Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze chwastox, tanio i skutecznie na samosiewy, myślę że 1-1,5 litra trio powinno wystarczyć,

masz na myśli stosowanie jesienne? Jeśli tak to kiedy można by było dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ na etykiecie pisze ma możliwość stosowania jesiennego

kiedyś sąsiad pryskał pszenicę wiosną chwastoxem w czasie gdy rzepak strzelał w łodygę, był jakiś tam wiatr to podpalił rzepak około 3 metrów ,

jeśli jeszcze nie pryskałeś od miotły to możesz pojechać expertem met, powinien załatwić samosiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo karencja[/quote

jaka karencja?8g granstaru czy tam czego chcecie-tanio szybko i na temat

Myślałem o tym ale prawdopodobnie za 17 miesięcy pójdą tom buraki. Dlatego całe zamieszanie.

malkolm2 niby jest ale kiedy? Wiem czy doczekam się takiej pogody- raczej dopiero na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak kolego rzepak!!w ramach testu nie umyj opryskiwacza po sulfonylomoczniku i jedz opryskaj rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granstar ma rejestracje na wiosne, ja słyszałem o dawce 10g akurat.

Teoretycznie kombinacja ciekawa i rozważana przeze mnie, ostatecznie sobie odpuściłem. U mnie miało to iść z kompletem w fazie 2 liści tak jak zalecaja granstar. ostateczenie poszedł sam komplet 0,5l ale w fazie szpilki nawet czasem bardzo wczzesnej szpilki i rzepak narazie ładnie pada.

 

Tam gdzie chaber dałem w fazie 2 liści jeszcze 1l tolurexu na probe, choc ktoś tu pisał, że 1l na chabra to jak swiecenie woda i nic nie da.

2 razy jeżdzenie ale wiele tego nie było a moze jakies doswiadczenie bedzie

 

Stosowal juz ktos ten granstar z czyms jesienia ? W jakiej fazie i jaka skuteczność przeciwko rzepakowi i chabrowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplet0,4 +tolurex 1l to sprawdzony patent-możesz zadzwonic do mariusza z bayera

co do granstaru u mnie zawsze idzie taka wkładka na pola po rzepaku i samosiewu brassica napus tam nie uświadczysz

jutro na próbe na pszenżyto po ziemniakach idzie expert0,25+dff0,15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granstaru już nie ma najwyżej Tribex 75 WG również zawiera tribenuron metylowy Środek nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych w następnym sezonie wegetacyjnym /można siać po nim buraki. Działa wyłącznie przez liście więc chwasty muszą być na wierzchu. Silna rosa lub opady występujące do 4 godzin po zabiegu mogą obniżyć skuteczność działania środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie srodki i ile zabiegow na grzyba stosujecie?

jak nie zalezy mi na parametrach jeden zabieg starczy?

pytam juz bo nie bardzo sie znam a chce koszt sobie mniej wiecej policzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Granstaru już nie ma najwyżej Tribex 75 WG również zawiera tribenuron metylowy Środek nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych w następnym sezonie wegetacyjnym /można siać po nim buraki. Działa wyłącznie przez liście więc chwasty muszą być na wierzchu. Silna rosa lub opady występujące do 4 godzin po zabiegu mogą obniżyć skuteczność działania środka.

Mądrze piszesz ale ile tego dać- 10g starczy na rzepak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z przedstawicielem że na pierwsze 2 liście rzepaku trzeba dać 15g Granstaru 75WG albo generyka i w takiej fazie rzepaku trzeba pryskać min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zastosował pierwszy raz do kompletu tolurex, ale czy charba to utrzyma przy takiej pogodzie to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moddus dziala rozkrzewiajaco??

 

dawkca ccc dana w fazie krzewienia 1 l nie skrocvi rosliny? nie podziala i rozkrzewiajaco i skrocajaco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę coś rozkrzewić to daję w pierwszej fazie 1lCCC, w tej dawce nie ma co myśleć o skróceniu a następnie daję moduss wówczas efekt jest wyśmienity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was stosował CCC razem z RSM wiosną na krzewienie w jakiej dawce i czy efekt był zadawalający ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy wszyscy z tym dokrzewianiem.jak sie sieje w terminie to po co ccc.wiecej zaszkodzi niz pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba myslą że oszczędzą na saletrze dając ccc.250 kg saletry na start lepsze niż ccc

 

Sławku mylisz pojęcia..... Tu nie chodzi o jakieś oszczędności na dawce startowej azotu,tylko podając CCC w pierwszej kolejności chodzi o zwiększenie liczebności pędów generatywnych i co najważniejsze o uregulowanie i wyrównanie łanu. Większość uprawiających pszenicę wie jeszcze że CCC to nie wszystko aby osiągnąć zamierzony cel potrzebny jest jeszcze odpowiedni poziom nawożenia,agrotechnika i co najważniejsze ODPOWIEDNIA ILOŚĆ WODY na wytworzenie odpowiedniej masy ziarna. Bez tych czynników choćbyś nie wiem ile miał źdźbeł produkcyjnych nie uzyskasz plonu ponieważ roślina w krytycznym momencie sama je sobie zredukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...