Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz czy w korzeniu nie siedzą larwy chowacza galasówka (granatka). Poznasz je po naroślu zaraz u nasady korzenia. To on potrafi osłabić łodyge i całą rośline, a jesień sprzyjała jego występowaniu. U mnie też on występuje, tylko że jeszcze niemogę tego zauważyć bo pąki nie są wyniesione ponad rozetę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łodygi pękają od przymrozków w fazie intensywnego wzrostu rzepaku i tez moze takie pęknięcie zaczynać sie od miejsca wgryzienia chowacza ale jakiego to juz nie pamiętam, u mnie poskręcało te wyższe rzepaki w łanie po nocy z czwartku na piątek co było -6,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie Jaki środek jest dobry na owady w rzepaku - O dobrym skutku jak NURELLA !! Czyli jednym słowem jak nie Nurella to co jest jeszcze w miare dobre !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mospilan jest lepszy niz nurella dobry tez jest callypso nie jest zarejestrowany na rzepak ale mozna smialo stosowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest LEPSZY????? W tym że nie szkodzi Pszczołom czy w tym że można nim pryskac jak rzepak kwitnie ?????? Dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma lepsze skutki działania jest pewniejszy stosowałem to i to wydaje mi sie ze mospilan lepiej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie łodygi mogły Ci popękać od mrozu w nocy doszły mnie słuchy że u mnie we wiosce też ktoś zauważył podobne objawy. A i może faktycznie masz chowacza i sobie tam larwy wpierniczają powoli:)

 

Ja dzisiaj dałem witaminki dolistnie troszkę go podkarmiłem dałem na hektar 10l Basfoliaru ,5kg siarczanu magnezu 2.5% i no nie wiem ile tam mogło być może 8 kg mocznika. Zobaczymy co to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma lepsze skutki działania jest pewniejszy stosowałem to i to wydaje mi sie ze mospilan lepiej działa.

 

A Boru nie dawałeś NIC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie łodygi mogły Ci popękać od mrozu w nocy doszły mnie słuchy że u mnie we wiosce też ktoś zauważył podobne objawy. A i może faktycznie masz chowacza i sobie tam larwy wpierniczają powoli:)

 

Ja dzisiaj dałem witaminki dolistnie troszkę go podkarmiłem dałem na hektar 10l Basfoliaru ,5kg siarczanu magnezu 2.5% i no nie wiem ile tam mogło być może 8 kg mocznika. Zobaczymy co to da

 

A Boru NIC nie dawałeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie to odpowiadam:

 

Dawałem Bor na początku wegetacji pełna dawkę i jak jechałem na chowacza połowę dawki + mocznik! wszystko jest na swoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma lepsze skutki działania jest pewniejszy stosowałem to i to wydaje mi sie ze mospilan lepiej działa.

 

A Boru nie dawałeś NIC ??

 

 

Oczywiście ze dawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim środkiem można pryskać na robaki w rzepaku jeżeli zaczyna kwitnać, bo Nurelką nie można !! A czy Mospilan sie nadaje !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg można wykonać mospilanem jak i każdym innym pyretroidem. Wybór zależy od fazy kwitnienia (przyśpiechy, początek, opadający platek), gatunku szkodnika (slodyszek czy pryszczarek) i progu szkodliwości, a także od tego czy plantacja będzie chroniona fungicydem na "opadający płatek". No i oczywiście należy zwrócić uwagę na okres prewencji (mospilanu nie dotyczy bo to środek selektywny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabieg można wykonać mospilanem jak i każdym innym pyretroidem. Wybór zależy od fazy kwitnienia (przyśpiechy, początek, opadający platek), gatunku szkodnika (slodyszek czy pryszczarek) i progu szkodliwości, a także od tego czy plantacja będzie chroniona fungicydem na "opadający płatek". No i oczywiście należy zwrócić uwagę na okres prewencji (mospilanu nie dotyczy bo to środek selektywny).

 

Co to znaczy srodek selektywny!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest szkodliwy dla owadów pożytecznych (pszczół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.wiem ze to jest temat o uprawie rzepaku ale mam pytanie jakimi srodkami zwalczyc perz i rumian w bobiku??(w miare mozliwosci tanimi ) (temat o uprawie bobiku nie cieszy sie zbyt duzym zainteresowaniem )pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest szkodliwy dla owadów pożytecznych (pszczół).

 

A NURELLA JEST SZKODLIWA????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.wiem ze to jest temat o uprawie rzepaku ale mam pytanie jakimi srodkami zwalczyc perz i rumian w bobiku??(w miare mozliwosci tanimi ) (temat o uprawie bobiku nie cieszy sie zbyt duzym zainteresowaniem )pozdrawiam

Przedwschodowo najpuźniej 5 dni przed spodziewanymi wschodami;

Azogard 50WP

Prometrex 50WP lub 500SC

Topogard 50WP

Gdy rośliny bobiku mają 8-10cm

Basagran480SL lub 600SL

Wszystkie te środki zwalczają rumiany i inne dwuliścienne

A do zwalczania jednoliściennych w tym perzu to wybór jest dóży, praktycznie można stosować wszystkie graminicydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe powidzcie do kiedy można pryskać Borem, Siarczanem Magnezu i Basfoliarem????? Bo jeszcze nie pryskałem , a mój rzepak za jakieś 7 dni zacznie kwitnać !! Pąki sa jeszcze zielona ale zaczynaja już żółknieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem na co czekasz wiesz ze jak już sie rozkwitnie to już nie za bardzo można jechać bo możesz go przypalić i wtedy nie będzie za ciekawie! dawaj jak najszybciej nie wiem czemu pytasz przecież na każdej z tych odżywek masz dokładnie napisane że pierwszy oprysk jak rusza wegetacja a drugi w fazie zielonego pąka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie wiem na co czekasz wiesz ze jak już sie rozkwitnie to już nie za bardzo można jechać bo możesz go przypalić i wtedy nie będzie za ciekawie! dawaj jak najszybciej nie wiem czemu pytasz przecież na każdej z tych odżywek masz dokładnie napisane że pierwszy oprysk jak rusza wegetacja a drugi w fazie zielonego pąka!

 

Wielkie dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym najlepiej pryskać jak rzepak już kwitnie ?? Bo nurelka raczej odpada co nie ??? Mospilan bedzie chyba najlepszy, ile on będzie chronił rzepak ?? 14 dni ochroni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie wiem na co czekasz wiesz ze jak już sie rozkwitnie to już nie za bardzo można jechać bo możesz go przypalić i wtedy nie będzie za ciekawie! dawaj jak najszybciej nie wiem czemu pytasz przecież na każdej z tych odżywek masz dokładnie napisane że pierwszy oprysk jak rusza wegetacja a drugi w fazie zielonego pąka!

 

 

Czym moge przypalić BOREM????? Czy chodzi Ci o Siarczan magnezu???? O co chodzi z Tym wypaleniem >?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...