Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chce rozwiązac taki problem z ciągnikiem mojego wuja MF 8220, znam sie ale na NEW HOLLAND a tu lipa, ciągnik nie jezdzi na wszystkich biegach, nie wiem dokładnie na których ale jak cos to moge sprawdzic, napewno na 4F nie jedzie, w sumie to cos tam ciągnie ale bardzo powili, wolniej niz na 1F i na najwyzsze biegi nie chce przełączac, olej i filtr nie był zmieniany, pokazuje 2 błądy E41 i E127, pomóżcie troche czy kalibracja pomoze ( choc i tak nie wiem jak zrobic w nim) czy wymiana oleju i filtra czy tarczki sie skonczyły, dodam ze te biegi co nie chce jezdzic nie są czesto używane bo na biegu którym jezdzi w orce ciągnik jezdzi, wspomaganie chodzi, podnosnik tez tylko te biegi, moze ktos miał cos podobnego albo wie co mówią te błędzy bo ciezko znalezc info na ten temat, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem początkiem roku MF 255 rocznik 88. Wszystko było fajnie ale teraz widzę, że spod skrzyni biegów zaczyna kapać olej. Ciągnik stoi i to mnie najbardziej martwi. Olej poprzedni właściciel wymienił na nowy co widać na bagnecie. Czy ktoś miał taki problem i co może być przyczyną takiego wycieku? Mały wyciek bo jakaś jedna kropla oleju na tydzień ale podkreślam że ciągnik stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastanlec znajdź w internecie serwis MF-a z którego regionu pochodzisz i poproś o rozmowę z mechanikiem i powiedz mu o co ci chodzi , ja tak zrobiłem jak miałem problem zadzwoniłem do korbanka i powiedział mi co i jak ,bo z tymi kodami to troch trzeba wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichowian po pacz tam z kąt tam dokładnie cieknie może jaka uszczelka nie trzyma lub uszczelniacz do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krople oleju widać w pobliżu korka spustowego tego pod lewarkiem zmiany biegów (bo wiedzę, że jest też w innym miejscu korek spustowy). Jest tam jakaś dziurka wygląda na fabryczną. U poprzedniego właściciela jak kupowałem ciągnik to pod spodem nie było żadnych śladów oleju a widać że stał w tym miejscu dłużej bo był obłożony gratami. Czy może też być przyczyną takiego kapania bardzo nierówny teren, że podjeżdżając pod górkę lub z górki gdzieś się przelał olej do jakiegoś odpowietrznika i teraz z tego kapie? Nie znam się na mechanice a to jest mój pierwszy ciągnik fabryczny. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taki problem w MF 3080, na zgaszonym silniku ucieka pedał sprzęgla a jak odpale i pochodzi chwile to jest ok stawia opór i i sprzęgło działa, morze być wina pompki? czy trzeba wysprzęglnik robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w swoim MF 3070 problem. Wczoraj zjechałem normalnie z pola, natomiast dziś nie mam wogóle sprzęgła i nie mogę go odpowietrzyć. Olej z odpowietrznika się wydostaje natomiast pedał wpada do podłogi. W zimę zrobiony był remont sprzęgła (Tarcza,docisk, uszczelnienia na docisku sprzęgła).

Zauważyłem również dziś ze po wymianie uszczelniaczy było w porządku natomiast teraz jest trochę oleju w okolicach łożyska oporowego... Proszę o pomoc co może być przyczyną??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak ściągnąć gałki z dźwigni zmiany biegów

w ciągniku Massey Ferguson 364S aby wymienić gumki uszczelniające.

Proszę o pomoc, załączam zdjęcie

a69cd6f630d6a6fdm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nabyłem ciągnik massey ferguson IMT 579. rozpołowiłem ciągnik poniewaz lał mi sie olej ze skrzyni na sprzegło i mam problem jak sciagnąc pochwe łozyska oporowego bo nie chce sie wysunąc. Bardzo prosze o pomoc

z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wie ktoś może jak w MF 6150 dynaszift odlączyć blokade prętkości bo jedzie tylko 30km/h, dochodzi do 30km i mruga półbieg D jak przekroczy 30 to zrzuca na C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był już poruszany - bodajże zostaje ingerencja w komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik kiedyś pisał, odłączyć fioletowy kabel w seri 3... w 6150 może być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie rozłożyłem swojego masseya 3085 bo lał mi sie olej z wysprzęglika założyłem nowe uszczelniacze i jak złożyłem niby wszystko było dobrze ale teraz sprzegło jest twarde i ciężko jest wbić j i wyrzucić jakikolwiek bieg, do tego gdy wrzucę bieg i trzymam na sprzęgle to ciągnikiem coś hamuje, a gdy wyrzucę na luz ciagnik leci musiałem coś złożyć nie tak, tylko co? Z góry dzięki za odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...