju wspomaganie działa Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tomasz S

PostWysłany: 21:56 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to jest wina filtra.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:48 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam mf 30 80 na zimnym wszystko jest ok jak sie troche nagrzeje zapala sie kontrolka filtra hydrauliki i pompa działa z przerwami nie działa wspomaganie czy to napewno wina filtra ma tylko 80 godzin
Powrót do góry
Tomasz S

PostWysłany: 18:14 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czeka mnie remont skrzyni biegów 32/32 w MF 3060. Macie jakieś wiadomości na temat tej skrzyni? Może wiecie gdzie można dostac części?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 339, 340, 341 ... 347, 348, 349  Następny
Strona 340 z 349

Skocz do: