Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie Panowie- sypiecie już coś na zboża czy jeszcze czekacie?? bo u mnie w sobote pierwszego widziałem że jechał juz z rozsiewaczem. Na lżejszych ziemiach które są już suche, chyba juz pora sypnąć bo nie zapowiada sie powrót zimy raczej... choć w ubiegłym roku wróciła 10 marca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was stosował granulowany siarczan magnezu pogłównie na pszenicę ? jak z działaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś z was stosował granulowany siarczan magnezu pogłównie na pszenicę ? jak z działaniem ?

 

pytanie po co chcesz dać doglebowo siarczan magnezu jak rozumie siedmio wodny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jednowodny - kizeryt?

 

Działa głownie na kieszen,

magnez uzupełnij z opryskem siedmiowodnym jesli masz niska zasobnosc, a pozniej wapno.

Siarka na rzepak jako przedplon dla pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ przyjacielu Marbar szkoda ze moj post o szkoleniu Wykosowoli

 

jak bys był to byś wiedział jakie rolnicy maja pojecie o nawozach

 

jeden krzyrzy ze bedzie dawał siarczan amonu ale ma w wokrach po 25 kg i bedzie miał duzo roboty

 

To mu mowie zeby kupił sobie w koksowni to mu kobieta z ODR odradziła bo to odpad z produkcji i se zapierdzuli pole (zasoli)

A ten w workach to cacy

 

 

Drugi to odemnie sie dopiero dowiedział ze koksownie sprzedają siarczan ale mówił ze musi pojechać i go sprawdzić a ma do koksowni 40km na skład z nawozem ma 4km wiec tam zawsze był workowany i napisa Puławy

 

Dlatego tego spytałem o czym mysli bo tak mi sie wydaje ze ktoś jelenia zanalazł i zaproponował uzupełnienie magnezu siarczanem magnezu co najmnie po 1000 za tone a on ma 16% MgO wapno tez ma kolo 15 do 20 kosztuje cos kolo 50 do 100 za tone

 

Ale moze tez byc to prowokacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pszeniczkę w lubelskiem już siejecie czy jeszcze za wcześnie bo mnie kusi jutro coś zadziałać, jest sens, .... pszenica pasza po 70 a cena na matif ponad 200 euro kiedy u nas coś dygnie, puki co sezonowy wywóz się zaczął i każdy opróżnia ja czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mazowszu u pośrednika paszowa 750 brutto konsumpcja 780 brutto i wszędzie pełno ciężarówek z rejestracjami zaczynającymi się na L...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legato 500 SC Komplet 560 SC Snajper 600 SC stosował ktoś te srodki

jak z skutecznoscia i jakies uwagi

z gory dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po kilku latach uprawy warzyw i późnym siewie pszenicy nie widać w ogóle miotły,

jak myślicie wylezie jeszcze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Legato 500 SC Komplet 560 SC Snajper 600 SC stosował ktoś te srodki

jak z skutecznoscia i jakies uwagi

z gory dziękuje

 

Komplet 560SC zostawia chabry i maki na zwięzłych, zlewnych glebach, wiosną do poprawki, reszcie daje dobrze rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie po kilku latach uprawy warzyw i późnym siewie pszenicy nie widać w ogóle miotły,

jak myślicie wylezie jeszcze ??

 

Kurde panowie jesteście wielcy

 

czekaj cierpliwie kolego aż sie zdziwisz jak z wielka siła miotła zejdzie

może jakiś srodek jest w glebie i blokuje wschody miotły albo jeszcze jakaś inna zaraza

 

a tam do kolegi Marbar

 

ostrożeń chaber to chwasty o działaniu allelopatycznym i to dodatnia allelopatia do pszenicy

kiedyś miałem takie pole co zawsze musiałem dawać druga dawkę na te dwa gatunki koniec maja początek czerwca ale pszenica zawsze na tej działce była ładna

Ale ja jeszcze o legato stosowane wiosna chciałem dopytać co o tym sądzicie

pzdr gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na jesien zastosowalem alister grande i expert met,pszenica czysta jak nigdy. Dawka odpowiednio 0,33+0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu

na chabra w pszenicy 0,3 l starego mustanga przed kłoszeniem działa jak należy; 2 lata temu poprawiałem w maju jak nad pszenice zaczął wyłazić a ledwie dychał po maratonie, na wiosnę odżył.

Ja robiłem mocniejszego snajpera właśnie z myślą o chabrze dałem więcej chlotorulonu a dff tak jak w snajperze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo miłe panie i przystojni panowie ze każdy ma ,, swoje ,, sposoby

 

bo każde pole jest inne i ten sam środek inaczej reaguje u każdego z nas

 

 

Napisałem tylko o tym chabrze i ostrożniu bo to książkowy przykład allelopatii dostatniej .

 

Zwalczyć te chwasty chyba jak na razie nie jest trudno bo nawet chwastoks np Turbo sobie z nimi dobrze radzi granstad i jeszcze pewnie kilka innych

 

Ja mialem kiedys na jednej działce big problem z przytulia 3 x mustang 306 se po 0.6 l a przytulia doszła do poł metra ostania dawka w fazie kwitnia kłosa

 

ale wiecie co nic tam nie uszkodziło zboża a susza pozniej bardzo pomogła w zwalczeniu tego chwasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przytulię najlepszą kosą stare starane albo generyk i w dodatku z długą rejestracją stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze macie jakies dobre sposoby na Kostrzew łakową

 

mam pole po łace jak jest tam kukurydza to nie ma kostzewy ale titus daje

a jak jest pszenica i troche badzie mokro niz w tym roku to rośnie to jak szalone

desykuje zawsze zboża i często jeszcze ściernie a to wschodzi na nowo jak szalone

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekordowy tydzień notowań zbóż – pszenica w Paryżu ponad 900 zł/t- to tytuł artykułu w farmerze cena rośnie a u nas nic marne 70 dają ludzie nie zgadzajcie się na to co jest, trzeba przeczekać ja czekam okradać się nie pozwolę , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że tak szybko się odbije. Odstawiałem kwiecień - maj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższe 2 tyg. na Południowych Równinach( USA) ma być sucho, co może zagrozić i tak osłabionym przez ostre mrozy uprawom. W efekcie blisko 3 proc. wzrost ceny doprowadził do wyznaczenia nowego szczytu notowań w obecnej fali wzrostowej,... a u nas nie lepiej bo też sucho oj różnie może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie by u nas zboże drożało musi być ruch a rynek krajowy jaki jest każdy widzi hodowcy ledwo od rzutu do rzutu zyja

młynarze to większa zagadka niz hodowcy bo małe młyny w 90% upadły ale jest kilka nowych dużych ale ceny maki tez sa zmienne jak i otrąb

 

a Masowo nasze zboże nie jedzie ani na wschod ani na zachód

 

 

i macie odpowiedzieć dlaczego cena jaka jest taka jest

 

Ale protestowali rolnicy i co zapomnieli dodac ze opłacalność produkcji zbóż jest grubo ponizej kosztów

 

Wiadomo ze Ci co maja zyto ceny sa tragiczne Ja osobiście nie znak nikogo kto by miał tak niskie koszty by za 450 wyprodukował tonę zyta

 

Ale przy takich cenach to sie okazuje ze i pszenica i kukurydza jest na krawędziowi opłacalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...