Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem w tym roku wąskolistny, choć dużoi kwitło na biało, wiec moze juz sie wyrodził. Na piachu wyglądał bardzo ładnie, a na lepszej ziemi najpierw wymókł a toco zostało to zjadł grzyb. Bardzo sie zachwaścił poza tym i ciężko było go zebrać, pomimo zastosowania glifosatu. Sporo sie osypało. Mimo to tam gdzie go zebrałem to dał około 2 t/ha. Aczkolwiek biorąc po uwage całe pole na którym rósł (i wymókł) to 1,2 srednio. Kokosów na nim nie ma ale płodozmian- na słabszej ziemi nic innego nie urośnie. Tylko w moim wypadku następnym razem dam ze 2 herbicydy conajmniej (dalem tylko afalon i chwastów było od groma). Można też opryskać na grzyba z raz i na robaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałeś dwa kolory kwiatów, to miałeś odmiany pomieszane.

 

W przyszłym sezonie próbuje metamitron po wschodach.

Z łubinu nie schodzimy, dojdziecie do ładu i bedzie git, to najlepszy łamacz płodozmianu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie łubin wąskolistny sonet jeszcze nigdy nie wyszedł dobrze na zadbanym stanowisku wysokiej klasy, zdarzyło mi się już likwidować plantacje ze względu na zachwaszczenie wtórne, jedynie zeusa kiedyś miałem ładnego na IIIb, ale w nim z kolei musiałem likwidować samosiewy rzepaku, co sporo kosztowało, czyli zasadniczo z łubinem wąskolistnym warto wchodzić wyłącznie na słabe i zaniedbane stanowiska, na lepsze proponuję groch lub peluszkę (nie wspominając o soi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest już troszeczkę za późno na łubin, teraz można siać rzepak jary, gorczycę lub w przypadku występowania w płodozmianie krzyżowych facelię, natomiast z droższych rozwiązań wyka, gryka i ewentualnie groch/peluszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym zaprawiacie łubin czy tą zaprawe można pomieszać razem z nitraginą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku dałem ja robie mieszanke owsa złubinem 150 owsa i 50 łubinu na ha kurde w połowie łodygi mi ugnił i niemiałem nawet jednego ziarenka łubinu w owsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam zamiar w tym roku po raz pierwszy zasiać łubin i moje pytanie czy ktoś z Was siał już siewnikiem meprozet S107?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czym zaprawiacie łubin czy tą zaprawe można pomieszać razem z nitraginą??

łubinu niczym nie zaprawiałem .Siałem łubin niebieski bez żadnych zapraw na 6 klasie i z pola 1,2 wydal mi bardzo dobry plon przyczepa 4,5 t równa z burtami .Zważywszy na suszę ,która była bardzo mocna to plon był rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak tam wasze łubiny?

Czy ktoś z Was się spotkał z czymś takim odmiana Zeus na jednej działce jest zielony a na drugiej łodygi są tak jak by czerwony. Czy to jest normalne w łubinie czy jest to oznaką jakiegoś niedoboru. Łubin ma wysokość około 4 cm. Zauważyłem to już jak zaczął wschodzić. Niczym nie pryskane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko są te działki od siebie?

Znaczne wahania temperatur mogły to spowodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym w tym roku pryskacie od dwuliściennych ??? Ja myślałem GOLTIXSEM ale wydaje mi się że trochę drogo na ha. Żeby nie skłamać 1L to coś około 156 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przejmuj się u mnie w zeszłym sezonie nie padało od zasiania łubinu do kwitnienia .Efekt był taki ,że pierwszy deszcz spadł ,jak łubin okwitał i w kilka dni zawiązał strączki .Plon łubinu bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ,bo przy takiej suszy i ziemi 6 klasa piachy pustynne wydał plon świetny z pola ok 1,15 równa przyczepa z bokami 4,5 t.W tym roku mam ten sam łubin i zobaczymy ,jak to będzie ,bo dzisiaj pola białe ,jak zimą i przymrozek ponad -5st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję-taki plon budzi moją zazdrość.Sieję łubin od 2 sezonów i plon wahał się 2 do 2,5 t/ha.W tym roku po raz pierwszy zaprawiłem na mokro nitraginą-niech bakterie pracują .Czy zapobiegawczo chronicie przed antraknozą i dokarmiacie dolistnie swoje łubiny?Wiedza kosztuje,lecz niewiedza wielokrotnie więcej.Uwagi i dobre rady mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuje łubin jako uprawa dla gleby, mało opłacalna.

Dlatego nie stosuje żadnych dolistnych nawozów.

Sieje łubin wąskolistny i chyba do tej pory, w jeden albo 2 sezony opryskałem fungi, poza tym nic, wysiewam trochę NPK na start i to wszystko.

Jeśli uda się z chwastami, co loterią jest, to łubin daje piękny plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasadniczo daję przed siewnie tylko lubofoskę ok 200-250 kg na /ha i nic więcej .Nasion nigdy nie zaprawiałem .Nie pryskam też odżywkami i fungicydem .Łubin sieję niebieski i jestem bardzo zadowolony z niego .Teraz mam ogrodzone pole ,to mi zwierzyna może skoczyć .Tak sobie myślę ,że w kolejnym sezonie zaprawię łubin Emagami ,cenowo nie jest drogo ,a to co się robi z ziemniakami ,to oko cieszy .Po 2 tygodniach od zasadzenia wychodzą z ziemi te zaprawione Emagami ,a te zaprawione chemią jeszcze daleko w polu są .Robię eksperyment i już widać sporą różnicę .Do gleby też zastosowałem Emagi 40 litów na /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...