Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:14 Nie 21 Gru 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1657, 1658, 1659  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radas

PostWysłany: 21:27 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin napisał:
jeśli teraz nie wylewarujemy ceny kiedy nie ma żywca to kiedy ??!!!! podawajcie każdą informację !!! nawet jedna jaskółka zwiastuje wiosnę!!

Dziś usłyszałem informację z ubojni podczas rozmowy telefonicznej: " ...jeśli w przyszłym tygodniu będzie tak schodzić towar jak dziś, to cena spokojnie pójdzie do góry."
Ja już swoje ptaki dzisiaj skończyłem sprzedawać, ale kto ma teraz, to może spróbować ponegocjować i ewentualnie przetrzymać ptaki do wyższej wagi i ceny!!![/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hubI

PostWysłany: 20:01 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2Pac napisał:
wydaje się że coś się zmienia, faktycznie pytają o kurczaka

tylko w ktora strone ????????
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 19:47 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia bierze nas na przetrzymanie....Mieliśmy na niedziele umówiony termin odstawy. Mieli dziś dzwonić o której godzinie i mieliśmy dogadać cenę. Oni nie dzwonili a my też nie...Teraz my poczekamy aż zadzwonia ,że potrzebują kurczaka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jizin z bazin

PostWysłany: 19:14 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli teraz nie wylewarujemy ceny kiedy nie ma żywca to kiedy ??!!!! podawajcie każdą informację !!! nawet jedna jaskółka zwiastuje wiosnę!!
Powrót do góry
2Pac

PostWysłany: 16:49 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje się że coś się zmienia, faktycznie pytają o kurczaka
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 16:02 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też mi się tak wydaje , chociaż z ceną się nie wyrywają
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 15:33 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno niesłyszany telefon się odezwał... Czyżby cos zaczynało się ruszać?
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 13:32 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Rysiu Ochucki"]
medox napisał:
Dopóki pasza nie spadnie do 1000zł maksimum nie ma szans na zarobek żadnych , co najwyżej mogą być mniejsze lub większe straty

Pszenica 900zł/tona, i to nie jest ostatnia cena. Śruta sojowa ponad 1400 (tu chyba gruba finansjera się za handel wzięła horror, nie wiadomo o so chosi).

Może kosztować poniżej 1000 zł z 20% udziałem trocin i żwirku na lepsze trawienie. Cykle będą dłuższe, miąsko zdrowsze, mniejsza produkcja, mniejsza podaż, lepsze ceny...[/quot HAHAHA ale pomysł ale rury od paszociągów niewytrzymają zadługo
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 13:22 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Dopóki pasza nie spadnie do 1000zł maksimum nie ma szans na zarobek żadnych , co najwyżej mogą być mniejsze lub większe straty

Pszenica 900zł/tona, i to nie jest ostatnia cena. Śruta sojowa ponad 1400 (tu chyba gruba finansjera się za handel wzięła horror, nie wiadomo o so chosi).

Może kosztować poniżej 1000 zł z 20% udziałem trocin i żwirku na lepsze trawienie. Cykle będą dłuższe, miąsko zdrowsze, mniejsza produkcja, mniejsza podaż, lepsze ceny...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:12 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:01 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ruch na hrtowniach i ubojniach wreszcie wrócił , kurczak przynajmniej częściowo w "normalnych wagach" ciekawe co dalej?
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 23:42 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czekanie na stabilne 3.5 jak tu niektórzy piszą skończy się niechybnym zasiedleniem przy cenie 4zł.Radzę wcześniej umrzeć ze strachu będzie ciszej i o wiele taniiej.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 23:21 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Świętokrzyskie 3 fermy na krzyż a i tak cena spadła na 3.0 brutto.Ubojnie nie biją do hurtu ale na początku marca już będą musiały.Boże chroń królową!!!Pojawia się coraz więcej informacji o przesunięciu wstawień niestety tą wiedzę posiadają także importerzy(vide:luty).Ale może kwiecień będzie dobry a jak nie kwiecien to maj a jak nie maj to może czerwiec a jak nie czerwiec to moze lipiec a jak nie lipiec to na 100% sierpień a jak nie sierpień to może wrzesień.Dalej nie zamierzam Was wkurwiać.Pasza po 1300 to znaczy że jest popyt.Tu nawet zamordowanie reprodukcji może nie pomóc bo można przywieść piskleta z imortu.Ale po co się mordować z pisklętami jak mozna sprowadzić gotowy towar?Możecie mi nie wierzyć bo hodowcy najczęściej co innego robią a co innego piszą ale ja staję i kibicuję odważnym.Amoże kwiecień a może maj itd.Pozdrawiam.
Powrót do góry
ROSS

PostWysłany: 21:56 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko pogratulować i życzyć sukcesów -kompletna DESPERACJA- KONTRAKTACJA!!!!!!!!
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 21:50 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, konkrety, jakie na dzisiaj ceny paszy w Drobimexie i jakie zużycia ??? jaka cena pisklę i żywiec ???
OZD Opole - żywiec/pisklę/pasza - 3.15/1.20/1260 netto / konwersja 1,9-2,0

Tasin napisał:
"Wreszcie ktos napisal cos sensownego.Do tej pory mazna bylo tylko wysluchiwac ten lament, ze wszystkiemu winni sa Ci s.....syny z ubojni bo tak malo placa,jakby to od nich zalezalo jaka cene przyjmie rynek ,natomiast jak cena paszy idzie w gore to tylko z bekiem zaznaczacie ze znowu podwyzka i to wszystko.Zastanowmy sie co zrobic zeby obnizyc koszty produkcji jak to sie robi w kazdej branzy a nie chcecie wymusic na odbiorcy cene gwarantujaca oplacalnosc produkcji. "

Obniżyć koszty??? A niby które???
Od dawna nie mam pracownika, taniej ściółki już się nie da kupić, elektryczność nie tanieje, gaz i węgiel za gotówkę w dużych ilościach, żeby było taniej, podatki nie spadają, leki i witaminy drożeją, weterynarz też nie obniży swojej stawki (bo też ma rodzinę). JA JUż SOBIE NIE WYOBRAżAM BARDZIEJ OBNIżAć KOSZTóW :!: (chyba że przestanę jeść). Po podwyżce paszy koszt produkcji wzrósł do około 3,50 zł.
Jeżeli masz jakiś pomysł na obniżenie kosztów to nam zdradź będziemy bardzo wdzięczni...
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 20:31 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety to co piszą koledzy ponizej to sama prawda - Kosztów już nie da sie bardziej obnizyć. Pasza, leki, energia, pracownicy,co też chcą godnie żyć- taniej niż teraz nie ma szans. Problem jest taki, że w całym tym łańcuchu to hodowca jest najsłabszym i najczęściej stratnym ogniwem.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 20:20 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krab 1 na pewno odblokuje , ale chyba jak Rosja zacznie brac z Ameryki kurczaka i Brazylii, bo teraz to swinstwo zostaje u nas , slyszelisci o ciezarowce , ktora po czesciwej odprawie na granicy Ukrainy zostala porzucona i dopiero jak sie zaczelo z niej wylewac cuchnace mazidlo , to celnicy zawiadomili sluzby weterynaryjne i co odkryto ,kilkanascie ton udek i watrobek z kurczaka w totalnym rozkladzie.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 20:12 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pewne wiadomosci , zadzwonil do mnie znajomy i potwierdzam malopolska juz dzis 2.80 brutto ,opozniaja odbior , bo nie ma zejscia , rynek totalnie zawalony importem. Ubojnie bija max .czy razy w tygodniu , a w kurnikach kury na poludniu malo , caly czas kurczak przerosniety.
Powrót do góry
krab1

PostWysłany: 20:08 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze mieszac pasze samemu? Ktos probowal? Jak to sie kalkuluje? Na rynku zejscie slabiutkie i jakos chyba nie zapowiada sie ze bedzie lepsze. Kurczaka jest troche z duzo i dlatego taka cena(ale w nerwowej sytuacji wystarczy nawet troche). Zywiec wieprzowy nie kosztuje 3,5 jak ktos pisal ale 3. W pewnym stopniu wieprzowina jest substytutem drobiu wiec nie moze byc tak ze wieprz tani kura droga(w dlugim okresie). Niska cene na swinie trzyma tanie euro(dunskie poltusze i elementy sa tez lepsze jakosciowo i sa teraz sprowadzane masowo prawie przez kazdy sredni i duzy zaklad miesny). Wiec swinie w polsce pojda w gore kiedy=> skonczy sie gorka w posce, (moze niedlugo bo gorka trwa juz ponad 8 miechow wiec grobo ponad ciaze swini), euro pojdzie w gore (malo mozliwe bo gospodarka sie rozwija i ja wierze ze gielda niedlugo odbije wiec splynie kapital i obnizy euro jeszcze bardzie), skoncza sie tanie swinie w danii (nie wiem nie znac cyklu swinskiego w danii). Jak swinie pojda to i kury pojda. Bo jesli kurczak nie podrozal teraz kiedy nie bylo wstawien na zurominie to za tydzien dwa wejdziemy w okres z wiekszymi wstawieniami i co wtedy? No ale moze jutro Tusk odblokuje rzeczywiscie rosje i nasze swinie i kury pojada tam szerokim strumieniem. To jak z robieniem paszy ktos probowal?
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 20:01 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
"Wreszcie ktos napisal cos sensownego.Do tej pory mazna bylo tylko wysluchiwac ten lament, ze wszystkiemu winni sa Ci s.....syny z ubojni bo tak malo placa,jakby to od nich zalezalo jaka cene przyjmie rynek ,natomiast jak cena paszy idzie w gore to tylko z bekiem zaznaczacie ze znowu podwyzka i to wszystko.Zastanowmy sie co zrobic zeby obnizyc koszty produkcji jak to sie robi w kazdej branzy a nie chcecie wymusic na odbiorcy cene gwarantujaca oplacalnosc produkcji. "

Od dawna nie mam pracownika, taniej ściółki już się nie da kupić, elektryczność nie tanieje, gaz i węgiel za gotówkę w dużych ilościach, żeby było taniej, podatki nie spadają, leki i witaminy drożeją, weterynarz też nie obniży swojej stawki (bo też ma rodzinę). JA JUż SOBIE NIE WYOBRAżAM BARDZIEJ OBNIżAć KOSZTóW Exclamation (chyba że przestanę jeść). Po podwyżce paszy koszt produkcji wzrósł do około 3,50 zł.
Jeżeli masz jakiś pomysł na obniżenie kosztów to nam zdradź będziemy bardzo wdzięczni...

Jak juz przestaniesz jasc a to jeszcze nie wystarczy aby wynik byl przyzwoity to zwroc uwage na jaki rozwoj mogly sobie pozwolic firmy dostarczajace Tebie pasze i mysle ze nie dzieki........ glodowce wlascicieli.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 19:54 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wy tu pierdasicie o budowach i wielkie dyskusje o wieprzowini ze tania mnie sie wydaje ze kto chce przetrwac na wolnym rynku powinien stanac z produkcja do czerwca bo inaczej sie wykrwawi.na slasku malopolsce na jutro wieksze ubojnie nie bija i przymiarka na poniedzialek do ceny 2,6 netto a poniedzieli pasze do gory o 30 40 zl...........to juz totalne dno
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:38 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna nie mam pracownika, taniej ściółki już się nie da kupić, elektryczność nie tanieje, gaz i węgiel za gotówkę w dużych ilościach, żeby było taniej, podatki nie spadają, leki i witaminy drożeją, weterynarz też nie obniży swojej stawki (bo też ma rodzinę). JA JUż SOBIE NIE WYOBRAżAM BARDZIEJ OBNIżAć KOSZTóW Exclamation (chyba że przestanę jeść). Po podwyżce paszy koszt produkcji wzrósł do około 3,50 zł.
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 19:34 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co BAMBER, nie wiem czym się zajmujesz.....jeśli byś byl hodowcą to wiedziałbyś ,że kosztów już nie idzie z naszej strony obniżyć. Proszę , nie pisz takich bzdur bo mi wcale nie jest do śmiechu!
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 19:25 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
Jizin z bazin napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie 2.9 muwią że niema zejścia Ubojnia Brychcy za zysk z 2007r.buduje ferme 10 kurników,

i wszyscy będą budować bo w DUP.....E mają hodowców !!! i to nie jest rozpaczliwe wołanie to jest prawda !!!! znikamyyyyyyy !!!!! wolny rynek w Polsce zniknie !!! soryy chłopaki !!!! ten mesior którego kupiliście w zeszłym roku był najpiękniejszyą furą w waszym życiu!!!! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Niech budują kurniki,sami się przekonają jak to jest dokładać do interesu.To co zarobią na uboju będą musieli dołożyć do hodowli Laughing .Paradoksalnie wówczas cena na wolnym rynku może pójść w góre.Zobaczycie sami ,te kurniki które pobudują po 2 lub 3 latach będą na sprzedaż.I kto je kupi ? Ano jakiś hodowca którego znowu będą mogli wydoić do cna,odkupią za bezcen i tak w koło ,zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał na kontrakcie produkować poniżej kosztów. Shocked .Wszystko to budujące.Ja zrobiłem 3 miesięczną przerwe,następne wstawienie za około 1,5 miesiąca,może za ten czas coś się zmieni,ale szczerze w to wątpie.Przy takiej cenie paszy 3,4zł to nawet nie koszty a ubojnie i hurtownie nie dopuszczą do tego żeby hodowcy zapłacić należne 4zł.Nie dopuszczą do tego ano dla tego że wówczas musieliby zabrać ze swojego koryta a na to nie ma co liczyć.Swiń jest zbyt wiele,cena żywca teraz to chyba jakieś 3,5zł i prędko nie będzie większa,kur też jest opór i każdy wstawia mając nadzieje.W takiej sytuacji nie ma szans na uczciwe ceny i zarabianie pieniędzy.Społeczeństwo choć jest coraz bardziej zamożne nie zapłaci 8 czy 9 zł za kg i co do tego można być pewnym.Dla tego drodzy hodowcy dopuki pasza nie spadnie do 1000 zł za tone to nie ma się co oszukiwać,BĘDZIEMY DOKŁADAĆ.Szczerze mówiąc nie żal mi takich naiwniaków którzy mając nadzieje wstawiają rzut za rzutem,może jak tacy się wykruszą wróci normalność w tym sektorze produkcji. Laughing

Wreszcie ktos napisal cos sensownego.Do tej pory mazna bylo tylko wysluchiwac ten lament, ze wszystkiemu winni sa Ci s.....syny z ubojni bo tak malo placa,jakby to od nich zalezalo jaka cene przyjmie rynek ,natomiast jak cena paszy idzie w gore to tylko z bekiem zaznaczacie ze znowu podwyzka i to wszystko.Zastanowmy sie co zrobic zeby obnizyc koszty produkcji jak to sie robi w kazdej branzy a nie chcecie wymusic na odbiorcy cene gwarantujaca oplacalnosc produkcji. Idea Idea
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 18:43 Czw 7 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech sobie budują kurniki i w Pomorskiem i braciszkowie Brychcy z Kargowej i Rowex na 400 tyś kurczaka.....
Ciekawe dlaczego ubojnie nie budują kolejnych ubojn,i jeśli to takie zyski przynosi, tylko ładują sie w kurniki i tą zasraną brudną robotę bez gwarantowanego zysku na koniec.... to mnie najbardziej ciekawi. Mogą przecież od nas kupować poniżej kosztów produkcji, więc po co od siebie kupować poniżej kosztów...lepiej byłoby trzepać wielką kasę z kolejnej ubojni. A może boją się, że jak padniemy to nie będzie co bić???
W takim razie pozostaje nie dać się wykończyć finansowo i mieć nadzieję na lepsze czasy.... i tego wszystkim życzę.
Cena: Rowex, Chuchrak, Skowrońska, Jądrex, Banasiewicz, itd 2,90 netto
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1657, 1658, 1659  Następny
Strona 1405 z 1659

Skocz do: