Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem tylko, że można. Kiedyś widziałem orbitrol zamontowany do jumza starego typu. Co do kosztów to może niech Ci ktoś inny odpowie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi mi o podnośnik w mtz na malej kabinie Jak on powinien dzialac? Bo na wylaczonej pompie nie dziala (i to normalne) a na wlaczonej szelki podnosi do gory i tam zostaja dopoki nie wylacze pompy lub ciagnika W jakiejs instrukcji wyczytalem ze steruje sie ta dzwignia z prawej strony siedzenia troche jak w c360 (tylko odwrotnie) Ale trzeba wtedy dzwignie przy kierownicy odpowiednio ustawic Ktos da dokladniejsze instrukcje?

A i jeszcze jak wlaczyc WOM? Bo jak wyciagam ta wajche na podlodze po prawej stronie nie wlaczasie:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wom włacza sie dzwignia po prawej stronie siedzenia, obok wajchy do podnosnika. co do podnoszenia to obok kierownicy, pierwsza wajcha od strony drzwi do tego słuzy. tak przynajmniej jest w moim mtzcie, tylko nowego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeć, może mi kto pomóc, mam MTZ 82TS i mam problem z przednim napędem. przy jeżdzie do przodu jest wszystko ok ale ma wstecznym przód nie chce "cišgnšć". Gdy trzymam dwignię włšczania przodu rękš to słychać zgrzytanie. Może miał kto podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MTZ 82 /z małą kabiną-czyli dziadek/-cieknie chłodnica w części kanałowej.Czy "cudowny środek do uszczelniania chłodnic" jest w stanie temu zaradzić?.Z chłodnicy kapie,a się nie leje.Może Ktoś z Forumowiczów to przerabiał?.Byłbym wdzięczny za info.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy da coś podkręcenie zaworu, bo jeśli na małych obrotach to jest za mała wydajność pompy ( właśnie ze względu na obroty )

 

Ja u siebie w MTZ wymieniłem pompę od orbitrola na nieco większą, fabrycznie była 10cm3, a założyłem 14cm3. Różnica w cenie 20 złotych, większa u nas kosztuje 130 złotych.

 

Po wymianie tej pompy na większą lżej się kieruje,jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, jeszcze jedno- nie mogłem znaleźć na forum. Czy mtz 82 pociągnie pługi 5skibowe z normalnymi odkładniami? Jakie zabezpieczenia korpusów są najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakies dealerow bialorusi na slasku lub blisko slaska w oplskim, lodzkim lub swirtokrzyskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W MTZ 82 /z małą kabiną-czyli dziadek/-cieknie chłodnica w części kanałowej.Czy "cudowny środek do uszczelniania chłodnic" jest w stanie temu zaradzić?.Z chłodnicy kapie,a się nie leje.Może Ktoś z Forumowiczów to przerabiał?.Byłbym wdzięczny za info.P.

 

Zaklej Poxilina U mnie w 360 zrobiło się pęknięcie w pompie wodnej i sie woda lała,więc zakleiłem Poxiliną i spokój 3 rok Aaaaaaaaa i bojler w kotłowni tez tym zalepiłem i daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie tej pompy na większą lżej się kieruje,jest jakaś różnica?
wcześniej zaczyna działać orbitrol, bo wcześniej na małych obrotach to działał nie za bardzo. Co prawda mogła być to i wina niezbyt sprawnej pompy na wyższych obrotach nie ma różnicy, bo to orbitrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos białorus taka do kopania rolnicza ile do tego modelu lejecie oleju w silnik hydraulike itd, itp i co???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mom Mtz 82 4x4 i ziemie gliniaste i w dobrych warunkach ciągnie 4*35, a jak nie trafie w warunki to 3 skiby. W ubiegłym roku w grudniu razem z tatą oraliśmy obornik on mtz z 3 skibami a ja z przodu 330 musiąłem mu pomagać, żeby zaorać porządnie pole. Na ziemiach w mojej okolicy nie ma mowy o 5 skibach do mtz 82, chyba, że do podorywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam mtz 4x2 z małą kabiną orałem pługiem grudziądzkim 4 skibowym 4x30 ale zmieniłem na 3 skibowy zagraniczny 3x35 o wiele lepiej się orze bo można szybciej jechać no i jest zapas mocy a ziemia też jest lepiej usypana .Sąsiad ma mtz 4x4 ale też zmienił pług z 4 skibowego na 3 skibowy ale na taki co ma 3x40 i mówi że lżej się orze i szybciej też może jeździć a tym samym lepiej ta ziemia mu się usypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam MTZ 82 BELARUS 4*4 CHODZI W PŁUGU ZACHODNIM 3 SKIBY PO 45CM CZYLI NA RAZ ORZE 135 CM ZIEMIA ŚREDNIA KL. III DO V JEŻDZIŁEM NA 6 BIEGU BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW SOBIE RADZIŁ I CZUŁEM ZE MIAŁ JESZCZE ZAPAS MOCY ,MYŚLE JESZCZE NAD DOŁOŻENIEM 1 SKIBY DO TEGO PŁUGA ALE ZALEŻY KTO MA JAKIE ZIEMIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o te pługi (5), ale nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Może u Was ziemia jest cięższa, bo mój mtz (4x4) z łatwością ciąga 4 zwykłe na 4 biegu. Dlatego zastanawiam się nad kupieniem większych- chociaż moiże niewarto męczyć ciągnika . Jestem z woj. podlaskiego. A pro po: Jakie zabezpieczenia w pługach są Waszym zdaniem najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytałem o te pługi (5), ale nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Może u Was ziemia jest cięższa, bo mój mtz (4x4) z łatwością ciąga 4 zwykłe na 4 biegu. Dlatego zastanawiam się nad kupieniem większych- chociaż moiże niewarto męczyć ciągnika . Jestem z woj. podlaskiego. A pro po: Jakie zabezpieczenia w pługach są Waszym zdaniem najlepsze

 

w moich stronach ziemie są od 3 do 5 klasy zwykłe pługi piątki używa sie tylko do podorywek,do głębokiej orki 4 skiby i też ciąga się je na 4-5 lub 6 na reduktorze(pomiędzy 4 a 5)to wszystko zależy od głębokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe, racja,

a co z zabezpieczeniami?

jakie są najlepsze?

 

wolę bez a jaj taj juz chcesz to najlepsze są unimil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni sie silnik mtz82 od 82ts czyżby tylko turbiną?czy ma jeszcze wzmocniony układ korbowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyliczyć spalanie?

Jak mam np: 230 g/kWh i silnik 60 kW, to mnoże 230 razy to 60 i mam spalanie w gramach na godzinę? Czyli 13800 gram, czyli 13.8 kg? Aby mieć w litrach to trzeba podzielić przez wage jednego litra czyli przez 0,85 tak?

 

 

Nie podzielic tylko po mnozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...