Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:09 Sob 31 Sty 2015

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1679, 1680, 1681  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeep

PostWysłany: 14:35 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ODDAJ NAJLEPIEJ WSZYSKO, A POTEM ZAPYTAJ BŁAGALNYM TONEM ILE CI ZAPŁACĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jeep

PostWysłany: 14:33 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
3.5-3.6 brutto.

NAPISAŁES TO CO JA I TWIERDZISZ ZE DEZINFORMUJE ??????? Shocked
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 14:26 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="hybro3"]Witam.Foxy jako jedyna znana mi ubojnia podaje prawdziwe ceny żywca.Tak jest od 20lat,więc jeep radzę ci się tego trzymać.Fraza "Foksy wychodza ze swoja produkcją więc podaja niższą cenę"obraża naszą inteligencję.Lepiej już jeep nie podawaj cen bo wprowadzasz tylko dezinformację.[/quot
inteligentny kolego wystaw foxom pomnik , chyba ze piszesz o sobie !
ubojnia prawde ci powie o cenie HA-HA-HA !!!
PRZEZ TAKIE MYŚLENIE DROBIARZE ZAWSZE DOSTANĄ PO D...IE
od 20-lat zaniżają ceny 10-15 gr
Powrót do góry
paulo

PostWysłany: 13:52 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Małopolsce na jutro 3,6 brutto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hrabia

PostWysłany: 13:22 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.60 zł na jutro
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:59 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.5-3.6 brutto.
Powrót do góry
Gutek1176

PostWysłany: 10:38 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
Gutek1176 napisał:
jeep napisał:
Gutek1176 napisał:
Witam serdecznie wszystkich uczestników tego forum które obserwuję juz od dawna ale dopiero teraz zdecydowałem się do niego dołączyć,cena na piątek świętokrzyskie 3,35

witam ! mozesz kolego konkretnie napisac kto tyle płaci w świętokrzyskim ???

np Foksdrob

cena w swiętokrzyskim to 3,5-3,6 brutto a foksy mają swoje kurniki więc cene podają zawsze niższą

Miałem na myśli cenę 3,6 brutto tyle płacili również wczoraj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
hybro3

PostWysłany: 10:30 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Foxy jako jedyna znana mi ubojnia podaje prawdziwe ceny żywca.Tak jest od 20lat,więc jeep radzę ci się tego trzymać.Fraza "Foksy wychodza ze swoja produkcją więc podaja niższą cenę"obraża naszą inteligencję.Lepiej już jeep nie podawaj cen bo wprowadzasz tylko dezinformację.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 10:02 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na czwartek, piątek będzie 3,70 brutto
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 09:57 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gutek1176 napisał:
jeep napisał:
Gutek1176 napisał:
Witam serdecznie wszystkich uczestników tego forum które obserwuję juz od dawna ale dopiero teraz zdecydowałem się do niego dołączyć,cena na piątek świętokrzyskie 3,35

np Foksdrob

cena w swiętokrzyskim to 3,5-3,6 brutto a foksy mają swoje kurniki więc cene podają zawsze niższą
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 09:55 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROSS napisał:
Koledzy zacznijcie szanować siebie i swoją pracę-ekonomii nie oszukacie, jak czytam że przy cenie 3,1 netto zarabiacie to uważam ,że koniec wasz jest bliski.Jak możecie podpisywać umowy z taką ceną ,to ta kontraktacja-desperacja doprowadziła do tego i przez to cierpi całe drobiarstwo.

Dużo w tym prawdy co napisał kolega ROSS ale nie tylko kontraktacja daje w kość. Brak jednośći w środowisku, zacofane metody i sposób myslenia o gospodarce jak z lat 70 tych XX wieku. Warunki ekonomiczno - polityczne i jeden wieli wyscig szczurów, w którym nie liczy się nic innego niż myśl o tym, ze kombinując, często specjalnie podając nieprawdę, można troszke więcej zarobić niż koledzy z branżyi. Nie obstawie w ilu procentach dokładnie ale myśle że coś kolo 40 - 50% winy tkwi w nas samych.
Odbiegając od kontraktacji - kto z Was wystąpił z wnioskiem o te ostatnie fundusze unijne na modrnizacje ? W sumie niewiele bo góra 50 tys ale mały biznes plan, młody rolnik w rodzinie to nie wygórowane wymogi i jak to mówią .... darowanemu koniowi...
Powrót do góry
Marioo

PostWysłany: 08:59 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

witam Wszystkich, powiedzcie mi w końcu jaka jest cena żywca w małopolsce?????
wszyscy głupieją Surprised
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:59 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Kontraktacja? ceny 3,20 netto i zarabianie? szkoda słów i klawiatury.
Mam tylko jedną informację ,jeśli ktoś liczy że lojalność wobec dużych zakładów i podpisywanie umów na takich warunkach zaowocuje dla podpisujących(hodowców oczywiście) na przyszłość spokojną i ustabilizowaną produkcją mam złą informację..... te zakłady mają was w ..... , nie liczcie na litość później bo już teraz nie mają dla Was ani za pól grosza szacunku . Zakłady typu Drobimex budują swoje zaplecze za WASZE PIENIĄDZE!!!!!! W TYM ROKU KOLEJNE, POWTARZAM KOLEJNE 10 SZT 40TYSIĘCZNIKÓW !!!! czy ktoś się przyzna do współpracy z nimi? ?????........ BIERZECIE UDZIAŁ W BUDOWANIU SZUBIENICY DLA SIEBIE.

Sto razy to mówiłem ,nikt nie zrozumiał do dziś.Oni zarobili takie pieniądze na Was Barany,że gdybyście wiedzieli to by was k.u.r.w.a z butów wyrwało, frajerzy skończeni
Powrót do góry
ROSS

PostWysłany: 22:24 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="R2"]Kontraktacja? ceny 3,20 netto i zarabianie? szkoda słów i klawiatury.
Mam tylko jedną informację ,jeśli ktoś liczy że lojalność wobec dużych zakładów i podpisywanie umów na takich warunkach zaowocuje dla podpisujących(hodowców oczywiście) na przyszłość spokojną i ustabilizowaną produkcją mam złą informację..... te zakłady mają was w ..... , nie liczcie na litość później bo już teraz nie mają dla Was ani za pól grosza szacunku . Zakłady typu Drobimex budują swoje zaplecze za WASZE PIENIĄDZE!!!!!! W TYM ROKU KOLEJNE, POWTARZAM KOLEJNE 10 SZT 40TYSIĘCZNIKÓW !!!! czy ktoś się przyzna do współpracy z nimi? ?????........ BIERZECIE UDZIAŁ W BUDOWANIU SZUBIENICY DLA SIEBIE.[Święta prawda!!!!!!
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 21:24 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Korekta: Storteboom od piątku zmienił cenę na 3,15. Po dzisiejszym spotkaniu z kilkunastoma hodowcami przyjęli zażalenia do wiadomości i przekażą dalej Laughing
Jądrex 3,40 netto

W wielkopolsce nie tylko Jądrex placi 3,40 netto.
Kulus, Chlebowski, Brychcy też płacą minimum 3,40 netto. Dobrze negocjując można dostać więcej. Tędęcje wzrostowe skup wieprzowiny też wgóre.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:23 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontraktacja? ceny 3,20 netto i zarabianie? szkoda słów i klawiatury.
Mam tylko jedną informację ,jeśli ktoś liczy że lojalność wobec dużych zakładów i podpisywanie umów na takich warunkach zaowocuje dla podpisujących(hodowców oczywiście) na przyszłość spokojną i ustabilizowaną produkcją mam złą informację..... te zakłady mają was w ..... , nie liczcie na litość później bo już teraz nie mają dla Was ani za pól grosza szacunku . Zakłady typu Drobimex budują swoje zaplecze za WASZE PIENIĄDZE!!!!!! W TYM ROKU KOLEJNE, POWTARZAM KOLEJNE 10 SZT 40TYSIĘCZNIKÓW !!!! czy ktoś się przyzna do współpracy z nimi? ?????........ BIERZECIE UDZIAŁ W BUDOWANIU SZUBIENICY DLA SIEBIE.
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 17:48 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Sifsoon napisał:
nie rozumiem frustracji wolnorynkowców tym, że na kontraktacji zwykle sie zarabia, mało to mało, ale bywa też różnie. ale nie zdarza się na kontrakcie sprzedać towaru po 0,8, 1,8 czy 2,35!!!!!zł wolnornkowców krew zalewa, żę dokłądali podcas pg i dalej strat nie odrobili. kontraktowcy raczej nie muszą niczego odrabiać
zresztą o czym mowa
uwaząm ze to forum schodzi na psy- jakoś ostatnio mało merytoryki, a za dużo wyładowywania emocji na innych. przecierz a każdym nickiem są osoby!!!\
brojler, książe powiedziałbyś w twarz tasin, co wypisujesz na tym forum?. Evil or Very Mad tak na prawde wszyscy jedziemyt na jednym wózku Idea Idea Twisted Evil
A cóż ja takiego na Tasin napisałem? Chory jesteś czy jak? Co Wy ciągle z tymi frustracjami? Nie ma czegoś takiego! Próbujemy Wam kontraktowiczom uzmysłowić , ze niska cena żywca / ogólnie w skali makro / jest w bardzo dużej części pochodną podpisywanych przez Was cen na kontraktach . Pierwszy raz w historii drobiarstwa zdażyło się , że w okresie pg cena na wolnym rynku wynosiła 2,50-2,60 , a na terenach zapowietrzonych 1,50 . Słyszałem też o ofertach po 1 PLN , ale nie wiem czy ktokolwiek sprzedał w tej cenie. Kontraktowicze zachowują się poniżej krytyki! Zamiast współczuć tym , którzy ponieśli ogromne straty nie ze swojej winy cieszą się z tego i przypominają , że oni na kontraktach takich sytuacji nie mają . Jak piszemy żeby nie podpisywali umów na ceny nie gwarantując e zwrotu kosztów bo to rozwala rynek nazywają nas frustratami i za wszelką ceną odowadniają , że przy cenia 3,10 zarabiają . Jak dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu . Ziew

w moim przypadku nie ma czegość takiego jak cena w umowie...., chocaż na pewno mnie zazdrość zżera mnie jak śąsiad zarobi na wolnym rynku w ciągu 2 mcy fure kasy a ja rylko troche. a co do strat...hm. nie dam sie jakiś czas wrobic w wolny rynek. moim zdaniem w długim okresie czasu zarobek porównywalny - kontraktacja - wolny rynek, uwierz mi. to ty decydujesz. równie dobrze można mówić ze wolny rynek zaniża ceny, bo kontraktacja terz nie podniesie ceny powyżej granicy opłacalnośći gdy na wolnym rynku dużpo niższa. ruchy cenowe na kontraktacji występują ale są powolne - w obie strony zwykle. nie będę się spierał co jest lepsze bo by tza było z tobą przy flaszce zasiąść i w razie czego dać se na koniec w m. ę. Smile
moim zdanim jedynym ko0mpromisem w tym sporze są grupy i kropka, jedynie osób o moich poglądach jest niezawielu.......
proponuje zakończyć temat porównań i zająćsię merytoryką tgematu forum: cena i ew. wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń

aha apropo cenyw umowie: występuje taki myk ubojni jak aneks do umowy:) albo cena niższa albo róbta co chceta z żywcem, stąd też uwaqżąm że cena w umowie jest fikcą, chociaż doświadczyłem akurat przykładów z różnymi ubojniami w obie strony i z różnym wywwiązywaniem sia z tego zapisu.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 17:05 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korekta: Storteboom od piątku zmienił cenę na 3,15. Po dzisiejszym spotkaniu z kilkunastoma hodowcami przyjęli zażalenia do wiadomości i przekażą dalej Laughing
Jądrex 3,40 netto
Powrót do góry
chowanex

PostWysłany: 16:31 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: drobimex Odpowiedz z cytatem

drobimex 3,12 od dzisiaj
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 11:37 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w Storteboom strajk kontraktowiczów, bo cenę mają 3,05 netto. ( jak coś będę wiedział więcej to napiszę )
Nawet Koziegłowy płacą już 3,22 + 0,05 netto.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:00 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze ubojnie tez są różne i istnieje ryzyko sprzedaży znacznie poniżej kosztów , tyle ,że nikt z własnej woli nie podpisuje umów o konstrukcji - wyprodukuje coś czego koszt wytworzenia wynosi 1zł a potem sprzedam ci to za 90 gr :oops:
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:00 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sifsoon napisał:
nie rozumiem frustracji wolnorynkowców tym, że na kontraktacji zwykle sie zarabia, mało to mało, ale bywa też różnie. ale nie zdarza się na kontrakcie sprzedać towaru po 0,8, 1,8 czy 2,35!!!!!zł wolnornkowców krew zalewa, żę dokłądali podcas pg i dalej strat nie odrobili. kontraktowcy raczej nie muszą niczego odrabiać
zresztą o czym mowa
uwaząm ze to forum schodzi na psy- jakoś ostatnio mało merytoryki, a za dużo wyładowywania emocji na innych. przecierz a każdym nickiem są osoby!!!\
brojler, książe powiedziałbyś w twarz tasin, co wypisujesz na tym forum?. Evil or Very Mad tak na prawde wszyscy jedziemyt na jednym wózku Idea Idea Twisted Evil
A cóż ja takiego na Tasin napisałem? Chory jesteś czy jak? Co Wy ciągle z tymi frustracjami? Nie ma czegoś takiego! Próbujemy Wam kontraktowiczom uzmysłowić , ze niska cena żywca / ogólnie w skali makro / jest w bardzo dużej części pochodną podpisywanych przez Was cen na kontraktach . Pierwszy raz w historii drobiarstwa zdażyło się , że w okresie pg cena na wolnym rynku wynosiła 2,50-2,60 , a na terenach zapowietrzonych 1,50 . Słyszałem też o ofertach po 1 PLN , ale nie wiem czy ktokolwiek sprzedał w tej cenie. Kontraktowicze zachowują się poniżej krytyki! Zamiast współczuć tym , którzy ponieśli ogromne straty nie ze swojej winy cieszą się z tego i przypominają , że oni na kontraktach takich sytuacji nie mają . Jak piszemy żeby nie podpisywali umów na ceny nie gwarantując e zwrotu kosztów bo to rozwala rynek nazywają nas frustratami i za wszelką ceną odowadniają , że przy cenia 3,10 zarabiają . Jak dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu . Ziew
Powrót do góry
Gutek1176

PostWysłany: 09:46 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
Gutek1176 napisał:

np Foksdrob
Powrót do góry
klark

PostWysłany: 09:45 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontraktacja to żeczywiście jakaś stabilizacja,ale presja na cenę powinna być ze strony hodowców większa.Rynek jest popsuty przez akceptację zbyt niskich cen przez kontraktowiczów. Jakie ceny?
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:55 Pon 3 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sifsoon napisał:
zresztą o czym mowa

ale ja przyznaje ze na wolnym rynku nie raz dolozylem ale PRZYZNAJE SIE DO TEGO BO KOSZTY UMIEM WYLICZYC..ale WY KONTRAKTACJA nigdy nie przyznacie sie ze dokladacie zawsze z zyskiem (buhaha) macie taak wyprane mozgi ze hey... myslenie i liczenie wam zabrali jedyne co to nastawili na robote nic wiecej i po 6 cykli w roku Smile czy ja bym powiedzial w twarz jasne ze taak i malo tego smialbym sie wprost Smile....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1679, 1680, 1681  Następny
Strona 1405 z 1681

Skocz do: