Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:22 Czw 29 Sty 2015

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 673, 674, 675 ... 920, 921, 922  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 17:36 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś miałem jeszcze jeden tel. od handlarza, który po dwóch latach odezwał się w sprawie jajek i mówi..
część Donaldzie nie masz nic na zbyciu jaj – a mnie od razu krew zalewa jak słyszę takiego barana,
więc mu odpowiadam ze mam 2a po ,30gr; 1a 35gr , on mi na to.. dam grosz więcej i wezmę wszystko – dobry cwaniak co Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kreator

PostWysłany: 17:31 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że nigdy nie dożyję takich czasów, i że nigdy tego nie napisze. Ale zgadzam się z wpisami Jajczarka!!
Ale jazda....
Jaki wniosek? Nigdy nie mów nigdy....
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 16:58 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol. jajek19821 w 100% się z tobą zgadzam, niektórzy handlarze tak kiedyś pisałem są zwykłymi hie..... - zastrzgam nie wszyscy
Powrót do góry
jajek19821

PostWysłany: 16:54 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczarek to twoje zachowanie zasługuje na pochwałę , handluje już parę lat nie skacze z kwiatka na kwiatek , to jest proste jak cena była 0,13 1a to ja płaciłem 0,2 i nie marudziłem , i tak koledzy handlarze podbierali mi punkty bo dawali taniej
W tej chwili ci co żyłowali producentom kiedyś, dzwonią BŁAGAJĄ o towar a ja mam nadzieje że będę mógł dalej pracować normalnie. Co za różnica czy zapłacę 0,4 czy 0,5 za jajo ja mam swoją marże parę groszy i tyle ,różnica polega tylko na tym że większe obrotowe pieniądze Przyjmuje oczywiście ze takie ceny będą wszędzie .Ale jak znajdą się głupcy i bedą dawać taniej to ja na bezrobotne niestety. Przecież to było wiadome że po 12 roku będzie szał i cena jak nigdy ale to ludzie ludziom zgotowali ten los chcieliśmy wspólnej Europy to ją mamy ceny jak w unii a Kowalski dalej 1100zł wypłaty. Producenci macie okazje wyeliminować HANDLARZY ale tych złych co nawet teraz potrafią dzwonić i mówić że jajko wcale nie poszło do góry, a jak płacili po 10groszy to narzekali że drogo. A tych ludzi którzy potrafią dostosować się do rynku szanujcie i pozwólcie im normalnie pracować
Powrót do góry
kogucikzd

PostWysłany: 16:28 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie w moje to jajko może kosztować 1zł na kurniku 1.10zł u pośrednika i 1.50zł w sklepie i gitara. każdy zarobi swoje Very Happy kiedyś salceson był za marne grosze i się nie sprzedawał a dzisiaj jest w cenie szynki i go kupują z zachwytem. wszystko powoli się unormuje hurt i detal tylko na razie czasami drożej w kurniku niż markiecie Razz
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 16:21 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol. Ferma07 dziś miałem telefon z propozycją kupna 2a po 40gr netto i nie sprzedałem
- owszem mam 1200sk. na magazynie tego sortu ale nie dla takich skoczków jak on.
Mam swoich porządnych na dobre i na złe odbiorców więc w pierwszej kolejności muszą ich zaopatrzyć w tak deficytowy towar
- trzeba sie odwdzięczyć za te trudne czasy.
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 15:51 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Re: do kurnikarzyków Odpowiedz z cytatem

BigEgss napisał:
ps kurnikarzyki podnoscie podnoscie,czym predzej i czym wyzej a po swietach jak je.b.n.i.e to po kolei bedziecie sie za krawaty na drzewa:-) ...i zadne senne marzenia,ani nagonki w telewizji wam nie pomogą w utrzymaniu cen na wysokim poziomie a co do 40gr za jajo to buhahahahaha
Tak dla odświeżenia pamięci...i nie dziwie się , że takie osoby jak Ty muszą słono płacić Sad
Powrót do góry
kaliszef

PostWysłany: 15:48 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze na marketach promocji nie będzie w tym roku, po drugie -może wogóle jajek nie będzie. Może jest ktoś chętny na Biedronki ,bo się miejsce zwolniło.
Powrót do góry
BigEgss

PostWysłany: 15:39 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupie M i L ewentualnie 2a 1b 1a kontakt na priv
Powrót do góry
BigEgss

PostWysłany: 15:33 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Systematycznie ubywa kury nioski....
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 15:14 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, o czym Wy mówicie ? Cena powyżej 40 gr za 1a jest raptem od 2 dni a Wy już liczycie nasze zyski, jakbyśmy sprzedawali w tej cenie co najmniej od 2 lat !
Powrót do góry
BigEgss

PostWysłany: 15:09 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol nawet nie chcialem pisac tego na forum ale ok skoro ferma07 pisze takie bzdury gdzie to mi jako handlujacemu powinno zalezec na zanizaniu cany...

--ja juz usllyszalem 0.45 za 1a dzis ta cena jest nie do przyjecia jak dla mnie jak zapewne i dlla wielu z nas,ale pod koniec nastepnego tygodnia prawdopodobnie jeszcze bedziemy prosili byle w tych cenach zaladowac,ZAPAMIETAJCIE TEN POST I ZOBACZYMY KTO TU MA RACJE KOL FERMA07 CZY.... POZDRAWIAM
Powrót do góry
BigEgss

PostWysłany: 15:06 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol ferma07 z mila checia z Tobą pohandlluje skoro nie potrafisz sprzedac swojego towaru i piszesz ze za 1a nie dostales 40gr, no a moze poprostu masz kilkadziesiat skrzyneczek dziennie bez rozwinietej dystrybucji i sie lękasz???? Po ile i ile mozesz zaoferowac??? Bo tak piszesz i piszesz bez sensu,nie sprzeczaj sie tylko dawaj konkrety!!!!!!!!!! Masz problem z uzyskaniem wysokiej ceny wiec jestem!!!!
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 14:57 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Bolec -erudyto ,może wydaje ci sie że pojadłes wszystkie rozumy ? Moja ferma nie wzieła z dotacji ani 1 eurocenta dla jasnosci ! I jeśli ktoś na forum napisze ze 1A jest 0.40-0.42 to sorry ale to jednostkowe sytuacje.. Jestem na tym forum od 2006 i z tego co obserwuję to od lat mam jedne z wyższych cen, tu na forum . Wiec sorry ale nie wkręci mnie nikt, że na dzis cena 1A jest pow.0.40 . Może osiągnie taką cenę kto wie ? ps.na tym forum ,aby miało ono sens piszemy w jakich cenach sprzedajemy dzis ,a nie jak chcielibysmy sprzedac np.jutro .
Powrót do góry
Kreator

PostWysłany: 14:05 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Biedroneczko, no właśnie....dziś na piekarnie wjechały jaja od lokalnego małego producenta. L-ka po 0,34. I niestety jest to nagminne. Detal pomału wyhamowywuje. Punkty coraz mniej dobierają. A to dziwne jak na piątek. Może malejące mrozy mają na to wpływ? Albo wszystko po trochę.
P.S. Wiem, wiem...producenci odzsykują swoich dawnych klientów...
Powrót do góry
Bolec

PostWysłany: 13:56 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słucham? Jak nie kasowaliście? A niby po ile jest średnio, poczytaj poniższe posty. Może i wartość uśredniona jest trochę zawyżona, ale towar drożeje i będzie droższy. Kolejna sprawa to nie uważam siebie za człowieka ogranioczonego i estymacje zysków przeprowadza każdy kto prowadzi biznes i to nie w trakcie produkcji bo na grubo przed nią. Kolejna sprawa dofinansowania dla rolników czy kredyty preferencyjne. Czy podczas podawanych kosztów modernicacji wliczyłeś te "marne" kilkadziesiąt procent które otrzymałeś od UE? Czy traktujesz to jako swoje pieniądze? A co do tych 6 gr. to takie ceny są ale zawsze po takich górkach jak teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
biedronka

PostWysłany: 13:52 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto ma na dziś najwyższe ceny w kraju ...... chyba nie muszę mówić rozbieżność na fermach jest nawet 10 gr na sorcie i małe fermy boją się podnosić bo twierdzą że to złe dla dalszej produkcji.................
paranoja w tym kraju
pozdrawiam
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 12:39 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Bolec jeszcze nie skasowalismy 0.38 za 1A a ty mi tu wyliczasz 0.40 gr.srednią cene ?? Pogięło Cie ? Myslisz ze kury niosą samą 1A i powyzej tak?? Trzeba byc bardzo ograniczonym, aby na dzis robić takie wyliczenia. I odnośnie kosztów produkcji,wielu hodowców licząc koszt prod., nie wlicza chyba ani odchowu ani ludzi, remontow bież.itp bo 0.21 to koszt podstawowy pasza a jajko !!!! I jeszcze mała refleksja,15 lat temu jajo bylo ponad 0.40 gr.w kolejnym roku sprzedawalismy małe jajko po 0.6-0.8gr. Pozdrawiam
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 12:16 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o co się wszyscy drapiecie, nie ma jaj cena 50gr, dużo jaj cena 5gr i tak jest jak pamiętam od 30 lat.
Powrót do góry
BigEgss

PostWysłany: 12:11 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropo cen

xxl-46
Xl- 44
l 41-42 (na pomorzu 43 i na zeszyt w kolejke)
m 39-40

Nawet na poznaniu jajka brak np. pan B..ski obcina,dostaje tylko staly...
Na mazowszu rewolucja, Pana Li..ka gorąco pozdrawiamy- Panie Janie u was rewolucja juz jest,no a kiedy zacznie się wojna??? Razz
No i nawet na pomorzu braki totalne
Powrót do góry
BigEgss

PostWysłany: 12:02 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy nie żartujcie!!!!!!!!!!
Dziś większość pakowni zarabia miliony na przeżutach, nie jest źle każdy swoje zarobi i zapewne nikt nie doklada,no chyba że na umowach,no ale cóż czasami małą łyżeczką ale do dna:PRazzRazz
Powrót do góry
G.Kogut

PostWysłany: 11:42 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Panie Kreator, oto wyliczenia dla małego producenta:
Produkując np. (dla łatwego rachowania) 50 tys jaj dziennie, przy koszcie produkcji ok. 21 gr za sztukę i sprzedając to jajko za 15 gr- dokładam do każdego jajka 6 groszy.

Yoyo, skąd wziąłeś koszt produkcji 21 gr ? Jakieś pół roku temu liczyłem tu na forum i wyszło mi co najmniej 23 gr. A od tamtej pory: pasza w górę, paliwo w górę i cała reszta też w górę !
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 11:38 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, spokojnie. Przez ostatnie dwa lata dołożyłem do interesu ponad 2 mln zł.. Licząc jeszcze wymianę klatek daje to prawie 4 mln zł. Przy mojej skali produkcji to baaaardzo dużo pieniędzy. A Ty ile dołożyłeś Panie Bolec ?
Ja jeszcze nic na tych wyższych cenach nie zarabiam. Mi się jeszcze nawt nie zwróciły straty jakie poniosłem.
Powrót do góry
Bolec

PostWysłany: 11:25 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dla porównania teraz 21 gr. koszt produkcji 0,40 gr średnia ceda sprzedaży wszystkich sortów=50000*0,19=9500 dziennie prawie 300 tyś. miesięcznie 4 mln rocznie, także stopa zwrotu inwestycji baaardzo wysoka. Gdyby cena 2a była powiedzmy na poziomie 24 gr. w hurcie to po pierwsze rynek byłby bardziej stabilny, a po drugie nie byłoby nowo pojawiających się wizjonerów łatwego zarobku na jajku (producentów w sensie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Yoyo

PostWysłany: 11:10 Pią 17 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Kreator, oto wyliczenia dla małego producenta:
Produkując np. (dla łatwego rachowania) 50 tys jaj dziennie, przy koszcie produkcji ok. 21 gr za sztukę i sprzedając to jajko za 15 gr- dokładam do każdego jajka 6 groszy.
0,06 x 50.000 = 3.000 zł dziennej straty. Po miesiącu robi się z tego 90 tys. Po kilku miesiącach mamy z tego niezła sumkę. I to nie jest nasz zarobek, tylko nasza STRATA !
A co mają powiedzieć Ci duzi producenci ?
I tak dzień za dniem, dzień za dniem dokładka. Produkcja jaj to nie produkcja śrubek, że jak zbytu nie ma to się maszynę wyłącza i po kłopocie. A tu jeszcze wymiana klatek była w perspektywie.... Dla 50 tys niosek koszt ok. 1,5 mln zł. Albo wymienisz albo przestajesz produkować. Nieźle, no nie ?
Nie płaczcie więc bo wcale nie macie tak źle. PŁAKAĆ TRZEBA BYŁO ROK TEMU, że przy cenach 15 groszy za jajko, zaraz nie będzie miał kto tych jajek produkować. A Wy zamiast płakać cieszyliście się z tych cen. Do dzisiaj nie potrafię zrozumieć jak to możliwe, że cieszyło Was to, że producenci towaru, którym handlujecie zaczynają bankrutować. Czy coś z Wami nie "ten teges" ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 673, 674, 675 ... 920, 921, 922  Następny
Strona 674 z 922

Skocz do: