Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:11 Pon 25 Maj 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 366, 367, 368  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tom

PostWysłany: 08:42 Pią 22 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy słyszeliscie juz o odmianie CASOAR - z parametrów wynika, ze bedzie posiadał najlepsze cechy z CALIFORNIUM oraz z CABRIOLETA.
A jak skuteczność jesiennego odchwaszczania - u mnie po mieszance alachloru, chlomazonu oraz trifluraliny i bez poprawek wiosennych gdzienigdzie jest chaber i przytulia.
W przyszłym sezonie zastanawiam sie nad mieszanką chlomazonu z metazachlorem, ale koszt troszeczkę wyższy(180zł/ha) - macie jakieś skuteczniejsze mieszanki w rozsadnej cenie.
Grześ jak tam jesienne stosowanie Galery?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemek21

PostWysłany: 03:52 Pią 22 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim regionie już niektórzy skosili jęczmień zimowy a reszta myslę uczyni to do końca przyszłego tygodnia

rzepak będę desykował i sklejał na dniach jak sie pogoda poprawi
a straty przymrozkowe rzepaku zgłosiłem komisji klęskowej (oszacowali 35%)
do CZEGO ZACHĘCAM I WAS ponieważ jeżeli będzie więcej takich wniosków mogą przyznawać kredyty itp. pomoce a tak tematu jakby niebyło
tylko szacują sadowników a to nie pokazuje obrazu szkód
komisja była u mnie tydzień temu
też miałem gradobicie strąki sa potrzaskane przywala sie grzybnia od wilgoci w te uderzone miejsca a są i takie strąki które schną i się otwierają
a co do ceny słyszałem że juz teraz Niemieccy handlowcy podpisują z rolnikami umowy na dostawę rzepaku po 280Euro ~ 1065zł trudno sie dziwić u nich też były gradobicia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luki21

PostWysłany: 16:12 Czw 21 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie ja też liczyłem tak na 3,5 ale po przymrozkach jak stronki wymroziło i teraz są puste to wydaj mi się ze 3,0 nie będzie a jak bedzie to sprawi mi to miłą niespodziankę zobaczymy a o nad produkcji nie ma mowy u mnie w dolnośląskim są rejony przez które przeszło gradobicie wielkości jajek i z rzepaku została miazga więc dużo hektarów odpadło...! szkoda tych wszystkich ludzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Krzysztof Sturlis

PostWysłany: 16:06 Czw 21 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jA TEŻ TAK PATRZĘ ŻE KOŃCEM CZERWCA BĘDZIE DESYKACJA NA CAŁEGO.
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 14:04 Czw 21 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę tak 10-15 lipca zależy od pogody. Za tydzień zaczynam desykacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tom

PostWysłany: 13:06 Czw 21 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kiedy szacujecie rozpoczęcie zbiorów rzepaku?
Ja u siebie (południe lubelskiego) myślę, że będzie to około 15-20 lipca.
Nastawiałem się na plon 3,5-3,8 t/ha, ale po I przymrozki po II gradobicie.
Będę zadowolony z 3,0 t/ha.
P.S. Mam nadzieję że nasze posty czytają handlujący rzepakiem - Nie będzie nadprodukcji - pogoda załatwiła ten problem.
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 22:09 Sro 20 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do umowy energetycznej to umowa cenowa jest jak to mi tłumaczyli aneksem cenowym - (ilosciowym ) zobaczę co mi powiedzą jak donich zadzowonie albo pojadę
bo nie musiałem podpisywać tej umowy cenowej tylko samą energetyczną to znaczy zapewnienie ze go odbiorom i przerobią całość z danych działek na biokomponenty
ale widziałem że tyle rzepaku wolałem mieć wróbla w garści a teraz sobie tak kombinuje czy mi jeszcze troszkę dodadzą bo pogoda zmienną jest

Kupiłem Spodnam i Klinik a zastanawiałem sie nad NUfilm
a z tego co widzę to Substancja biologicznie czynna. di-1-p-menten w Nufim 96 jest ta sama co w Spodnam 555 jak dobrze pamiętam ale ciekawe czy reszta też zadziała tak samo (ciekawe czy nie potrzebnie przepłaciłem)
a co do Elastiq to słyszłem ze kupują a nawet jakaś spółdzielnia stosuje drugi rok i kazali dla siebie sprowadzić tylko ten Elastiq
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 10:47 Sro 20 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek21 napisał:

ps. druga sprawa czy idzie z olejarnią renegocjować umowę tzn cenę kontarktu bo cene mam 890zł+ Vat plus ok. 350zł do ha dopłata energetyczna plus dopłata krajowa biopaliwa jeżeli oczywiscie dadzą jak obiecali
bo obliczałem że jakbym zapłacił karę za nie odstawienie i sprzedał po cenie którę słyszę z Niemiec 1060zł to i tak wyszedłbym sporo na +

negocjowac w tej sytuacji na pewno warto, jednak nie wywiązanie się z umowy będzie się wiązało z utratą dopłat czyli łączna strata to ok. 10% wartości kontraktu + dopłata, zatem łącznie ponad 600zł/ha zatem będzie się to opłacało tylko przy bardzo wysokim plonie chyba, że cena przekroczy 1100zł/t
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 08:42 Sro 20 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wiecie na temat Nu film 96EC
mam zamiar to kupić bo oferowali mi Elastiq ale odmówiłem
a czytałem że Nu-film jest też adjuwantem a chciałbym byc zadowolony z zabiegu sklejania jest on za 334zł 5l i daje sie podobno min 0.3
chcę jechać sklejacz i desykat i nie wiem jak długo czekać bo ostatnio czytam

"
z desykacją, gdy łuszczyny są nadal elastyczne i podczas zginania w kształt litery V lekko pękają z pojedynczymi wypadającymi nasion (opóźnić desykację o 7 dni od tradycyjnego terminu). Dodatek Spodnamu nie ma wpływu na dawkę desykanta."
opis w jakms artylule na temat spodnam
http://www.kazgod.com.pl/spodnam_555_sc.html

i jeszcze jedno niektóre desykaty piszą że trzeba kosić prostopadle do pryskania lub w przeciwnym kierunku niż pryskane np: Gallup 360
co wy na to.

mam odmianę californium na V kl. sianą w terminie co mówicie poczekać
nie chcę przedobrzyć a pierwszy raz rzepak

ps. druga sprawa czy idzie z olejarnią renegocjować umowę tzn cenę kontarktu bo cene mam 890zł+ Vat plus ok. 350zł do ha dopłata energetyczna plus dopłata krajowa biopaliwa jeżeli oczywiscie dadzą jak obiecali
bo obliczałem że jakbym zapłacił karę za nie odstawienie i sprzedał po cenie którę słyszę z Niemiec 1060zł to i tak wyszedłbym sporo na +
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 22:31 Pon 18 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najgorsze co teraz może być to gradobicie u mnie na głównych pędach te przymrożone strąki są już dojrzałe ale dół zielony
Powrót do góry
tom

PostWysłany: 09:58 Pon 18 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w piątek i sobotę przeszło gradobicie (20km od Lublina na południe).
Na ziemi na 1m leży jakieś 15-20 strąków. Strąki górne mają blade plamy a nasiona w miejscu uszkodzenia zaczynają gnić. Straty oceniam na jakieś 20%. Rzepak miałem ubezpieczony od gradobicia. Czy firma ubezpieczeniowa uzna takie uszkodzenia ?
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 07:46 Nie 17 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukasz52 napisał:
a np. rofosat nie wyjdzie taniej? tak ze 3l/ha?

Nie stosowałem jeszcze rofosatu ale dzięki za rade wypróbuje może kupie 5l na próbe. Dawka 3l/ha mówisz. A jaka cena.
Mi lepiej się opłaca bo w pakiecie jest Spodnam i poskleja mi łuszczyny żeby nie pękały. A klinikiem też nawet tanio wychodzi.
A gdzie będę wcześniej kosił to dam desykacje Rundupem Energy bo mam 20l na magazynie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ukasz52

PostWysłany: 00:15 Nie 17 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a np. rofosat nie wyjdzie taniej? tak ze 3l/ha?
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 09:59 Sob 16 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co stosujecie do desykacji?
Ja będę stosował PAKIET BEZPIECZNA DESYKACJA 2007
Ten pakiet starcza na 100 ha
Składa się z:
Klinik Duo 360 SL 300l (3l/ha)
Spodnam 555SC 60l (0,6l/ha)

Pakiet dostępny w opakowaniach Klinik a20l Spodnam a5l

Cena pakietu 5784zł

Jak by ktoś był zainteresowany to mogę podać namiary.
Ale coś za coś podajcie mi jakie odmiany siejecie i ile kosztuje jednostka siewna
Ja planuje rzepakiem obsiać w tym roku 60ha na 20ha dam nelsons F1, a z resztą to jeszcze pomyśle piszcie swoje opinie plony i ceny nasion.
Z góry dzięx
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 09:14 Sob 16 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piterB napisał:
Ja pierwszy raz posiałem rzepak i nie mam doświadczenia w kwesti desykacji ale też się zastanawiam nad tym. Mój ma ok 150cm. Jak w to wjechać. I czy to śię opłaca. Jaki środek jest najtańszy i czy dodawać coś na sklejanie. Jak ktoś już to kiedyś robił to mógłby dać rady dla początkujących w tej kwesti

Powiem Ci że sprawa nie jest taka prosta jak Ci się to może wydawać. Najważniejsze jest to aby trafić w odpowiednim momencie z opryskiem.Trzeba zrobic to nie za szybko bo ziarno się nie wykształci ale też nie za póżno bo to nie będzie miało sensu. Najlepiej lechać w momencie gdy ziarna łapią brązowy kolor a całe pole przechodzi z koloru zielonego w żółty. Wtedy przystosowujesz odpowiednio traktor najlpiej zdjąć wszystko co może zaczepiać się o rzepak czyli np. przednie obciążenie, przednie błotniki , dolny tylny zaczep , wszystko zależy od tego jakim ciągnikiem chcesz dokoać zabiegu bo jeśi masz np. T-25 to jesteś w komfortowej sytuacji podnosisz go na max i jedziesz. Najlepiej spód ciągnika wyścielić folią tzn podwiesić ja pod ciągnikiem wówczas rośli się będą ładnie ślizgać... Wink Co do tego czy dawać coś na sklejanie łuszczyn to oczywiście jak już jedziesz to nie ma sensu tego nie zastosować. A co środka to ja bym dawał Roundap w odpowiedniej do tego dawce Wink życze powodzenia!
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 11:06 Pią 15 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RaZoR napisał:
A jeszcze coś czy ta odmiana Beety z Sumi-Agro się opłaca jaki jest koszt worka i jaki dać nawożenie.
A co do fungicydu to chciałbym jakiś z tebukonazolem czy coś takiego podobno są dobre.
Powrót do góry
piterB

PostWysłany: 07:02 Pią 15 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierwszy raz posiałem rzepak i nie mam doświadczenia w kwesti desykacji ale też się zastanawiam nad tym. Mój ma ok 150cm. Jak w to wjechać. I czy to śię opłaca. Jaki środek jest najtańszy i czy dodawać coś na sklejanie. Jak ktoś już to kiedyś robił to mógłby dać rady dla początkujących w tej kwesti
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 23:40 Czw 14 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tam panowie wasze rzepaki???
planujecie desykacje czy raczej tradycyjne zbiory???
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 18:56 Wto 12 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze coś czy ta odmiana Beety z Sumi-Agro się opłaca jaki jest koszt worka i jaki dać nawożenie.
A co do fungicydu to chciałbym jakiś z tebukonazolem czy coś takiego podobno są dobre.
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 18:53 Wto 12 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RaZoR napisał:
Napiszcie coś o odmianach jakie siejecie jaka cena i jakie fungicydy stosujecie.

Cytat:
E no co jest pogrzeb jakiś że nikt się nie odzywa
Powrót do góry
RaZoR

PostWysłany: 17:14 Wto 12 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie coś o odmianach jakie siejecie jaka cena i jakie fungicydy stosujecie.
Powrót do góry
Damian 18

PostWysłany: 15:54 Nie 10 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kostrogaj napisał:
Damian 18 napisał:
kostrogaj napisał:
W tym roku nasiona nie będą zaprawiane Brasikolem 250 FS. większość będzie zaprawiane Chinookiem plus sarfun. Ceny mogą być różne...

Ale konkretnie jakie ceny się pytam nie tylko californium.

To zależy od dystrybutora. Przecież wiesz o tym. Very Happy

Ale konkretnie różne odmiany bo jeden gościu chce mi sprzedać a nie wiem po ile chodzą jakie odmiany.
On ma Betty, Nelson,Californium itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kostrogaj

PostWysłany: 13:00 Nie 10 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian 18 napisał:
kostrogaj napisał:
W tym roku nasiona nie będą zaprawiane Brasikolem 250 FS. większość będzie zaprawiane Chinookiem plus sarfun. Ceny mogą być różne...

To zależy od dystrybutora. Przecież wiesz o tym. Very Happy
Powrót do góry
Damian 18

PostWysłany: 12:02 Nie 10 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kostrogaj napisał:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kostrogaj

PostWysłany: 20:20 Sob 9 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 366, 367, 368  Następny
Strona 334 z 368

Skocz do: