Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu kolo łowieckie zapłaciło mi 5500zł za 1ha zniszczonej kukurydzy na kiszonkę ale wtedy rzepak był po 2000zł więc to świetna cena jak na ten rok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolas kolego nie żałuj się krowiarzy to hu....uuu je tylko sie nabijakli całe lata z innych i z tych co z roslinnej żyją i świń itd .....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 5 000zł liczysz na 12 t po 400zł. Realne plusz szybciej masz wolne pole pod oziminy ale musiałby coś dorzucić za za brak słomy do zaorania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchodzą koszty zbioru , transportu , ryzyka w zamian za święty spokój i 5kzł w kieszeni Czy 400 zł za tonę mokrej jest realne, wątpię , widząc determinację rolników na skupach .

Osobiście widziałem gościa skłonnego opuścic cenę jęczmienia o 100 zł na tonie m gdyż jego wilgotność przekraczała min 13% . a tylko taki był przedmiotem skupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli gość nie ma gdzie zmagazynować to go rozumie, choć nie wiem jaka była cena wyjściowa

za 500 zł bym na pewno nie oddał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w wypełnienie ankiety 'Ocena świadomości ekologicznej rolników w kontekście stosowania integrowanej ochrony roślin.

 

Ankieta jest anonimowa, a uzyskane w niej wyniki opracowane w postaci zbiorczej analizy

i ogólnych wniosków zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby publikacji naukowej.

 

Proszę o wskazanie jednej lub więcej odpowiedzi lub uzupełnienie pola.

 

Link do ankiety: http://www.interankiety.pl/interankieta/e8d9111905ed01bc7bc5c9e5f58f885d

 

Za udzielenie rzetelnych odpowiedzi z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plony w tym roku beda wspaniale kazda kukurydza ma przynajmniej dwie kolby a spora czesc nawet 4. nigdy tego nie widzialem. to wina pogody czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największy plon daje 1 kolba, u mnie większość plantacji nie przekracza 1,5m i już zasycha (miesiąc za wcześnie) kuj-pom i wlkp plonu nie zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy siał może ktoś w tym sezonie kukurydze HR Smolice Rosomak,jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się spostrzeżeniami na temat tej odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
największy plon daje 1 kolba, u mnie większość plantacji nie przekracza 1,5m i już zasycha (miesiąc za wcześnie) kuj-pom i wlkp plonu nie zrobią[/quote

U mnie było podobnie okolice Tucholi ,ale po deszczach trzy tygodnie temu ulewnych (dzisiaj przez cały dzień spadło 50 litrów wody na metr ) kuku zmieniła się nie do poznania .Kolby są po jednej na każdej roślinie i całkiem pokaźne ,jak na taką ogromną suszę 2 miesiące .Jestem ciekaw ,czy ten nawóz jaki zastosowałem ,a nie żałowałem czy teraz pomoże w uzyskaniu plonu ,czy zaszkodzi kukurydzy.Moja odmiana to LS Silvano -miejscami ma 3 ,4 metry i Delitop .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie na ziarno sieję kukurydzę LG 30.233 i LG 2244 i pomimo panującej suszy zbiory zapowiadają się nie najgorzej .Kolby są ładnie wykształcone ,a sama kukurydza też ładnie wyrosła .Na góreczkach ma około 2,5m, natomiast na niżej położonych terenach ponad 3,5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego że jest wysoka. to nie jest wyznacznik plonu, urośnie wysoka a kolby będzie miała małe. a nawet jak się uda to cena zjedzie w dół tak jak ceny zbóż. jak będzie po 400zł to max i gdzie ta opłacalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zl/t mokrej o wilg 30%, przy obecnym kursie euro to pobożne życzenia.

Bardziej prawdopodobne jest 280-320 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tak czytam i oczą nie wierze

 

możecie dać kk duzo nawozu kiedys u nas taki co kupuje zboże i sprzedaje srodki i nawozy kupił pare ha ziemie i tam magazyn zbudował moze ma 10 ornego liche pola ale tyle soli dawała na kukurydzy ze nawet w latach suchych byla zielona

 

Ale rewelacji w polonach nie było

 

ale patrzcie co oznacza cynk w kukurydzy kiedys sam na swoim garbie sie przekonałem i rozpoznałem ukryty niedobór cynku http://www.inea_00fcr.user.icpnet.pl/Fragmenta1.pdf

 

Jak ktoś tak posieje to niech sie pochwali czy ja pierdoły pisze czy czasem coś co moze pomóc pzdr i zycze 20 ton ziarna z ha oczywiście suchego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400 zl/t mokrej o wilg 30%, przy obecnym kursie euro to pobożne życzenia.

Bardziej prawdopodobne jest 280-320 zł.

Kolego w moim regionie kukurydza jest bardzo słaba ,a miejscami wręcz nie istnieje z powodu suszy więc o plonach można sobie pomarzyć .Myślę ,że plony będą na poziomie 5 -7 ton będą w tym roku u nas .Moja kuku jest trochę lepsze i za cenę 320 zł ,jak piszesz nie sprzedam ziarno zakiszę i świnki zjedzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-7 ton to byłaby rewelacja, okoliczne plantacje rokują 3-6t/ha, u mnie we wrześniu spadło 6 litrów i w tym tygodniu na więcej się nie zanosi, rzepaki jeszcze nie powschodziły, orka wychodzi fatalnie, uprawy bezorkowe nie wyglądają wcale lepiej - masakra większa niż w 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na południu polski pada mocno zniwa były do 20 sierpnia ziarno najczesciej mokre koszone a jeszcze wiecej niz 50 % lezało

 

kukurydza ładnie wyglada ale rzepaki i tym co zabiło to jedno wielkie błotko

 

 

ale co myslicie o tym cynku czy da rade tak mocno obnizyć dawke azotu

 

Cena kukurydzy moze byc kolo 400 w tamtym roku tez suszyli po kosztasz jak przedsiebiorcy tak nie bede robić to rolnicy ogranicza zasiewy kukurydzy bo jest droga w uprawie a cena 400 zł za mokra to gdzieś granica oplacalnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kissmy...u mnie też jest susza teraz .Z tym ,że w sierpniu napadało sporo wody i kuku odskoczyła .15 sierpnia spało 60 litrów wody na metr .Ta susza utrudnia teraz prace na polu ,a ja mam gliny i za chiny nie mogę rozbić tych grup .Jutro biorę usługę wałowania specjalistycznym sprzętem .Orałem 2 tygodnie w stecz i było u mnie wilgotno .A teraz jest bardzo ciepło i nie pada .Ziemniaki przemysłówki sypią po 12 -15 ton z ha na dobrej ziemi u sąsiadów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie i miłe panie mam nowego sąsiada przez miedze duzy dzierżawca a przyjeżdża na 2,7 z 11km ale co mnie tam

 

Kiedys jechałem kolo jego dzierzaw i patrze ze pogoga go zaskoczyła i miał problem z zwiezieniem słomy moze z 200 a moze wiecej słomy w belach lezy w polu ale to nic jeden kawałek miał jeczmien ozimy który juz chyba w połowie maja lezał ale to tak wyglądało jak by jeszcze miał problem z łamlimoscia podstawy zdzbła ale chłop uparty i musiał z 10 ha przesiać kukurydzya jeszcze kolo 20 sierpnia miała nie wiecej niz 50cm a moze mniej .A Dzis kwietnie i zawiazuje kolby Ciekawi mnie by wyda ziarno bo on produkcji zwierzecej od 15 lat nie ma kukurydza na dzis ma kolo 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co myslicie o tym cynku czy da rade tak mocno obnizyć dawke azotu

 

owszem kukurydza potrzebuje najwięcej tego mikroskładnika, ale podstawa to pH i zbilansowanie wszystkich składników odżywczych, samym cynkiem nic nie zrobimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daleki jestem o uprawy kukurydzy metodami ekologicznymi ale to badania coś pokazało . ze plon przy nawożeniu 80kg/ha i 160kg N był równy a nawet był wyższy dla dawki 80kgN oczywiście ze inne składniki tez były podane zdaje tez sobie sprawę ze badanie na zawartość Zn to koszt okolo 500zł wiec te 80 kg azotu jest o wiele tańsze .

 

 

Ale czy kukurydza jest wrażliwa na ph to wątpliwa teza jakies 15 lat temu inny potentat jak sie później okazało zarobił nie leganie kolo 5mln i troche odpoczywał na utrzymaniu panstwa .Ale siał kukurydze na kazdym nie użytku w kolo w 10 wsiach a moze i wiekszej ilosci w sumie to w szczycie swojej produkcji miał moze z 300 -400ha .on nigdy nie wapnował tych poł azot głownie podawał w siarczanie amonu cała dawka w korzeń przed siewem . Pierwsze lata to sredni plon u niego mokrej to ponad 12ton . Fakt ze potem ja inni te pola przejmowali to mieli problem bo tam nic poza żytem nie chciało rosnać ale po wapnowaniu i zyto można tam bylo uprawiać wszytko jak grunt pozwalał

 

Ale cena faktycznie moze być ciekawa na kukurydze jest na ewgt oferta 10tys ton suchej za 560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnych warunkach (obecny sezon w kuj-pom) ograniczone nawożenie może dać podobny albo nawet lepszy efekt, odnośnie odczynu to kukurydza jest rośliną najbardziej reagującą na zmianę pH, co nie wyklucza, iż da 12t/ha przy 80kg N i pH 4,5 u nas w tym sezonie jest odwrotnie 120kg N, pH 6 i plon 4,5t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie badania gleby to zawartość boru, miedzi, żelaza, cynku i manganu zbadamy za 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...