Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

do kiedy mozna dac modus bo teraz zimno i pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lisc flagowy moze juz byc i 0,2l nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi na co działa SPIROKSAMINA. Napewno na mączniaka i na co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flamenko według HGCA spiroksyamina działa na mączniaka i rdze.

Panowie a jak to jest w końcu z tym CCC bo na etykiecie od Moddusa w tym roku było napisane że mieszanine Moddus+CCC można stosować w pszenicy od pierwszego do trzeciego kolanka a w kwietniowym TopAgrar w artykule o regulatorach wzrostu zbóż jest wzmianka że w fazie liścia flagowego można stosować mieszanine etefonu z CCC???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma odmiane primus i jak wyglada uwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, odbił mi przetacznik bluszczykowy i trochę przytulia, czym mogę to jeszcze poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIŚ W DZIEŃ NADAJĄ 13-14 C A W NOCY OK 0 -1 CZY W TAKICH WARUNKACH GRZYBÓWKĘ MOŻNA ROBIĆ ALBO CZY JEST SENS? PRYSKAM SARFUNEM + CORBEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy mieszanka Cerone z Duetem Ultra nie robi żadnych niespodzianek w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś w jarej pszenicy zauważył już wschody owsa głuchego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIŚ W DZIEŃ NADAJĄ 13-14 C A W NOCY OK 0 -1 CZY W TAKICH WARUNKACH GRZYBÓWKĘ MOŻNA ROBIĆ ALBO CZY JEST SENS? PRYSKAM SARFUNEM + CORBEL

 

Nie wiem czy jest sens pryskania tymi środkami, sarfunem nigdy nie pryskałem a po corbelu jestem bardzo zawiedziony . Środek z grupy morfolin a jednak to nie jest ten sam skład co w Leandrze lub Lotusie. Sam pryskałem jedno pole bardziej porażone monczniakiem Leandrem po czym te odmiany mniej podatne na mączniaka corbelem . Efekt oprysków jest zgoła odmienny po Leandrze rośliny czyściutkie a po corbelu na dolnych liściach i łodydze biały nalot. Dodam że do każdego dodawałem 0,5 l propicanazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym się zapytać jakie środki i w jakim terminie dajecie na drugi zabieg przeciw wyleganiu

na pierwszy zabieg poszedł Modus i Antywylegacz Płynny,w tamtym roku było to trochę za mało, wyległo, więc zastanawiam się co jeszcze zastosować ,proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem Cerone 480 , ale szanse na ustanie pszenicy są marne. Dałem ok 90kg N/ha , ale stanowisko i idealny układ pogody, zrobiły swoje. Niestety zapowiada się żniwna gehenna, z ceną pewno tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chciałbym się zapytać jakie środki i w jakim terminie dajecie na drugi zabieg przeciw wyleganiu

na pierwszy zabieg poszedł Modus i Antywylegacz Płynny,w tamtym roku było to trochę za mało, wyległo, więc zastanawiam się co jeszcze zastosować ,proszę o pomoc

zrób poprawke moddusem 0.2 l lub medaxem 0.4-0.5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica, pszenżyto i jęczmien to i tak bajka w porównaniu z żytem. Nigdy jeszcze nie leżało w taki sposob na 6 klasie ziemi i to mimo skracania - choć wiem że schrzaniłem bo dałem tylko 0,5lccc i 0,15 moddusa (pól dawki) - a teraz już zapóźno w życie. Ale kto by pomyślał że na Vi może być takie wybujałe?

Za to pszenżyto i pszenica dziś dostały 0,2 moddusa (wczesniej 0,9lccc i 0,3 moddusa) i raczej ustoją.

 

jaką faze ma u Was pszenica, pszenżyto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U MNIE PSZENICA W FAZIE LISCIA PODFLAGOWEGO.

 

U mnie podobnie czekam na flagowy, żeby być moze dać jeszcze drugi raz medaxu. Pszenżyto już dostało drugi raz, ale sadzę, że jak bedzie przepadywać to i to mu nie pomoże ustać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem cerone,

jak przestanie padać to pójdzie 0,5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...