Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo Panie Michale?

Stwierdził Pan ,że nie ma co pisać z ''(słowo zostało usunięte)ami''?

Mamy pytania,na które oczekujemy odpowiedzi albo proszę nas nadal zachęcać !!!

 

paolo405

wrzuć proszę ceny pierza od 1-4 podskubu i z jakiego woj. jesteś.

A ja wrzucę jakie są w warm-mazur.

 

Do usłyszenia Biegus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 50-60

2 110-130

3 130-140

4 130-150

 

zd dostają od 110-130 to sobie przeliczcie.

Oskubać i po czwartym podskubie wygonić gęsi do lasu .Podkarpackie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w naszej okolicy tzn warm-mazur

1. do 160 zł

2. 110 zł

3. do 130 zł

a 4 nie skubie się bo wychodzi w grudniu =b.zimno i szkoda męczyć gęsi.

Dlaczego 1 za parę groszy? do 4.5zł za 1% puchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napiszcie proszę ile płaciły ZD za 1kl gęsiny

a bardziej mnie interesuje kl 2. Było chociaż 5zł za kg ?

KRD mówi ,że Polska zawaliła się gęsiną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zorientowałem sie troche w propozycjach ZD na rok 2014 średnia cena oferowana przez ZD od 7.5 do 8 zł. nie mam ochoty już sie nawet wypowiadać....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winna takiej ceny jest reklama gęsi w mediach za którą płacimy.

Reklama ta przyczyniła się do wzrostu sprzedaży tuszek od 3% do 5% co jest korzystne. Ale ubocznym skutkiem tej reklamy jest wzrost ilości hodowców i nadprodukcji o jakieś 15% do 20%. Niemały udział miała tu Kołuda w nadprodukcji piskląt.

Jedynym sposobem na uzdrowienie produkcji jest zmniejszenie liczebności stad zarodowych o jakieś 20%. Poprawiło by to cenę za jajko, tuszkę a najważniejsze ułatwiło by ZD sprzedaż za godziwą cenę gęsi ubitej.

W całej tej sprawie jest tylko jeden szkopuł jak namówić producentów jaj na częściową redukcję stad. Myślę że lepiej sprzedać mniej jajek za lepszą cenę, jak dużo bez pokrycia kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wiko?

 

Skąd masz takie informacje? Jak możesz to wrzuć link.

 

Myślę ,że sposobem na uzdrowienie produkcji jest zmniejszenie liczebności NIE stad zarodowych a tych na nielegalu

Wylęgarnie mówią wprost , że dzwonią hodowcy znikąd i wręcz błagają by kupili jaja za parę złotych... Jak właściciel wylęgarni jest lojalny to nie kupi towaru, bo dba o swojego pracownika , a są tacy co nabiorą jaj (od nieszczepionych matek) i "pomnażają" kasę. KRD jeździ legalizuje stada a i tak wiedzą kto ma na lewo o! I po co to komu?

A tucz? Podobna sytuacja ba,bywa i tak , że lepiej zarabiają jak na kontrakcie !

OK Panowie sezon niedługo rozpocznie się , trzeba brać się do roboty.

Jakie ceny pasz proponują firmy?

Vilofoss (vitfoss) ponad 1100/tonę.

 

Do usłyszenia: Biegus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NISKIE STAWKI UBEZPIECZEŃ FERM DROBIU !!!!!

 

UBEZPIECZENIE DOMÓW I BUDYNKÓW ROLNYCH!!

UBEZPIECZENIE W POLISIE BIZNESOWEJ I ROLNEJ !!!!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ-

- zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857.

 

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.

SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne.

 

WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!!

UBEZPIECZAMY WYPOSAŻENIE W KURNIKACH !!!!

TEREN CAŁY KRAJ !!!

 

BARDZO NISKIE STAWKI DLA WARTOŚCI PONIŻEJ 1 000 000,ORAZ DLA KURNIKÓW Z KLATKAMI !!!!

 

ORAZ..........GRUPOWE-ŻYCIOWE UBEZPIECZENIE OD WYPADKÓW I INNE..

Ubezpieczamy grupowe ubezpieczenie dla rolników i członków rodzin,takie jakie oferują zakłady pracy od :

śmierci,wypadków ,poważnych zachorowań,śmierci współmałżonków,rodziców,teściów,urodzeń dzieci...i inne..,płatności za pobyty w szpitalach.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ -WYŚLĘ SZCZEGÓŁY.

zibi26a@wp.pl

71 316 68 57

605 900 969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wydzierżawię tanio kurnik 1200m2 w Busko Zdroju woj.Świetokrzyskie ,interesuje mnie tylko długa dzierżawa. Darek 663-950-192.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam hodowców sezon się prawie zakończył tragedia i nie widać lepszych perspektyw ceny od 7 złotych do podobno 8 netto ! Po 13 latach hodowli pewnie to będzie koniec! Człowiek haruje by coś mieć a cholerne ZD okradają na każdym kroku! Animpol początek sezonu 7.8 a koniec 7 i nawet nie byli zainteresowani powiadomić hodowców bo po co oni i tak zarobią! Wolny rynek podobno po 6 kupowali! Wiec drodzy hodowcy zanim podpiszecie umowy na 2014 rok to się grubo się zastanówcie czy macie sile i chęci by robić to za darmo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak czytam wasze wpisy to aż mnie złość bierze , obwinianie i szukanie winnych wśród chodowców jest pisane na czyjeś zlecenie ! ( zd ) ponieważ wymyślanie nielegalnych ferm ( puki co to w Polsce każdy może chować co chce , aby to było zgodne z prawem ), nadprodukcji piskląt w Kołudzie tudzież innych plag egipskich jest wprowadzaniem ludzi w błąd. W Polsce nie ma i nie było nadprodukcji gęsi ,jest tak mówione i robione aby was można było łatwiej okraść - od roku 2002 kiedy pierwszy raz chowałem gęsi w suwalskich zd też mówiono o nadprodukcji oferowano mi cenę 4zł/kg żywca , i patrzono jak by tu mnie okraść - cena w tamtym czasie to 6,5zł , Czy Wy nie chodzicie do sklepów? nie umiecie czytać nalepek na opakowaniach supermarkety Tesco ,Biedronka ,Kaufland zawalone są gęsiami w cenie 9,90 kg w torbach z napisami po niemiecku i małymi nalepkami , że to wyprodukowano w suwalskich zd , cedrobie , a firma ami-mikstar to nawet się nie kryła ,że sprzedaje gęsi węgierskie. Za zawalenie rynku gęsiami odpowiadają zd które po cichu sprowadziły węgierskie gęsi i chciały je najpierw sprzedać do niemiec , ale gdy tamci się połapali i odesłali towar z powrotem , to rozpoczoł się lament o nadprodukcji i sprzedaż za wszelką cenę na polskim rynku . W dzisiejszych czasach chodowla gęsi przy cenie 9zł jest nie opłacalna , a wręcz grozi bankructwem . Ja osobiście nie prowadzę chodowli dla zd od roku 2010 A teraz wam powiem jakie zyski przynosicie firmom którym sprzedajecie gęsi i które podobno wypruwają sobie żyły aby wam zapłacić za 5,5kg gęs dostaniecie po okradzeniu ( klasyfikacja ,upadki , opłatę za ich reklamę, ubytek wagi w transporcie, w moim przypadku na partii 3000szt gęsi była to tona !) otrzymacie może 40zł , po oskubaniu tej gęsi firma ma 15dek piór x130złkg =19,50

łapy gęsi sprzedają Arabom za grubą kasę ,to co odejdzie około 60dek sprzedają jako mączkę miesno po cenie 1800zł T a, te 4,9kg mogą sprzedać po 4 euro za kg i co opłaca się? A wy żebyście nie wiem jak liczyli to dołożycie do 1szt około 10zł nie licząc pracy. Jedyną radą na to jest system taki jaki obowiązuje w Niemczech , sprzedaż towaru na giełdzie lub zrzeszenie się w grupę i w żadnym wypadku nie podpisywanie kontraktacji pojedynczo, Pomyślcie czy nie lepiej chować 10x mniej i sprzedać to z zyskiem , czy podpisać kontraktację i tyrać bez sensu. Robienie czegoś co nie przynosi zysku i tłumaczenie sobie ,że nie mając pieniędzy muszę się zgodzić na jawne okradanie w ostateczności też tych pieniędzy nie przyniesie . Pozdrawiam obecnie chowam bardzo małą ilość gęsi cały rok i zapewniam Was ,że lepiej żyję niż miałbym dokładać zd

PS zd piszę z małej litery bo na szacunek i dużą trzcionkę to trzeba zasłużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do tej opinii. Hodowcy nie dajcie się wyzyskiwać! Szanujmy swoją pracę to i Nas będą szanować. PZZiHD zamiast chronić interesy Hodowców sprzyja ich okradaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest winny złej sytuacji w gęsiarstwie, tylko różne cele. Od lat kilka zd zwiększa produkcję w celu opanowania rynku zarówno zakupowego jak i sprzedażowego. Cedrob kupuje żywiec gęsi na Węgrzech, nie baczy na interes polskich hodowców. Zależy mu na ilości i cenie. Roldrob z francuskim właścicielem nie myśli z pewnością o rentowności polskich ferm. Kołuda od kilku lat też myśli tylko o pomnażaniu zysku. W sklepach niemieckich gęś na święta była po 2,79 (minus 7% VAT ) eur za kg z Ami. Ami zresztą już dziś ma dużą produkcję gęsi tuczowej i może obejść się bez hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym ruku 2014 mam nadzieje że bedzie to dobry rok dla naszej branży czego życze wszystkim Hodowcom i ZD. Dla tych drugich napewno bedzie niezły.

Już przed nowym rokiem zaczeły sie tel. do hodowców z propozycjami podpisania umów z ceną 7.5-8 netto i z mową że już wszyscy podpisali ale po wykonaniu kilku telefonów okazało sie że tylko kilku podpisało a ci co podpisali zmniejszyli wstawienia nawet o 60%.

Nie dajcie sie w to wciągnąć przy cenie nawet 8.5 n. nie ma żadnej opcji zysku, ale jak co roku znajdą sie tacy co podpiszą byleby miec zajęcie im zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich hodowców

 

Ceny pierza w roku 2013 były tak wysokie że wiele osób jeszcze nie sprzedało pierza kupionego rok temu poza tym proszę sobie pomyśleć ile za kilo puchu ma zapłacić przeciętny Japończyk czy Amerykanin dlatego na świecie rezygnują z naszej Polskiej gęsi, sąsiedzi ze wschodu czy Węgrzy zasypują świat swoja równie dobrą gęsia za 12-15euro, cena pierza która była 15lat temu była dziesięć razy mniejsza niż jest obecnie, nie wiem czy cokolwiek zdrożało tak w waszej produkcji.

 

W tym roku cena powinna mieścić się w granicach

II i III podskub 85-100zł, I do uzgodnienia

 

Osoby zainteresowane współpracą lub mające jakieś pytania proszę o kontakt mailowy: mateusz185@onet.eu

 

Pozdrawiam[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się że jesteś tzw.handlarzem pierza i proponuje ci abyś wyhodował własne gesi oskubiesz i zarobisz kupę kasy. nie zapraszaj do współpracy innych hodowców bo przy cenie jaką proponujesz to chyba jeleni nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych powinno się otworzyć nowy kierunek studiów o nazwie: mózgologia , czyli co to jest mózg i jak z niego korzystać....

 

Do mateusz55549

Nie chcesz kurzego pierza?

Bo mam dostęp do takiego ,w cenie jak proponujesz 85-100 brutto

wybielisz w domestosie , a co tam jaka cena takie pióra... skoro z nas robisz półgłówków to Japończyka też skręcisz. Jak zapyta o puch to powiesz ,że zima była ciepła a na wiosnę nazbierasz puchu z dmuchawców jak Ci radzi paolo405 i dowieziesz 100% czysty ,biały puch. Powodzenia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem negocjacji ceny hodowców gęsi z ZD. Trudno znaleźć odpowiednie słowa aby trafnie określić głupotę hodowców. Nie mogę zrozumieć jak można nie mieć szacunku do samego siebie i swojej pracy. Robią z siebie niewolników w własnych gospodarstwach. Nic dziwnego że rolnik jest zaliczany do najniższej warstwy społecznej jeśli sam siebie nie szanuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...