Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosuję sporą dawkę azotu na II raz (ok 2/3) i już do żniw nic nie daje, ale to dlatego że w maju nie ma opadów i kompletnie azot wtedy nie ma sensu.

@szymon87 jesli u Ciebie jest podobnie daj też sporą dawkę saletry i na tym zakończ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bede pryskał na chwasty mieszanką atlantisu i granstaru ultra, ale do atlantisu jest adjuwant actirob a do granstaru trend, który dodać żeby dobrze było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pilna sprawe pszenica po zimie ma duze place żółtego jest słaba i w ogóle bez wigoru. Czy to może jakieś grzyby czy u Was koledzy też sa takie place , jestem z centalnej polski okolic kłodawy. Pszenica dostała 108kg czystego azotu a przedplon był to rzepak , na jesieni oprysk był zasosowany GLEEN. Co może być tego przyczyną jak jej pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowy w temacie,kupiłem antywylegacz płynny 675SL czy mam coś jeszcze do tego dorzucic żeby nie wtrosła za wysoka? pszenica dostała 200kg N łan aż kipi boje się że to wszystko położy mi się, jakie macie doświadczenia z tym srodkiem i co mogli byście mi doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, bede pryskał na chwasty mieszanką atlantisu i granstaru ultra, ale do atlantisu jest adjuwant actirob a do granstaru trend, który dodać żeby dobrze było?

Kolego ja pryskałem mieszanką Gold+Atlantis+Actirob efekt bardzo dobry zero jakichkolwiek chwastów,polecam wszystkim, cenowo wychodzi cena140zl/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co polecacie z tanich i skutecznych środków na przytulię? czy galaper bądź sam galmet dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przytulię polecieć to wystarczy Ci z powodzeniem Aurora to najtańszy środek a działa jak napalm. Rośliny są spalone już po kilku dniach. Koszt ok 35zł na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś po ilu dniach od oprysku Axialem można pryskać Mustangiem bez obawy o skuteczność tego pierwszego. Mieszanina tych substancji obniża skuteczność Axialu dość znacznie ale czy musi być jakaś długa przerwa pomiędzy opryskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowy w temacie,kupiłem antywylegacz płynny 675SL czy mam coś jeszcze do tego dorzucic żeby nie wtrosła za wysoka? pszenica dostała 200kg N łan aż kipi boje się że to wszystko położy mi się, jakie macie doświadczenia z tym srodkiem i co mogli byście mi doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś po ilu dniach od oprysku Axialem można pryskać Mustangiem bez obawy o skuteczność tego pierwszego. Mieszanina tych substancji obniża skuteczność Axialu dość znacznie ale czy musi być jakaś długa przerwa pomiędzy opryskami.

3 dni powinno wystarczyć,

co do mieszania pumy z czym kolwiek obniża się skuteczność, wystarczy w odstępach kilku godzinowych zrobić zabieg i jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pilna sprawe pszenica po zimie ma duze place żółtego jest słaba i w ogóle bez wigoru. Czy to może jakieś grzyby czy u Was koledzy też sa takie place , jestem z centalnej polski okolic kłodawy. Pszenica dostała 108kg czystego azotu a przedplon był to rzepak , na jesieni oprysk był zasosowany GLEEN. Co może być tego przyczyną jak jej pomóc ?

 

to grubsza sprawa ale w ciemno daje ze masz ph za niskie a tam gdzie sa juz zóte plany to jest katastrofa

daj probki do badania w stacji chemiczno rolniczej kolo 12 z zaleceniem dawki wapnia bedziesz wiedzial na czym stoisz

 

ale daj mikro elementy mangan cynk magnez

potem drugi raz magnez5% i do 20% mocznika

mozę pomóc

Tu jeszcze do znawców iw tematu Ekolist produkuje mono cynk ale to tylko nazwa 12% Zn i 6 % N wiec to sie średnio nadaje na do nawożenia tz pewnie nie zaszkodzi ale czy pomoże bardziej niż woda swieciona na jajka wielkanocne to trudno wyrokować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryszcze to sie wyciska.

Pryskałem w zeszłą sobote i mimo 2 nocy z przymrozkami odrazu po oprysku to widzę że oprysk ładnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pryszczecie już na dwuliścienne - pomimo zimnych nocy ?

Co to za wyraz pryszczecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic innego jak gwara bądź rodzinne czy też regionalne "słówka" (przyzwyczajenia) więc nie ma czego się czepiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byście polecili na t1 tak do 100 pln na pszeniczke, pora już myśleć o tym zabiegu ale puki co to u nas zimno w nocy i przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryszcze to sie wyciska.

Pryskałem w zeszłą sobote i mimo 2 nocy z przymrozkami odrazu po oprysku to widzę że oprysk ładnie działa.

 

Jak już tak poprawiamy to

"pryska" się na blachę oddając mocz.

 

Opryskuje się.

 

Ja na ulotce wyczytałem że nie może być mniej niż 8 stopni i dobę przed i po żadnych przymrozków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Lancet Plus - na etykiecie piszą 6 dni po zabiegu temp nie może spaść poniżej 5 stopni w ciągu doby. U nas noce zimne, temp spada w okolice zera, ma ktoś doświadczenia ze skutecznością tego środka w takich warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tanio i w skutecznie (przynajmniej na mączniaka) to Bumper 250 0,5L + mirage 0,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy dajecie 2 dawkę azotu. W fazie 1 kolanka czy drugiego? I jak skracacie to mieszacie moddusa z odżywkami siarczanem amonu, fungicydami, herbicydami czy raczej osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do pytania

 

czy danie drugiej dawki saletry 250 kg w fazie krzewienie/ koniec krzewienia

nie bedzie zawczesnie? dawalem teraz antywylegacz +npk dolistnie na rozkrzewienie bo mam miejscami liche zboze

i moze warto dac jeszcze saletre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PostWysłany: 12:15 Pon 7 Kwi 2014 Temat postu:

kiedy dajecie 2 dawkę azotu. W fazie 1 kolanka czy drugiego? I jak skracacie to mieszacie moddusa z odżywkami

 

 

 

dobre panowie i mile panie nawoźy sa drogie mniejsze dawki i po 2 kolanku zboże juz dalej nie rośnie

 

jak dasz po 1 to dożo jeszcze podskoczy

 

jak dajesz anty wylengacz to chcesz skrócić zboże przy okazji skraczasz system korzeniowy ale o tym wielu nie pisze bo po co

 

jak dasz z mikro elementami to wzmagasz działanie podobnie jak z siarczanem i mocznikiem daj mnie i bedzie git

nawet jak bede nie korzystne warunki i lekko piurka poparzy to rosliny nie uszkodzisz całej

 

Widziałem w tamtym roku tak kolo mnie skrócili ze w szoku bylem jak to wygladalo jak obraz nedzy i rozpaczy cały maj ale pszenica nie więcej jak 70cm moze i kolo 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma konkretnych dowodow ze ccc skraca system korzeniowy wiec ta ironia jest niepotrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...