Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:37 Pon 3 Sie 2015

Agrifirm
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1733, 1734, 1735  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barbara

PostWysłany: 19:33 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox , znajdz sobie jakas inna pasje , a nie podniecaj sie obnizka cen zywca. Hodowcy z Malopolski dzisiaj zadzwonila do mnie kolezanka z branzy i mowila mi ze w naszym terenie nie ma dalej duzo zywca do uboju ,wiec radze tym co maja do oddania niech sie na forum kontaktuja , a moze cena pojdzie w gore , zagrajmy z Medoxem w ruletke czerwone cena w gore , czarne cena w dol , ja oczywiscie obstawiam kolor czerwony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
general

PostWysłany: 19:14 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Medox ,czy cytowanie kogos kto napisal 8 postow( w tym 6 o burakach cukrowych) mozna uznac za wiarygodne?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:06 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiverson napisał:
na jutro (slask) 3,15.. masakra...

No co ty ,jesteś wichrzyciel.Przecież jest 4.20 netto kurczaka nie ma wogóle ruch jak nie wiem telefony sie urywają
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 17:42 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalewo? Jak im się uda...Smile
PS Tam chyba pojęcia termin to za bardzo nie kojarzą.
Powrót do góry
Ryszard40

PostWysłany: 17:35 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze ktoś wie jakie terminy płatności ma Zalewo?
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 13:38 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena w swietokrzyskim i okolicach na poniedzialek ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aiverson

PostWysłany: 12:18 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jutro (slask) 3,15.. masakra...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:43 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra chłopcy.Radzcie sobie sami nic już nie piszę.Starzy uczestnicy forum pamiętają ile razy medox miał rację - kto wtedy posłuchał zarobił kasę.Pomyłki były dwie lub trzy.Ktoś nawet kiedyś dawno temu liczył moją srednią cenę.
I na koniec- zadzwońcie w poniedziałek lub wtorek popytać o poziom cen
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:53 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
b]Czy ja trafiam.

I to cała prawda o polskich hodowcach : CZY JA TRAFIAM???
Wbijcie sobie do głów , że to nie ruletka . Nauczcie się liczyć , liczyć i jeszcze raz liczyć . Nauczcie się planowania producji , podpisywania umów na ceny gwarantujące zyski , umów , które dadzą gwarancję zysków. Warunkiemtego wszystkiego jest przyjęcie do wiadomości , że Polska od wielu już lat to kraj około 40miln. i zdolność do zjedzenia pewnej ilości drobiu jest ograniczona . Nie można produkować kiedy się chce i ile się chce . Cały czas to robimy i co mamy? Ale po co ja to piszę? Przecież wszyscy hodowcy na tym forum i nie tylko to największe mądrale . Każdy najlepiej wie jakie ma koszty , kiedy i ile ma wstawiać i ma głęboko w d-pie jakieś nakazy , zakazy , planowania itd.
Zafajdana pseudoelita rolnictwa z długami po 5 i więcej zer w kwocie.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 10:29 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Medox to też folklor tego forum,i jak każdy może pisać na nim co chce.Teksty spadaj lub zamilcz są nie na miejscu.A,że jego prognozy są nie trafne to cóż, spójrzcie na siebie i wasz drobiowy biznes z refleksją ,Czy ja trafiam,Pozdrawiam.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 10:20 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja często piszę o prognozach cen 1-2 dni wcześniej niż te ceny nastąpią

To już nie prognozuj tylko pisz o cenach które dostajesz, a jeśli nie sprzedajesz teraz żywca to milcz. Przewidywaniami i prognozami już zajmują się takie instytucje jak: OBOP, CBOS lub ewentualnie IMiGW.
Twoje przewidywania dot. cen na Wielkanoc , czy weekend majowy też były nietrafione i śmiem twierdzić, że Twój współczynnik prawdopodobieństwa wyznaczanej ceny oscyluje bliżej 0 ( zdarzenie niemożliwe ) niż 1 ( zdarzenie pewne ).
Statystycznie rzecz ujmując dalej, to współczynnik prawdopodobieństwa każdego z pozostałych forumowiczów przy wyznaczaniu przyszłych cen waha się w okolicy 0,5, czyli wyżej niż Twój.
Ceny na poniedziałek:
Chuchrak 3,40
Rowex 3,30
Brychcy 3,30
Kulus 3,30
Chlebowski 3,40 i wyżej
......oczywiście netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barvin

PostWysłany: 10:20 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poniedziałek w woj Łódzkim 3.4-Piórkowscy ; 3,45-Gomak. Ceny netto w 100% potwierdzone.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:53 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K59 napisał:
.co ty myslisz że to jest stado baranów nie potrawiących mysleć logicznie ..

Oceniając sytuację w drobiarstwie na przestrzeni np. 7-8 lat to jest dokladnie to co napiusałeś Sad Ja bym tylko dodał ZBANKRUTOWANYCH baranów Evil or Very Mad
Powrót do góry
K59

PostWysłany: 22:54 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na hasło medox nie czytam żadnych postów bo to jest osobnik lekko podejrznany.Nie wiem dla kogo pracuje ale nie jest hodowca drobiu ,a tylko takiego udaje.Basia go wyczuła i dla Niej same plusy............
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:40 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Na niedziele słyszę na śląsku 3.00-3.10 netto.Nieżle

Ciebie całkowicie porąbało. Czasem piszesz mądrze a czasem...Czy to zależy od pogody?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:37 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamber napisał:
Leśiu napisał:
Lubuskie 3,3 nie odawajcie braki nadal są Brychcy ma pełne chłodnie towaru,ale to jego wina stracił klijęta na słowacji.

Lesiu wytrzeźwiej,3,30 bylo tydzien temu,na dzisiaj 3,10
Mr. Green

Nie chrzań. 3,4- 3,5 netto.
Następny siejący ferment. Takiś mądry to podaj kto płaci 3,10. Zweryfikujemy Twoje informacje.
Powrót do góry
K59

PostWysłany: 22:16 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox wez sie za robote a nie filozofujesz twoje probnozy o kant d...py pobić.Robisz zamęt na forum swoimi nie wstawiać nie budowac .co ty myslisz że to jest stado baranów nie potrawiących mysleć logicznie .Kazdy ma swój rozum i twoje sugesje zaczynają być męczące.Tak wiele masz do powiedzenia to może powiesz co robisz może nic nie robisz tylko twój szef każe ci robić wode z mózgu dla normalnych hodowców .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:32 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakim kłamstwie ty dziewczyno piszesz.Jak pisałem, że było 3.40 to było.Jak pisałem 3.1 netto na niedziele to była prognoza co oznacza ,że może być to w poniedziałek.Mówiłem sto razy i nadal uważam ,że od pisania na forum cena nie urośnie.Można oczywiście pisać ,że 3.90 netto w niedziele ruch taki ,że kurczaka wyrywają ,kolejki stoją itp tylko co to da.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 16:55 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox przylapany na klamstwie , zmienia wersje ceny sa z kuli przewidywane na dwa dni wczesniej , mamy jasnowidza na forum , a my sie tak wszyscy meczymy zamiast namowic
Medoxa , aby otworzyl na kurnikach gabinet w ktorym oczywiscie za kase bedzie kule pocieral i powie jak wstawiac , kiedy sprzedawac , abyb wszystkim nam kasa sama do kieszeni po sprzedazy wchodzila.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:26 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja często piszę o prognozach cen 1-2 dni wcześniej niż te ceny nastąpią
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:58 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno , inni i ja tez sprawdzilam ceny w ubojniach i nic sie nie zgodzilo z tym coMedox pisal odnosnie cen przedwczoraj , wczoraj i dzis
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:52 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler Kurzy , tez rabnoles byka , a ja mam juz taka nature , ze ciagle sie spiesze przy pisaniu na komputerze i gubie litery ,ale chyba tresc zrozumiales
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:50 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko zwracam uwagę na pewne sprawy.Ale kto chce może sobie żyć w chmurach-musi tylko uważać przy lądowaniu.
Sami nakręciliście spirale i teraz dymają was wszyscy dookoła - co wy myślicie ,że gdyby nie tak potężny popyt to pasza by kosztowała po 1200 i więcej za tonę?Myślicie ,że gdyby nie potężny popyt to pisklak by chodził po 1.20 i więcej?Nie zauważyliście ,że popyt jest tak duży ,że zanikła praktycznie konkurencja między paszarniami czy wylęgarniami bo każdy jedzie i tak na 120% normy.Ale popyt nakręcony przez was na paszarni czy wylęgarni skutkuje z drugiej strony w ogromnej podaży żywca.I tu pojawia się kolejne ogniwo, które to wykorzystuje i zarabia kasę czyli ubojnie.Wiec wszyscy zarabiają 100% a hodowcy siedzą na forum i piszą że jest 3.80 i ruch jak sk.u.r.w.y.s.y.n i w ogóle jest świetnie.
Tak więc moi mili dymają was (czy nas) z każdej możliwej strony Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing a cena będzie pojawiać sie na 3-4 dni jak wcześniej napisałem w momencie gdy przypadkiem tak sie wszystko ułoży ,że chwilowo lokalnie braknie towaru co miało miejsce w zeszłym tygodniu.Teraz tylko taniej.
Ten kto trafi raz na wiele tygodni w 3-4 dni ceny może cóś zarobi , jakieś parę groszy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:31 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty Baśka i inni przemądrzali dajcie sobie na luz . Jednas mądrala lepsza od drugiej , a pisownia jak u najgorszych imbecylów! Kaszuby 3,50 netto!
Jak na południu była cena 3,50-3,60 netto , a na Kaszubach 3,20 netto nikt z nas nie pisał , że to bzdury itd. Co Medox ma być tematem zastępczym? Nie macie o czym pisać? A poszli do kurników. Do roboty . Mniej wypisywać bzdur , a więcej pracy i racjonalności żeby ceny podpisywać na min. 3,60 . Jak trzeba wykłócać się z ubojniami o opłacalne ceny to Was nie ma . Ceny podpisujecie poniżej kosztów , a później płacz , że nie zarabiam . Jak cena ledwo zerowa to zaeaz wszyscy mają coś do powiedzenia . Co za kanał!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 15:26 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Medox , truskawek w sierpniu swiezychbz pol juz nie ma , chyba ze szklarniowe albo mrozone i w canie za 1 kg jak kurczak , aq dotego z makaronem , jeszcze nie jadlam , ale na sama mysl mi sie nie dobrze robi
Wozicie się ostatnio po Medox-ie,jest ok-bo to straszny wichrzyciel.Ale truskawki z makaronem są pycha i spróbuj ze śmietaną i cukrem,bo nie wiesz co tracisz.Pozdrowienia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1404, 1405, 1406 ... 1733, 1734, 1735  Następny
Strona 1405 z 1735

Skocz do: