Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można zrobić taką mieszaninę? Wirtuoz 1,25 + Moddus 0,2 + CCC 1l + Mg + Cu ? Nie przypali mi pszenicy? Nigdy nie mieszałem regulatorów z fungicydami, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasio - nic sie nie powinno stać, azkolwiek im mniej środków tym mniejsze potencjalne uszkodzenia. Ja w tym roku rezygnuje z mocznika w mieszance z fungicydami i regulatorami, bo ostatnie 2 lata zawsze mi przypalił. Dam ewentualnie sam +siarczan. Albo w ogóle, a zamiast tego metr salerty wiecej.

 

Ja mam inny problem - wylewaliście kiedyś gnojowice na zboże wiosną? u mnie nigdy nic sie niedziało, a w tym roku przypaliło strasznie i tam gdzie nakładki były to raczej spaliło do końca, tak że nie odżyje już. Jakie macie z tym doświadczenia? Wydaje sie że za dużą dawke dałem, bo we wcześniejszych latach jeżdziłem o jeden bieg szybszym, no i na nakładkach tylko spalone jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można zrobić taką mieszaninę? Wirtuoz 1,25 + Moddus 0,2 + CCC 1l + Mg + Cu ? Nie przypali mi pszenicy? Nigdy nie mieszałem regulatorów z fungicydami, dlatego pytam.
wirtuoz w mieszaninie z moddusem lubi przypalic końcówki liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie trochę nie na temat, mam kilka ha łąk i chcę je poorać i coś tam posiać BY BRAĆ PEŁNĄ DOPŁATĘ czy wtedy dostanę taką dopłatę jak do pól ornych czyli JPO OK 220 EURO/HA, EWENTUALNIE PO TYCH ZMIANACH CO OSTATNIO BYŁY MOŻE NIE TRZEBA ORAĆ , JPO DADZĄ ABY TYLKO POKOŚIĆ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można zrobić taką mieszaninę? Wirtuoz 1,25 + Moddus 0,2 + CCC 1l + Mg + Cu ? Nie przypali mi pszenicy? Nigdy nie mieszałem regulatorów z fungicydami, dlatego pytam.

 

kolego Cu mg Potas fosfor i Mangan najlepiej juz daj bez azotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można zrobić taką mieszaninę? Wirtuoz 1,25 + Moddus 0,2 + CCC 1l + Mg + Cu ? Nie przypali mi pszenicy? Nigdy nie mieszałem regulatorów z fungicydami, dlatego pytam.

 

kolego Cu mg Potas fosfor i Mangan najlepiej juz daj bez azotu

 

Zazwyczaj udaje, że nie czytam, ale czasem to już przesada.

pasio uważaj z tymi radami eksperta, żebyś czasem nie zaszkodził, mieszająć P i K z czymkolwiek (np mg), bo się tego nie robi tzn. nie powinno robić i z tego co wie mój mały i wąski umysł podobnie twierdzą nieco szersze umysły z większości firm prodokujących nawozy dolistne. wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Cu mg Potas fosfor i Mangan najlepiej juz daj bez azotu

 

Zazwyczaj udaje, że nie czytam, ale czasem to już przesada.

pasio uważaj z tymi radami eksperta, żebyś czasem nie zaszkodził, mieszająć P i K z czymkolwiek (np mg), bo się tego nie robi tzn. nie powinno robić i z tego co wie mój mały i wąski umysł podobnie twierdzą nieco szersze umysły z większości firm prodokujących nawozy dolistne. wink:

 

 

Ale w czym ma mg szkodzić z PK Cu w niskich temperaturach a bez Azotu bo dodatek cynku powoduje lepsze pobieranie azotu przez rośline

 

Ale by mg komuś zaśkodziłł to pierwsze szłysze no poza tym ze niemiecki siarczan mg sie nie rozpuszcza do konca pytałem w czym oni to rozpiuszczali to nie wiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy dolistne lepiej zastosować w połączeniu z Wirtuozem czy w zabiegu skracania z CCC+(moddus lub medax)? nawóz dolistny to Maximus AminoMikro U+siarczan magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ppr.pl/artykul-dolistne-dokarmianie-roslin-makroelementami-146053.php

 

proponuje popatrzeć na skład wuksalu czy tam pk i mg szkodzą

 

ja uważam ze to dobre nawozy

 

ale czytałem ze łaczenie insulu pk z insolem Zn w ziemiakach jest szkodliwe ale tego nie wiem

 

 

Mg napewno ułatwia pobieranie azotu roślina wiec jak ma zaszkodzić a tym bardziej ze jest zawsze podawany z siarka która jest w deficycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu nie podejmuje tematu, szkoda czasu- znasz sie najlepiej - przepraszam

 

tomek powiem Ci jak ja bym zrobił i jak w zasadzie zrobie i uważam, że jest ok

 

pod koniec krzewienia daje nawozy mikro (do tej pory INsol zbożowy a teraz bedzie MAximus aminomikro Z 0,5kg) + siarczan magnezu 5%, mocznik nie wiecej jak 10-12% ( jednak rezygnuje z mocznika bo gdy plantacja dobrze odżywiona to bez celu jest a poza tym duzo czasu zajmuje mieszanie i sie nie wyrabiam ), potem tak w fazie 1 kolanka ( ja to nazywam poznym 1 kolankiem) znow nawozy mikro + grzyb+ skracanie + mocznik jak trzeba 6-8% jak nie trzeba to tylko dla poprawy właściwości cieczy 2,5% (znow wiecej mocznika to wiecej czasu na mieszanie a tego nie mam) Daje jescze potem przy poznym T2 siarczan magnezu + grzyb.

 

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nie wiem kiedy Ty chcesz z tym jechać. bo np mikro w fazie 30-31 bym sobie odpuścił dał wcześniej albo troche pozniej, za to na wirtuoza to dobry czas, na modusa tez podobno (tak mowia w syngeencie) jesli medax to raczej 31-32 także trudno odpowiedzieć jednoznacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agencja nasienna znów się czepia coś tam przesyłają i i jeszcze straszą a ja nie odsyłam- czy jak ojciec gospodarkę podzielił na 3 synów i każdy uprawia po 25 ha to musimy odpisywać, podział zrobiony na gębę bez notariusza - poradzicie coś bo ton ich pism zaczyna być nie przyjemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorfik dzięki za poradę piszesz ze na T1 dajesz nawozy mikro + grzyb+ skracanie + mocznik i właśnie z tym mam problem gdyż są opinie że tebukonazol, który jest w wirtuozie przypala roślinki w połączeniu z moddusem i nawozami dolistnymi dlatego zastanawiam sie nad rozdzieleniem tych zabiegów, ewentualnie moddus zastąpić medaxem. W poprzednim sezonie stosowałem wirtuoz w mieszaninie z moddusem i ccc ale bez nawozów dolistnych i były lekki przypalenia koncówek liści ale wydaje mi się że nie miało to wpływu na plon. Powiedz mi jeszcze jak mocznik wpływa na poprawę właściwości cieczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno przypalenia liści w t1 nie mają wpływu na plon.

podobno dodatek 0,1l asahi zapobiega takim oparzeniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
agencja nasienna znów się czepia coś tam przesyłają i i jeszcze straszą a ja nie odsyłam- czy jak ojciec gospodarkę podzielił na 3 synów i każdy uprawia po 25 ha to musimy odpisywać, podział zrobiony na gębę bez notariusza - poradzicie coś bo ton ich pism zaczyna być nie przyjemny

Napisz im odmiany których nie ma na ich liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
agencja nasienna znów się czepia coś tam przesyłają i i jeszcze straszą a ja nie odsyłam- czy jak ojciec gospodarkę podzielił na 3 synów i każdy uprawia po 25 ha to musimy odpisywać, podział zrobiony na gębę bez notariusza - poradzicie coś bo ton ich pism zaczyna być nie przyjemny

Napisz im odmiany których nie ma na ich liście.

 

grzes dobrze radzi, bo nie wszystkie odmiany sa chronione wyłacznym prawem

 

tomek ja akurat nic z tebukonazolem nie stosowałem zazwyczaj było to capalo, ewentualnie fandango. Kwestia przypaleń jest bardzo złożona i indywidualna mi swego czasu swing top przypalał końcówki liści, ale to efekt miedzy innymi warunków. Była duża wilgotność podłoża do tego ciepło następowała silna transpiracja, do tego mocznik lepsza wchłanialność szybkie przemieszczanie epoksykonazolu do końcówek liści no i pałilo.

 

Mocznik ma powodować lepsze wchłaniania preparatu przez rośline poniekąd też powodować lepszą przylepność tak wielu wierzy, w tym też ja choć słyszałem opninie ekspertów np z bayera, którzy twierdza, żę liczba dodatków np w Aviatorze powoduje, że absolutnie nie ma sensu tam nic dodawać.

 

Jeśli chodzi o przypalenia to w takich dużych miksach, ja zawsze unikam maksymalnych steżen, jak podają że można w danej faize np 12% mocznika to ja daje 6 góra 8%. Przypaleniom ma przeciwdziałać też siarczan magnezu. Z kolei firma ekoplon proponuje dawać dodatek niklu, który ma kompletnie przeciwdziałać temu. Wiec propozocji sporo. Ogólnie łączenie triazoli z regulatorami wzrostu bedzie wzmagać ich działanie i o tym należy pamietać.

Jak sie boisz to podziel to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozmawiałem z gościem który twierdzi że dodatek stymulatorów na przykład 0,1-0,2 l asahi powoduje że nie ma poparzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr wytłumacz mi łopatologicznie kiedy jechać na 1 kolanka. Według linka to 1 kolanka jest jak:

- 1 cm od węzła krzewienia, czy

-mniej niż 1 cm pomiędzy węzłem a 1 kolankiem a więcej niż 1 cm między 1 a 2 kolankiem, czy

-więcej niż 1 cm między węzłem a 1 kolankiem i mniej niż 1 cm między 1 a 2 kolankiem a może każda odpowiedz jest prawidłowa?

Cięgle myślałem że 1 jest prawidłowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja patrzę na wysokość o jeszcze do tych pytań można by dodać które pędy brać pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli liczymy do wierzchołka zawiązku kłosa. Wtedy mamy bbch 30 a konkurencja zaleca od bbch 31. I ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr. Teraz będę wiedział, jutro trzeba wysiać mocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karzy ćul na swój stój a ty rolniku jak masz głowę i ....... troszkę wiedzy rób jak uważasz. Moja pszenica już jest w bbch 31 a tu tak strasznie popadało i zimno.

@INFOZA takie dzięki to ja mam cały strych ale fajnie że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...