Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na etykiecie moddusa pisze że w mieszaninie 0,3 modusa i litr antywylegacza można stosować do 3 kolanka, ja w najbardziej wyrośniętej znalazłem dopiero dwa, zresztą też pryskałem dopiero w piątek taką mieszaniną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szu Trzeba było tak od razu teraz wiemy o co kaman, chyba trzeci Twój post do dołu

Spotkałem się już z podobnym pytaniem. Jeżeli chodzi o Duett Ultra to środek ten może być stosowany w różnych wariantach ochrony fungicydowej, ale faktyczne lepiej spełni swoje zadanie w T2 (BBCH 37-69), w ochronie liścia podflagowego, flagowego i kłosa. Jednak mając taki zestaw środków można skompletować bardzo dobrą ochronę w T1. W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźnła można zrobić poniższą mieszaninę:

Duett Ultra 0,4

Mondatak 0,7

Lotus 0,5

 

Jeśli chodzi o mniej intensyne plantacje lub prowadzone intensywnie ale bez zagrożenia ze strony chorób podstawy źdźbła lub małym zagrożeniem to poniższa mieszanina:

Duett Ultra 0,6

Lotus 0,5

 

ntegrowana ochrona roślin wykorzystuje w pełni wiedzę o organizmach szkodliwych dla roślin (w szczególności o ich biologii i szkodliwości) w celu określenia optymalnych terminów dla podejmowania działań zwalczających te organizmy, a także wykorzystuje naturalne występowanie organizmów pożytecznych, w tym drapieżców i pasożytów organizmów szkodliwych dla roślin, a także posługuje się ich introdukcją[

 

Proszę podać progi szkodliwości oraz podać jaka choroba lub choroby juz wystąpiły (w jaki sposób ekspert stwiedzil ze taka choroba juz jest) dla zastosowania takich dawek bo każdy musi uzasadnić konieczność uzycia takich a nie innych dawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźnła można zrobić poniższą mieszaninę:

Duett Ultra 0,4

Mondatak 0,7

Lotus 0,5

 

Jeśli chodzi o mniej intensyne plantacje lub prowadzone intensywnie ale bez zagrożenia ze strony chorób podstawy źdźbła lub małym zagrożeniem to poniższa mieszanina:

Duett Ultra 0,6

Lotus 0,5

 

dorzuciłem do mondataku 0,7l + lotus 0,33l jeszcze 0,5l tebukonazolu 250 (tak jak w ubiegłym sezonie)

 

duett zostawiłem na T2 - planuję aplikację z amistarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przez pomyłkę użyłem nie tego cytatu co trzeba, przepraszam za błąd. Jeżeli chodzi o pytanie Szu Progi szkodliwość są rożne dla poszczególnych patogenów, różnią się także w kwestii faz rozwojowych roślin, inne w fazie krzewienia i inne w fazie strzelania w źdźbło, a jeszcze inne ewentualnie w fazie kłoszenia. W celu uzyskania takich informacji najlepiej skorzystać ze strony Ministerstwa Rolnictwa lub kontaktować się z regionalnymi punktami Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Natomiast na ten moment można zaobserwować już objawy chorób podstawy źdźbła oraz septoriozy paskowanej liści.

Przykład orientacyjnego progu szkodliwości dla łamliwości podstawy źdźbła dla pszenżyta ozimego\wygląda jak poniżej:

od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka próg ekonomicznej szkodliwości to 20–30% źdźbeł z objawami porażenia

 

Przykład orientacyjnego progu szkodliwości dla septoriozy paskowanej liści dla pszenicy ozimej \wygląda jak poniżej:

w fazie krzewienia - 0–50% liści z pierwszymi objawami porażenia lub 1% liści z owocnikami

w fazie strzelania w źdźbło - 10–20% porażonej powierzchni liścia podflagowego lub 1% liści

z owocnikami

w fazie kłoszenia - 5–10% porażonej powierzchni liścia flagowego lub 1% liści z owocnikami

Oczywiście przede wszystkim należy pamiętać że różnego rodzaju mieszaniny nie posiadają rejestracji jedynie stosowane są w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tu chcecie chronić jak od jesieni UE znosi cło na towary rolne z Ukrainy... zaleją nas pszenicą, rzepakiem i nie wiadomo czym jeszcze... kto nam zapłaci za te opryski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy do jesieni jeszcze Ukraina będzie istniała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleje i nawet juz zalewaja to nas skupujacy ale nie towarem, lecz propaganda, że "tyle" to to waru beda mogli za darmo sprowadzic z ukrainy....

Rownie dobrze na Morze Czarne moze wplynać flota rosyjska zablokowac porty i tyle bedzie z eksportu do UNI choć oczywiście droga morska to nie jedyna droga..., wiec nie wiadomo na dzień dzisiejszy jak to bedzie.

Sadze, że wiecej w tym propagadny niż realnych zagrożeń...

Zreszta np w rzepaku Ukraina do potęg nie należy co innego z qq i pszenicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałe pszrnice odmiany primus ccc 1l modus 0,3 i fugnicyd iprzypaliło liscie a odmiana arkadia i kranich sa w porzadku co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskałe pszrnice odmiany primus ccc 1l modus 0,3 i fugnicyd iprzypaliło liscie a odmiana arkadia i kranich sa w porzadku co to moze byc
taki jest urok moddusa ze niektórymi fungicydami przypala liscie.mialem tak w ubieglym roku w mieszaninie wirtuoz moddus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym i ubiegłym roku moddus+CCC+wirtuoz i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, w tym roku zabieg wykonywany był w słoneczny dzień w samo południe i też nic.

Ja mam zato problem z pszenicą Zobel, 8 dni temu poszło 0,3L Moddusa + 1LCCC a ta pszenica nadal rośnie jak wściekła, czym, kiedy i wjakiej dawce zrobic powtóreke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskałe pszrnice odmiany primus ccc 1l modus 0,3 i fugnicyd iprzypaliło liscie a odmiana arkadia i kranich sa w porzadku co to moze byc
taki jest urok moddusa ze niektórymi fungicydami przypala liscie.mialem tak w ubieglym roku w mieszaninie wirtuoz moddus.

 

a ja włąśnie z wirtuozem mam ok, natomiast kiedyś przypaliło mi przenżyto w Tiltem (a oba z Syngenty). Ale faktycznie grzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy zawieraliście jakieś kontrakty na pszenicę i na jakich zasadach. A może ktoś wie dobrych i wypłacalyych firmach na mazowszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szu aż mi cię żal że kolega Ci rucha żonę

moja kobita zdrowa to na co będzie czekać na jesień jak coś jest to korzysta

kolego a mnie zastanawia co z Twoja nie tak ze nikt jej nie chce ruszyć .

 

tak dobrze ze chodź Ty ja bo by jeszcze była w stanie nominalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka szykuje mi się w pszenicy, przytulia ducha wyzionąć nie chce, planuję starane, albo jakiś zamiennik chyba tomigan jaka dawka tego specyfiku poradzi sobie z przytulią-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym tygodniu opryskałem (po jesiennym Glenie) Wikarym (60 PLN/ha) w dawce 1l/ha.Widać że ją ładnie "zwinęło".Niby warunek był żeby tem. nie spadła poniżej 8*C a nad ranem oscylowała w granicach 5 a dzisiaj w budynkach było +2 a za budynkami na trawie szron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,8 minimum - to jest rok przytulii, jest tego wszędzie, miedze całe oblepione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.8 to sporo, przytulia wcześniej grodylem dostała ale zimno było i może dlatego nie wzięło, tzn. widać po niej przypalenie ale obawiam się że może się odnowić, 0.5 starane myślicie że to za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sam Reveller na T2 do dobre rozwiązanie? na T1 poszedł Wirtuoz. I o czym mysleć do ewentualnej ochrony kłosa? bo wszyscy zgodnie polecaja chlorotalonil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reveller solo to może mieć problem z septoria.co do ochrony kłosa sam chlorotalonil to raczej mało proponuje dodac jakiś preparat układowy a nie sam kontaktowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co dołożyć do Reveller-a żeby było skutecznie? i mam jeszcze jedno pytanie, został mi z ubiegłego roku Artea i Duett Ultra, chciałem to wykorzystać na T2 dodając Acanto czyli pikoksystrobine, czy to dobre rozwiązanie? i w jakich dawkach to pomieszać ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica bamberka troche mi przerosła 0,5 l ccc z 2tygodnie 1l ccc i 0,3l modus

czy jeszcze mozna zastosowac modus w ilosci 0,1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...