Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

mialem na mysli poznaniaka so43 -c2 2004 r ktory posiadam.prawdopodobnie nowe poznaniaki maja ta sama przekladie.przynajmniej wizualnie wyglada tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam amazone D8 Super z nową skrzynią z której cieknie mi olej muszę ją uszczelnić na nowo:

1. Kto podpowie jak po rozbierać to i złożyć po koleji żeby nic nie popsuć ?

2. jakim olejem zalać skrzynię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem ze skrzynią bezstopniową w siewniku Famarol. kólka wysiewające nie pracują płynnie. Rozebrałem skrzynie i tak na moje oko rozlecone są sprzęgiełka jednokierunkowe. Czy ktos juz robił cos talkiego czy wogóle warto bo koszt sprzęgiełek niecale 400 zł a cała skrzynia niecale 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem famarola parę lat to wymieniałem te sprzęgiełka bo przepuszczały przy rzepaku, ale to grosze kosztowało. Kupowałem w sklepie firmowym Famarolu, na telefon i wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nieznalazłem tematu o siewnikach nawozowych więc pisze tutaj mam brzeski siewnik i zaczoł mi kapać siłownik spotkał sie ktoś z takim problemem? Niemoge kupić uszczelniaczy do tego tłoczka nawet w producent każe mi kupić nowy siłowniczek co mi sie nieuśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ostrzeszowa mam blisko musze tam podjechać i pogadać, kurde ale swoją drogą to ich pogieło w grene za ten siłowniczek mi powiedział około 300zł na zamówienie dobrze że siłownik osobno idzie kupić a nietrzeba nowego siewnika kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizujemy zamówienia na części zamienne do maszyn rolniczych;

 

Oryginały i zamienniki.

Dostawy części zamiennych bezpośrednio z Niemiec !

Szybkie terminy realizacji

Przystępne ceny

Pomoc w wyszukiwaniu części zamiennych

 

Case

New Holland

McCormick

Mengele

JCB

Strautmann

Fella

Kuhn

Lemken

Deutz-Fahr

Same

Lamborghini

Welger

Amazone

Sampo

Dubex

Trioliet

Kverneland

Vicon

Taarup

Pottinger

Accord

Rau Kleine

Gallignani

Krone

Zadzwoń lub napisz !

 

 

 

 

EPART Jakub Budzianowski

Plac Górnika 2/20

62-510 Konin

NIP 5992388148

Tel +48 698 145 380

@-mail katalogi_maszyn@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem kupiłem siewnik poznaniak 2,7 po drobnym odnowieniu chciałem zrobić próbę kręconą każdym zbożem co będę siał ale wyniki mnie zdziwiły że na c3 jest większy wysiew niż na c4

 

jęczmień jary

C-2 156kg

C-3 202kg

C-4 186kg

C-5 224kg

 

Owies

C-3 168kg

C-4 159kg

C-5 195kg

C-6 184kg

 

kilkukrotnie robiłem i wyniki podobne także o pomyłkę trudno i nie wiem czemu wysiew nie wzrasta razem z przełożeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak uważałem bo mam tabelę wysiewu i tam leci stopniowo tak jak kolego mówisz. a tu w różnych zbożach jest tak samo że nie wzrasta razem z przełożeniem dźwigni 1-6 równolegle. Zobaczę jeszcze te tryby jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takioe pytanie mam poloneza z ogumieniem 6.00-16 w książce pisze że obwód koła jest 214cm ale według komputera to mi sie niezgadza wychodzi mi więcej hektarów, miarom zmierzyłem ślad jaki zrobiło koło przy jednym obrocie na ziemi i wyszło 220cm teraz pytanie czy jak komputer ma wklepane 214cm i pokazuje za dużo to jak mu wklepie 220 to będzie pokazywał mniej czy więcej bo ja już zgłupiałem. A może ma ktoś taki siewnik z takimi kołami i wie rzeczywisty obwód koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy C-330 da rade siewnikowi 2,70 Poznaniak Talerzowy UNIA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem starego poznaniaka 2,7 i trzydziestką siałem, kolega famarolem 3 metrowym też trzydziestką sieje, tyle że talerze trochę ważą i nowy poznaniak jest większy, musisz spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem starego poznaniaka 2,7 i trzydziestką siałem, kolega famarolem 3 metrowym też trzydziestką sieje, tyle że talerze trochę ważą i nowy poznaniak jest większy, musisz spróbować

 

zastanawiam sie nad 2,70 bo 2,50 nie bedzie problem u tylko z 2,50 nie wiem jak bedzie ze sciezkami technologicznymi na 12m opryskiwacz. a mam zamiar wymienic skarego poznaniaka 2,70 na nowego Unii 2,5/2,7 talerzowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej 3 metrowego famarola??

 

wyczytałem opinie i nie ma ponoc rewelacji kts na 10 ha uzytkowal i po dwoch lata zaczal pekac no a poznaniak to juz solidnie wykonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy famarole, najpierw 2,7m potem 3m i 3m z dużą skrzynią i niech się poznaniaki schowają. Dużo lepszy wysiew, zero zapychania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz z talerzami?? siejesz bezorkowo??

jeśli siejesz tradycyjnie to tylko redlica stopkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopkowe ciagnie resztki pozniwne

a talerzowy legancko robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerzowa jest lepsza pod warunkiem, ze ma kółko oporowo-dogniatające za sobą. Bez niego na piasku redlica idzie za głęboko, a jak zmniejszysz docisk to na cięższej ziemi idzie po wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...