Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie szalone to one wcale nie są, a jak wiesz cebula nie urośnie wszędzie tam gdzie qq da sobie rade. Cebule sieję już za często plony już nie sa takie rewelacyjne (niszczyk zjadliwy się pojawia w polu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie szalone to one wcale nie są, a jak wiesz cebula nie urośnie wszędzie tam gdzie qq da sobie rade. Cebule sieję już za często plony już nie sa takie rewelacyjne (niszczyk zjadliwy się pojawia w polu).

u nas cena 70 gr z pola plon 40-50 ton czego szukac wiecej.....(ja w tym roku 1 raz od 15 lat nie zasialem:((()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden gościu mieści się z kukurydzą na kichę po cebuli z ładnym plonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po cebuli na pewno ładny plon (zostaje dużo składników nie wykorzystanych)

ale to cebula zimująca albo z dymki bo z siewu wiosennego raczej nie (za późno schodzi z pola).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy w przypadku nawożenia mocznikiem przed siewem kukurydzy, należy zachować kilka - kilkanaście dni odstępu między rozsianiem mocznika a siewem kukurydzy czy też można po rozsianiu mocznika na następny dzień siać kuku? Pytam bo gdzieś czytałem, że rozkładający się mocznik ma działanie fitotoksyczne na kiełkujące rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś nawozi pod kuku saletrzakiem?ile można go dać i czy może iść pogłownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawoziłem 350kg mocznika na ha i siałem na 3 dzień i nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocznik minimum 3 tyg przed sianiem wg zalecen ,

saletrzak mozna siac ale po co jak to najdrozszy nawoz i do stosowania poglownego sie nie nadaje bo sa za duze straty azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy w przypadku nawożenia mocznikiem przed siewem kukurydzy, należy zachować kilka - kilkanaście dni odstępu między rozsianiem mocznika a siewem kukurydzy czy też można po rozsianiu mocznika na następny dzień siać kuku? Pytam bo gdzieś czytałem, że rozkładający się mocznik ma działanie fitotoksyczne na kiełkujące rośliny.

Ja rozsiewam mocznik 150kg/ha i agregatuję ,a w kolejny dzień kolega mi sieje 10ha kuku .Ja aż takiej wiedzy nie mam czy ten mocznik szkodzi kiełkującym roślinom ,ale z tego co widzę ,to raczej nie ,bo kuku jest piękna co roku .W tym roku zakupiłem Ls Silvano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy w przypadku nawożenia mocznikiem przed siewem kukurydzy, należy zachować kilka - kilkanaście dni odstępu między rozsianiem mocznika a siewem kukurydzy czy też można po rozsianiu mocznika na następny dzień siać kuku? Pytam bo gdzieś czytałem, że rozkładający się mocznik ma działanie fitotoksyczne na kiełkujące rośliny.

Dobrze czytałeś tylko w qq widać tego ewidentne efekty jak walniesz w podsiewacz całą dawkę mocznika. Jak go rozsypiesz po polu już nie ma problemu. Ja sieję 250kg na dzień przed siewem ze względów organizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytałeś tylko w qq widać tego ewidentne efekty jak walniesz w podsiewacz całą dawkę mocznika. Jak go rozsypiesz po polu już nie ma problemu. Ja sieję 250kg na dzień przed siewem ze względów organizacyjnych.

 

Grześ całą dawkę mocznika stosujesz przed siewem ??? czy coś jeszcze dajesz pogłównie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak. Tylko jakieś poprawki gdzie widać że qq blada i słaba. Chciałem w tym roku dać na próbę trochę pod pług ale już wszystko zaorałem i dam przed agregat. Znajomy daje właśnie pod pług i sobie to chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie tak. Tylko jakieś poprawki gdzie widać że qq blada i słaba. Chciałem w tym roku dać na próbę trochę pod pług ale już wszystko zaorałem i dam przed agregat. Znajomy daje właśnie pod pług i sobie to chwali.

Rozumiem ,że ten znajomy ora wiosną ?.Ja nie mogę wiosną ,bo mam gliny i spore górki i w razie suszy ,czy sporych opadów nie wjadę na pole .

Dlatego oram przed zimą ,pierw stosując obornik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosował ktoś lubofoske 3,5-10-20 w podsiewacz ? Dobrze się sprawdza ten nawóz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo potas w formie chlorkowej nie powinien być aplikowany podsiewaczem, ze względów bezpieczeństwa polecam fosforan amonu, a ten wieloskładnik polecam rozrzucić czemprędzej rozsiewaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być ewentualne negatywne skutki podania lubofoski w podsiewaczu? I jeśli tylko pozostaje rozsiewacz to należy zachować jakiś konkretny odstęp czasowy miedzy rozsiewaniem a siewem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy sprawdziłem dokładnie na skład tej lubofoski i jest wyraźnie napisane: "20,0% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie", nie mam nic mowy o tym, że potas byłby tu w formie chlorkowej. Nie pomyliło Ci się czasem z lubofoską 3,5-7-25? bo tam faktycznie potas występuje w formie chlorkowej i siarczanowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danuss ja stosuję Polifoskę 6 w podsiewacz 300kg nawozu i jest oki .Lubofoska może się nada ja jej jednak nie stosowałem w podsiewacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mocznik 250 kg i czasami obornik .W zeszłym roku dałem też wapno granulowane ,ale szału nie robi jedynie kuku stała bardzo długo zielona .Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w tym roku po raz pierwszy będę siał kukurydzę na ziarno,

wcześniej siałem na kiszonkę dla ojca przeżuwaczy

macie jakieś sprawdzone odmiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wiosce dzis jeden rolnik zócił ziarka w glebe. A jak to u was koledzy wygląda? sieją juz kuku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze jęczmienia nie posiałem, a co dopiero mówić o qq. ja będę siał qq po majówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...