Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:57 Pią 25 Lip 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1601, 1602, 1603  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:36 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę moje pytanie :czy z terenów zapowietrzonych hodowcy mieli podpisane umowy z duzymi zakładami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agszwdd

PostWysłany: 09:25 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Ws. wstawienia Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wystraszył się i odmówił a teraz się uspokoiło z PG i chce wstawić jak najszybciej to cała tajemnica

medox daj jakieś namiary na tego kolegę co tak koniecznie chce te pisklęta agszwdd@gmail.com
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 22:29 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

[quote="Radas"]
paulo napisał:
Cena brojlera w Małopolsce 3,0-3,05 netto . Proszę o informację z innych rejonów Polski

to jest wolny rynek czy kontraktacja?
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:13 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox przeciesz ci napisałem że albo hama- bis albo sztynder sztunder czasami ma lepsze. pozdrawiam
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 22:03 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Oprócz Hama bis bo kumpel nie chce

w Hama bis mają nie najgorszy materiał ale ciężko się znimi współpracuje
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:28 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystraszył się i odmówił a teraz się uspokoiło z PG i chce wstawić jak najszybciej to cała tajemnica
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 21:13 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wiesz, coś mi tu śmierdzi, nagle facet urywa się z choinki i chce wstawić kurczaki? Przeciesz napewno współpracuje z jakąś wylengarnią i ma ustalone terminy wstawień.Może ten kumpel nie tylko nie ma internetu ale też nie ma kurników a może on wcale ni istnieje tylko chcesz wprowadzić panikę , że niby jest taki wielki problem z pisklakami Mr. Green
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:51 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:50 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki ,dajcie jakiś telefon do nich.Kumpel nie ma netu i mnie męczy, uparł się i chce wstawić co mu zrobić.Jest ich paru obok siebie i wszyscy chcą nikt się nie wyłamuje z nich bo tak zrozumiałem to by było w złym guście albo jak :roll:
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:06 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ganz napisał:
paktofonikas wiesz coś na temat współpracy z suwalskimi zakł. drobiarskimi, bo jesteś z tego rejonu ? chodzi mi o warunki, ceny, ważenie, potrącenia itd. no i ceny oczywiście ...

Niestety nei bardzo sie orientuje gdyz od dluzzeszgo czasu sprzedaje do Eko Grila bo mam z nim umowe.Znajomy oddawal do SZD i nie skarzyl sie ale to dawno bylo.Jesli chodzi o ceny to postaram sie dowiedziec co i jak. Pozdrawiam
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 18:19 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

paulo napisał:
Cena brojlera w Małopolsce 3,0-3,05 netto . Proszę o informację z innych rejonów Polski

W Wielkopolsce najniższa cena w tym miesiącu to ok. 2,50 netto, aktualnie około 2,80 netto. Pisklaki za gotówkę 1,10-1,15 netto.
Agro-Lęg może miec pisklaka na początek stycznia ( informacja dla medoxa ) Tomek Sztuder na piątek 28.12.07- wczoraj z nim gadałem.
Trzymajcie ceny na ile tylko możecie!
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurka złotopiórka

PostWysłany: 12:58 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I co nikt nic nie wie o pisklętach o które pytałem? potrzeba 50tys na 31.12.2007 lub 2 do 4 styczeń 2008.Płatność gotówką, oferowana cena 1.20 miało być brutto ale niech będzie netto.Pilne.Nie ma gdzie kupić.Dajcie namiar na jakąś wylęgarnię jak wiecie że miała by coś wolnego w tym terminie.
Medox zadzwoń do hama-bis lub do sztudera
Powrót do góry
KFC

PostWysłany: 12:56 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Indykpol Lublin:
2,95 netto + 0,5gr + VAT
piskle 1,24 netto

pozdrawiam i
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Życze
Powrót do góry
wets

PostWysłany: 12:31 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedlug naszych informacji: strefa A (zapowietrzona) - 3km od centrum ogniska), strefa B (zagrozona) 3-10km od centrum ogniska. O strefie monitorowanej nic nie slyszalem. Dzis kolejna odstawa pieknego kurczaka po 1zl/ kg. Sad[/quote]

Są trzy rodzaje świadectw na drób:

1) ze strefy zapowietrzonej i zagrożonej od 0 - 10 km mięso z nich musi być oddzielnie składowane w chłodniach ,posiada inne oznakowanie pojemników,inne hdi i dodatkowe świadectwo weterynaryjne na każdego hodowce i to sie przyjmuje jako A.Z nim jest największy problem bo hurtownie wystrzegają się tego towaru.

2) z powiatów monitorowanych i zablokowanychy przez Unię tzw B są normalnie znakowane ale drób posiada inne świadectwa wywozowe

3) z terenów "szczęśliwych" zwykla wywozówka + karta chowu
Powrót do góry
An

PostWysłany: 12:16 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy. Sytuacja jest trudna, ale naprawdę trzeba walczyć o cenę. Jedne Kaszuby nic nie zwojują. Dzisiaj spadły zamówienia z hurtowni, które zaopatrzyły się "gdzieś w Polsce" , ponieważ nasze ubojnie podniosły cenę. Jesteśmy jak naczynia połączone. Mam informację o telefonach do naszych rzeźni od "hodowców z Polski" z ofertą: oddam żywiec za 2,50 zł. To niedźwiedzia przysługa. Dziękujemy kolegom z południa.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 12:08 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I co nikt nic nie wie o pisklętach o które pytałem? potrzeba 50tys na 31.12.2007 lub 2 do 4 styczeń 2008.Płatność gotówką, oferowana cena 1.20 miało być brutto ale niech będzie netto.Pilne.Nie ma gdzie kupić.Dajcie namiar na jakąś wylęgarnię jak wiecie że miała by coś wolnego w tym terminie.

A może to właśnie właściwy moment, żeby zrobić to ,do czego tak usilnie nas namawiasz ze dwa razy na każdej stronie???
Niech "kolega" zrobi sobie przerwę i ograniczy produkcję. Wszystkim wyjdzie to na zdrowie. Po co wstawiać na siłę. Przecież cały czas twierdzisz, że w lutym będzie drugi armagedon, bo znowu "wszyscy" wstawili.
Dodatkowo takie wielkopańskie gesty w rodzaju :"no,niech będzie netto.." nie sprzyjają innym hodowcom w targowaniu ceny piskląt. Przemyśl to.
Powrót do góry
3city

PostWysłany: 12:03 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ganz napisał:
3city ze strefy B tzn. jesteś w promieniu 10 km od ogniska ptasiej grypy, czy poza 10 kilometrami, w tych gmianch ogłoszonych przez weterynarię jako strefy monitorowane ? poważnie pytam, bo widze że jak weterynaria mowi o strefie B to rozumie przez to własnie te gminy przylegające do obszaru 3-10km od ogniska (strefa monitorowana) a wy tu wszyscy przez B rozumiecie 3-10 km od ogniska ... ludzie nie mieszajmy k.wa jeszcze bardziej bo już jest i tak namieszane a ubojnie w stylu ilczak tylko na tym korzystają ... nie mi ktoś wyjaśni ...

3city napisał:
rozumiem, ze zadnych info odnosnie sprzedazy ze strefy B nie macie...

Wedlug naszych informacji: strefa A (zapowietrzona) - 3km od centrum ogniska), strefa B (zagrozona) 3-10km od centrum ogniska. O strefie monitorowanej nic nie slyszalem. Dzis kolejna odstawa pieknego kurczaka po 1zl/ kg. Sad
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 11:38 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby-Drodzy Koledzy Zaczynajcie w negocjacjach głośno mówić o cenie 3.5netto(to i tak żadna śmietana)
Powodzenia-tadek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
paulo

PostWysłany: 11:29 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:37 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ganz

PostWysłany: 10:37 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3city ze strefy B tzn. jesteś w promieniu 10 km od ogniska ptasiej grypy, czy poza 10 kilometrami, w tych gmianch ogłoszonych przez weterynarię jako strefy monitorowane ? poważnie pytam, bo widze że jak weterynaria mowi o strefie B to rozumie przez to własnie te gminy przylegające do obszaru 3-10km od ogniska (strefa monitorowana) a wy tu wszyscy przez B rozumiecie 3-10 km od ogniska ... ludzie nie mieszajmy k.wa jeszcze bardziej bo już jest i tak namieszane a ubojnie w stylu ilczak tylko na tym korzystają ... nie mi ktoś wyjaśni ...

[quote="3city"]rozumiem, ze zadnych info odnosnie sprzedazy ze strefy B nie macie...[/quote]
Powrót do góry
ganz

PostWysłany: 10:00 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

animex dębica (to blisko małopolski) placi 2.90 netto (3.04 brutto) ale tylko z kontraktacji zdejmuą, a wiem, że mają w pytę i nie chcą nic brać z wolnego rynku

[quote="drob1"][quote="jeep"][quote="drob1"]Niby kto płaci w małopolsce 2,90 brutto ????
Realne cena na dziś dzień to 2,70 brutto!!!

pozdrawiam i życzę W.Świąt :[/quote]
ubojnie wy....cie z tego forum, bo wstydu i honoru nie macie !!!![/quote]

Słuchaj "jeep" nie wiem czy tak samo jesteś po"jeep"any, wczoraj co prawda zdawałem i to po 2,70 brutto i od tego momętu cena się nie zmieniła a to że piszecie wyższe ceny znacznie wyższe to naprawdę zamęt tu robicie, sami stwarzacie nam problemy!![/quote]
Powrót do góry
3city

PostWysłany: 09:16 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak TVN - do dzis nie zdementowali informacji, ze na fermie w Sadlowie wykryto wirusa wsrod 360tys BROJLEROW - kiedy tam sa fermy NIOSEK!!! Czyzby Pan Z.P. siegał az tak wysyko, ze nawet TVN mowi to co on by chcial slyszec? Ale my wiemy, ze media to kanalie i krwiopijcy...
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:08 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Super Ex. jest artykuł o tym jak można w strefie zagrożenia kupić drób i jak zwykle SE pławi się w rynsztokowych artykułach . Przepisy są jasne i czytelne: strefa zapowietrzona czyli A - zakaz handlu bo nie powinno być czym handlować ponieważ cały drób z tej strefy ma być wybity
-strefa zagrożenia czyli B - drób dopuszczony do obrotu z przeznaczeniem do obróbki termicznej czyli z ferm może być kupowany przez zakłądy mające przetwórstwo . I tyle , ale te niedouczone pismaki z SE zawsze muszą namącić . Jeżeli w strefie zagrożenie / od 3 do 10 km / są fermy drobiarskie to wg SE nie można z tym drobiem nic zrobić chcociaż drób jest ZDROWY . No to co mają zrobić producenci ? Utylizować nie bo to poza strefą A , sprzedać nie zcyli co ? Tuczyć? Ile czasu i gdzie? Na 1mk. obiektu przypada około 15-16 sztuk brojlera o wadze około 2,30kg . Dziennie ptak przyrasta średnio 80 gram czyli po 14 dodatkowych dniach tuczu ptak ma już grubo ponad 3kg. żywej wagi . Po pierwsze to jest to niezgodne z normami produkcyjnymi i UE srogo za to karze , a po drugie gdzie te ptaki trzymać? PARANOJA!!!
SE powinien zostać pozwany do sądu za drukowanie bzdur i złą interpretację przepisów . Cyzli jak zwykle DEBILE!!!
Powrót do góry
ganz

PostWysłany: 00:13 Czw 20 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas wiesz coś na temat współpracy z suwalskimi zakł. drobiarskimi, bo jesteś z tego rejonu ? chodzi mi o warunki, ceny, ważenie, potrącenia itd. no i ceny oczywiście ...

[quote="paktofonikas"][quote="METAN"]jeszcze niech opowie jak parę lat temu/przed wejściem do Uni/ sprzedawali do Cedrobu i żarli się między sobą
gdyby nie "zamordyzm" dwóch braci z zarządu dziś tej grupy by nie było
na szczęście , dzieki kilku myślącym przetrwała i jak słyszymy ma się dobrze

obyśmy potrafili wziąc z nich przykład
/są chyba jakieś ubojnie do kupienia - na Kaszubach podobno dwie/[/quote]

Kiedys roznie bywalo.Mowisz o braciach O.? No jakos sie udalo i kreci sie ta cala karuzela.W mojej sytuacji wole byc na kontrakcie z ubojnia ktorej jestem i ilus tam % wlascicielem niz ryzykowac wolny rynek.[/quote]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1601, 1602, 1603  Następny
Strona 1405 z 1603

Skocz do: