Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

No ale kryzy i sysze rozlewające musisz mieć. Tego nie przeskoczysz chyba że w deszczu polecisz.

Każdy metal kolorowy weźmie jak zostawi przez jakiś czas nie wyczyszczony opryskiwacz po rsm. Pamiętam jak kiedyś ojciec starego kolibra wykończył jak nastała moda na opryskiwaniem mocznikiem rozpuszczonym. Ale jak zakończyło się tym pryskać to nikt nawet go nie wypłukał a mocznik swoje robił. Pompie nic nie zrobił. Tylko sprężynki w rozdzielaczy i dyszę w mieszadle rozpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również póki co żyję rozrzutnie, ale spokojniej i stosuje saletrę.

Już wystarczy mi siewnika zbożowego z podsiewem nawozów - wyobrażam sobie jak zżera czas i pieniądze serwisowanie opryskiwacza do RSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura na resorach ile to RSM wam opryskiwacza zeżre.jeżeli zachowacie minimum bezpieczeństwa przy nalewaniu (aby nie wyskoczył wąż i oblał opryskiwacz wraz z ciągnikiem) to nic się nie dzieje i ważne po zakończonym rozlewaniu należy myjką umyć sprzęt z dodatkiem płynu do mycia ,( jak rozlewam trzy dni to na czwarty myję).Ale zawsze jest ale co do RSM-u jak worek z nawozem się rozerwie nawóz pozbierasz a jak rsm się rozleje to już nic nie zrobisz, Aby zarobić na rsm-ie należy go zakupić jesienią i przetrzymać do wiosennych zasilań a to może okazać się kłopotliwe przy roztworze 32% może się skrystalizować Na baniak 1000l warstwa na dnie na 2cm gruba(jakby mocznika się nie rozpuścił ) , ale daje pompę na obieg w baniaku i to się wymiesza i rozpuści, 100l RSM 32 = 42kg N. I jeszcze jedno aplikując rsm stajesz się nie lubiany przez sąsiada na polu, bo nic na jego stronę nie poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ile dałes jesienią za ten RSM 32 dzis cena brutto to 1060 u Ciebie może z 10 mniej albo 5 bo firma tez chce zarobić

 

a Wiesz jak sie przechowuje ten 26 jaka ma temperaturę zamarzania

 

jak sie rozwarstwi to mieszasz pompa ?

 

kolego Marbar za siewnik do zboża z jednoczesnym wysiewem nawozu wiecej nie dałaś niz za zwykły siewnik nie musisz tam sypac nawozu to Ci korozja nie zje

 

 

a nie widzieliscie beczki do RSM duzej taniej nie daleko mnie http://tablica.pl/oferta/zbiornik-do-nawozow-plynnych-rsm-50tys-litrow-zamiana-CID757-ID51ls7.html#ef05fc8458

 

taka by byla dobra ale lekko za daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem po 970 netto i to była ostatnia taka cena. Teraz mogą mieć bo nie mają po 1100 netto. Ceny są wysokie bo transporty tylko TIR, a ja biorę 10000 l .

26% to powinno spokojnie - 30st wytrzymać .Mam pompę zatapialną 200l/min ale że nie wchodzi do baniaka to podłączyłem baniak z pojemnikiem i to do niego leje się nawóz a pompa go przelewa z powrotem do baniaka rurą opartą na dnie, 5-10 min wystarczy,aby się rozpuściło, dziwne ale nie w każdym baniaku nawóz się wytrącił,w jednym więcej a w innym w cale.

Fakt RSM zżera ocynk od razu ale po umyciu elementy z ocynkiem przecieram olejem i rdza nie siada.

Też będę szukał zbiornika na 12-15 tyś litrów, bo baniaki po 5 latach zaczynają już nie trzymać w zaworach . Mam jeden klejony zbiornik woda nie cieknie a RSM wycieka, on ma takie właściwości że się przeciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby dorwać kwasówkę po mleku ale cena odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłą tez może byc tylko ja trzeba wysmarować żywica epoksydowa w środku i na zewnątrz

 

Jak sie jeszcze włókien dołoży to to jak mawia babcia basia bedzie git majonez

widziałem ludzie maja takie beczki tak zrobione nawet nie malowali na korozje posmarowali żywica .juz RSM z 15 lat i jakoś sie nie cieknie

 

 

 

S Piotr a Ty jakoś sprawdzasz czy masz właściwa gęstość przed pryskaniem

np czy masz 1.32 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo zaawansowany sprzęt laboratoryjno-pomiarowy, w postaci areometru do sprawdzania akumulatorów. http://allegro.pl/areometr-plywakowy-do-akumulatora-i3988058981.html Na nim podziałka jest do 1,30 ale gdy pływak ustawi się powyżej końca skali to można to zobaczyć że RSM ma 32%. Ważenie jednego litra jest w ogóle nie dokładne (problem z objętością cieczy do jej temperatury i dokładnością wagi) Taki areometr jest wystarczający.

Zbiornik na RSM wykonany z grubej blachy obłazi tak rdzą że ta jest dalszym zabezpieczeniem i starcza już u znajomego na 15 lat i nic się nie dzieje. te nowe RSM-emy mają w sobie substancje anty korozyjne.

Ciekawostka gdy zacząłem po raz pierwszy używać RSM-u wywołałem tym spory popłoch u sąsiadów gdyż nie wiedzieli co ja już pryskam ! a oni jeszcze nie kupili oprysku , A jeden z nich powiedział otwarcie że przy miedzy już nie osiąga takiego plonu od kąt leje te "gówno" na pola. (między sąsiadami nie mam miedzy tylko pole do pola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widać ze mu to musi fest szkodzić

 

pewnie on jedna scieżke od Ciebie opuszcza i sie dziwi ze takie słabe znoszenie jest

 

Dyskusja o wyższości jednego nawozu nad innym jest prawie taka jak ta historia o dopalaczach co podałem nizej

 

ja Słyszem kiedys historie o dopalaczach http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/315231,kepno-zmarl-32latek-po-zazyciu-dopalaczy,id,t.html?cookie=1

 

dalsza czesc jest taka

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8463252,32_letni_mezczyzna_z_Kepna_nie_zatrul_sie_smiertelnie.html

 

 

Fakt jest faktem ze jest to durna sytuacja ze nawóz suchy w granulach (mocznik) )kosztuje taniej w przeliczeniu na N niż w RSM

 

Ja skromnym zdaniem uważam ze najgorszy nawoź jest tan co sie go nie da na pole juz większego dziadostwa nie ma

 

tym aeromtrem to wez sobie sprawdz płyn zimowy do spryskiwaczy sie lekko zdziwisz jak na zimowym co drugim bedziesz mieć -12 a jest napisane ze do - 17

Ale jak dziala to w RSM to super sposób na sprawdzenie co i jak z gęstością

 

z objętością i gęstością to waga jubilerska i menzurka chemiczna i jeszcze tabela gestosci w zależności od temperatury cieczy a nie otoczenia bo to częsty błąd ale zapewne za cene tego aerometru by starczyło tylko na naczynie szklane

 

nie daleko mnie jeden dzierżawca może z 2 lata tylko dawał RSM zle nie bylo mimo ze sa problemy z opryskiwaczem na kołkach co wazy okolo 5 ton na mokra wiosnę nie mam na mysli tej ale w tym roku sieje normalny nawóz wiec musiał tez kupić taniej niz RMS by kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tu sie edytuje by poprawić swoja twórczość co prawda miałem sprawdzić ten aerometr do chłodnik jak pokazuje gęstość ale płyny na zamarzanie dobrze pokazuje bo na wodzie jest zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z testerem płynu do chłodnic,może mieć inną skalę, ja używam tego od aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie tak pomysłem ze mierzyłeś tym do akumulatorów różnią sie właśnie tym pływakiem bo dzis w końcu był czas to sprawdziłem ten od chłodnic pokazuje ze kolo 50 C jest zamarzanie ale na kwasie od akumulatora i czy naładowany czy pusty jednakowa dokładność tz poza skala tak z 1,5 cm

 

a jak sie zmieni pływak to pokazuje gęstość inna masa tego środka .

 

Ale dzieki nie porozumieniu jeszcze sie inni dowiedzą o niuansach płynów chłodzących

 

a tak nawiasem szkoda ze bliżej nie mieszkasz byśmy na pól brali cysternę RSM

 

pierwszy raz próbowałem dysze do RSM a mam ten opryskiwacz 5 riok to super idzie nie mam żadnego cudu pewnie najtańsza głowica trój dyszowa idzie 7 otworkami taka mała stróżka

http://allegro.pl/glowica-wahadlowa-opryskiwacz-rau-i4025104514.html

coś podobnego mam lekko inne kolory tych zakrętek

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak to nasz wiesz mawia

nie ważne czy szłeś czy szedłeś

 

ale ważne gdzie dotarłeś

 

ja tam sie nie znam krople były ale przy niższym cisniemu i przy mniejszej ilości cieczy

 

na tamtym forum tez kiedyś bylem ale ....

 

gość od obornika i wapnowania wapnem tlenkowym jednocześnie mnie rozbroił

 

u mnie podobne strugi były

ale tak czy inaczej koledzy tu dobrze piszą ze RSM przy tych cenach co wam podałem od hurtownika to jak bym sam robił czyli mocznik plus saletra i jeszcze kolo 100 na tonie taniej

 

to tylko w polsce tak chyba moze być

pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady przy dobrych negocjacjach miałem mocznik 1400 brutto saletra 1200brutto rsm 985 brutto mocznik nieznacznie tańszy od rsm wybrałem rsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.pl/translate?hl=pl-PL&langpair=en|pl&u=http://www.cfindustries.com/products_urea-ammonium-nitrate.html

 

 

Pada i wieje u mnie a raczej mocno wieje niż pada w koncu musi osuszyć to co napadało to znelm ile czego jest w RSM

 

i tak koledzy przy Twoich cenach moje byly podobne ale niech bedzie Twoje

 

38 % mocznika to masz po 1400 za kg 53.2 gr 17,5 % wag

41 % saletry 1200 49,2 gr 14. %

 

102 ,4 31,5

 

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/RSM-32N-roztwor-saletrzano-mocznikowy-z-dowozem-w-cenie/2664

 

u nich cena jest 104 przy 32 % ja to liczylem dla 26 % bo tam jest okolo 10 % siarczanu amonu wiec cena wytworzenia jest niższa

 

 

to sa Cuda panowie i miłe panie pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAŻ z 2014-03-13 08:44

TREŚĆ: SPRZEDAMY NASTĘPUJĄCE NAWOZY: SALETRA W CENIE 1120,SALETRZAK

-960ZL,MOCZNIK-1140ZL SÓL POTASOWĄ 1120ZL I INNE.ZAMÓWIENIA

MIN.24T.TRANSPORT. KONTAKT-693-436-399 , MEIL-chemia7@onet.pl

ogłoszeniodawca: adam nowak adres: lublin

województwo/region: lubelskie

telefon: 693436399

 

Dodatkowo podaje nr 691 304 418

 

Wystawiają 2 faktury obie na firmy prawdziwe z tym ze towar macie z innej fimy niz zamawiacie i w efekcie towaru nie ma

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jest tez jedno porządne przedsiębiorstwo na EMAI podajecie dane a on wam np jonh deera przywozi nie dzwoni nie potwierdza tylko autko z Sedytion puszcza

 

to macie linka do sprawdzonego przedsiębiorcy

 

http://www.e-podlasie.pl/wizytowka/ej_pph_janusz_zamojtuk_522396.html

 

 

a mocznik ma Police bo Puławski juz poszedł

 

jak ktoś miał juz dostawy od tego przedsiebiorcy proszę o info

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kształtuja się u Was ceny soli, polidapu i nawozów wieloskładnikowych głównie polifosek, chyba czas już pomyśleć o nawożeniu przedsiewnym ozimin. Szukałem Polifoski 6 ale u mnie kiepsko z dostepnością, ceny od 1850 brutto ze starych dostaw do 1600 brutto za świeży towar w BB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wygląda z cena nawozów? Jaka tendencja panuje ? Zboza zniszkują wienc nawozy tez powinny stanieć. W mojej okolicy w punkcie sprzedarzy zero ruchu rolnikom brakuje kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...