Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:45 Sro 22 Paź 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1632, 1633, 1634  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radas

PostWysłany: 10:44 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo dla tych Kolegów!!!! Trzymam za Was kciuki
Dzisiaj zdawałem pierwszy samochód, ale jeszcze nie wiem za ile. Miałem ustaloną cenę na 2,90, ale nie wiem czy się coś nie zmieniło od piątku....oby na lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurczak581

PostWysłany: 10:43 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An--- podajesz cenę na kaszubach 2,5 ale zapomnialaś dopisać że tylko p Gosz taką proponuje inne ubojnie płacą 2,6zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurczak581

PostWysłany: 10:35 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIADOMOŚC Z OSTATNIEJ CHWILI. Pan Gosz dziś nie miał co bić, ubił tylko około 13 tyś, odmówiło mu zdania 3 hodowcow z kaszub i 2 z okolic Sławna ---- powiedzieli ze za taką cenę nie oddadzą.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 09:56 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie zostawcie wreszcie to mówienie o zjednoczeniu i solidarności. To jak bicie cepem wody. Od 20 lat nie potrafimy tego zrobić i tak już zostanie. Jedyną możliwą do zrealizowania formą zjednoczenia hodowców jest umowa kontraktacyjna przy zakładzie ubojowym, a tego wiekszość z nas nie akceptuje. Zauważyłem, że temat wraca wtedy ,gdy jest bieda i bardzo szybko mija wprost proporcjonalnie do wzrostu ceny.
Skupmy się raczej na tym co możemy tu na forum dla siebie zrobić. Wykażmy aktywność nawet w dołku i podawajmy na bieżąco ceny żywca,piskląt i paszy. Analizujmy ruchy cenowe,ożywienie bądź zastój na rynku. Te informacje mogą pomóc wielu kolegom podjąć właściwą decyzję co w danym momencie robić. Sprzedawać czy zaczekać?
Tworzenie wizji katastroficznych,flotylli brazylijskich statków itp. niczemu nie służy, no poza tworzeniem coraz gorszego nastroju i wzajemnych wyzwisk.
Kaszuby - pasza o ok. 30-35 zł/t w górę. Kurczak - 2,50 netto.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 09:46 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno zaczynają zdejmować wcześniej niż było umówione np zamiast w poniedziałek brali w niedzielę zamiast jednego dwa składy , czy ktoś to może potwierdzić?
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:45 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jol 1 to jest normalnie , ze na calym swiecie tylko silne zwiazki branzowe moga cos zdzialac , zgadzam sie calkowicie z tym co piszesz.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:26 Pon 21 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drodzy koledzy i koleżanki z branży czytam to forum i zastanawiam się ale w narzekaniu i niewiarze we własne możliwości nikt nas nie doścignie,AGROBIZNESMEN choć młody człowiek mówi sensownie , łatwiej "topić" hodowców pojedyńczo niż zsolidaryzowaną grupę, szkoda że o zorganizowaniu się drobiarzy mówicie że nic z tego nie wychodzi a na apele prezesa związku w tej kwestii nabieracie wody w usta i cisza , widocznie odpowiada wam opcja narzekania i sporów chociażby na tym forum z którego tak naprawdę nic nie wynika, a boicie się podjąć próby mówienia jednym głosem , tak jak ubojniści i wytwórnie którzy jak jeden mąż obniżają cenę żywca i podnoszą cenę paszy,odpowiedzcie sobie na pytanie czy ktoś słucza waszego pojedyńczego głosu o kosztach produkcji w ubojni czy wytwórni- NIKT jak sądzę .pozdrawiam
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 22:23 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumię czemu każdy lamentuje i narzeka biorąc pod uwagę obecną chwilę? Każdy kto posiada obiekty od środka kraju na zachód może rentownie sprzedać żywca za zachodnią granicą. Tylko trzeba chcieć!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:04 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEON

choinek nie ma w domu od Trzech Króli , a piszesz jakbyś się zerwał z czubka

chyba , że mamy niespójne interesy , bo poza kurnikami bawisz się dalej ubojem
Powrót do góry
leon2601

PostWysłany: 21:04 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrobiznesmen napisał:
Prawda. Jestem dopiero początkującym... gówno moze nie...
Statki zawsze przychodziły i na to my wpływu nie mamy. A ja pisze o czymś na co mamy wpływ...

Wszyscy tracą na imporcie drobiu do polski... Od producenta do konsumenta...

Aczkolwiek szanuje zdanie wszystkich i proszę o to samo...

Śledze temat od dłuższego czasu jednak dziś postanowilem włączyć sie w niego, przykro mi ze zle mi poszlo...

Pozdrawiam.

oczywiście że import był ale nie w takim stopniu jak w chwili obecnej bo to co zaczeło się dziać to jest nieporozumienie, a to wszystko przez nisko stojącego $ i spadająca cena produkcji drobiu w USA, w tej chwili koszt produkcji kurczaka w Brazylii wynosi 60-80 gr
Powrót do góry
kormoran

PostWysłany: 21:04 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Z tym zjednoczeniem to jakbym słyszał prezesa Danielaka... Nie wiem czy to możliwe, podejmowano już wiele prób, od iluś tam lat mówi się o zjdenoczeniu, wspólnym głosie i takie tam... Na razie nie wychodziło i chyba szybko nie wyjdzie.

Może i ubojnie mniej zarabiają w czasie gdy cena jest niska, ale na pewno nie dokładają do interesu. To tylko my - hodowcy, dostajemy po tyłku.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 20:59 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrobiznesmen napisał:
Statki zawsze przychodziły i na to my wpływu nie mamy. A ja pisze o czymś na co mamy wpływ...

Śledze temat od dłuższego czasu jednak dziś postanowilem włączyć sie w niego, przykro mi ze zle mi poszlo...
Nie przejmuj się.Zawsze się znajdzie delikatnie mówiąc "nieuprzejmy" ktoś.Witam.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 20:51 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam - Agrobiznesmen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Agrobiznesmen

PostWysłany: 20:35 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam.
Powrót do góry
leon2601

PostWysłany: 20:26 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Re: Witam, i o zdrowie pytam! Odpowiedz z cytatem

Agrobiznesmen napisał:
Witam.

Poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum, należałoby się przedstawić

Mam na imię Tomasz obecnie ucze się w Technikum "Agrobiznesu"
na Dolnymśląsku.
To by było na tyle.

Co do tematu:

Ubojnie zawiązały "Kartel" I robią sobie z "Nami" co chcą zaniżają ceny.
Pozostało nam około tydzień czasu aby sprzedać kurczaki cena jak widać cały czas idzie w dół, produkujemy po kosztach. Dobrze że oprócz kurczaków zajmujemy się produkcją roślinną i mamy z czego dołożyć...
Jestem jeszcze młody ,ale od kiedy pamiętam chowaliśmy kurczaki i troche sobie sam w głowie poukładałem o tej całej Ekonomii, pozatym mam świetnego nauczyciela tego przedmiotu.

I sądzę że jedynym rozwiazaniem w tej sytuacji jest Zsolidaryzowanie się.
Skoro Ubojnie zawiązują Kartele my też powinniśmy, bo innej drogi nie ma.
Człowiek sam dużo nie osiagnie lecz w grupie jest siła, i to właśnie ona nam moze pomóc...

Powinniśmy się zgrać. I być moze to forum nam w tym pomoże. Czas pokaże.

Pozdrawiam...

kolego widze że g-ó-w-n-o wiesz o ekonomi
jeśli hodowca dokłada to ubojnia tymbardziej i jedno bez drugiego życ niebedzie (mam hodowle a kurczaka biłem przez 12 lat i coś otym wiem)
ceny lecą w dół i lecieć jeszcze będą a powodem są statki które przyplywają z Brazylii ( w tamtym tyg przypłynely 2, wczoraj rozladowywali następny a z tego co wiem to w tym tyg mają być kolejne 2) i tak jak długo będą statki tak długo będzie niska cena
Powrót do góry
Agrobiznesmen

PostWysłany: 20:12 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Witam, i o zdrowie pytam! Odpowiedz z cytatem

Witam.

Poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum, należałoby się przedstawić

Mam na imię Tomasz obecnie ucze się w Technikum "Agrobiznesu"
na Dolnymśląsku.
To by było na tyle.

Co do tematu:

Ubojnie zawiązały "Kartel" I robią sobie z "Nami" co chcą zaniżają ceny.
Pozostało nam około tydzień czasu aby sprzedać kurczaki cena jak widać cały czas idzie w dół, produkujemy po kosztach. Dobrze że oprócz kurczaków zajmujemy się produkcją roślinną i mamy z czego dołożyć...
Jestem jeszcze młody ,ale od kiedy pamiętam chowaliśmy kurczaki i troche sobie sam w głowie poukładałem o tej całej Ekonomii, pozatym mam świetnego nauczyciela tego przedmiotu.

I sądzę że jedynym rozwiazaniem w tej sytuacji jest Zsolidaryzowanie się.
Skoro Ubojnie zawiązują Kartele my też powinniśmy, bo innej drogi nie ma.
Człowiek sam dużo nie osiagnie lecz w grupie jest siła, i to właśnie ona nam moze pomóc...

Powinniśmy się zgrać. I być moze to forum nam w tym pomoże. Czas pokaże.

Pozdrawiam...
Powrót do góry
Kogut11

PostWysłany: 18:01 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Kalkukacja dochodow a obsada wskali roku Odpowiedz z cytatem

Szanowny Sifson mogę dać przykład z własnego podwórka przez kilka lat nie biorę więcej jak 4 rzuty brojrela w roku obsada lato 15szt|m2 jesien
17.Porównujac do takich samych 5 obiektów osadzanych 6 rzutów w roku z\
osadą 20szt|m2 finansowo wychdzi że bardziej opłaca śię 1 wersja produkcji.Zalety komfort psychiczny i finansowy same zalety polecam.
Powrót do góry
Kogut11

PostWysłany: 18:00 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Kalkukacja dochodow a obsada wskali roku Odpowiedz z cytatem

Szanowny Sifson mogę dać przykład z własnego podwórka przez kilka lat nie biorę więcej jak 4 rzuty brojrela w roku obsada lato 15szt|m2 jesien
17.Porównujac do takich samych 5 obiektów osadzanych 6 rzutów w roku z\
osadą 20szt|m2 finansowo wychdzi że bardziej opłaca śię 1 wersja produkcji.Zalety komfort psychiczny i finansowy same zalety polecam.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 17:31 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena indyka małymi kroczkami podnosi się. CZAS NA KURCZACZKI Smile Exclamation
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 13:28 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam kuli, ale nie wierzę że ludzie nagle przestali jeśc drób. nawet jeśli import, jeśli krajowe mrożone to chwilowe.
na logikę chyba mądrze poruszoną kwestią jest ograniczanie obsady: 1 - dużo niższe zużycie paszy, 2 - dużo niższy koszt cyklu, 3 - niższe upadki w cyklu i konfiskaty na taśmie 4 - niższe nakłady na leczenie w ogóle.5 - brak specjalnego przymusu do szybkiej sprzedaży w danym wieku 6 - absolutny brak konieczności dościełania hali podczas cyklu
Jedyny minus - wy ższe koszty stałe/kg sprzedanego żywca, ale można obejśc - robic odchów jak na indyku i przenosic - kiedyś robiłem tak jako dokładkę, ale czy ktoś może hoduje w taki sposób?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:07 Nie 20 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co na dziś w którą stronę płyniemy?Dalej w kierunku dna?
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 14:37 Sob 19 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoszka napisał:
medox napisał:
DROGIE PASZARNIE Wasza polityka zysków za wszelką cenę i bez względu na wszystko w obecnej tragicznej dla hodowców sytuacji to SKANDAL.Wiem,że teraz jest tak ,że każda z paszarni produkuje na 120% i macie w głęboko w d.u.p.ie hodowców co widać po waszej polityce cenowej i podejsciu do klienta w ogóle , ale my toniemy i również wy znajdziecie się blisko dna zaraz za nami.Importowany towar jest martwy co jak mniemam wiecie.A ze względu na powyższy fakt paszy nie je.Skończą się więc tysiące ton sprzedanej nam paszy a co za tym idzie wszędzie nierdzewki, nowe VW i Toyoty dla pracowników, piękne nowe lśniące paszowozy itp

Medox!!!!!!Obyś zawsze tak mądrze pisał.

wreszcie medox madrze pisze a nie o jakiejs kuli etc... bo jak my pojdziemy na dno to pociagniemy za soba caly lancuch
Powrót do góry
CZerwony krzyz

PostWysłany: 14:09 Sob 19 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie powinien dzwonic do ubojni w sprawie zdjecia a jak oni zadzwonia to im sie powie ...
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 12:20 Sob 19 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby, Kujawy, łódzkie 2,6 netto. Moze z jakies 10 groszy by sie pociagnelo. Podro i walczcie, odmowcie, przeciagajcie!!Cos musi sie w koncu ruszyc!!
Powrót do góry
Kacperski

PostWysłany: 11:17 Sob 19 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to za cena !!!!! Embarassed
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1632, 1633, 1634  Następny
Strona 1405 z 1634

Skocz do: