Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pryskacie już Galerą i Nurellą - w nocy cały czas około -2.

To chyba nie za dobrze na Galerę.

Taka pogoda ma być do świąt a rzepak pozakrywał ziemię i chwasty też rosna po azocie jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie dawki stosuja tego BI 58 moze ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pryskacie już Galerą i Nurellą - w nocy cały czas około -2.

To chyba nie za dobrze na Galerę.

Taka pogoda ma być do świąt a rzepak pozakrywał ziemię i chwasty też rosna po azocie jak szalone.

Zastanawiam sie czy nie darować sobie oprysku Galerą ponieważ rzepak zaczyna wytwarzac już pąki i kończy sie czas na Galere a pogoda nie sprzyja.Jeśli teraz poryskam to w takiej temperaturze działanie może być znikome więć szkoda kasy a za jeśli pogoda sie poprawi to napewno już nie będzie sensu pryskać od chwastów.JA kupiłem Mospilan i też jeszcze nie pryskałem.Pszeniczka też czeka a ma juz 15cm . Moze być problem z opryskami tej wiosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki czy nie sądzicie ze jak nadal sie bedzie utrzymywać taka temp w nocy to z rzepaku będą nici kwiat zmarznie i całe starania pojdą na marne?

 

jaka max może być ujemana tem zeby rzepakowi nic sie nie stało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego mrozu to rzepak się nie boi, tylko ja się boję z opryskiem jak są przymrozki, a na jednym polu mam sporo rumianu i samosiewów też niemało bo wszystko po oziminach

Nurelka też działa lepiej w wyższych temperaturach, a przymrozki są każdego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mówisz że nic mu sie nie stanie? temp. w nocy spada do ok -3 stopni może faktycznie to nie jest dużo i nic mu nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kwitnie już u ciebie ??? bo u mnie już pąki przechodzą w żółte zaczynają sie powoli otwierać..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na północnym Mazowszu jest wszystko nieco później, ale myślę że w ciągu tygodnia zacznie kwitnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z wieczorka pierwszy raz pryskałem Nurelką 0.6l na hektar i Caramba 1l/h Po świętach w sobotę planuje odżywki prysnać żeby rosną duży okrąglutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie w łodyge, całość pąków już nie jest okryta liśćmi Po 2 dawce saletry w piątek a dzisiaj te opryski co pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie wale 2 dawki nawozu bo mi chwasty rzepak zakryją poczekam aż się pogoda poprawi bo nie śpie na pieniądzach żeby lać oprysk i żadnej korzyści z tego nie mieć. Kupiłem Nurelkę i Galerę, ale co z tego... opryskam i chwaściory zostaną. Ja czekam. Do kitu z taką pogodą Bleeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurelke mużesz już dać bo napewno jakiś robak już jest!!! U mnie słodyszek pąki już podziurawił gdzie niegdzie!! Jak prysnełem teraz to mam chociaż spokojne święta bo nurella te 20 dni spokojnie bedzie bronić rzepak !!!!! A po swiętach pojade dolistnymi 5kg Soluboru DF, 5l Basfoliaru i 4 kg MgS Żeby jak najwiećejw paki poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pryskałem Galerą + Agil i w pierwszej nocy po oprysku nie było przymrozku, natomiast następnej juz był to będzie mocno osłabione działanie??? Dzisiaj byłem na polu i zaczuyna kręcić zielsko, tylko nie wiem czy podziała całkiem nie mam doświadczenia z tym opryskiem!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w dolnośląskim rzepaki zaczynają się powoli powoli rozkwitać ja mam odmiane Californium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nurelke mużesz już dać bo napewno jakiś robak już jest!!! U mnie słodyszek pąki już podziurawił gdzie niegdzie!! Jak prysnełem teraz to mam chociaż spokojne święta bo nurella te 20 dni spokojnie bedzie bronić rzepak !!!!! A po swiętach pojade dolistnymi 5kg Soluboru DF, 5l Basfoliaru i 4 kg MgS Żeby jak najwiećejw paki poszło

Nie licz na 20 dni góra 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje przy takiej pogodzie To środek nie ma dobrych warunków!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich dawkach stosujecie Solubor Df , Basfoliar i Siarczan Magnezu ?!!! Ja w 2 razy w fazie zwartego pąka 5kg Soluboru , 5l Basfoliaru i 4 Kg MgS . A 2 dawka to 2.5 kg Boru, 5 l Basfoliaru i 3kg MgS !! 2 dawka to w zaleznosci kiedy kwiat jej potrzebuje A wy jakie dawki stosujecie i kiedy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie napiszcie cos wecej o tych dawkach w czasie kwitnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem wczorak dawke azotu 120 N/ha , kiedy dac kiedy druga dawke i w jakiej ilosci??? Czy tak ważne jest dodanie siarczanu do uprawy rzepaku??? bo ja nie mam na siarczan jak narazie i zastanawiam sie czy wogole dac tej siarki troszke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mało AZOTU ???????!!!!!! 2 dawka za jakieś 10-12 dni !!!! Siarczan jest POTRZEBNY daj chociaż te 2-3 kg na hektar jak Ci $$$ brakuje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam- prysnąłem Galerą i Nurelką + siarczan+Wuxal+adiuwant w sobotę, cały czas przymrozki. Koło czwartku pójdę zobaczyc czy ruszyło chwast i zamelduję jaki efekt. w tym tygodniu jadę z II dawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak mieszanka naraz Nie bardzo !!! Na chwasty pryskasz razem z odżywką marnacja !!!! trzebabyło galera+nurelaka !!! A na odżywki to za szybko w tym tygodniu mają być PRZYMROZKI i kiepska pogoda !! Po świętach było by rozsądniej!!! według mnie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to nie zbyt dobry pomysł ale pogoda nie pozwala czekać (pąki kwiatowe) w dzień jest ciepło rzepak rośnie a co dokarmiania dolistnego stosuje takie mieszaniny tylko bez mocznika, chwasty ładnie składa a rzepak nie odczuwa tak stresu po oprysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...