Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy tam na wschodzie śpicie , u mnie już po opryskach w piątek była przepiękna pogoda na zabiegi. Kto się spóźnił do lipa od soboty wieczora pada deszcz już nakapało 20l/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wschodzie nic nie pada. Nie ma słodyszka ani chowacza. Pod koniec tygodnia moze Galera i Nurelle pojdzie, wczoraj ostatnie dawki nawozu wysiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie aktualne właśnie popadało i to tak soczyście też dziś już 2 raz zasiliłem, czy aktara ma rejestrację w rzepaku bo znajomy tym leciał na chowacza ja myślałem że tym tylko stonkę i w sadzie... więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu zaprawiałem tym chyba nasiona ale rejestracji nie miało. Jutro jade zakupić ŚORy na wiosnę, to zapytam o Aktarę. Fajnie,że pada, chociaż trochę spóźniony jestem ostatnio, ale po 5 latach pracy i 4 miesiącach siedzenia nad książkami zdobyłem dzisiaj tytuł specjalisty neurologa... więc od jutra zabieram się za rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa lata temu zaprawiałem tym chyba nasiona ale rejestracji nie miało. Jutro jade zakupić ŚORy na wiosnę, to zapytam o Aktarę. Fajnie,że pada, chociaż trochę spóźniony jestem ostatnio, ale po 5 latach pracy i 4 miesiącach siedzenia nad książkami zdobyłem dzisiaj tytuł specjalisty neurologa... więc od jutra zabieram się za rzepak

Jeśli nie ściemniasz to wielkie gratulacje i podziw ,że zajmujesz się uprawą roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak tam u was robaki?? u mnie słodyszek się pojawił.

niedaleko rzepaku mam truskawki, wczoraj siałęm nawóz i kilkadziesiąt do worka wpadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly pojedyncze- malkolm- ale dzisiaj je zmrozilo, nie widać ani jednego, pewnie zaatakują jak się ociepli. Nie ma rejestracji - dawid- ta Aktara na rzepak, tak powiedzieli w sklepie. Dzieki -anton- widze ze na ludzi piszących na tym Forum zawsze można liczyć. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich normalnych "dziwaków" jest tu więcej, rolnictwo trzeba kochać, żal że w naszych stronach dla wielu to tylko drogie hobby i ciężko tylko z tego żyć.

Ja pracuje w sporej firmie jako informatyk, ale pracy na roli za nic nie zamienię.

 

Dwa lata temu zaprawiałem tym chyba nasiona ale rejestracji nie miało. Jutro jade zakupić ŚORy na wiosnę, to zapytam o Aktarę. Fajnie,że pada, chociaż trochę spóźniony jestem ostatnio, ale po 5 latach pracy i 4 miesiącach siedzenia nad książkami zdobyłem dzisiaj tytuł specjalisty neurologa... więc od jutra zabieram się za rzepak

Jeśli nie ściemniasz to wielkie gratulacje i podziw ,że zajmujesz się uprawą roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie polecają Nurelle działa w niższych temp. też no i działa długo, pryskałem w sobotę więc śpię spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do dziwaków... to trzeba mieć jakieś hobby albo się to kocha albo kończy zabawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj -2. Chłopaki jak myślicie rzepak da sobie radę. Zwarty zielony pąk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mu nie będzie,

u mnie najprawdopodobniej brakuje mu molibdenu, bardzo dziwnie wygląda, liść zdeformowany zakręcony do środka, zdecydowane ograniczenie blaszki liściowej , roślina bez przebarwień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PostWysłany: Wto Mar 25 21:19 GMT 2014 Temat postu:

 

 

u mnie polecają Nurelle działa w niższych temp. też no i działa długo, pryskałem w sobotę więc śpię spokojnie Wink

 

akurat nurelka lubi wyższe temperatury

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm u mnie też podobne objawy, niby ładny rzepaczek ale coś mu brak jak się ociepli to konieczne zasilenie, odnośnie dwuzawodowości to u mnie w okolicy mało kto z roli tylko żyje zazwyczaj trzeba rolnictwo łączyć z inną pracą żeby spać spokojnie ... takie czasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem,rzepak mam bardzo nierówny jeden niedługo można było by skracać w innym miejscu ma jakieś 5cm co mam zrobić

.Dziś wysiałem resztę azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PostWysłany: Wto Mar 25 21:19 GMT 2014 Temat postu:

 

 

u mnie polecają Nurelle działa w niższych temp. też no i działa długo, pryskałem w sobotę więc śpię spokojnie Wink

 

akurat nurelka lubi wyższe temperatury

 

Poprawka, niestety masz rację :: Ś rodek dzia ł a najskuteczniej w temperaturze od 15-250 C.

i wierz tu doradcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskażcie mi proszę jakie są możliwości i koszty zastosowania skutecznego herbicydu o jak najszerszym spektrum działania powschodowo w rzepaku jarym - w obecnych warunkach atmosferycznych, żaden środek na rzepak ozimy nie ma rejestracji na wiosnę i jest troszeczkę chłodniej, co polecacie i jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko raz uprawiałem jary rzepak, w 2012 roku przesiałem wymarznięty rzepak ozimy, zastosowałem mieszaninę Galera 0,35l/ha + Metazanex 1,6l/ha efekt był bardzo dobry, pole czyste do żniw, nie wiem czy miało znaczenie jesienne odchwaszczanie rzepaku ozimego? stosowałem butisan star a jary rzepak siany był po uprawie gruberem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zastosowanie Galery 334 SL.

Opryskiwać od fazy 4 liści do fazy wytworzenia pąków kwiatowych rośliny uprawnej.

Zalecana dawka: 0,35 l/ha. W celu poprawienia skuteczności na komosę bialą można dodać adjuwant olejowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po zaoranym wiosną rzepaku ozimym z powodu wymoknięcia posadziłem brokuły, zero chwastów, pewnie metazanex działał jeszcze, pryskane nawigatorem z metazanexem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Galery jest tańszy ale tak samo skuteczny . Borowik 334 SL. wyszło na 1l około 100zł taniej a działa tak samo dobrze jak Galera. Polecam sam już go wypraktykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymrozki nadają a w dzień 10-12 C CZY MOŻNA W TAKIE TEMPERATURY RZEPACZEK WSPOMÓC - CHOWACZA NIE WIDAĆ A NA DURSBAN + CYPERMETRYNA TO CHYBA ZA ZIMNO, CO JEST GODNEGO POLECENIA BO POLECAJĄ MI KELPAK, A MOŻE SKRACAĆ TOPREX A JAK SIĘ MA CCC... MOŻE KTOŚ COŚ SIĘ WYPOWIE MAJĄC NA WZGLĘDZIE AKTUALNĄ POGODĘ U MNIE RZEPAK IDZIE W PĘDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...