Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem ze spadkiem cen, podobno jest wywołany brakiem zaladunku statków w porcie, porty kupują na magazyny więc obnizyły ceny a co za tym idzie, pośrednikom nie opłaca się wieźć zboża do portu, tylko upychaja towar po lokalnych przetwórniach i robią się kolejki. Pozostaje mieć nadzieje że w portach znów zrobi sie ruch i cała sytuacja wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc na szkoleniu z ODR,poruszono ciekawy temat odnośnie stanu zasiewów pszenicy na dzisiejszy dzień,pszenica jest tak rozkrzewiona jak nigdy takiej nie było,sporo jet pędów kłosowych .i gdy pogoda nic nie nawywija to zapowiada się spory problem z utrzymaniem takiej ilości pędów, i zaleceniem jest nie wchodzić za szybko z azotem,celem naturalnej redukcji pędów ,padło pytanie jaką azot dać , nie dawać saletry ani saletrosanu ,tylko mocznik i rsm ,ta forma azotu o późnym działaniu ma prawidłowo utrzymać plantacje.

Już taka sytuacja była w 70-tych latach pszenice zasilone saletrą amonową zapowiadały plon ,gdy przyszły majowe susze,ziarno się zacisnęło i wyglądało jak poślad.

Jakie jest Wasze zdanie na ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica ma to biedniejsza 3-4 pędy a reszta 6-7 pędów i azot pójdzie później ponieważ pierwsza dawka na krzewienie jest zbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gęste pszenice słabo nawożone, już w styczniu zaczęły wykazywać braki skalników pokarmowych. Moim zdaniem jak tak dalej będzie trzeba zastosować nawożenie wiosenne jak najwcześniej w ograniczonej dawce.

Może czas zacząć siać zamiast 300kg/ha 300 zdrowych nasion ma 1m2

Znajomy zasiał prawie 400kg/ha pytam -dlaczego tyle -bo drobna była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuje azot w pszenicy siejąc drugą dawke na rzepak w ilości ok 30-40kgN na podtrzymanie źbeł kłosonośnych po 2-3 tyg znowu 40kg N i reszta w maju na kłos. Sianie początkiem czerwca jest ryzykowne u mnie przeważnie jest wtedy susza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba pozostanę przy standardowym nawożeniu u mnie 250 na start i 200 przy drugim kolanku.mówie o saletrze.nawożenie na kłos jest ryzykowne i nie planuje takiego nawożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda weryfikuje już założenia.

Jest -6 i wieje silny wiatr, dobrze że choć cienka warstwa śniegu zalega. Także nie będzie nic za dużo na start gdy zastosuje 200kg 32%

U mnie pszenica zasiana w terminie i obsadzie wskazanej przez hodowcę, problemów niedoboru nie widać, zasilona odpowiednio jesienią.

 

@ansu Olaboga! toż to jak jest drobna to on jej wysiał z 800 szt na metrze przy MTZ 45g, widziałeś jak to wyglądało w ogóle przed zimą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z założeń integrowanej ochrony będzie prowadzenie rejestru,począwszy od przedplony poprzez dobór odmiany i ilość wysiewu w kg/ha, to da bat do ręki kontrolerom ,a nam ukróci sianie swojego jak i kupionego od sąsiada materiału siewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli była drobna to miała mtz 35

to tym bardziej przerażające jest ile tych nasion wysiał na metrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekta cen pszenicy trwa w najlepsze, kiedy się to skończy widzi ktoś jakieś światełko w tunelu ? jak to jest Z TĄ KUKURYDZĄ Z UKRAINY, BĘDĄC W UNII MOGĄ TAK NAS TYM TOWAREM ZALEWAĆ ONI CŁO JAKIEŚ PŁACĄ CZY JAK TO JEST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny podobnie jak w zeszłym roku zaczęły spadać po nowym roku tylko że w 2013 zaczęły spadać po 15 lutego w tym roku trochę wcześniej i niestety prawdopodobnie jeszcze spadać będą może coś koło kwietnia maja coś drgnie w górę.Ja miałem wywozić dziś ale wczoraj [ niedziela] rano przywitała lubelszczyznę śniegiem i lodem niestety nie mam warunków na transport zresztą nie tylko ja .A propo ukrainy na niejednym forum pojawiały się posty na temat możliwości produkcyjnych ukraińskiego rolnictwa ,a mianowicie tego ze ukraina może wykarmić całą europę , jeszcze ukrainę wziąć do unii i lubelszczyzna padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak zauważyłeś niedługo się okaże, czy obecny zjazd zostanie pogłębiony czy też będzie jeszcze szansa na wyczyszczenie magazynów, ale to jest najmniejszy problem, obawiać należy się trwałego spadku cen surowców rolnych, duże gospodarstwa mają pozabezpieczane środki na przetrwanie kilku lat, ale mniejsze mogą mieć spore problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy nie byłbym taki pewny. Większe gospodarstwa to większe inwestycje, a inwestycje to kredyty.... w kryzysie tez je trzeba spłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miało być 75+vat ale znalazł sie rozkruszek i du.. Kilka ton nie weszło na samochód i zostało na magazynie.Zrobiłem ze 20 prób na robactwo i nie znalazłem NIC. W tym sezonie młyny i wszelkiego rodzaju handlarze tak walą w chu że ręce opadają. Albo niby troche parametry nie takie,w pszenicy opadanie zdziebko za małe, w życie za duże i chleb będzie pękał a to chyba robak jest bo w tym roku bo u każdego jest i trzeba bedzie zagazować ... Rece opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawiozłem próbkę do pewnego młyna i też rozkruszka znaleźli, później do Kapki i nic, wywiozłem kilkadziesiąt ton i bez zastrzeżeń,

chyba te laboratoria walą w ch.... aby zbić cenę, a ktoś może przywiezie po niższej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was z okrywą śnieżną?... u nas na warstwę śniegu napadało deszczu zamarzającego zrobiła się 2cm skorupa lodu i na to napadało jakieś 5 cm śniegu ziemia pod spodem nie koniecznie zamarzła ciekawe czy nie będzie się dusiła pszeniczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem na pierwszy Falcon, a na drugi Duett, ale zobaczymy jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakei robicie zabiegi na t1 i t2

nawozenie kolo 160 n , pszenica legenda

dobrze ją skróć bo to jedna z najwyższych odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...