Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

po litrze obu będzie zdecydowanie za dużo

 

w zaleceniach podają 0,75-1l Rekord 125 SC i 0,5l Tarcza Łan 250 EW a że mam tylko 1,5h to nie będę dokupował Rekordu tylko dam troszkę więcej tebukonazolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popryskałem amistar 0,6l z artea 0,4l i po ok 2,5 godz poszedł deszcz jak myślicie poprawiać czy będzie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak ale na 2 babka wróżyła ja jechałem 0,3 amistara i 0,5 artei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z uszkodzeniem roślin poprzez zastosowanie fungicydu z BI58/danadim bądź z jakimkolwiek fosoforoorganiczym? Czy w praktyce w zbożach stosujecie takie coś czy raczej unikacie fungicyd + fosforoorganiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy spotkał się ktoś z uszkodzeniem roślin poprzez zastosowanie fungicydu z BI58/danadim bądź z jakimkolwiek fosoforoorganiczym? Czy w praktyce w zbożach stosujecie takie coś czy raczej unikacie fungicyd + fosforoorganiczny?
bi 58 z fandango razem stosowany przypalił mi kiedys koncowki lisci.teraz daje osiris i eforia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to był fungicyd i przy jakiej temperaturze stosowałeś. W ubiegłym roku rozmawiałem z przedstawicielem syngenty i dowiedziałem się że różne fungicydy mogą przy wysokiej temperaturze i ostrym słońcu mocno uszkodzić liście. Pytałem o to bo widziałem taki przypadek po oprysku fungicydem z miedzią, chyba to było coś z morfolin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falcon potrafi przypalić liście nawet w pojedynkę, z większością środków trzeba uważać i stosować tylko wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to nie zdażyło, ale o takiej ewentualności usłyszałem od człowieka, który zajmuję się reklamacjami ŚOR a właściwie reklamacjami reklamacji i przestrzegał mnie, przed mieszaniem właśnie fandango z bi58 bo mówił, że widział właśnie tak zjarane plantacje. Wynikac ma to z tego, że nowe fungicydy poprawiają w sposób niekontrolowany wchłanialność fosforoorganicznych i potem taki efekt.

Ja sobie odpuściłem fandango + bi dałem sam cyperkill ale widze że efekt średni.

Teraz jeszcze kończyć bede pszenżyto menarą dlatego pytam czy ktoś spotkał się z czymś takim. Bo jak widać po sławku fandango z bi to jednak nie żart...

Tylko ciekaw jest jak z innymi fungicydami.

Już teraz żadnych cudów i tak nie daje, oprysk wieczorem, tylko grzyb + owad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się to nie zdażyło, ale o takiej ewentualności usłyszałem od człowieka, który zajmuję się reklamacjami ŚOR a właściwie reklamacjami reklamacji i przestrzegał mnie, przed mieszaniem właśnie fandango z bi58 bo mówił, że widział właśnie tak zjarane plantacje. Wynikac ma to z tego, że nowe fungicydy poprawiają w sposób niekontrolowany wchłanialność fosforoorganicznych i potem taki efekt.

Ja sobie odpuściłem fandango + bi dałem sam cyperkill ale widze że efekt średni.

Teraz jeszcze kończyć bede pszenżyto menarą dlatego pytam czy ktoś spotkał się z czymś takim. Bo jak widać po sławku fandango z bi to jednak nie żart...

Tylko ciekaw jest jak z innymi fungicydami.

Już teraz żadnych cudów i tak nie daje, oprysk wieczorem, tylko grzyb + owad.

tydzień temu stosowałem w pszenicy fandango + danadim i nie ma żadnych ubocznych efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się to nie zdażyło, ale o takiej ewentualności usłyszałem od człowieka, który zajmuję się reklamacjami ŚOR a właściwie reklamacjami reklamacji i przestrzegał mnie, przed mieszaniem właśnie fandango z bi58 bo mówił, że widział właśnie tak zjarane plantacje. Wynikac ma to z tego, że nowe fungicydy poprawiają w sposób niekontrolowany wchłanialność fosforoorganicznych i potem taki efekt.

Ja sobie odpuściłem fandango + bi dałem sam cyperkill ale widze że efekt średni.

Teraz jeszcze kończyć bede pszenżyto menarą dlatego pytam czy ktoś spotkał się z czymś takim. Bo jak widać po sławku fandango z bi to jednak nie żart...

Tylko ciekaw jest jak z innymi fungicydami.

Już teraz żadnych cudów i tak nie daje, oprysk wieczorem, tylko grzyb + owad.

W zeszłym roku dawałem Fandango + Bi, efektów ubocznych brak. W tym roku również pryskam taką mieszaniną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastosować Oriusa 1l/ha+bi 58 0,5l/ha mam nadzieje, że nie przypali.

 

P.S.

Niestety w tym temacie ale czy w jęczmieniu można jeszcze zastosować cerone jak 5-10% się kłosi a u reszty jeszcze ości nie widać?? Chciałbym usztywnic choć troche bo jęczmień piekny. Nie najeżdżać na mnie bo w tamtym temacie nikt nie odp więc może tu ktoś coś napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed stosowaniem bi 58 łącznie z fungicydami przestrzegano mnie w hurtowni śor.kazdy pryska na własną odpowiedzialność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis 6ha pszenicy opryskałem grodylem 25 g na ha - pszenica raczej przekwitła -musiałem poprawkę zrobić bo przytulia wylazła mam nadzieję ze nie przypalę jak myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nic nie powinno się stać, widziałem plantacje traktowane grodylem po wykłoszeniu i git, nie przypaliło ani obniżki plonu nie było. Kurde fuzarioza wcina kłosy...jak dobrze pójdzie to we wtorek dopiero wjade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżki plonu nie było bo nikt jej nie ważył. Producent wyraźnie terminy stosowania podaje i nawet do liścia flagowego nie zaleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wy się martwicie o plon,a ja bym się raczej martwił o toksyczność.Czy ten środek zdąży się rozłożyć i nie będzie miał wpływu na zdrowie konsumenta (czy "zwierzaka",czy człowieka).Ten pęd za zyskiem(co niektórych) to czasami mnie przeraża.Co widzę również w swojej okolicy(chemie,chemia i jeszcze raz chemia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co chemii nie dają to już stracili liść flagowy a pszenica ma jeszcze 6 tygodni rosnąć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakiej fazie masz tą przytulię ale 25g może być dla niej trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faza jest taka że ponad łan ,,różki'' przytulia pokazała także okółków to jest dużo i kwitnie a czy starane zamiennik tomigan lepiej by podziałało i czy bezpieczniejszy by był dla pszenicy ewentualnie jaka dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne nasilenie chorób kłosa widzę, dobrze, że w sobote udało mi się prysnąć tebukonazolem+bi bo i robactwa strasznie dużo. Pszenice wogóle nie chronione to tragiczne kłosy już prawie całkiem zaschnięte, u mnie dopiero początki fuzariozy i septeriozy plew, mam nadzieje, że w pore opryskałem i środek dobrze zadzaiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne nasilenie chorób kłosa widzę, dobrze, że w sobote udało mi się prysnąć tebukonazolem+bi bo i robactwa strasznie dużo. Pszenice wogóle nie chronione to tragiczne kłosy już prawie całkiem zaschnięte, u mnie dopiero początki fuzariozy i septeriozy plew, mam nadzieje, że w pore opryskałem i środek dobrze zadzaiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zaobserwowałem fatalny stan roślin ,nawet tych chronionych dobrymi markowymi środkami, jest tak ponieważ nie można było wykonać zabiegów w odpowiednim terminie.Żegnajcie wysokie plony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...