Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:05 Nie 21 Wrz 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1621, 1622, 1623  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 16:04 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okręt tonie ale kapitan zostaje :lol: :lol: :lol: Po ile sprzedawałem ?Jedno jest pewne nie po 2.60, zaraz kończe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gigant

PostWysłany: 15:17 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A ja sobie właśnie buduje 2 kurniczki buhahaha , a co ku,r,w,a wszystkim wolno a mnie nie?? I z tej okazji jestem na.j.e.bany i wszystkich pozdrawiam.Brojler chcesz w ryj?

Okręt tonie, a Ty kurniczki stawisz Question hmm... ciekawe, ciekawe Rolling Eyes
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 15:16 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Buhahaha sprzedaje od 5stycznia Laughing Laughing Laughing Laughing śmieszne Zenki , następnym razem słuchajcie mistrza Laughing Laughing Laughing

No Medox, zdradź nam tajemnicę po ile sprzedajesz. Tylko nie mów, że poniżej 4 zł, bo wyjdziesz na barana Exclamation
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:13 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An kolego ja mówiłem ,że na święta będzie maskra a po świętach wzrośnie i tak było to gdzie się pomyliem?Co do grosza to nawet moja kula ceny nie przewidzi.
A łajba tonie to tak ogólnie, bo tonie, pomału nabiera wody..........
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 15:12 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faciarz bylo sie odzywac Question jak sie niedawno wpier...les w kurcze lajno to dzialaj z jajami a nie liz psy psy po jajach . myslisz ze jak sie psom podlizesz to cie w siatke wciagna Question to siatka starych psow , a moze jestes psiakiem to masz ten torcik juz podzielony Question
Powrót do góry
An

PostWysłany: 13:30 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
czy ktoś dziś zdawał na kaszuby??? jaka cena???czy czy grupie trzymajacej władzę(K.M.G) udało się zbić cenę???

Moim zdaniem, to nie "grupie..." udało się zbić cenę, a nam samym. W ubiegłym tygodniu uboje były bardzo ograniczone " bo jeszcze kurczaki nie urosły". Cena wzrosła bardzo szybko. Hurtownie w obawie o dalsze podwyżki zrobiły zapasy, mimo słabego zejścia w detalu. Efekt jest taki, że w tym tygodniu każda z wspomnianych ubojni zrobiła sobie 1 lub 2 dni bez uboju, ograniczając jednocześnie uboje w pozostałe dni, hurtownie kupują towar "gdzieś w Polsce" taniej o 20-30 groszy. Skutek?
Kaszuby na dziś 3,00 zł netto.

Komu możemy za to podziękować? Sobie samym. Na forum istnieje jakaś dziwna spirala nakręcania koniunktury. Jeden przez drugiego podaje nieprawdziwe , jak sądzę ceny sprzedaży żywca. Kaszuby rzeczywiście płaciły 3,40-3,50 netto i ...zostały z towarem robiąc miejsce dla ubojni z innych regionów, gdzie hodowcy potulnie odddawali żywiec po 3,00 zł.
Jest to kolejna nauczka, że Polska to system naczyń połączonych i enklawy z wysoką ceną się nie ostoją.
Zauważcie również, że od kilku dni "nie słychać" kolegów sprzedających wcześniej po 3,70 zł. Pojechali na wczasy?

Do Medoxa. Człowieku zacznij się wreszcie szanować. Ciekawe kto puszczał "lol-ki", że sprzedaje za chwilę za 4,00 zł, a reszta to barany bo sprzedali za 2,50 ? Minęło parę dni i okręt tonie? Co z Twoimi przepowiedniami. Odrobinę godności zalecam i chetnie usłyszałbym pewne magiczne słowo z komentarzem :pomyliłem się . Pozdrowienia
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 12:00 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gans napisał:
Pani Tasin u Pani moze to inaczej wygladac ,Pani moze sprobowac osobiscie negocjowac z prezesem w jego gabinecie Wink pewne zasady biznesowe sa i nikt zadne morale ani inne dyrdymaly ich nie przelamna. To odnosi sie ogolnie nie do Pani zeby nie bylo urazy Smile

jak nie chcesz ,żeby "nie było urazy" to wstrzymaj się .to tylko forum drobiarskie - naprawdę niska ta wypowiedz ,co to w ogóle było?!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:40 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
czy ktoś dziś zdawał na kaszuby??? jaka cena???czy czy grupie trzymajacej władzę(K.M.G) udało się zbić cenę???

jasne
dzwonicie jeden przez drugiego i skamlecie , żeby wzieli
za 5-7 dni , jak się wyprzedacie znowu będziecie mieli pretensje do siebie nawzajem , że daliście się wy......ć bez mydła

to dotyczy nie tylko Kaszub
a kurczaka naprawdę nie ma
teraz odświeżają grudniowe zapasy , a nam wciskają kit , że nie schodzi
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 11:16 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
gans

PostWysłany: 10:46 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Tasin u Pani moze to inaczej wygladac ,Pani moze sprobowac osobiscie negocjowac z prezesem w jego gabinecie Wink pewne zasady biznesowe sa i nikt zadne morale ani inne dyrdymaly ich nie przelamna. To odnosi sie ogolnie nie do Pani zeby nie bylo urazy Smile
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 10:32 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
medox napisał:
medox napisał:
medox napisał:
Przeczytane.....
Według prognoz amerykańskiego Departamentu Rolnictwa światowy eksport drobiu zostanie w najbliższej dekadzie zdominowany przez dwa państwa – Brazylię oraz Stany Zjednoczone. Do 2014 roku każdy z tych krajów będzie wysyłał za granicę po blisko 3 mln ton drobiu, co będzie stanowić ponad 80 proc. światowego wolumenu eksportu. W ubiegłym roku największym eksporterem netto była Brazylia (2,4 mln ton), prawie 2,3 mln ton wyeksportowało USA, trzecim co do wielkości eksporterem były kraje dawnej „15”, z których na światowe rynki trafiło około 430 tys. ton drobiu.

Uciekać , okręt tonie

A ten znowu swoje.
Weź sie "chłopok" ogarnij.
Niby okręt tonie,ale ty jako kapitan odejdziesz ostatni,bo nóż widelec bedzie się opłacac jak inni odejda co nie?
Dla ciebie medox okręt może i tonie, ale jak widzisz inni świetnie się bronią,potrafią tak hodowac żeby coś z tego mieć i pewnie śmieją się z wypowiedzi 17nasto letniego synka, co u tatusia podsłyszy to odrazu leci na forum i sie mądruje.

Ja proponuje chętnym napisać do administracji o bana dla medoxa.Jeśli kilka osóbtak napisze to chyba coś z tym zrobią.
Przecież tacy jak on tylko podpuszczaja ubojnistów do obniżania cen.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:57 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
medox napisał:
medox napisał:
Przeczytane.....
Według prognoz amerykańskiego Departamentu Rolnictwa światowy eksport drobiu zostanie w najbliższej dekadzie zdominowany przez dwa państwa – Brazylię oraz Stany Zjednoczone. Do 2014 roku każdy z tych krajów będzie wysyłał za granicę po blisko 3 mln ton drobiu, co będzie stanowić ponad 80 proc. światowego wolumenu eksportu. W ubiegłym roku największym eksporterem netto była Brazylia (2,4 mln ton), prawie 2,3 mln ton wyeksportowało USA, trzecim co do wielkości eksporterem były kraje dawnej „15”, z których na światowe rynki trafiło około 430 tys. ton drobiu.

Uciekać , okręt tonie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:55 Pią 11 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
medox napisał:
Przeczytane.....

Uciekać , okręt tonie
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 21:56 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik, a napisałem coś takiego? Więc nie wpi...erda...laj się między wódkę a zakąskę. Tyle mam Tobie do powiedzenia po takim tekście...z góry przepraszam.
Każdy ma swój sposób prowadzenia negocjacji, ale pewnych podstawowych reguł się nie łamie .... i tego się po prostu trzymam.
Dostanę odpowiedź, to OK, nie dostanę.... też dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agrrik

PostWysłany: 20:47 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Tasin! napisz mi proszę wiadomość ( jesteśmy prawie z tego samego regionu) który Sk.ur.w...l ma czelność wyjeżdżać z takimi tekstami...będę zobowiązany, dzieki

Negocjacje ceny uważasz za bezczelność?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:43 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sami ich tego uczymy , gdy jak "owiecki prowadzone na rzeż" podpisujemy umowy umowy z ceną 2,9 , wiedząc , że koszty są co najmniej o 30gr wyższe

są "owiecki"- to baca kazał je strzyc
wszystko "po Bożemu i w duchu chrześćjaństwa"
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:34 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Tasin! napisz mi proszę wiadomość ( jesteśmy prawie z tego samego regionu) który Sk.ur.w...l ma czelność wyjeżdżać z takimi tekstami...będę zobowiązany, dzieki

przecież mają do tego prawo , to nie urawniłowka , że wszystkim po równo
ale niestety zgniły kapitalizm , czyli dla mnie najwięcej
a o to "najwięcej" trzeba nauczyć się walczyć , nie czekać aż dadzą
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 20:09 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:07 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Tasin! Sorry za szczerość, ....wiem, że ubojnie potrafią dać 0,10-0,15 zł więcej jak muszą, ale żeby informowały, że dadzą nawet 0,30 to jest dla mnie bzdura. Albo podają w tym momencie nieprawdziwą cenę "dolną" albo "górną", lub po prostu robią sobie jaja podając ceny z kapelusza komuś kto i tak nie ma teraz żywca do odstawy.

też mogę potwierdzić , że takie chwile szczerości im się zdarzają , choć rzadko
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 20:05 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Tasin! Sorry za szczerość, ....wiem, że ubojnie potrafią dać 0,10-0,15 zł więcej jak muszą, ale żeby informowały, że dadzą nawet 0,30 to jest dla mnie bzdura. Albo podają w tym momencie nieprawdziwą cenę "dolną" albo "górną", lub po prostu robią sobie jaja podając ceny z kapelusza komuś kto i tak nie ma teraz żywca do odstawy.

Lubię szczerość. Nie ma co za nią przepraszać. Wiem, że trudno w to uwierzyć. Chętnie bym wam powiedziała w jakich okolicznościach była ta rozmowa i wierzcie mi ubojnia nie miała powodu, żeby kłamać. Niestety nie mogę powiedzieć Sad ... Dolna cena była praktycznie taka sama jak w innych ubojniach. A górna faktycznie do uzyskania, bo następnym pytaniem ubojni było: "A nie chciałaby Pani do nas spowrotem zdawać kurczaków??"
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:04 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k2 napisał:
Witam
Rejon Łodzi - Bogusławski, Mision i inni 3,10 netto dzisiaj. Słabe zejście kurczaka - podobno i stąd taka cena. W poniedziałek i wtorek cena była 3,30 - 3,40 netto. Zobaczymy co przyniesie następny tydzień, bo jest mało kurczak i przy trochę lepszym popycie (i negocjacjach cenowych) jest szansa na lepszą cenę.

nie dajmy się podpuścić
to nie zejście jest słabe , tylko nie mieli co bić , gdyż hodowcy przytrzymali kurczaka
ubojniści umówili się na obniżkę cen by wprowadzić panikę i sprowokować hodowców do zdawania-niestety wielu dało się na to złapać
jeśli mówią , że nie biją-podjedż i sprawdż-możesz się zdziwić
wytrwali dalej czekają
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 20:01 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox skończ Waść!!!......... !!!
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:59 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:54 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eska napisał:
MD napisał:
Troche się przeliczyłem.Moje uporczywe negocjacje cenowe nie wiele dają,postawiłem wabank i przegrałem.Mogłem dostać 3,5br a teraz nie ma kto dać 3,2br.i jeszcze łaske robią że zabiorą .To wszystko jest chore, trzeba będzie chyba zmienić przeznaczenie budy.Na tak niestabilnym rynku ciężko się utrzymać na powieżchni.2 rzury do przodu 2 na zero i 1 do tyłu,i tak co roku,nie wiem dlaczego jeszcze w tym siedze.Pozdrowienia i życze owocnych negocjacji. :(
wiesz że zaczynam od jutra przebiórke-aż boje sie myśleć ze znowu do tylu :(

Powtarzam wam do znudzenia ,że interes na kurkach skończył się dawno temu a wy nie chcecie słuchać , może jak zapuka komornik to skumacie
Powrót do góry
k2

PostWysłany: 19:53 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Rejon Łodzi - Bogusławski, Mision i inni 3,10 netto dzisiaj. Słabe zejście kurczaka - podobno i stąd taka cena. W poniedziałek i wtorek cena była 3,30 - 3,40 netto. Zobaczymy co przyniesie następny tydzień, bo jest mało kurczak i przy trochę lepszym popycie (i negocjacjach cenowych) jest szansa na lepszą cenę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1621, 1622, 1623  Następny
Strona 1405 z 1623

Skocz do: