Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W jakich dawkach stosujecie Solubor Df , Basfoliar i Siarczan Magnezu ?!!! Ja w 2 razy w fazie zwartego pąka 5kg Soluboru , 5l Basfoliaru i 4 Kg MgS . A 2 dawka to 2.5 kg Boru, 5 l Basfoliaru i 3kg MgS !! 2 dawka to w zaleznosci kiedy kwiat jej potrzebuje Cool A wy jakie dawki stosujecie i kiedy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pąki powoli zaczynają sie rozkwitać to można jeszcze dawać odżywki dolistne?

 

co możecie mi polecić w tej fazie rozwoju rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dopiero jechałem 1 raz na robaka i u mnie widziałem 2 może 4 rozkwitnięte kwiatki. A reszta to dopiero zielone pąki. Słodyszek chowa się w pąkach tak mu zimno nie widziałem żadnego objawu jego żerowania.

Tom co do twojej mieszanki to bardziej mnie niepokoi ten adiuwant po co go dawałeś do Galery(chyba że obniżyłeś dawkę ale i tak ryzykowne). Pozostałe mogą być wymieszane.

Luki21 możesz jechać większością "witaminek" aż do momentu kwitniecia rzepaku. Najważniejsze to B, Mn, Mg i S oraz standartowo N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w rzepaku pąki PĘKNĄ to już odżywkami nie można pryskać tak?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ adiuwant dodałem ze wzgledu na przymrozki (tak mi doradzono), Gelery dałem ok. 0,33.

Ci co posiewali w połowie marca I dawkę np. ja jak nie zrobili oprysku pod koniec tamtego tygodnia mogą sobie podarować ochronę herbicydową, wczoraj pąki były już wyniesione nad liście.

Super, że jest taakie forum na którym można spokojnie wymienić swoje doświaczenia, uzyskać jakąś poradę a nawet słowa krytyki ale bez złośliwości i zazdrości sąsiedzkiej.

Pozdrawiam - tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również cieszę się, że jest takie forum na którym można spokojnie wymienić swoje doświaczenia, uzyskać jakąś poradę.

Ja dowiedziałem się że tylko do czwartku można stosować Galerę, oczywiście w zależności od fazy rowoju.

U mnie jak w sobotę dawałem II dawkę 200 kg saletry, a w sumie 500 kg saletry to dopiero pęcze były mocno głęboko.

Ja mam zamiar dzisiaj stosować Galerę+Nurelle+siarczan magnezu.

A propo pogody to wcale nie ma być takiego dużego ochłodzenia dzisiaj jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prysnołem 2 dni temu Nurelką 0.6 l na hektar !!! Czy po dówch dniach słodyszek powinien być w roślinie ?? przecież zawsze w ciagu 3 dni nie było ani jedego na polu!!! Czy to normalne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no w sumie zawsze jak jest ładna pogoda to po dwóch dniach zostają tylko jakieś takie niedobitki ale większości już nie ma a w jakim stadium rozwoju masz ten rzepak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerelle słabo działa w niskich temperaturach, optymalna 15-25 st. dziś u nas było w południe 6 st, a w nocy będzie mróz ( nawet nie przymrozek ),

ktoś się orientuje czy przy minus 5 nie zmarzną pąki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak w fazie odkrytych pąków przez liście za jakieś 10 -14 dni bedzie kwitł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzm pytanie: do kiedy można stosować nawozy dolistnei BOR, BASFOLIAR i MgS ??? Czy to prawda że jak zaczynają pąki pękać to nie można w tef fazie !!!!????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj jak będzie kwitł rzepak czyli jak zacznie się robić żółto na polu. Poza tym bez obraniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czym i kiedy pryskać na choroby rzepaku i jaki jest orientacyjny koszt na hektar???????? Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karben lub odpowiednik koło 30zł/ha. Możesz to wymieszać z innym opryskiem im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie stosuj jak będzie kwitł rzepak czyli jak zacznie się robić żółto na polu. Poza tym bez obraniczeń.

 

 

Chyba tylko w początkowej fazie kwitnienia ??? B przecież jak jest już Zółty kwiat to słodyszek tesz występuje to w takim razie nie pryskać >!!!!???? Coś nie tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o połączeniu FAWORYT 300SL 0,2L/h + TOMIGAN 250EC 0,2L/h + NURELLE D550 EC 0,5L/h + GALLANT PLUS 104 EC 0,5L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro polece samą Galerą bez Nurelli, bo boje się że po świętach (a zapowiadają dość mocne ocieplenie, to rzepak może rozluźnić pąki i wtedy będe miał Galerę do sprzedania. Jutro sporo rolników u nas szykuje się do pryskania. A z Nurellą poczekam do wtorku, bo ma być już w nocy blisko 7 stopni. Takie widze logiczne rozwiązanie. Pozatym Koledzy WSZYSCY mamy taki problem z tą ochroną. ,,TOM" JAK WYGLĄDAJĄ CHWASTY PO OPRYSKU U CIEBIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokarmiacie dolistnie mikroelemntami ?? powiedzcei cos na ten temat kiedy njelpiej itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj kupiłem Bosfoliar + Siarczan Magnezu jednowodny i miałem pryskać ale wiatr za bardzo wiał i dałem spokój a miałem dawać 10l Basfoliaru + 5kg siarczanu a wcześniej kilka tyg temu dawałem Bor 3l na h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wasze rzepaki po wczorajszych nocnych przymrozkach. U mnie pokręciło rzepaki jak 2 lata temu. Ale chyba nic im nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie powiem ci że rano łodyga była pochylona tak jakby rzepak ukląkł ale wieczorem już ładnie szukał słoneczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odżywki będe dawał w wtorek możę pierwszy raz BOR BASFOLIAR I Siarczan Magnezu To rzepak złapie kolorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brukwiaczek byłem 4 dni po oprysku na polu to rumiany były blade i już delkatnie pochylone.

Tydzień temu zaryzykowałem - ale narazie nie żałuję (Galera przypala też zamknięte pąki), ale myslę że chwasty które były zakryte przez liscie rzepaku zostaną.

Wczorajszy artykuł w Rzeczpospolitej nie napawa optymizmem http://www.netb.pl/news.php?&artykul=18022&dzial=8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. Miałem dziś pryskać, ale jak pomyślałem że ma mnie zdmuchnąć z traktora to podziękowałem. Po świętach idę z gracką w rzepak. Nie ma to jak sprawdzone sposoby Chyba naprawde dobrze zrobiłeś Tom. Mówisz że Galera potrafi przypalić zamknięte pąki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...