Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u nas zyto to sie wyklosilo juz 2 tyg temu i pewnie po tych opadach to lezy rowno-nie widzialem swojego bo mam daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do żyta ,to po wczorajszych opadach i dzisiejszych ładnie się poprawiło i to na 6 klasie ziemi .Na szczęście nie ma wysokich temperatur i to mnie ratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają wasze plantacje żyta?U mnie nawet nieżle się zapowiada-wszystko stoi i wygląda zdrowo.Za to ceny zaczynają pikować w dół -wiadomo żniwa tuż za pasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakieś doświadczenie w uprawie żyta z wsiewką wyki? wskażcie mi proszę jakie są ceny nasion wyki i jak jej wsiewka wpływa na wielkość plonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są u was ceny żyta? Bo u mnie ma być około 25zł więc trza bedzie chyba gałęziare podpiąć żeby niedołożyć do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinac sie to niektorzy beda pod galaz powrozem,kupilem swinie[a do tego bydlo] i cena zboza malo mnie obchodzi a nawet cieszy cena nawozu i paszy spadnie na leb. co jednego martwi drugiego cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś te świnki jednorazowo , to twoje zainteresowanie ceną zboża ma prawo być żadne.

Istnieje jednak 99% prawdopodobieństwo że pomysł taki jak Ty ma pewno większość producentów wieprzowiny , co wcześniej czy póżniej odbije się czkawką na jej rynku , choć nie powiedziane ze cena wieprzowiny utrzyma się na obecnym poziomie , które wygenerują zyski niższych kosztów zakupu zboza.

Zresztą przy obniżkach rzędu 15 zl na q zboża , nie sadze by zakup choćby 200 prosiąt był grą wartą swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby tylko stanialo 15 zl.ja swinie hoduje od zawsze tylko dawniej bylo ich wiecej ale od 2010 gdy zboze poszlo w gore, ograniczylem produkcje i nie dokupuje zboza tylko to co nie sprzedam to spasam blondynkami,

ja kupilem prosieta dawno bo wroble juz na wiosne cwierkaly co sie bedzie dzialo w czasie zniw,magazyn pusty a i swieze zboze trzeba bedzie od razu skarmiac[bo zniw jeszcze dlugo nie zaczniemy,taka pogoda]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i po 15 zł za metr i też mnie to nie skłoni do podpinania powroza bo to żytko to tylko po to jest zasiane żeby było jako takie stanowisko pod truskawke która to stanowi jeden z kilku moich dochodów No i słoma się przyda do ciółkowania Ale dzisiaj dzwoniłem do młynów i ma być około 35zł za metr więc się do interesu niedołoży Ale na wielki majątek niema się co nastawiać

A świnki z tego co słyszałem to teraz nieżle płacą i większość pewnie nakupiła już prosiaków wię za pare miesięcy może niebyć tak wesoło bo taka jest natura ludzka że jak coś płaci to się wszyscy na to rzucają a potem zdziwienie że niepłaci bo każdy ma full i jest tanio

A kilkanaście postów niżej pisałem że żytko spadnie w tym roku do około 30 zł i dużo się niepomyliłem. W moim rejonie za świnki płacą tera 4,8 zł za kg a za pare miesięcy będzie pewnie ze 2,8 za kg jak porosną tym co nakupili bo się na kase nastawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być i po 15 zł za metr i też mnie to nie skłoni do podpinania powroza bo to żytko to tylko po to jest zasiane żeby było jako takie stanowisko pod truskawke która to stanowi jeden z kilku moich dochodów No i słoma się przyda do ciółkowania Ale dzisiaj dzwoniłem do młynów i ma być około 35zł za metr więc się do interesu niedołoży Ale na wielki majątek niema się co nastawiać

A świnki z tego co słyszałem to teraz nieżle płacą i większość pewnie nakupiła już prosiaków wię za pare miesięcy może niebyć tak wesoło bo taka jest natura ludzka że jak coś płaci to się wszyscy na to rzucają a potem zdziwienie że niepłaci bo każdy ma full i jest tanio

A kilkanaście postów niżej pisałem że żytko spadnie w tym roku do około 30 zł i dużo się niepomyliłem. W moim rejonie za świnki płacą tera 4,8 zł za kg a za pare miesięcy będzie pewnie ze 2,8 za kg jak porosną tym co nakupili bo się na kase nastawili

 

Kolego nie siej bez sensu fermentu na co to Tobie ?.Po pierwsze świnki tanieją teraz i jak ktoś widzi w tym super interes ,żeby teraz rozpoczynać hodowlę ,to nie umie liczyć ,lub bardzo jest wielkim optymistą i jedynie za free będzie się bawił w ten super zyskowny biznes .A po drugie ,to nie rozumiem co wyskakujesz z tą ceną 2,8 ..jesteś jasnowidzem ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskażcie mi proszę kiedy najwcześniej można wysiać żyto? idzie o to, iż chciałbym zużyć jak najmniej materiału siewnego nawet kosztem dodatkowego zabiegu fungicydowego jesienią, pszenicę z powodzeniem można wysiewać już w sierpniu przy odpowiednio ograniczonej gęstości, a jak jest z żytem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do cen może być różnie teraz mamy czas żniw każdy sprzedaje nadwyżki wiadomo cena leci ,ale w obecnym czasie patrząc na wschód ceny jak zaczęły spadać tak samo albo nawet szybciej mogą rosnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietrzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć co będzie. A pozatym też kiedyś hodowałem świnki i z tąd wiem co będzie za pare miesięcy. Oczywiście zawsze moge się mylić :D W tamtym roku bób był po 8 zł za kg więc w tym roku kto żyw zasiał bób w naszym rejonie a niektórzy wyrwali nawet sady i zaorali truskawki i jeszcze przed zbiorami wiadomo było że będzie go tyle że cena musi gwałtownie spaść no i jest po 2 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kissmy ,żyto tym bardziej można zasiać wczesniej ,,,,,,,,ba nawet opóżniony siew bardziej mu szkodzi niż innym zbozom ,ale pamietaj żyto wymaga odleżałej ziemi czyli orka nawet miesiac wczesniej ,,,,,,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są negatywne skutki siania żyta na nieodleżałej ziemi?

Ja zawsze siałem około 2 tyg czasami 3 po orce więc już chyba się uleżała?

Z tego co się orientuje to chyba szkodzi na system korzeniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskażcie mi proszę kiedy najwcześniej można wysiać żyto? idzie o to, iż chciałbym zużyć jak najmniej materiału siewnego nawet kosztem dodatkowego zabiegu fungicydowego jesienią, pszenicę z powodzeniem można wysiewać już w sierpniu przy odpowiednio ograniczonej gęstości, a jak jest z żytem?

Szkoda zawacac Wisłę kijem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzę zawsze z wałami w ubiegłym sezonie siałem żyto po kukurydzy około połowy października, ze 100kg nasion zebrałem 3t ziarna, chciałbym poprawić ten wynik i osiągnąć jeszcze lepszy stosunek plonu do ilości wysianych nasion, znacie jakieś źródło traktujące o przyspieszonym terminie siewie żyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci stanowiska po kukurydzy pod żyto?

Uzyskujesz rozmnożenie 1 do 30 przy założeniu 100% wschodów. Przecież żyto się krzewi , a w każdym klosie powinno być więcej ziarniaków niż 30 szt wiec coś jest nie teges.

W stanowisku po kukurydzy siałbym pszenicę lub pszenżyto , ew jęczmień jary(zależnie od kompleksu glebowego) i to nie ze względu na dużo większy potencjał plonowania , lepsze ceny i łatwiejszy zbyt , ale z uwagi na przysłowie ,"kto sieje żyto i proso, chodzi goło i boso" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buldog ja sieje tylko zyto ,bez nawozow i opryskow przyjedz do mnie zobacz ,,,,co myslisz ze rzepak kukurydza taki biznes i soja ha ha ha policz buldog

sobie,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mocno powinno rozkrzewić się żyto? miałem po 3-4 źdźbła, ale wskażcie mi czy mogę siać żyto w sierpniu, aby zużyć jak najmniej materiału siewnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wczesnie na siew zyta ale z kolei jak siałeś w pazdzierniku to tez lipa ...15-20 wrzesnia to dobry termin ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buldog ja sieje tylko zyto ,bez nawozow i opryskow przyjedz do mnie zobacz ,,,,co myslisz ze rzepak kukurydza taki biznes i soja ha ha ha policz buldog

sobie,,,,

Nie mam czasu do Ciebie jechać, ale znam taka uprawę ze średniowiecznych rycin, oraz fresków egipskich.

Ale może to i metoda.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te popisy zatruliscie zachłanniki ziemie ze mimo 10 zabiegow opryskiwaczem wszystko chore ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie- kazdy sam sobie liczy co mu sie oplaca. Nie da sie na 6 klasie uprawiac pszenicy, tak samo jak bez sesnu jest siać żyto na 1 klasie ziemi, bo plon moze i da duży, ale nawet jesli nie przewali sie na komplet, to i tak plon pszenicy będzie znacznie wiecej wart. Wiadoma sprawa. Jedni walą nawozy i opryski a inni sieją żyto po życie od 100 lat i też jest im dobrze, bo o nic sie nie muszą martwic- o wapnowanie, zmianowanie, ochrone itd.

 

A jesli chodzi o rozkrzewienia to mhybrydowe żyto moze dać nawet 10-12 rozkrzewien z jednego ziarniaka, populacyjne 5-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...