Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co polecacie na grzyba n pszenice

Mi doradca doradził i kupiłem środek "ARTEA 330 EC" podobno ma być bardzo dobry.A może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym środkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się zapytać czy już pryskacie na skracanie, bo ja zamierzam jeszcze przed świętami dać Modus z dodatkiem Antywylegacza i coś jeszcze od grzyba ,a wy mieszacie razem te dwa opryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym się zapytać czy już pryskacie na skracanie, bo ja zamierzam jeszcze przed świętami dać Modus z dodatkiem Antywylegacza i coś jeszcze od grzyba ,a wy mieszacie razem te dwa opryski

 

Ja zacząłem pryskać już z tym, że medax + ccc. Na grzyba róznie raz dodaje raz nie zależy jak jest na polu z nim.

 

Malkolm jednak dam tego mustanga, tylko ile 0,8l? przytuli jest sporo ma ok 10-15cm 4-5 okółków + widzę sporo maku..., ale nie wiem czy dam rade zrobić ją do świąt bo mi się słodyszek przylazł i jeszcze zboza musze najpierw skrócić i odgrzybić, więc nie bede z tą aurorą eksperymentował.

 

Ogólnie po Komplecie mam prawie połowe zbóz do poprawki, jak nie rzepak, to przytulia jak nie przytulia to mak...

 

Infoza jeśli poradził CI na t1 artee to źle doradził, poza tym menara jest mocniejsza a cenowo to samo właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorfik; Więc chyba będe musiał zmienić doradcę A czy sam antywylegacz płynny 675sl 2l/h nie skróci pszenicy wystarczająco,dorzucić coś do tego jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorfik problemy po komplecie?dawałes solo czy +coś.u mnie na pola chabrowe dodałem chlorotoluron a na rzepakowe sulfonylomocznik i póki co nic innego oprócz pszenicy(pszenżyta) tam nie rośnie.

na przytulie daj starane(tomigan)-zawsze zdążysz z zabiegiem.eksperymenty z aurorą moga być ryzykowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gregorfik problemy po komplecie?dawałes solo czy +coś.u mnie na pola chabrowe dodałem chlorotoluron a na rzepakowe sulfonylomocznik i póki co nic innego oprócz pszenicy(pszenżyta) tam nie rośnie.

na przytulie daj starane(tomigan)-zawsze zdążysz z zabiegiem.eksperymenty z aurorą moga być ryzykowne

 

Dawałem 0,5l solo. Tak jak Pan Bóg przykazał na szpilke. A na pola chabrowe się pobawiłem i dałem 0,4l na szpilke + jak (pszenżyto w tym wypadku akurat) miało 3 liście dałem litr chlorotoluronu. I muszę przyznać, że rzeczywiście chabra nie ma.

 

Ale tam gdzie solo 0,5l jest lipnie na niektórcy polach. Choć przyznam, że pole z przytulią ogólnie jest dość zachwaszczone dziwnymi sprawami (przytulia czy np owies głuchy).

W zeszłym roku navigator z metazanexem na tym polu też mi strasznie puścił przytulie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zastosowanie atrybutu z grodylem i granstarem zmniejsza skuteczność działania atrybutu, u nas mało kto odchwaszczał pogody brak zimno albo pada a pszenice przerastają także chciał bym jednym zabiegiem sprawę załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mustang forte można mieszać z antywylegaczem, a czy można dołożyć jeszcze chlorek mepikwatu (Medax top)? testował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosujecie dolistne nawozy npk typu rosasol, yara itp? warto je dawac czy to strata kasy? zauwazacie jakas roznice, korzysci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosujecie dolistne nawozy npk typu rosasol, yara itp? warto je dawac czy to strata kasy? zauwazacie jakas roznice, korzysci?

 

dobre ale ja zawsze polecam samemu zrobić z np siarczanu potasu azotanu potasu lub Fosforan Monopotasowy

 

teraz sie rozejrzyj tam gdzie kupujesz czy naja który ktokolwiek z tych nawozów co podałem i ma 100% rozpuszczalność w wodzie

zapewniam Ciebie ze bedą sie patrzeć na Ciebie jak na kosmonauta

Rożnice szczególnie w kukurydzy widać ja ma problem z fosforem

 

Ja tu piszę po to by Wam trochę włączyć żarówki ,kiedyś mi ktoś to powiedział jak go usłałem to myślałem ze mnie na drzewo podprowadza .Ale jakoś do dzis utrzymujemy kontakt nie raz sa spięcia ale nie raz też coś wypijemy

 

Ja wiele nie wiem czytam co piszecie czasem ktoś ma racje czasem jak ja bez racji coś pisze ale w najgorszym przypadku to strace trochę czasu

 

a taka sielankowa atmosfera to nie zawsze w czasie swiat jest ozdr wszystkich tych co sie nie zgadzają z moim poglądami i tych co maja mnie w 4 literach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zastosowanie atrybutu z grodylem i granstarem zmniejsza skuteczność działania atrybutu, u nas mało kto odchwaszczał pogody brak zimno albo pada a pszenice przerastają także chciał bym jednym zabiegiem sprawę załatwić

spokojnie dawaj atribut jak na sama miotlle to w połowie dawki jak masz na rejestracji i głowa do góry

 

nawet mozesz rzepak posiać i bedzie rósł dobrze po takiej mieszance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szu nie kumam Cię. Chyba CIe nam tu zesłała Al-Kaida, żebyś nam forum roz....

Jak ktoś pisze białe to Ty zaraz, że czarne itd. Zawsze odmienne i oryginalne zdanie....

 

 

 

akademickie z zakresu fizjologi roślin a uwierz mi są bardzo grube i trudne..... Może jak poczytasz to potem przestaniesz pisać to co piszesz, bo ktoś to czyta i jak sie naczyta tego to mozeN] masz racje takie czytałem ale zwierzat i teraz widać braki dobrze ze opanowałem sie i zmienilem te grube na cienkie bo bym chyba do dziś czytał te grube

 

ale Twoj wywód na moja skromna osobe podsumuje inaczej

 

Spotyka się dwóch znajomych.

- Co tam u ciebie?

- Mam dla ciebie złą wiadomość, a właściwie dwie złe wiadomości!

- Co się stało?!?!!

- Ktoś nam rucha twoją żonę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szu Trzeba było tak od razu teraz wiemy o co kaman, chyba trzeci Twój post do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechaliście już z T1? u mnie już grzyby ostro grasują, mam do dyspozycji duett ultra, mondatak oraz lotus - kombinować jakieś mieszanki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jechaliście już z T1? u mnie już grzyby ostro grasują, mam do dyspozycji duett ultra, mondatak oraz lotus - kombinować jakieś mieszanki?

tak wczoraj pierwszy zabieg (Tilt turbo+optimus+antywylegacz płynny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jechaliście już z T1? u mnie już grzyby ostro grasują, mam do dyspozycji duett ultra, mondatak oraz lotus - kombinować jakieś mieszanki?

Napewno nie polecam duetu ultra na T1. Zostaw go na T2. Z pozostałymi nie miałem styczności. U mnie standardowo na T1 idzie capallo 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Mondataku daj z litr i pol albo 0,4 lotusa ale lepiej zamiast lotusa daj Taliusa 0,15-0,2 i dobry zabieg jest na pszenice rokującą do 6 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was ceny pszenicy z zeszłorocznego jak i tegorocznych zbiorów?

Jeszcze 2 tyg temu było trzeba się prosić, żeby ktoś dał 790zł za tonę a dziś sami dzwonią, że po 800 + vat dadzą i to jeszcze najpierw zapłacą a potem odbiorą.

 

A przyszłe zbiory propozycja jest 780 netto. Z tego co słyszę to w stosunku do rzepaku to dość przyzwoite ceny się robią, bo tam niestety dno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szu Trzeba było tak od razu teraz wiemy o co kaman, chyba trzeci Twój post do dołu

Spotkałem się już z podobnym pytaniem. Jeżeli chodzi o Duett Ultra to środek ten może być stosowany w różnych wariantach ochrony fungicydowej, ale faktyczne lepiej spełni swoje zadanie w T2 (BBCH 37-69), w ochronie liścia podflagowego, flagowego i kłosa. Jednak mając taki zestaw środków można skompletować bardzo dobrą ochronę w T1. W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźnła można zrobić poniższą mieszaninę:

Duett Ultra 0,4

Mondatak 0,7

Lotus 0,5

 

Jeśli chodzi o mniej intensyne plantacje lub prowadzone intensywnie ale bez zagrożenia ze strony chorób podstawy źdźbła lub małym zagrożeniem to poniższa mieszanina:

Duett Ultra 0,6

Lotus 0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ccc można jeszcze zastosować choćby w zmniejszonej dawce, nie wyrobiłem się ccc kupione ale mówią że już za póżno może chociaż 0.5 l dam, co jest sens? zabieg od grzyba będę robił to razem by się prysneło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleceniach skracania KWS w swoich opracowaniach poleca CCC nawet na flagowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...