Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będę siał pszenicę na pszenicy, robiłem analize ziemi po żniwach i wyszło pH8 ,azot15 fosfor 32 , potas119 , magnez64 chlor37 wszystko w mg/l jakie proponujecie nawożenie??? będę wdzięczny za odpowiedż bo te mg-ramy niewiele mi mówią.

 

mg/l??? kto te badania robił?

Choć jak patrze po zawartościach to obawiam się, że jednak to nie pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to przypadkiem nie była robiona próbka metodą uniwersalną (warzywniczą?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zasypany silos 130 t pszenicą dmuchacie, bo pierwszy sezon do pełna mam zasypany bin i chyba wskazane by było coś przewietrzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie dmuchałeś? Badaj temperaturę jak podskoczy to nie masz wyjścia. Ale najpierw musisz zbić po skoszeniu bo niekiedy ze słońca skoszona jest ciepława nawet pomimo niskiej wilgotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chyba do Sławka odnośnie pryskania pszenicy herbicydem na jesień; pisałeś że po snajperze z jakimś innym środkiem było bez poprawki na wiosne, możesz podać dokładne dawki środków i termin w jakim pryskałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie chyba do Sławka odnośnie pryskania pszenicy herbicydem na jesień; pisałeś że po snajperze z jakimś innym środkiem było bez poprawki na wiosne, możesz podać dokładne dawki środków i termin w jakim pryskałeś.
chyba to pytanie do mnie.ostatnie dwa sezony pryskałem pszenice w fazie 3 liscia snajperem w dawce 1.4 l z dodatkiem glenu 8-10 g.jeski siejesz buraki to glean odpada.dodatek glenu ze względu na samosiewy rzepaku. jak na razie nie musiałem robic poprawek wiosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwalcie się zbiorami chwalcie,tymczasem mimo klęski urodzaju pszenica 50zł w skupie do góry ,dawid już 7kilozł do przodu,Dmuchać trzeba często najlepiej babe,Jeżeli zebrałeś suche zboże ,w tym roku u mnie 11%,i bez zanieczyszczeń to można sobie podarować,dmuchać trzeba wiosną kiedy wilgoć osiada w kierunku dna silosu.Wiadomo żeby dmuchać przy wilgotności względnej >70proc i temp.>15stopni gdyż efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pszenica odmiany bamberka morze byc siana na stanowisku po pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dmuchałem 1 raz pszeniczkę, sucha koszona była na oko ale partie z zanieczyszczeniem się trafiały więc potrzeba dmuchania jest, PO ROZRUCHU DMUCHAWY DELIKATNY ZAPACH DROŻDZY BYŁO CZUĆ PO KILKU MINUTACH JUŻ TEGO NIE WYCZUWAŁEM z tą wilgotnością dmuchanego powietrza jak można określić , stację meteo chyba trzeba zakupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie chyba do Sławka odnośnie pryskania pszenicy herbicydem na jesień; pisałeś że po snajperze z jakimś innym środkiem było bez poprawki na wiosne, możesz podać dokładne dawki środków i termin w jakim pryskałeś.
chyba to pytanie do mnie.ostatnie dwa sezony pryskałem pszenice w fazie 3 liscia snajperem w dawce 1.4 l z dodatkiem glenu 8-10 g.jeski siejesz buraki to glean odpada.dodatek glenu ze względu na samosiewy rzepaku. jak na razie nie musiałem robic poprawek wiosną

Tak do Ciebie, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji bina powinno być opisane ,wejdź na icm new meteo i tam będzie na wykresie jak wybierzesz na numerycznej prognozie ,nie potrzeba stacji meteo chociaż to najpewniejsze i wcale nie drogie rozwiązanie,aha jeszcze musisz dmuchać 8 godzin ciśnienie minimalne 8cm słupa wody czyli jakieś 800pascali aby odnieść pożądany skutek raz a dobrze i wystarczy ,zupełnie jak z babą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od 3 lat ją sieję, dobra pszenica na słabe stanowiska ale nie zawsze łapie parametry przy nawożeniu 350kg Saletry zawsze sypała od 5 do 7 ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wam sypaly pszenice na ktore poszedl azot w marcu? byla duza dyskusja na ten temat w okolicy i na forach , mi osobiscie dajac w marcu 250kg saletry dokladnie chyba 4 marzec gdzie snieg zszedl z pol dopiero po 10 kwietnia a druga dawke dalem 200kg saletry gdzies poczatkiem maja chyba sypaly bardzo dobrze srednia 6t . Gdy trafi sie dalej taki rok to chyba tez wysypie azot w marcu jezeli bedzie z 2 dni cieplej pogody zeby sie wchlonal , Ci ktorzy dawali w kwietniu pierwsza dawke pszenice byly podobne jak z azotem w marcu ale sypaly gorzej po sasiadach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony i zrobię tak ponownie, jednak szczególnie to było widać w rzepaku, II dawkę dostał od razu po odpuszczeniu ataku zimy i już potem było kiepsko z opadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem różnicy sąsiad siał wcześnie ja po drugim ataku zimy w jednej dawce 350 kg saletry plon ok 8 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas na pszenice nikt nie siał tak wcześnie , ale na rzepaku było widać różnice, na korzyść późniejszej dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zas odwrotnie , wszystko zalezy od regionu bo u mnie wegetacja ruszyla w marcu gdzie bylo kilka dni ladnej pogody , rzepaki z azotem w marcu wygladaly znakomicie po zejsciu sniegu odrazu wystartowaly a te ktore nie dostaly mialy spoznienie plony podobne ale te z azotem w marcu sypaly lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zaprawia pszenice zaprawą Baytan Universal w betoniarce ??Według instrukcji powinno się zaprawiać 400ml zaprawy z 100ml wody na 100kg ziarna, czy w praktyce dodajecie więcej wody jeżeli tak to ile, dodam że zaprawiam w betoniarce na raz 50kg pszenicy. I jeszcze pytanie czy ktoś dodaje do Baytane jakiś nawóz donasienny albo zwykły Basfoliar bo ponoś ona ma w sobie jakieś stymulatory czy cuś takiego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś zaprawia pszenice zaprawą Baytan Universal w betoniarce ??Według instrukcji powinno się zaprawiać 400ml zaprawy z 100ml wody na 100kg ziarna, czy w praktyce dodajecie więcej wody jeżeli tak to ile, dodam że zaprawiam w betoniarce na raz 50kg pszenicy. I jeszcze pytanie czy ktoś dodaje do Baytane jakiś nawóz donasienny albo zwykły Basfoliar bo ponoś ona ma w sobie jakieś stymulatory czy cuś takiego ???

 

 

Pomyłka 400ml zaprawy i 200ml wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka 400ml zaprawy i 200ml wody.

 

 

Ja w zeszłym roku stosowałem 400ml zaprawy + 400ml wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...