Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:11 Sob 23 Maj 2015

Agrifirm
Jęczmień
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szopen72

PostWysłany: 20:32 Wto 10 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój ma 75 cm po etefonie ale susza już daje się we znaki, jak popada to poratuje a jak nie to ziarno drobne i plon słaby Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 19:14 Wto 10 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój jęczmień ma 25cm i juz zaczyna sie kłosic, nie wiem jak go zbiore, przypuszczam plon w granicach 2t nie więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Marek1969

PostWysłany: 21:43 Nie 1 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie mam jęczmień obok ziemniaków czy antywylegacz na jęczmień nie uszkodzi ziemniaków jeśli wiatr trochę zniesie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
erdem

PostWysłany: 10:46 Nie 1 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:
dawidlubelskie napisał:
zabieg cecefonem 1.5 l na ha zrobiłem + bumper +plonowit 1.5l w polu mokro ale pogoda teraz słoneczna i ciepło (lubelskie) i przez najbliższy tydzien w tej materii się nic nie zmieni. czy przy takiej pogodzie -zapowiedz upałów antywylegacz może negatywnie wpłynąć na uprawe ? sam jęczmień za gęsto posiałem a pozatym mi wybujał więć zabieg wydaje mi się że był nieunikniony a jak doświadczeni koledzy uważacie czy mogę z azotem wejść w ten jęczmień w ilości 30kg /N na ha

jesli jest zapas wilgoci badz spokojny i nie zwlekaj z N.

Ile już dałeś tego azotu ? Jeśli przesadzisz z N to żaden antywylegacz ci nie pomoże, tym bardziej jeśli mówisz ze zagęsto go posiałeś.Narazie w Lubelskim warunki do rośniecia sa dobre jest wilgotno i ciepło, nie wiadomo jak będzie dalej Rolling Eyes ale tak jest na wsi..... trzeba być bardziej wrózka niż rolnikiem Wink
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 22:01 Pią 30 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
zabieg cecefonem 1.5 l na ha zrobiłem + bumper +plonowit 1.5l w polu mokro ale pogoda teraz słoneczna i ciepło (lubelskie) i przez najbliższy tydzien w tej materii się nic nie zmieni. czy przy takiej pogodzie -zapowiedz upałów antywylegacz może negatywnie wpłynąć na uprawe ? sam jęczmień za gęsto posiałem a pozatym mi wybujał więć zabieg wydaje mi się że był nieunikniony a jak doświadczeni koledzy uważacie czy mogę z azotem wejść w ten jęczmień w ilości 30kg /N na ha

jesli jest zapas wilgoci badz spokojny i nie zwlekaj z N.
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 21:57 Pią 30 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ORZMO

PostWysłany: 08:02 Pią 30 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bumper 0,5l + Fury 0,1l + mocznik 12kg

Czy można taką mieszanką pryskać jęczmień?
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 06:58 Czw 29 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
jutro skracam jęczmień cecefon 1.5l na hektar a trzy dni temu pryskałem na chwasty puma +chwastoks trio i jęczmień zauwazłem ze prawie się wyłożył . pierwszy raz skracam i jakich moge się efektów spodziewać ? prosze o komentarz czy pryskać teraz z antywylegaczem + coś od grzyba czy się wstrzymać i fungicyd za tydzień

Lepszym rozwiazaniem było by dać sam etefon bo ccc ma mizerne działanie w jeczmieniu a w cecefon ma go sporo.Proponował bym ci zastosować 1l cecefonu+0,4l cerone lub retaru. Co do fungicydu to jesli planujesz jeden zabieg to zrób go gdy będa pojawiały sie pierwsze ości.
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 21:59 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro skracam jęczmień cecefon 1.5l na hektar a trzy dni temu pryskałem na chwasty puma +chwastoks trio i jęczmień zauwazłem ze prawie się wyłożył . pierwszy raz skracam i jakich moge się efektów spodziewać ? prosze o komentarz czy pryskać teraz z antywylegaczem + coś od grzyba czy się wstrzymać i fungicyd za tydzień
Powrót do góry
kubuś

PostWysłany: 11:18 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile czystego N polecacie dać na jary, w ilu dawkach i jakich etapach.
Czy podobnie jak w pszenicy ?
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 22:05 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matii napisał:
Agrotefon nie ma chyba ccc więc moze być

ale ma etefon.etefon>etylen>zahamowanie wzrostu>przyspieszone starzenie sie.
Moim zdaniem w warunkach bezdeszczowych to ryzykowne.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 21:58 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrotefon nie ma chyba ccc więc moze być
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 21:54 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robinson napisał:
Witam . Mam pytanie czy pryskacie jęczmień jary na skracanie i czy 0,2l modusa i 0,5l agrotefonu to dobry pomysł . Z góry dziękuję za odpowiedż .

wydaje mi sie ze ten dodatek agrotefonu(CCC+etefon) jest zbedny pozatym przy suchej i gorącej pogodzie może narobic wiecej strat niz pożytku.
Powrót do góry
robinson

PostWysłany: 20:18 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . Mam pytanie czy pryskacie jęczmień jary na skracanie i czy 0,2l modusa i 0,5l agrotefonu to dobry pomysł . Z góry dziękuję za odpowiedż .
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 12:04 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
majkeel napisał:
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?[/list]

J abym raczej stawiał na jakieś oparzenia chemiczne albo pozostałości chemii w glebie, pasuje mi to do białych liści i zamierania roślin.
Co było przed jęczmieniem? jaki doglebowe środki dawałeś?

Gdybyś zrobił zdjecia to można by coś wiecej powiedzieć a tak to mozna tylko strzelać.Tym bardziej że przyczyn moze być wiele a objawy są podobne.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 11:10 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkeel napisał:
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?[/list]

J abym raczej stawiał na jakieś oparzenia chemiczne albo pozostałości chemii w glebie, pasuje mi to do białych liści i zamierania roślin.
Co było przed jęczmieniem? jaki doglebowe środki dawałeś?
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 08:15 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkeel napisał:

Masz niedobory mikro składników a podstawową przyczyną pewnie jest zakwaszona ziemia.
Możesz opryskać jakąś odzywką i dodać do tego siarczanu magnezu a najgorsze place posypać WapMagiem. Również możesz kupić np Wuxal Ca tylko przeczytaj dokładnie bo jak sie nie myle to nie mozna go mieszac z siarczanem magnezu.
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 20:30 Sob 24 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam cos podobnego ale w miejscach gdzie byla kiedys laka
Powrót do góry
majkeel

PostWysłany: 14:36 Sob 24 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
matii

PostWysłany: 22:05 Pią 23 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tom napisał:
Czy zauważyliście u siebie taka zależność- przez 7 lat na polach stosowałem Pumę, w ubiegłym roku i w tym już nie robię zabiegu na jednoliścienne i jest zero owsa głuchego. Chyba go w końcu wypleniłem.
Jak sie nie mylę to nasiona owsa głuchego maja zdolność kiełkowania przy sprzyjających warunkach po 10 latach a słyszałem nawet ze i dłuzej Shocked
Powrót do góry
tom

PostWysłany: 10:18 Pią 23 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zauważyliście u siebie taka zależność- przez 7 lat na polach stosowałem Pumę, w ubiegłym roku i w tym już nie robię zabiegu na jednoliścienne i jest zero owsa głuchego. Chyba go w końcu wypleniłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DAREX

PostWysłany: 10:17 Czw 22 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erdem napisał:
Spartak Alpha ma rejestracje w jarym na plamistość siatkową od fazy końca krzewienia do początku kłoszenia. ale jak nie masz narazie choroby u siebie to poczekaj bo jesli teraz go zastosujesz to bedziesz musiał później poprawić.
Jak widze ten tok bedzie pod znakiem brunatnej plamistości i plamistości siatkowej jeczmienia.
Ja uważam że i tak trzeba pryskać jąączmień dwa razy to w tym roku jest nieuniknione i oby dwa razy bo może zajść koniecznośćpryskania i trzeci raz jak taka wilgotna pogoda będzie
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 20:17 Sro 21 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 23:01 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spartak Alpha ma rejestracje w jarym na plamistość siatkową od fazy końca krzewienia do początku kłoszenia. ale jak nie masz narazie choroby u siebie to poczekaj bo jesli teraz go zastosujesz to bedziesz musiał później poprawić.
Jak widze ten tok bedzie pod znakiem brunatnej plamistości i plamistości siatkowej jeczmienia.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 19:48 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na ozimy to ma rejestrację ale o jarym nic nie mogę znalezdz a plamistość siatkokowa jeszcze u mnie nie występuje chciałem to pojechać zapobiegawczo a nie interwencyjnie i nic nie poradze mam ten srodek termin dobry wiec jak skończy w końcu u nas padać to pojadę nim.dzięki za zainteresowanie jak by co to piszcie jeszcze swoje sugestie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następny
Strona 25 z 28

Skocz do: