Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

coś tu wszyscy mało aktywni?, chyba robota w polu, u mnie popaduje a nadają w ciągu kilku dni 100 mm na m2 na tym etapie rozwoju pszenic to chyba wylegnięć nie powinno być ?kończę wywozić pszeniczkę 75 na rękę szału nie ma ale tanieć ma, trudno może w kolejnym sezonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zastosowałem już (30/31) 1lccc+prochloraz, potem (31/32) 1lcc+Medax top+Duett star w i sumie już 200N. Cerone i Modus chyba już daruję. Jak czysta dostoi do kwitnienia to coś na kłos tebukonazol i ...????

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Mazowszu 780-790+Vat tez właśnie czyszcze magazyny, bo przebąkuja o obniżkach i super plonach w żniwa... a u mnie rekordowe plony pszenicy właśnie redukuja choroby grzybowe, od kilkunastu dni popaduje, na polu błoto i nie ma jak wykonac zabiegu T2, Zobel i Toras jakos się trzyma, Agil juz gorzej a polska Batuta wygląda tragicznie ;/ zaatakowała ja Brunatna plamistość liści i to w bardzo dużym nasileniu, a u Was jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w czasie kwitnienia jak zadziała tiofanat metylowy + tebukonazol ?? Substancji tych w tym sezonie jeszcze nie używałem, nawet w zaprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez planuje taką mieszanine na T3, wydaje sie być ok, może jeszcze spróbuje Eminent Star czyli chlorotalonil + tetrakonazol, wychodzi ok 90zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można połączyć zabieg na insekta Bi z fungicydem (Oziris) ? i ewentualnie jeszcze jakiś siarczan magnezu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic sie nie działo? w zeszłym roku pamietam że była tutaj dyskusja na ten temat, że nie ze wszystkimi środkami można łączyć ten cały Bi Ale póki co to o oprysku nie ma mowy bo natura robi swój własny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby nic się nie działo, ja też słyszałem że się nie miesza ale nie miałem wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym się zapytać czy faza 39 to już minęła czy można jeszcze popryskać Medaxem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym koledzy pryskacie na t2. po ostatnich opadach to pewnie grzybki sie mnozą. wienc gdy tylko pogoda pozwoli to w pole czeba startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro wybieram się z fandango, jest jeszcze sens dawać do tego jakiś nawóz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moge zrobic w pszenicy poprawke mustangiem pszenica w fazie hmm bbch 37 nie ma jeszcze liscia flagowego bo to pozno siana 1 listopada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie również podobne mam pytanie, poprawkę na przytulię muszę zrobić pszenica jeszcze kilka dni i się wykłosi starane 0.5l PLANUJĘ ma rejestrację do II KOLANKA JAK Z FITOTOKSYCZNOŚCIĄ TEGO ŚRODKA ŻEBY WIĘCEJ SZKODY NIE ZROBIĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie również podobne mam pytanie, poprawkę na przytulię muszę zrobić pszenica jeszcze kilka dni i się wykłosi starane 0.5l PLANUJĘ ma rejestrację do II KOLANKA JAK Z FITOTOKSYCZNOŚCIĄ TEGO ŚRODKA ŻEBY WIĘCEJ SZKODY NIE ZROBIĆ
jedż 0,3 będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie moge zrobic w pszenicy poprawke mustangiem pszenica w fazie hmm bbch 37 nie ma jeszcze liscia flagowego bo to pozno siana 1 listopada ??

Odradzam mustanga w tej fazie. Może coś innego pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy już czas na III dawkę N? co siejecie mocznik czy saletrę, mi pasuje kędzierzyńska dobrze leci ale zalecają mocznik, nie wie czy się nie położy słabo skracałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy sie mnie pytal czy moze zrobic poprawke na kloszaca sie juz pszenice na miotle?? pryskal na wiosne czyms nie pamieta czym i odbila mu widzialem ta pszenice to w sumie jeszcze sie nie klosi mysle kks wyjdzie dopiero na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocznik na III ja na pękające pochwy daję saletrę około 100kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...