Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Według twojego oznaczenia;robiłem 1 kolegi i mam 2 swoją.Po 1 jest równiejsze pole.W 2 dochodzi wałek ziemi na środku talerzówki.Jeśli chodzi o ściąganie to żadna nie sprawiała mi problemu.Obydwie były zawieszane i na 12 talerzy w rzędzie(razem 24).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Według twojego oznaczenia;robiłem 1 kolegi i mam 2 swoją.Po 1 jest równiejsze pole.W 2 dochodzi wałek ziemi na środku talerzówki.Jeśli chodzi o ściąganie to żadna nie sprawiała mi problemu.Obydwie były zawieszane i na 12 talerzy w rzędzie(razem 24).

Tak też mi się wydawało. Ciekawe jak się spisuje układ >< A jak z trwałością łożyskowania, bo w < wał podparty jest w 2 lub 3 miejscach (12 talerzy) a w pozostałych układach na 12 talerzy przypada 4 punkty łożyskowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Czy na bardzo lekkich piaszczystych glebach używając tależówki mógł bym wogóle nie robić orki ? Oczywiście robił bym oprysk roundapep, ktoś tak robi i czy to się odbije na plonie>?
"

 

 

Na piaszczystych glebach jest zalecane wykonywanie orki, lecz taniej i szybciej jest użyć talerzówki. Prawidłowo wykonywane orki na piaszczystych glebach ma na celu poprawieni struktury ziemi. A ja osobiście na piaszczystych glebach oram tylko pod rzepak i zięble pod ziemniaki a pod zboża to talerzówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chcę kupić talerzówkę 3m szer.zawieszaną i zastanawiam się czy wybrać w układzie V czy X.Jakie są wady i zalety tych układów i który jest lepszy.Talerzować będę głównie trawy i może po kukurydzę na kiszonkę.Jakie wy macie i jak one robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A którą talerzówką lepiej się pracuje i po której pole ładniej wygląda?

wszystko zależy od ustawień, jak dobrze to zrobisz to różnicy niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dają cięte -zębate talerze w talerzówce założone również na tylnej osi,ostatnio producenci oferują takie rozwiązanie czy macie doświadczenia z takimi talerzówkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełne talerze jak jest sucho mają problemy z zagłębianiem się w glebę, w tych wycinanych to nie występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zębate talerze lepiej się zagłębiają, fakt. Ale jeśli ktoś używa tak jak ja talerzówki do kasowania resztek po warzywach, szczególnie po dyniach i ogórkach, to lepsze będą talerze gładkie. Lepiej tną i łodygi nie oplątują talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...