Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:55 Pon 1 Wrz 2014

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 673, 674, 675 ... 848, 849, 850  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
G.Kogut

PostWysłany: 00:11 Pią 7 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także Panie Numerek, nie wiem czy zauważyłeś ale ten rynek jest regulowany. Szkoda tylko, że te regulacje dotyczą prawie i wyłącznie producentów. Nie pitol więc tu farmazonów !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
G.Kogut

PostWysłany: 00:05 Pią 7 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja socjalistą nie jestem i też jestem za wolnym rynkiem. Ale pod jednym warunkiem- że warunki do prowadzenia działalności będą jednakowe dla każdego. Właśnie wydałem na nowe klatki 1,5 mln zł. Nie, nie dlatego, że stare były złe ale dlatego, że tak mówi ustawa. Czy Wam ustawa też każe wyrzucać pieniądze w błoto ? Poza tym załóżmy, że np. Pan Numerek kupi ode mnie jajko w celu dalszej odsprzedaży. Przychodzi do niego kontrola z sanepidu i badają jajka. Czy Pan Numerek ponosi jakieś ryzyko ? No pewnie, że nie. Jaja są numerowane i ryzyko ciąży na producencie ! Pomimo, że Pan Numerek zarabia 3x więcej na tym co wyprodukuje hodowca, to on nie ponosi żadnego ryzyka.
Więc o jakim wolnym rynku Wy mówicie ? Dlaczego ciężar inwestycji i całe ryzyko ma wisieć na hodowcy a zarabiać ma tylko handlarz ? Jeśli Handlarz, aby prowadzić działalność, będzie musiał poczynić takie inwestycje jak hodowca, i jeśli będzie ponosił takie samo ryzyko jak on, to wtedy będziemy mogli mówić o wolnym rynku. Chociaż konkurujemy o te same sklepy, to prawo nie jest dla nas równe ! Tak, ja też chcę wolnego rynku- ale jednakowego dla wszystkich !!!
Powrót do góry
Numerek

PostWysłany: 22:06 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż regulacja rynku przez rząd to Teorie Marksistowsko - Leninowskie czyt. SOCJALIZM , a od tego chroń nas Boże , i wylecz ludzi którzy są socjalistami.
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 20:53 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....myślę że to co nadajesz, jest co najmniej do przemyślenia.. Przedziwna historia.. Popatrz,popatrz!!
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 20:00 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisalem prawde chyba ze nie ?
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 19:53 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niby, że proponowali by mi za paszę po 900 a ja miałbym się nie zgodzić i zapłacić 120??? Ciekawa teoria..
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 19:48 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......ale pojechałeś!!!!!!!
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 19:34 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to przepraszam , dzwoni pan x pytam ile on 22 gr ja ok ,
nie wroc, nie to zle, on mowi 22 a ja na to nie 27 tak bedzie dobrze ?

Kole G.kogut nie masz zielonego pojecia o rynku i handlu to nie jajcarek ani zaden inny decyduje ile kosztuje jajo , cene dyktuje rynek a jak masz pretensje co do ceny to wal do siebie albo innych producentow ,bo to wy nawallilscie obsady na maxa, a dlaczego bo mysleliscie ze bediecie wiecznie miec z jaja 15 gr a tu (słowo zostało usunięte) i teraz szukacie winnych
To ze jast nadprodukcja to tylko wasza wina, nie rzadu ani rynku wasz myslec trzeba myslec

Jak czytam posty o ingerencji rzadu w cene paszy czy jaja to jest zalosne

Masz pretensje do posrednikow , to wez sie do roboty , wyrob baze klientow i dostarczaj im kto ci broni jesze raz pytam

I jak dasz rade to bez obrazy
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 18:29 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarek napisał:
Kolego G.kogut po czym wnosisz ?

Kupowanie towaru od producenta poniżej kosztów produkcji to najszybszy sposób na to, aby wyeliminować tego producenta z rynku.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:38 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol G.Kogut pisze o sprzedaży jaj,ale co do produkcij paszy to wychodzi do 150 zł taniej na tonie , takie mam info z fermy która sama robi pasze.Pozdrawiam
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 16:30 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego G.kogut po czym wnosisz ?
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 16:22 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Sam produkuje sam sprzedaje,troche więcej na głowie ale i na koncie.

Podałbyś jakieś wyliczenia ? Jestem ciekaw, jak to wygląda przy własnej produkcji paszy i o ile mniej dokładasz do interesu.
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 16:21 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Jajcarek, po Twoich postach widać, że to Ty chcesz wyeliminować z rynku producentów.
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 15:09 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego g.kogut jak chcesz wyeliminowac posrednikow to droga wolna kto ci broni do dziela
Laughing [/code]
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 14:02 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam produkuje sam sprzedaje,troche więcej na głowie ale i na koncie.
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 12:19 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ferma07- pełna zgoda. Pięknie to ująłeś.
Jajcarek- chcesz mieć tanie jajko, to se kurnik wybuduj (podobna analogia)
Ja jestem hodowcą a nie producentem paszy. Nie znam się na tym i nie mam już środków na dalsze inwestycje. Pewnie, że idealnie byłoby mieć własna wytwórnie paszy, 500 h ziemi (żeby zboża nie kupować) i własną wytwórnie komponentów (co by w euro za nie nie płacić). Pewnie byłoby dużo taniej.

Rynek paliw, ze względu na bezpieczeństwo energetyczne, jest w Polsce regulowany. Dlaczego nie można uregulować rynku pasz ? Albo dlaczego nie można wprowadzić zakazu wprowadzania jaj do obrotu detalicznego przez pośredników ? Przecież to my inwestujemy, my ryzykujemy i mamy prawo domagać się uczciwych zarobków. Pieniążki, które zgarniają pośrednicy, powinny iść na inwestycje, poprawę dobrostanu zwierząt, poprawę jakości produkcji. Może by tak, zamiast tylko o tym dyskutować, zainteresować tym po wyborach odpowiednie osoby.
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 12:03 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam odowiedz na temat artykulu betonowe klatki http://www.kipdip.org.pl/article/id/628# Pozdrawiam
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 11:58 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to pisalem to sie smiali
Powrót do góry
Jacek310363

PostWysłany: 11:52 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wniosek - trzeba robić paszę we własnym zakesie
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 10:28 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do cen pasz to nic ujac nic dodac zgadzam sie z biedronka o dziwo !! i maly cytat Medox pisze: Przedstawiciel ci powiedział? Dolar zdrożał ,ale surowiec staniał Kukurydza spada ostro,pszenica 600zł a pasza 1500 Są owce trza je strzyc.I tak z każdej strony Z jednej wylęgarnia z drugiej paszarnia z trzeciej ubojnia,z czwartej wetrynaria I wszyscy kostki,nierdzewki,biura,trawniczki,klombiki itp tylko dymany z każdej strony hodowca zarzuca cementem odpadający tynk z elewacji,podpiera walące się ogrodzenie i chodzi w błocie po kolana na placu i tyra sam w gnoju ,podczas gdy inni siędzą w wygodnych biurach a sekretarka w krótkiej spódniczce parzy im kawę.Kiedy się obudzicie?[/b]
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 09:36 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się biedrono, jeśli zniknie 40% pośredników, szybkich dorobkiewiczów, którzy za nic kasę trzepią to pozostali handlarze zaczną godziwie hodowcy płacić. Co do paszy, owszem zborze staniało o 300zł, tylko soja i inne komponenty kupowane za dolary i euro poszły niesamowicie do góry – jedno w drugie weszło.
Powrót do góry
KocWaJAJA

PostWysłany: 08:42 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jest z całą pewnością duży dysonans pomiędzy cenami na południu i północy kraju, nie wiem z czego to wynika ale tu można kupić taniej a tam sprzedać i jeszcze nieźle zarobić.
Ceny na dziś dzień:
Ia -0,24-0,26
Ib -0,22-0,23
IIa-0,19-0,21

W promocji natomiast są świeżynki czyli -5gr od tych ceny w dół.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 08:18 Czw 6 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet jak nie dostosują hodowcy starej klatki i nie wstawią stada to może tylko 10-15 % jaja będzie mniej ponieważ duże fermy mają to już prawie za sobą a na 8 małych kurników powstawała 1 duża hala u 1 producenta która załatwiała sprawę jaja.
na dziś na rynku jest coraz więcej ściółki i póki co słyszę o kolejnych obiektach przerabianych na chów ściółkowy.............
jedyna rada aby jajo podrożało i pokrywało koszty produkcji jest taka:
40 % hodowców musi przestać produkować jaja tylko przestawić się na inną produkcję drobiarską a pozostałe 60 % hodowców , którzy spełnią wymogi odnośnie chowu będzie musiało przestawić się z myśleniem tzn. z podejściem do gospodarki tzw. kapitalistycznej..............................
obecnie problemem nie jest cena jaja tylko cena paszy , która powoduje że paszarnie zabierają cały zysk.
jak mówi mój dostawca panuje zmowa cenowa wśród paszarni które obniżyły paszę o ok. 40-50 zł a w tym samym czasie zboże potaniało o 300 zł / tonie.
fama jaka poszła w eter po wczorajszym filmiku w tvn spowoduje że jeszcze mniej jaja będzie się sprzedawało a od tłumaczenia będzie można stracić głos.
ceny na dziś
2a-0.18
1b-0.19-0.20
1a-0.22
ruch mizerny
pozdrawiam
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 21:52 Sro 5 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale takich głupot to jeszcze nie czytaliście. Skąd te betonowe klatki ???? Laughing
http://kariera.pb.pl/2499084,89168,ue-zakaz-sprzedazy-jaj-z-chowu-klatkowego-od-2012-roku
Powrót do góry
ferma1

PostWysłany: 21:32 Sro 5 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to prawda. Od stycznia 2012 r. wprowadzają zakaz produkcji w starych klatkach. Weterynaria lata po fermach jak głupia i sprawdza czy są nowe obsady w klatkach niezmodyfikowanych i czy fermy, które deklarowały modyfikację już ją wprowadziły. U mnie byli dzisiaj i wszystko ok Very Happy Chyba nie powinno być, aż tak źle, skoro od przyszłego roku będzie nas mniej. Odnośnie tego co pisał kol. G.Kogut, też tak uważam, że lepiej zdjąć stado teraz za dobrą cenę (szukają nioski i słyszałem, że płacą nawet 1,80 za kg) , niż zdawać wtedy, kiedy będzie jej nadmiar i nie będą chcieli wziąć nawet za 1 gr. Chociaż na żywcu zarobicie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 673, 674, 675 ... 848, 849, 850  Następny
Strona 674 z 850

Skocz do: