Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:18 Pią 31 Paź 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1635, 1636, 1637  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gęsia skórka

PostWysłany: 22:31 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem zszokowana Shocked
nawet zła na samą ciebie!!!
dałam ubojni zarobić na pisklaku, paszy i jak przychodzi do rozliczenia to właściciel mówi że powinnam mu jeszcze dopłacić 7 tyś , a gdzie koszty inne ?
jak to ktoś napisał za naukę przyjdzie mi zapłacić 20 tyś!!!!
dlaczego ma tak być, że tylko chodowca ponosi koszty wahnięć cen!
zgadzam się z niektórymi przedmówcami
dla mnie to bandytyzn

Drobiarze łączmy sie!!!!
zamiast sie spierać o rętowność nowo budowanych kurników
postawmy sie ubojniom, idżmy do ministra, stwórzmy stowarzyszenie czy nie wiem co jeszcze ale nie dawajmy sie !!!!!!
walczmy o ceny minimalne!!!!!
my nie możemy przetrzymac drobiu jak sadownicy czy ci od trzody!
jesteśmy działem specjalnym i tak powinniśmy być traktowani!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kormoran

PostWysłany: 21:56 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolny Śląsk 2,60 netto, nie chcą odbierać, leci jak z nosa... Chyba tylko naiwni mają nadzieje, ze coś się zmieni na lepsze... Chyba nie w najbliższym czasie!
Powrót do góry
David_20

PostWysłany: 20:45 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich
Dziwna sytuacja na rynku się wytworzyła. Macie jakieś prognozy jeśli idzie o cenę dla Wielkopolski na przyszły tydzień
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 20:42 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kurczak mały"]"
Barbara napisał:
pytam sie jaki idiota stawia nowe kurniki ,nie jest w stanie odrobic tej inwestycji ..."

Wybacz Barbara ale nie masz racji. Stawianie kurnikow to inwestycja dlugoterminowa i sa spore szanse na to zeby stala sie rentowna. Trzeba tylko byc przygotowanym w biznesplanie na dluzszy okres zamrożenia kapitału. Zgadzam się z MEDOXEM, że bardzo latwo dzis o kredyt na budowe nowego kurnika na bardzo korzystnych warunkach - oczywiscie żeby dostac, trzeba spelniać wymogi ale nie sa az tak wygorowane. W całej Polsce budują się kurniki i nie ma sie co dziwić bo młodzi przedsiębiorczy patrza nieco inaczej na świat. Pozatym nie wpadajmy w przesadny pesymizm, czasy gdy było lepiej pozwoliły nam przeciez zgromadzic jakies zaplecze, ktore madrze zainwestowane jest zabezpieczeniem na czarna godzine. Jestem optymista i wiem ze jeszcze bedzie rentowne wstawianie brojlera Smile. Tych co się budują jak nabardziej popieram i zycze wszystkiego dobrego.

Nie zgodze sie z Toba kurczaku. To jest często budowanie na wariata, jeden przez drugiego, takie rozpychanie się łokciami.
I jeszcze jedno: kto ma na tych obiektach pracować? już przecież trudno o siłę roboczą
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 20:16 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"[quote="Barbara"]pytam sie jaki idiota stawia nowe kurniki ,nie jest w stanie odrobic tej inwestycji ..."

Wybacz Barbara ale nie masz racji. Stawianie kurnikow to inwestycja dlugoterminowa i sa spore szanse na to zeby stala sie rentowna. Trzeba tylko byc przygotowanym w biznesplanie na dluzszy okres zamrożenia kapitału. Zgadzam się z MEDOXEM, że bardzo latwo dzis o kredyt na budowe nowego kurnika na bardzo korzystnych warunkach - oczywiscie żeby dostac, trzeba spelniać wymogi ale nie sa az tak wygorowane. W całej Polsce budują się kurniki i nie ma sie co dziwić bo młodzi przedsiębiorczy patrza nieco inaczej na świat. Pozatym nie wpadajmy w przesadny pesymizm, czasy gdy było lepiej pozwoliły nam przeciez zgromadzic jakies zaplecze, ktore madrze zainwestowane jest zabezpieczeniem na czarna godzine. Jestem optymista i wiem ze jeszcze bedzie rentowne wstawianie brojlera Smile. Tych co się budują jak nabardziej popieram i zycze wszystkiego dobrego.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 20:02 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 2,6 nie odbierają
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 18:56 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cO się dzieje? albo hodowcy kurczaków są szaleńcami lubiącymi rosyjską ruletkę albo coś się na plus zmieni. cena jaja wylęgowego w tym tygodniu osiągnęła poziom z przed pg, bez wzgledu na wylęg. jaja generalnie na ten tydzień powazne niedobory (zresztą pisałem o wyrzynaniu przedwcześnie w panice reprodukcji). i co? brojlerzyśći na prawdę się nudzą, lubią tracić czy rzeczywiśćie marzec będzie na plus. obstawiamy zakłady? tylko jak wszyscy przegrają to kto wygra? hehehehehehe
chyba warto teraz się uspokoić i nie dać się robić w jajo
apropo podwyżki pewne cen pasz na przełomie styczeń/luty (np u nas)
Powrót do góry
yarock

PostWysłany: 18:16 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

janinamaciak napisał:
rozmawjałam z zalewem zywca jndyczego jest mało broliera niema w nadmiarze
zejscia sa słabsze ale nie tragiczne wiec pytam dlaczego taka cena:
1 bo wszyscy tak płaca
2 poco sie wychylac
3 jest tyle kredytow za modernizacje-trzeba ciagnac ile sie da i kogo sie da
4 zatydzien lub dwa bedziemy prosic a wy dyktowac
5 zebyscie nie zapomieli napełnic kurnikow po brzegi a moze sa z gumy
wiec dadza sie rozciagnac wiec jeszcze wiecej

janinamaciak.... co Ty wypisujesz jestem w strefie zagrożonej i tylko zalewo pomogło. do tego uczciwie bez zaniżania ceny (rynkowo indyczka 3,9) tylko doszedł koszt badania na H5N1 w Puławach 1200zł. I z tego co wiem nie zostawiają swoich hodowców na lodzie ale opinie są jak zawsze różne .
Powrót do góry
janinamaciak

PostWysłany: 14:22 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

rozmawjałam z zalewem zywca jndyczego jest mało broliera niema w nadmiarze
zejscia sa słabsze ale nie tragiczne wiec pytam dlaczego taka cena:
1 bo wszyscy tak płaca
2 poco sie wychylac
3 jest tyle kredytow za modernizacje-trzeba ciagnac ile sie da i kogo sie da
4 zatydzien lub dwa bedziemy prosic a wy dyktowac
5 zebyscie nie zapomieli napełnic kurnikow po brzegi a moze sa z gumy
wiec dadza sie rozciagnac wiec jeszcze wiecej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:34 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara co ty gadasz , banki nie robią żadnych problemów z przyznaniem MR na budowę kurnika
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 13:20 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZELDROB--masz teraz do sprzedania??
Powrót do góry
Kacperski

PostWysłany: 13:00 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,40 netto spredane -łódzkie .,wiemy z pewnego żródła ,że ubojnie kupują żywiec gdzieś koło Bochni ZA BEZCEN!!!!!!!!!!! Żegnam do wiosny!!! Crying or Very sad
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 12:37 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby dzisiaj 2,60 netto - bez komentarza
Powrót do góry
An

PostWysłany: 11:48 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
ktoś dziś zdawał na kaszyby???jaka cena??

2,60 netto. Część hodowców wstrzymuje sprzedaż do końca tygodnia. Nie chcą oddawać w tej cenie.
Powrót do góry
Agri_Max

PostWysłany: 11:30 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety medox ma racje . Osobiscie znam 5 osob ktore juz wybudowaly lub maja budowac kurniki na wiosne i to nie male ... A to wszystko za sprawa znanego kredytu Mlody Rolnik niskooprocentowanego z doplatami ARiMR.

medox napisał:
No to jeszcze po kurniczku.A medox powtarzał do znudzenia że tylko niedobór towaru na rynku może podnieść cenę.Jak towaru za dużo to pasza może być po 2tys za tonę pisklak po 2zł /szt a kurczaczki i tak będą po 2zł .Pisałem ,że firmy montujące sprzęt pracują dzień i noc tyle się buduje , pisałem ,że paszarnie nie mogą nadążyć z produkcją i nie chcą nawet rozmawiać ani o cenach ani o jakości bo część z nich nawet nie przyjmuje nowych klientów!!!!!!!!!!bo nie wyrabiają z mocami produkcyjnymi!!!!!!!Tak było.Nikt nie wierzył.Teraz trzeba zapłacić rachunek za szkolenie ekonomiczne po 50tys od każdego kurniczka na 20 tys sztuk Laughing
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 11:19 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś dziś zdawał na kaszyby???jaka cena??
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 11:01 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam sie jaki idiota stawia nowe kurniki ,nie jest w stanie odrobic tej inwestycji , nie mowiac juz o zyskach , moze sa jakies odstepstwa ; tafia przez kilka lat w dobre ceny , ale to w naszej branzy praktyczni nie mozliwe , od stanu wojennego praktycznie , nie ma mozliwosci kalkulacjii , krok do przodu ,dwa w tyl i tylko liczenie na jakies szczescie, banki praktycznie nie udzielaja od 3 lat na branze drobiarska kredytow , za duze ryzyko ,to ktos , kto ma taka kase i przeznacza ja na taka inwestycje to wariat i nie zna dobrze sytuacji.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze po kurniczku.A medox powtarzał do znudzenia że tylko niedobór towaru na rynku może podnieść cenę.Jak towaru za dużo to pasza może być po 2tys za tonę pisklak po 2zł /szt a kurczaczki i tak będą po 2zł .Pisałem ,że firmy montujące sprzęt pracują dzień i noc tyle się buduje , pisałem ,że paszarnie nie mogą nadążyć z produkcją i nie chcą nawet rozmawiać ani o cenach ani o jakości bo część z nich nawet nie przyjmuje nowych klientów!!!!!!!!!!bo nie wyrabiają z mocami produkcyjnymi!!!!!!!Tak było.Nikt nie wierzył.Teraz trzeba zapłacić rachunek za szkolenie ekonomiczne po 50tys od każdego kurniczka na 20 tys sztuk :lol:
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 09:57 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilkudniowy wzrost cen panował też na początku listopada, żeby wahający znów obsadzili kurniki.Czyżby "rynek" zapewniał sobie towar? Ale się nami "przekręca".
Powrót do góry
aneczka

PostWysłany: 09:08 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum "cena brojlera" to trochę jak forum "wróżenie z kart" czyli zgadywanie i zabawa w przepowiadanie przyszłości. Kuriozalnie bardziej opłaca się kontraktacja z cenami trochę niższymi od opłacalnych niż wolny rynek dużo poniżej opłacalnej ceny. A frajerstwem jest na przykład kilkudniowy wzrost cen na początku stycznia, po to żeby ci co wahali się nad wstawieniem wzięli pisklaki na kurnik, i cena zaraz po tym znowu łeb na szyję. A w ramach wróżenia z przypisanym mi pesymizmem - jest źle i będzie gorzej - a jeśli będzie inaczej to lubię się miło zaskoczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hubI

PostWysłany: 08:39 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest cena na poludniu ????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ŁYSY 10

PostWysłany: 08:32 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mobilo napisał:
ja jutro oddaje jeden sklad po 2,90na kaszuby, reszte trzymam zywca brak
TO KTO TYLE PLACI NA KASZUBACH
Powrót do góry
mobilo

PostWysłany: 04:06 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jutro oddaje jeden sklad po 2,90na kaszuby, reszte trzymam zywca brak
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 23:44 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apel do kolegi "kurczakmały" - móglbys zmienic swoj nick ? Zarejestrowales sie dzien po mnie i teraz beda mylone nasze wypowiedzi - a nie zawsze musimy sie zgadzac Smile
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 23:26 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jeżeli kurczakumały uważasz , że niskim cenom winne są ubojnie to proponuję zamiast hodować otwórz sobie ubojnie. Wg Ciebie to obiboki i oszuści , którym nie powinniśmy podawać ręki . A co ma zrobić ubojnia kiedy hurtownicy , sklepy i ogólnie handel dyktują cenę ? Są dwa wyjścia: albo dostosowujemy się i żeby istnieć na rynku obniżamy cenę hodowcom , albo nie obniżamy co skutkuje tym , że ubojnia nie ma komu sprzedać towaru więc i nie odbiera od hodowców . Który wariant wybierasz? Dla jasności piszę o ubojniach , które tylko ubijają i jest to rząd 30-40tys. na dobę . Nie piszę o molochach ubojowo-przetwórczych , które potrafią wypuścić tuszkę w cenie poniżej 3,50 i ściągnąć sobie trochę np. brazylii. Płytko bracie wszystko widzisz :!:
W11 co to znaczy " nierefundalny"????? Miodek j.a.j.a Ci obetnie . A żywca faktycznie sprzedaję bo ma już 56 dni i po prostu nie moge go dłużej trzymać . I gamoniu jeden ja w przeciwieństwie do Ciebie produkcję planuję bo tak z natury jestem już poukładany . A ty partyzancie do lasu!!!!!!!!!!!! Jak dla mnie jesteś "persona non grata" . I to nie tylko w drobiarstwie - g.a.m.o.n.i.u
Brojlerze gdyby twoje IQ lub wykształcenie wskazywało na coś więcej niż hodowcę który sprzedaje kury w 56 dniu i myśli że przetrzymując je do 80-dnia zarobi na tym albo zrobi łaskę ubojni, to byś cytat który podałeś napisał pełnym zdaniem lub w pełnym zrozumieniu i nie po łacinie,ale żeby było zrozumiałe dla wszystkich chłopów po polsku!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1635, 1636, 1637  Następny
Strona 1405 z 1637

Skocz do: