Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:58 Sob 20 Wrz 2014

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 673, 674, 675 ... 864, 865, 866  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
G.Kogut

PostWysłany: 21:17 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kreator napisał:
Sprzedawać??? A to dobre.. Chyba rozdawać! Trzeba odjąć opakowanie,karton zbiorczy, transport ( auto, paliwo, kierowca), koszt utrzymania pakowni. Na moje minimum jakieś 7 groszy. Do tego termin płatności, ewentualne wymiany ( bo coś się uszkodziło lub przetermniowało). No i wielki właściel sklepiku został zdobyty... Brawo! Cały karton 1a został sprzedany. Jeszcze tylko 23 takich kolejnych i cała paleta zejdzie. A jak. Jak szaleć to szaleć. No bo kto bogatemu zabroni....rozdawać.

Zupełnie nie rozumem, skąd nagle to larum. Jeszcze nie tak dawno temu, byłem "wygryzany" ze sklepów przez handlarzy, którzy podjeżdżali i proponowali ceny o kilka groszy niższe. Pomimo, że cena jaja w hurcie była niska, na sklepach starałem się trzymać cenę w miarę stabilną. Tylko sklepy pozwoliły przetrwać mi jakoś ten trudny okres. Niestety, byłem z tych sklepów "wygryzany" np. przez OLDAR. Mało tego. Znane mi są przypadki, że handlarz wygryzł ze sklepów hodowcę jego własnym towarem !!!!
Piszecie o cenie paliwa, kierowcy, opakowaniach, pakowni itp., itd. Zgoda. Ale to są koszty, które my hodowcy też ponosimy. My jednak dodatkowo (oprócz powyższych) ponosimy także koszty budowy kurnika, uzbrojenia go w klatki, kupna pisklaków, odchowu kurek, ceny paszy, koszty pracowników na kurniku, energii, weterynarii, ponosimy ryzyko choroby kur, koszty szczepień oraz wiele innych.
Pan Kreator nagle zaczął mówić o rozdawaniu jaj. No nie Szanowny Panie. Rozdawanie to było wtedy, gdy braliście na fermach jajko po cenach znacznie poniżej kosztów jego produkcji !!!
Chociaż mam niedużą fermę to zainwestowałem w nią sporo pieniędzy. W same klatki w ostatnim roku ponad 1.5 mln zł. Kosztów produkcji jajka nie liczę bo to idzie w miliony. Ja też chcę mieć za swoją pracę chociaż 2-3 grosze zarobku.
Właśnie tak. Ja teraz mam zamiar odzyskać kilka punktów, z których zostałem wygryziony. Przykład, o którym napisałem powyżej pokazuje jeszcze jeden absurd. Handlarz wygryzł hodowcę ze sklepów jego własnym towarem. Po dwóch miesiącach kontrola w sklepie wykazała salmonelle. Kto poniósł konsekwencje i straty ? Nie- nie handlarz. Jajka są stemplowane. Konsekwencje ponosi przecież producent ! Handlarz zwrócił całą partie jaj producentowi i zażądał zwrotu pieniędzy !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kreator

PostWysłany: 21:10 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto bogatemu zabroni? Mamy w końcu złotą szlachecką wolność...Będzie trzeba to się dołoży. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 21:02 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. Kreator to wozisz po sklepach za darmo,bez zysku?
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 20:51 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie ma większego znaczenia komu sprzedaję i za ile sprzedaję, sprzedaje jak się da i gdzie się da byle uzyskać jak największą kasę, nie obchodzi żaden handlarzyna, czy zarobi czy dołoży - tak się martwię o niego jak on się martwił o mnie przez ostatnie półtora roku, krojeni żeśmy byli bezlitośnie
ps.
Biedronko jakie jest twoje pochodzenie, przypomnieć?
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 20:45 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie spokojnie, dajcie im troche tlenu Laughing
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 20:42 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zysk? Jaki znowu zysk? Sprzedając w tej samej cenie do hurtu i na detal? Do tego dotakowe koszta w granicy 7 groszy? Chyba mieliśmy inne lekcje matematyki...
A co do eleminacji. Jeśli cały marketing ma polegać na zaniżaniu ceny przy pierwszej dostawie to śpię spokojnie. No i pamiętam też dobrze poklepywanie po plecach na zlotach drobiarstwa. A jak do tego poklepywania dołączyła okowitka to zawsze było słychać konspiracyjny szept: u mnie zawsze dostaniesz grosza lub dwa taniej niż u tego...{cenzura}.
Dużo zdrowia życzę!
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 20:41 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno to się pisze na pewno oddzielnie i drugiego to na pewno pisze się przez u otwarte ................
to ja już widzę jak wygląda Twój handel na sklepach pewnie sprzedajesz po 0,30 gr. a z kurnika po 0,31 gr. .......................
ALE CZAD Z TYMI HODOWCAMI POTOMKAMI SZLACHTY
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 20:27 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliminując pośrednika ,jego zysk trafia do mnie, sami dobrze wiecie eliminując jeden drógiego.
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 20:08 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedawać??? A to dobre.. Chyba rozdawać! Trzeba odjąć opakowanie,karton zbiorczy, transport ( auto, paliwo, kierowca), koszt utrzymania pakowni. Na moje minimum jakieś 7 groszy. Do tego termin płatności, ewentualne wymiany ( bo coś się uszkodziło lub przetermniowało). No i wielki właściel sklepiku został zdobyty... Brawo! Cały karton 1a został sprzedany. Jeszcze tylko 23 takich kolejnych i cała paleta zejdzie. A jak. Jak szaleć to szaleć. No bo kto bogatemu zabroni....rozdawać.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 20:00 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno nie sprzedaje po tyle ile w hurcie,ale ciut niżej niż Ty.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:53 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tylko po ile HANDLARZU
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:39 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokazujemy że sami potrafimy sprzedać.
Powrót do góry
rafall8888

PostWysłany: 18:32 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta racja Kreator. Duże fermy, czy tam średnie rozpuszczają samochodziki po całym województwie i wciskają się nawet w małe sklepiki po cenach hurtowych.
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 18:02 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciągnąć, ciągnąć..ale wszystkim i wszędzie...heheh wiem, wiem jak to zabrzmiało ale mi się tu nie czepiać.
Dzisiejsza rozmowa z producentem:
- po ile 1a?
- 0,32 ( oczywiście ilości hurtowe, paletowe).
-a mogę zapytać po ile oddaje Pan na detal?
- no po 0,32 w paczce
-Czemu taka cena?
-A bo tym w detalu tak cięzko podnieść ceny
No nie wiem jak Wam panowie szlachta, ale mi po takiej rozmowie to ręce opadają. Czy ktoś się nas pyta czy ropa może już kosztować 5,5zł?
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 17:22 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok zgadzam sie 1A-0.32 to bardzo rozsądna cena !! A panowie i panie jak uwazacie czy ceny pasz nas nie interesują ??? Dzis w agrobiznesie cyt."kukurydza- klęska urodzaju " jak to sie ma do obnizek typu 20-30 zl na tonie ?? Moze by podzwonic popytac co taka obstrukcja cenowa 2 rok....!!
Powrót do góry
Numerek

PostWysłany: 16:53 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciągnąć do góry Panowie , ile się da. !
Powrót do góry
fermydrobiu

PostWysłany: 16:38 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalna cena
xxl- 0,38 do 0,40
xl - 0,36
l- 0,32
m- 0,28
s- 0,22 do 0,24
i napewno będzie do góry.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 12:32 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z danych statystycznych ministerswa rolnictwa wynika okolo 15 % mniej niz rok temu
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 10:19 Wto 8 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To był ostatni dzwonek na zmianę cen jaja. Większość producentów była już na "ostatnich nogach" i groził im ostateczny nokaut. Niepokoi tylko tempo wzrostu ceny jaja. Popyt wewnętrzny aż o tyle nie wzrósł. Eksport jest, ale też nie na taką skalę. Powiększanie stanów magazynowych w pakowalniach także , ale...czy to właśnie te czynniki spwodowały taki gwałtowny skok? W przeszłości jak jajo drożało 1 do 2 groszy tygodniowo to potem cena długo się utrzymywała na wysokim poziomie. Jak były takie gwałowne "szarpnięcia" ceny to potem równie szybko spadała.
Zatem panowie szlachta, jeśli znowu kilku "wielkich" włozyło swoje łapki w tryby gospodarki rynkowej to będziemy mieli powtórkę z rozrywki z lipca. A szkoda..
Nadzieję na długofalową zmianę cen dają dane z obsady i stanów na kurnikach. Ponoć w zeszłym roku o tej porze niosek w Polsce było około 35 mln., a w tym już tylko 25 mln. I nadal tendencja malejąca... Jeżeli te cyferki mają potwierdzenie w rzeczywistości no to być może mamy odpowiedź na jakim poziomie będa ceny i jak długo się utrzymają. Tylko czemu takie gwałtowne skoki....?
Ma ktoś z szanownych forumowiczów aktualne dane co do ilości nioski w kraju...?
Pzdr.
Powrót do góry
Vorsez@com

PostWysłany: 23:40 Pon 7 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

1a 0,28-0,30
1b 0,26-0,28
2a 0,24-0,26
2b 0,22-0,24

Cena netto
Ktos proponowal 1a po 0,32 nie przeszla ta cena wiec chyba sie ustabilizowalo na tym poziomie pozdrawiam
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 23:00 Pon 7 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek napisał:
Kol.P.leszkiewicz, Jajcarek doskonale się orientuje jakie są koszty produkcji, ponieważ ma swoja pakowalnię wraz kurnikami nie daleko mnie - interes rodzinny Laughing

To nie rozumiem, po co pisze takie bzdury, naprawdę ludzie nie mają innych lepszych spraw na głowie ??? Zawraca głowę i nam i sobie.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 22:51 Pon 7 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol.P.leszkiewicz, Jajcarek doskonale się orientuje jakie są koszty produkcji, ponieważ ma swoja pakowalnię wraz kurnikami nie daleko mnie - interes rodzinny Laughing
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 22:40 Pon 7 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarek napisał:
A co do cen
1A 26-28
1B 24-26
2A 23-24
Male okolo 20 gr +,-

a co do Twoich cen, to przestań pisać bzdury.
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 22:37 Pon 7 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarek napisał:
G.Kogut ty dalej nie rozumiesz, czy jajo kosztuje 10 czy 40 gr dokladam swoje i je sprzedaje, oczywiscie ze lepiej jak 10 gr bo mniej kasy na magazynie i mniej u odbiorcow , ale suma sumarum nie ma to wiekszej roznicy
A jak tak chcesz juz dokladnie zglebic tajniki handlu , to najlepiej jest jak z ceny 35 gr i szybko spada na 15 gr, bo przebita zostaje przez kilka miesiecy Laughing

Kolego Jajcarek, to Ty nie rozumiesz. Ty jako handlarz kupujesz jajo dokładasz swoją marżę i zarabiasz na każdej sztuce. A to tak nie wygląda u nas, bo my mamy koszty produkcji ( czego Ty chyba nadal nie widzisz ), i żeby zacząć zarabiać muszę sprzedać jajo grubo ponad 25gr. A jak sam wiesz 15 czy 20gr. to mniej niż 25, więc chyba dokładamy do interesu, żeby taki krwiopijca jak Ty mógł się dorobić !!! A jak Ci za drogo, to powtarzam raz jeszcze, postaw sobie kurnik i przestań zawracać d.... .
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 22:32 Pon 7 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biedronka napisał:
co taki spokój czyżby finał zwyżek ?

Najprawdopodobniej finał zwyżek w waszym portfelu Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 673, 674, 675 ... 864, 865, 866  Następny
Strona 674 z 866

Skocz do: