Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:44 Nie 29 Mar 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 363, 364, 365  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrfire

PostWysłany: 00:26 Pon 7 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na szkodniki jest pewna mieszanka o działaniu podobnym do nureli o1/3 tańsza ale nie napiszę o tym na forum sorry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
meknam

PostWysłany: 22:03 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian 18 napisał:
meknam napisał:
Ja na pryszczarka pryskałem w piątek Mospilanem 0.12kg/h + Konker 1l/h Very Happy rzepak ma już po 8-12 łuszczyn . To był mój ostatni oprysk w tym roku na rzepak !! TEN OPRYSK ZŁATWI TEŻ PRYSZCZARKA
polecam na taki oprysk dodać Niagare efekt 2 razy lepszy

"Niagare====> Co to jest ???? Pierwszy raz słysze ta nazwe ?????? Powiedz coś wiecej albo link do środka podaj !! Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ

PostWysłany: 21:35 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak narazie pojechałm tylko raz nurelką i za kilka dni pewnie dam nurelkę na pryszczarka i powinno być z głowy. No nie wiem czy nie bedę w tym roku desykował rzepaku. Dlaczego. Zawsze jak narazie cena rzepaku na poczatku rzepakowych żniw jest większa a po kilku dniach spada. Jak polecę na dojrzewanie bedę mógł wcześniej wykosić i sprzedac za lepsze pieniądze a nie będę musiał czekać aż wyschnie odpowiednio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Damian 18

PostWysłany: 18:38 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meknam napisał:
Ja na pryszczarka pryskałem w piątek Mospilanem 0.12kg/h + Konker 1l/h Very Happy rzepak ma już po 8-12 łuszczyn . To był mój ostatni oprysk w tym roku na rzepak !! TEN OPRYSK ZŁATWI TEŻ PRYSZCZARKA
polecam na taki oprysk dodać Niagare efekt 2 razy lepszy
Powrót do góry
Damian 18

PostWysłany: 18:36 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o ceny ŚOR
Ja na szkodniki jade Mospilan 125g/ha+ Fastac 0.1l/ha + Siarczan magnezu 5kg/ha
Po 2 dniach pole jest bez insektów
Słyszeliście o R pak
Info R pak damian.dra@wp.pl
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 13:26 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jako tako po rzepaku nie widać jakichkolwiek objawów tego że były przymrozki! na głównym pędzie nie ma już prawie kwiatów a boczne opadają także faktycznie za jakiś tydz będzie zielono! na pryszczarka nie pryskam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
meknam

PostWysłany: 12:47 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 10:58 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to od 2-4 średnio. Łodygi są bardzo powyginane (pokręcone), a tam gdzie był narażony na szczególne uderzenia mrozu (pagórki i przy miedzach) tam ma spękane łodygi. Dam już tylko oprysk na Pryszczarka i kończe inwestować. Co będzie. Miałem jeszcze w ostatniej chwili dać Tebu + np.Sarfun, ale już sam niewiem czy jest sens.

Grześ przyskasz standardowo Nurellą, czy dasz coś innego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 10:40 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile wam poprzemarzało łuszczyn na kwiecie u mnie średnio ze 2 na głównym pędzie. A tak to już przekwita za tydzień już tylko zielony kolorek po zółtym zostanie. Aby pryszczarka trzeba będzie przypilnować.
Powrót do góry
meknam

PostWysłany: 08:46 Nie 6 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nareszcie u mnie w opolskim popadało truszku Wink
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 07:39 Sob 5 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebny jest deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz w mojej okolicy od świąt nie spadła ani kropla jak tak dalej bedzie to z rzeoaku nici co z tego że ma 1.8m wysokości jak potzrebny jest deszcze nie mz z czego ciągnąć zwłaszcza teraz jak nalewa nasiona Crying or Very sad
Powrót do góry
meknam

PostWysłany: 23:56 Pią 4 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zrobiłem ostatni oprysk rzepaku 0.12kg Nureli + Konker 1l/ h ( był w promocji i wyszło 62zł na hetar Very Happy ) Rzepak mam w fazie opadnaia już płatków kwiatowych i z 8-10 łuszczynek na rzepaku Wink Zapowiada sie dobrze oby tylko wytrwał do żniw
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 20:39 Pią 4 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na grzyba nie pryskam i nie mam zamiaru nikt u mnie w okolicy nie wyklanuje takich zabiegów Wink
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 20:19 Pią 4 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dostalem oferte z DuPont Alert dawka 1.2 l/ha -koszt okolo 78 zl pryskac od fazy zwartego kwitostanu do opadania platow kwiatowych.Ale ja juz zrobilem zabieg dalem Rize 0,5l+Alert 0,6 .
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 11:36 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek19621 napisał:
Witam.Bodaczów przysłał mi dzisiaj nową umowę do podpisania tą na rzepak do przerobu na paliwo,i zasugerował że "może być tańszy".Ale ta Zyta nakombinowała.Co wy na to?

Mnie też przysłali i się zastanawiam ale ja i tak mam na polach co nie pisze w dopłaty na siebie
Powrót do góry
meknam

PostWysłany: 11:33 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: PYTANIE Odpowiedz z cytatem

Prosze o szybką pomoc bo chce pryskac jutro !! Pryskałem Carambą na jesień 1l/h pozniej wiosną w wzie zwartego pąka 1l/h . Ale ponieważ mam gęsty rzepak boje sie o grzyba jak zaczną opadać płątki kwiatowe Confused Czy pryskac jeszcze czy nie ?? Myślałem nad dawką 0.5 Alerta na hektar co wy na to ???????
Powrót do góry
kiciak

PostWysłany: 10:34 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam oferte z dawnego Ewico teraz Kruszwica na 910 brutto loco Brzeg ale wszelkie znaki nia niebie i ziemi wskazują że będzie 950-990 Zobaczymy najwyżej załaduje sie magazyn i zimą opędzluje.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 07:49 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kostrogaj napisał:
leszek19621 napisał:
Witam.Bodaczów przysłał mi dzisiaj nową umowę do podpisania tą na rzepak do przerobu na paliwo,i zasugerował że "może być tańszy".Ale ta Zyta nakombinowała.Co wy na to?

Nie przesadzaj z Zytą....spójrz na pola. JAk warunki będą dalej sprzyjały to rzepaku będzie full. Każdy będzie chciał sprzedać a zakłady tłuszczowe będą zbijały ceny zawodowo. Poza tym Poza tym z poprzednij lat magazyny zawalone po sufit. Tylko biopaliwa mogą coś pomóc. Wydaje mi się że ceny dostaną w ....

Jak tak dalej będzie to zakłady będą się biły o rzepak bo na cuda się nie zanosi. Zwłaszcza teraz jak zaczyna nabijać ziarna.
Powrót do góry
meknam

PostWysłany: 07:06 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o szybką pomoc bo chce pryskac jutro !! Pryskałem Carambą na jesień 1l/h pozniej wiosną w wzie zwartego pąka 1l/h . Ale ponieważ mam gęsty rzepak boje sie o grzyba jak zaczną opadać płątki kwiatowe Confused Czy pryskac jeszcze czy nie ?? Myślałem nad dawką 0.5 Alerta na hektar co wy na to ???????
Powrót do góry
kostrogaj

PostWysłany: 06:28 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek19621 napisał:

Nie przesadzaj z Zytą....spójrz na pola. JAk warunki będą dalej sprzyjały to rzepaku będzie full. Każdy będzie chciał sprzedać a zakłady tłuszczowe będą zbijały ceny zawodowo. Poza tym Poza tym z poprzednij lat magazyny zawalone po sufit. Tylko biopaliwa mogą coś pomóc. Wydaje mi się że ceny dostaną w ....
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 18:36 Sro 2 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszm rejonie pewna firma bedzie kupowac dla Niemca od 80 do 85 zl + jaks premia za zaolejenie pow.40 i o wyzszej wilg.9%,ciekawe jak bedzie naprawdez ta cena. Rolling Eyes
Powrót do góry
leszek19621

PostWysłany: 14:42 Sro 2 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Maper

PostWysłany: 06:39 Sro 2 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jak tam wasze rzepaki po przymrozkach w ostatnich nocach. U mnie z 30/1 było -7 a dzisiejszej nocy -6. Czy taki mróz jest szkodliwy jak rzepak już kwitnie i jak się objawia przemarznięcie? Chodzi mi o to czy uszkadzają się zawiązki łuszczyn(kwiaty) czy łodygi pękają? U mnie kwiatostany się pochliły ale w ciągu dnia już patrzyły do góry. Zauważyłem też pęknięcia na łodygach ale nie jest tego dużo. Jestem z woj. mazowieckiego.
P.S.
Ja dawałem 40kg N na jesieni i wiosną na ruszenie 300 kg saletry i drugą dawkę 3 tygodnie później też 300 saletry. Jakieś dwa tygodnie przed kwitnięciem jeszcze 5 l basfoliaru 3 kg soluboru i 10 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego w 200 litrach wody.
Pytanie do Luki21: dlaczego dawałeś tylko 5 kg siarczanu ? no chyba że był to jednowodny
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 20:39 Wto 1 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie o to mi chodzi rzepak juz go w pełnie nie wykorzysta wszystko pójdzie w słome i podczas młócenia będą niezłe jaja! ale kto nie ma co z kasą robić to niech sieje Wink jak mam mu zalegać Razz
Powrót do góry
MARCIN2

PostWysłany: 15:04 Wto 1 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy lata temu posialm mocznik przed kwitnieniem efekt plonu był wilgotność 8-9 a słoma byla zielona ze nie szło kosić jak zapychała mi sie młocarnia a jak sie zapchała to z kombajnu sie lało taka żywa i zielona była słoma. teraz daje dwie dawki saletry po 300kg + odżywki
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 363, 364, 365  Następny
Strona 334 z 365

Skocz do: