Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

3060 i inne chwilowo, lałem to też w całkiem "obce" spełnia to specyfikacje więc jest ok - proste:)

 

 

 

_________________________________________________________

Pozdrawiam Gustlik z Ustronia

baner-0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te serie się specjalnie nie różnią;) I to nie tak że zamiennik;) On jest zgodny z specyfikacją więc jest ok - sam MF nie robi olei. Jutro sprawdzę jaka jest dokładnie specyfikacja 62xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/img]mf3e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us witam mam take pytanko spalił mi sie komputer i kupiłem drugi tylko ze wejscie z tymi kablami co wchodzi w to wtyke co na zdjeciu jest zaznaczone to tez mam ze smazone i moje pytanie gdzie mozna kupic tako wtyke bo sie pytałem w sklepach to kazdy mówił ze niema z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry ci powiem - nie ma:] Tylko cała wiązka instalacji;) Się naszukałem troszkę;) Jesteś pewien że mu nic nie pomogło nisz się spalił? Odwrotnie akumulator czy coś? Bo sobie upalisz następny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie niewiem ja byłem na wyjezdzie a ojciec jezdził tylko mówił ze ładował akumlatory przy rozruszniku i mówił ze klemy były gorace a naprzykład jakbym kupił to wtyke z uzywanego ciagnika i polutował kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to albo na 24V ustawiła, Albo odpalał tak traktor albo odwrotnie podłączył Albo coś więcej jest narobione;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci ktoś sprzeda to możesz i tak zrobić tylko lutowanie trochę zajmie aby to było porządnie;) Plastik jest całkiem spalony? a gdyby tak tylko piny wymienić chyba że piny całe?

 

Ps. nie masz za dużego bezpiecznika pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostke juz zrobiłem dostałem na szrocie samochodowym tylko sie zastanawiam przeciesz powinny najpierw bezpieczniki spalic nie tak a bezpieczniki pod masko dobre sa 7,5.a mogło sie stac tak ze jak sie zgasi ciagnik to kontrolki wszystke gasno tak a tu ojciec mówił ze sie paliła kontrolka od zajaca jakby sie nie rozłaczylo nieraz tak miałem ze jak zgasiłem ciagnik to własnie sie paliła i musiałem jeszcze raz urchomic silnik i gasła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci się wiesza czujnik ciśnienia. Albo przełącznik pod sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam rozebrałem ten przełacznik pod sprzegłem i faktycznie na tej plaśce po drugiej stronie niema tej miedzi i nie styka sie z to górno czescia tylko z czego dorobic to głowke a moze wie kto z czego by pasował ten przełacznik<a href=http://img707.imageshack.us/img707/8268/vm65.jpg' alt='vm65.jpg'>

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyglondu nic mi to ni przypomina ale jak pisales pod sprzeglem wnioskuje wienc ze to czujnik pod (słowo zostało usunięte)m sprzegla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup do polskiego MF czujnik:P Maja to w sklepach za grosze;) Trochę inaczej wygląda ale podchodzi bez problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam zamiar kupić traktor Fenda lub MF o mocy ok 120 km .

Co sądzicie o tych maszynach ? Nie wiem co wybrać MF są tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem sie zapytac czy mozna załozyc jeden akumlator duzy zamiast dwóch i jake bo ładowałem przez cało noc rano wsadzam a on słabo kreci prawie wogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście 140 - 160 AH zbyt dużych niema co zakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz, ale 2 maja większy prąd rozruchowy, zajedź gdzieś je zmierzyć - może coś nie kontaktuje grzeje się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze dobrze pisze:P A tak serio:

Pokręć z 10-15s i potem po kolei ręką sprawdzaj gdzie gorące. Jak znajdziesz to tam wyczyść. Do tego podładuj aku otwórz korki i popatrz czy jest mętne. No albo zajedź zmierzyć - mógł np tylko 1 paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może porostu ich czas już minął.dobry akumulator a tylko rozładowany przyjmuje prąd bardzo szybko wystarczy kilka godzin (3) a nie cała noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry aku przyjmuje prąd 10g ponad;) Jeżeli nie chcemy mu zaszkodzić. Mógł minąć, ale szkoda bez sprawdzenia wymieniać. Mógł tylko 1 paść, albo tak jak miałem w MF jednym - jakiś kretyn dał za cienki kabel rozruchowy. W lato było ok, kręcił. Elektryk mu 10zł weźmie albo i gratis to zrobi jak przywiezie aku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podładować ma po to aby poruszać elektrolit. będzie widział mętne cele - aku do wywalenia. Tak samo widać bardziej "gotujące się" od reszty. Aku szkodzi:

Czas - jak stary to no cóż

Ładowanie napięciami powyżej 15-16V

Ładowanie prądami bardzo dużymi

Głębokie rozładowanie - jak zejdziemy poniżej 8V kwas staje się żrący dla płyt akumulatora, w normalnym stanie napięcie "odpycha" kwas od płyt. Kwas żrąc ołów tworzy nierozpuszczalną sól ołowiu, a ta jest właśnie mętna i nie przewodzi prądu zmniejszając pojemność i prąd rozruchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z włączeniem żółwia w 8120. Jeżdżę tylko na zającu, jak chcę włączyć żółwia to nie mogę przełączyć i w skrzyni słychać tylko zgrzytanie, chyba kół zębatych. Prosiłbym o podpowiedź co może być przyczyną oraz ewentualnie jak do tego się zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...