Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:32 Wto 29 Lip 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1602, 1603, 1604  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 17:14 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie ma logiki, wydymali was w d.u.p.e bez mydła dokladnie jak powiedziałem w dniu ogłoszenia ptasiej grypy.Częściowo wielu wydymało się samemu opuszczając jeden przed drugim cenę.Macie jaja żeby teraz wstawiać jak opętani a brakło wam jaj żeby powiedzieć krwiopijcom - nie dam wam po 2.60brutto choćbym miał je w.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ć i zutylizować na własny koszt? Oni teraz siedzą przy najdroższym whisky i zastanawiają się na co przeznaczyć ten niespodziewany dodatkowy zarobek, może by tak zabrać rodzinkę wa sylwestra w ciepłe kraje? może czas wymienić autko na nowsze?A wy siedzicie i liczycie ile dołożyliście.

Dobry ten artykuł ,który ktoś wklejał.Ciekawe jest w nim to co pisałem parę dni temu - nadmierna koncentracja powoduje zagrożenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sifsoon

PostWysłany: 15:47 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w lokalnym Tessco o godz 18 zeszły wszystkie kurczaki tuszki, udka, udźce, skrzydełka, podroby. Kurczak na tacce 2kg pakowany Cedrob 6,99zł/kg. w sklepacch innych 7,45 udka i udźce. gdzie tu sens i logika?
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 15:02 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cobbross napisał:
z sadłowa poszły kury do badania jutro będzie wynik. Jak będzi pozytywny to ponas Embarassed

http://www.tvn24.pl/-1,1533198,wiadomosc.html Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Radas

PostWysłany: 14:48 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy artykuł ( z naszego punktu widzenia ) , polecam http://wiadomosci.onet.pl/1457486,2677,kioskart.html
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 13:01 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
Tadek napisał:
METAN napisał:
jeszcze niech opowie jak parę lat temu/przed wejściem do Uni/ sprzedawali do Cedrobu i żarli się między sobą
gdyby nie "zamordyzm" dwóch braci z zarządu dziś tej grupy by nie było
na szczęście , dzieki kilku myślącym przetrwała i jak słyszymy ma się dobrze

obyśmy potrafili wziąc z nich przykład
/są chyba jakieś ubojnie do kupienia - na Kaszubach podobno dwie/

Skrzyknijmy hodowców o podobnym zdaniu, woli i działajmy. Inni mogą a my nie? Przetwórstwo to ciężka praca ale za bardzo godziwe pieniądze.

Tadek jakby co to ja zawsze chętny do "mieszania "ubojniom(np grupy )

Grupy niezły pomysł ale ludzi o podobnym myśleniu musi być znacznie więcej. Mozna by również na początek pomyśleć o hurtowni(nie łatwy, ale płatny temat). Jeżeli dołączyli by do nas hodowcy o podobnej woli to niema mocnych
,wszystko jest do zrobienia.(zgoda,modraść,pracowitość-efekt)
Jestem do dyspozycji-tadeusz goryszewski Goręczyno 607 237 769
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rufus

PostWysłany: 12:30 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
METAN napisał:
jeszcze niech opowie jak parę lat temu/przed wejściem do Uni/ sprzedawali do Cedrobu i żarli się między sobą
gdyby nie "zamordyzm" dwóch braci z zarządu dziś tej grupy by nie było
na szczęście , dzieki kilku myślącym przetrwała i jak słyszymy ma się dobrze

obyśmy potrafili wziąc z nich przykład
/są chyba jakieś ubojnie do kupienia - na Kaszubach podobno dwie/

Skrzyknijmy hodowców o podobnym zdaniu, woli i działajmy. Inni mogą a my nie? Przetwórstwo to ciężka praca ale za bardzo godziwe pieniądze.

Tadek jakby co to ja zawsze chętny do "mieszania "ubojniom(np grupy )
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:37 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
To poradź koledze niech da sobie spokój ze wstawieniem na koniec 12 2007 r i przepłacaniem za piskle 1,20 netto nawet (cena nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy) bo akurat może zahaczyć o zwałkę i znów dokładka ,a tuż przed zwałką to duuuuuże ryzyko :).
Pisałeś kontrowersyjne, spójne i logiczne posty a nawet edukacyjne(pomijając język, bez urazy) !! a teraz coś ściemniasz medox .

Radziłem ,ale się uparł.Pisałem też ,że jego sąsiedzi wstawiają to on też bo potem będą się z niego śmiali jak zarobią a jak wtopią to najwyżej sobie wspólnie popłaczą.Tak to rozumiem.
Jak widzicie parę postów poniżej było kilku którzy odmówiło piskląt (pradopodobnie ze stref albo najbliższych okolic) , ale w to miejsce wchodzą inni skuszeni 10 czy 20gr niższą ceną.Od początku stycznia szaleństwo każdy chce wstawić bo liczy ,że parę obiektów stanie to on zarobi.Spróbujcie załatwić taniego pisklaka na styczniowy wsad to się przekonacie, zresztą nawet nie chodzi o taniego,załatwcie w ogóle wsad piskląt na styczeń
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 11:11 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/2094107,12690,0,0,1,wideo.html
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:26 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy i ile dostaną to się okaże Przyznam , że jestem ogromnym pesymistą . Absolutnie nie liczę na rekompensaty za sprzedaż drobiu w cenach poniżej kosztów . Kogo to obchodzi? Poprzednio sprzedawałem ptaki też poniżej kosztów , poniosłem straty , a odszkodowanie dostał sąsiad bo nie wstawił więc i nie zarobił! Co za po--ane myslenie . Nie stracił i dostał kasę , a ja straciłem i dostałem gów-o. Teraz jestem już mądrzejszy i w każdej chwili mogę odmówić wstawienia . W każdej chwili to znaczy na 3 dni przed nałożeniem jaj . Poprzednio umowa mówiła o 60-cio dniowym okresie wypowiedzenia . To jest mój post z 9.12 - dzisiaj myślę tak samo - nie liczmy na rekompensaty bo się przeliczymy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:17 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
k napisał:
niestety, ale sie potwierdzilo nowe ognisko w sadlowie. prawdopodobnie obiekty oddalone o kilkasetmetrow od tych zapowietrzonych
A ja się wcale nie dziwię , że hodowcy robią to co robią . Jak zwykle skończyło się na gadkach o odszkodowaniu , o rzekomej pomocy dla drobiarzy itp. Co mają zrobić hodowcy z terenów zapowietrzonych, ale ze zdrowymi ptakami? Odszkodowania nie bo nie są chore i nikt ich nie zagazuje , kupić nikt nie chce i nawet nie moze więc co? Trzeba sobie przynieść pg to może chociaż odszkodowanie w jakimś procencie dostaną . Polska rzeczywistość!
Nie chodzi tu już nawet o teren zapowietrzony , ale także strefę B czyli te 10km.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:16 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k napisał:
niestety, ale sie potwierdzilo nowe ognisko w sadlowie. prawdopodobnie obiekty oddalone o kilkasetmetrow od tych zapowietrzonych
A ja się wcale nie dziwię , że hodowcy robią to co robią . Jak zwykle skończyło się na gadkach o odszkodowaniu , o rzekomej pomocy dla drobiarzy itp. Co mają zrobić hodowcy z terenów zapowietrzonych, ale ze zdrowymi ptakami? Odszkodowania nie bo nie są chore i nikt ich nie zagazuje , kupić nikt nie chce i nawet nie moze więc co? Trzeba sobie przynieść pg to może chociaż odszkodowanie w jakimś procencie dostaną . Polska rzeczywistość!
Powrót do góry
k

PostWysłany: 09:19 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
k

PostWysłany: 08:18 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cobbross napisał:
z sadłowa poszły kury do badania jutro będzie wynik. Jak będzi pozytywny to ponas Embarassed

najgorsze w tym wszystkim jest to ze w strefie ludzie ktorych nie dotknela pg szczegolnie konsumpcja zrobia wszystko zeby sie u nich znalazla na fermach bo na dzien dzisiejszy sa ugotowani i niektorym naprawde puszczaja nerwy. takze takich prob bedzie coraz wiecej. czasami podobno zdaza sie ze hodowcy rozrzucaja kury po drogach robiac specjalnie zamieszanie. trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i sprobowac jakos przetrwac do tego 10.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 01:32 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Tasin napisał:

Jak tak to kontraktacja jest bee, ale jak trwoga to do Boga co nie?? A siedźcie sobie teraz na waszym ukochanym wolnym rynku.
Sory nie chcę być złośliwa, ale jakoś tak sobie nie mogłam odmówić tego tekstu...

No wlasnei. Wszystko ma swoej zalety i wady. Wolny placil wiecej jak bylo ok i ci z wolnego zarobili na np BMW a kontraktowicze na Fiata. Ale teraz wolnorynkowiec zeby sei utrzymac te BMW sprzeda bo jak sprzeda po 2,5 to ladnei ebdzie w plecy. A kontraktowicz dalej sobie bedzie jezdzil fiatem. Powoli do przodu malymi korczkami.

Osobiście co jakiś czas lubię pojeździ BMW. Nienawidzę natomiast gdy ktoś kto żyje z moje pracy i obarcza mnie całym ryzykiem jeździ Bentleyem a co jakiś czas zostawia na paliwowo na mojego rzęcha...
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 23:37 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
LESŁAW

PostWysłany: 23:04 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ! Jest żle. Też mam nadziejęże jest to sytuacja chwilowa. Co do kontraktacji że jest tak wspaniała to bym się nie zgodził. Co z tego że na obecną chwilę niby swoim płacą 3,00 do 3,1, jest to nadal prawie po kosztach. Przez to że tak długo byłem na kontraktacji z 4 kurników zszedłem do 1. Przy koniunkturze jaka była do wywołania ptasiej grypy będąc na wolnym rynku (tylko z 1 kurniczkiem), spłaciłem długi i nawet kupiłem drugi kurnik. Dla porównania z 3 kurników dla D....d z jednego rzutu zostało (3 700), a z jednego na wolny rynek (prawie 30 000). Tak ,że moja rada jak nie musicie to nie chowajcie na kontraktacje. Oni dadzą wam tylko wegetować a nie godnie żyć. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:42 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Radas"]hubI wstawiam za godzinę pisklaka (ratuję wylęgarnie z pisklaka przeznaczonego prawdopodobnie do gazowania) po cenie 1,00 netto[/quote witam ratujesz wylęgarnie i tak z ciebie zdarli ja wczoraj wstawiłam z wijewa od sztudera za o.80 netto . pozdrawiam
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 22:16 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hubI wstawiam za godzinę pisklaka (ratuję wylęgarnie z pisklaka przeznaczonego prawdopodobnie do gazowania) po cenie 1,00 netto
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 21:45 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Założymy się Tadek o dobrą flachę ,że będzie tyle żywca od połowy lutego ,że nie będzie kto miał go zdjąć?

Flaszkę odpić można zawsze-zakład stoi
Kłaniam się-tadzik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
2R

PostWysłany: 21:43 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Targuj
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 21:41 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
To poradź koledze niech da sobie spokój ze wstawieniem na koniec 12 2007 r i przepłacaniem za piskle 1,20 netto nawet (cena nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy) bo akurat może zahaczyć o zwałkę i znów dokładka ,a tuż przed zwałką to duuuuuże ryzyko Smile.
Pisałeś kontrowersyjne, spójne i logiczne posty a nawet edukacyjne(pomijając język, bez urazy) !! a teraz coś ściemniasz medox .

a tak to po ile sa piskleta ?????
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:14 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To poradź koledze niech da sobie spokój ze wstawieniem na koniec 12 2007 r i przepłacaniem za piskle 1,20 netto nawet (cena nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy) bo akurat może zahaczyć o zwałkę i znów dokładka ,a tuż przed zwałką to duuuuuże ryzyko Smile.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:59 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założymy się Tadek o dobrą flachę ,że będzie tyle żywca od połowy lutego ,że nie będzie kto miał go zdjąć?
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 19:08 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby-2.9netto ale były osoby Które otrzymały 3netto.
Koledzy jeżeli nie musicie nie Puszczajcie po niżej 3.3netto.Jeszcze w tym roku podciągnijmy na 3.5netto a można (dobre zejście mała podaż).
Jazda w górę zacznie się w styczniu. Luty, Marzec to tak jak napisałem tydzień temu.
Pozdrawiam-tadek
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:38 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Metan za onfo . Rozumiem , że gdyby nie pisklęta to cena byłaby taka jaką płacą mali .
Na Kaszubach cena 2,90 i twierdzą , że więcej nie będzie . Zapominają , że to dalej jest ponizej kosztów więc prędzej czy później / oby predzej / i tak muszą zapłącić więcej . Sadzę , że już na początku stycznia będą musieli zapłącić sporo powyżej 3!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1602, 1603, 1604  Następny
Strona 1405 z 1604

Skocz do: