Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was ma może tabelę wysiewu do siewnika SZK 1,5H - 151 tzw. kaszub. Robiłem próbę kręconą ale nie jestem na 100% pewny obliczeń, podaje się szerokośc roboczą siewnika 1,50 ale do obliczeń brałem 1,65, nie wiem czy to dobra droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam siewnik poznaniak i może ktoś przerabiał belkę co by była np. w połowie łamana np. na zawiasach co by dobrze belka układała się w bruzdach bo tak to dobrze bruzdy się nie zagarnia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
talerzowa jest lepsza pod warunkiem, ze ma kółko oporowo-dogniatające za sobą. Bez niego na piasku redlica idzie za głęboko, a jak zmniejszysz docisk to na cięższej ziemi idzie po wierzchu.

Co sądzicie o Agromaszu? Czy te jednotalerzowe redlice z kółkiem dogniatająco - kopiującym to dobre rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie rozwiązanie bardzo dobre, tylko nie wiem jak tam z rozwiązaniami i wykonaniem agromaszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie rozwiązanie bardzo dobre, tylko nie wiem jak tam z rozwiązaniami i wykonaniem agromaszu

Wygląda dosyć dobrze, a rozwiązanie podobne jak w Poznaniaku. Oglądałem jeszcze z Bometu na dwutalerzowych radlicach ,ale tam już nie ma tych kółek kopiujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego moim zdaniem ten pierwszy będzie lepszy bo jest elastyczny o wiele bardziej niż ten drugi. Ja mam przy czymś ten drugi to jest sztywny no i potrafi się załamywać i pękać. A ten od trocin ma metal w postaci sprężyny dzięki czemu nie załamie się tak jak ten asenizacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile sprzedajesz stary ? Jestem na etapie poszukiwania siewnika dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, przeglądarka zrobiła mi psikusa i dodałem odpowiedź do jakiegoś starego posta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK WYGLADA KOMPUTER DO POZNANIAKA UNII.

 

MAM ZAMONTOWANY ELEKTROSILOWNIK I TERAZ CHCAC DOKUPIĆ KOMPUTER TO TRZEBA DODATKOWO CZUJNIKI MONTOWAC CZY TO SAMEMU DA RADE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc kogoś kto uzytkuje taki siewnik jak w temacie.jak ustawic denka i rolki do zbóż? Wydaje mi się ze denka powinny być na2.zasuwy otwarte a rolki na ząbki do konca...a skrzynię to już będę kręcił próby. ..a moze ktos chcialby sprzedać książkę z tabelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się jaki wybrać siewnik aby móc siać podstawowe zboża jak również rzepak ,gorczycę i tym podobne .Jest teraz taki wybór zachodnich siewników i krajowych że nie wiem co wybrać i na co zwracać uwagę przy kupnie .Sumę jaką chcę przeznaczyć nie jest zbyt wysoka tak do 4 tys. Myślałem nad takimi siewnikami jak :SULKY, NODET, STEGSTED, NORDSTEN,HASSIA Może macie inne propozycje to bym był bardzo zobowiązany za pomoc. Napiszcie coś o tych siewnikach , o ich wadach i zaletach .Który byłby lepszy w eksploatacji i tańszy w zdobyciu części zamiennych oraz w ustawieniu do zboża i nasion drobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...