Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tzn na podlasiu plon qq zapowiada się całkiem nieźle tylko ta cena nie za straszna, różnie od 300-400 netto a jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre cenik za usługi stacji chemiczno rolniczych sie zmienil i faktycznie jest teraz cena od 34 do 53 prawia za badanie boru cynku mangan zelaza i miedz a bez boru to 34 ale to jak sie nie przyznacie ze nie jest na cele nie zwiazna z osadami sciekowymi . Ale Polska to dziki kraj wiec co sie dziwić ale ....

 

 

do osadów jest jeszcze kadm fosfor ołow

 

Akurat jak u was tak mało padało to raczej na małej dawce Azotu kukurydza mogła by byc jeszczesz słabsza ale tam gdzie w miare regularnie pada to kto wiec czy zamiana 80 kg na 2 kg cynku by nie wyszła na dobre .

Ja ten cynk w tamtym roku widziałem ze potrafii kopa dać roślina jak by sie dawało duze dawki azotu ale tak do konca nie wiem jak to optymalnie podać narazie wiem tyle ze cynku musi być bez azotu i bez azotu to sie podaje roślina 1 dawka to do zaprawy .U nas ceny kuku bez kontraktacji do 360 maks lub 560 sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena 350 -360 zł netto cena za 30% towar .Cena porażka .Może wiecie kto kupuje mokrą kuku w Kujawsko-pomorskim za wyższą cenę .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ten cynk w tamtym roku widziałem ze potrafii kopa dać roślina jak by sie dawało duze dawki azotu ale tak do konca nie wiem jak to optymalnie podać narazie wiem tyle ze cynku musi być bez azotu i bez azotu to sie podaje roślina 1 dawka to do zaprawy

 

do 2kg spokojnie zaaplikujesz dolistnie, pytanie brzmi jaka będzie przyswajalność i koszt zabiegu, nie pamiętam ile kosztuje chelat cynku ale strzelam, że około 10zł/kg przy 14% zawartości cynku czyli na 2kg potrzebujemy około 14kg chelatu, co kosztuje 140zł i tutaj pojawia się pytanie czy zagwarantuje nam to przyrost plonu o 0,5t/ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ten cynk w tamtym roku widziałem ze potrafii kopa dać roślina jak by sie dawało duze dawki azotu ale tak do konca nie wiem jak to optymalnie podać narazie wiem tyle ze cynku musi być bez azotu i bez azotu to sie podaje roślina 1 dawka to do zaprawy

 

do 2kg spokojnie zaaplikujesz dolistnie, pytanie brzmi jaka będzie przyswajalność i koszt zabiegu, nie pamiętam ile kosztuje chelat cynku ale strzelam, że około 10zł/kg przy 14% zawartości cynku czyli na 2kg potrzebujemy około 14kg chelatu, co kosztuje 140zł i tutaj pojawia się pytanie czy zagwarantuje nam to przyrost plonu o 0,5t/ha?

 

ja stosowałem w tym roku chlorek cynku 45% cena nie pamietam dokladnie ale to na kg sie płaci . chelat EDTA jest to opatentowane przed 2 wojna swiatowa i jak myślisz technika staneła od tamtego czasu .

Ja nie wiem ale ten chelat ma bardzo krótka trwalosc .

Nie wiem ile Zn bez chalatu zostanie wchłoniete wciagu 48godz ale nawet zakładajac ze połowa w straty idzie to ja to duzo taniej kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na cenę 280zł/t netto!!! Takie obowiązują w lubelskim. ciekawe kto dłużej wytrzyma? My czy oni?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam parametrów dla roślin, ale z tego co pamiętam organizm człowieka przyswaja "syntetyczne mikroelementy" w około 5%, natomiast chelaty nawet w 90%, tylko trzeba uważać na składy mieszanek, gdyż łatwo można popsuć wiązania chelatów, jest również technologia stosowania aminokwasów roślinnych jako nośników (to dopiero jest drogie), ale w ziemniaku polskim trafiłem na badania potwierdzające wysoką skuteczność mikroelementów z aminokwasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podałem zwykły chelta jakich masz 90% na rynku a Ty juz 5 króków przedmna a z wchłanianiem moze byc roznie przez wode patrz http://www.jagodnik.pl/nawozenie/borowka-wysoka/122-woda-istotny-element-fertygacji

 

Skoro woda do podlewania ma takie wielkei znaczenie oni rozpusczaja te same nawozy dolistne do my ale 1 do 2 kg na 1000l i dla nich ma to znaczenie

 

poszukaj kto u Ciebie sprzedaje siarczek cynku lub chlorek cynkuja za 45 patrzylem na fakt vat 3,5 za kg daje maks w jednym oprysku 1kg do desykacji dodałem moze z 3kg ale słoma to mi sie szara zrobila po 10 dniach wiec chyba coś dziala glifosat tez dałem i siarczan i jeszcze wode zakwasiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borówka działa lepiej niż papierek lakmusowy;] ale faktycznie warto dążyć do optymalizacji nakładów, zimą troszeczkę nadrobię teoretyczne zaległości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wykoszona fao 225 wilgotność 30% plon według kombajnu prawie 11t. Poszła na suszarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laurinio KWSu idzie.Plon ok 12,5 T suchej, wilgotność 25,5%. Nie liczyłem na taki plon, wyrosła wielka jak to zwykle ta odmiana ale kolby niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się Panowie czy opisywanie plonów na poziomie większym od oczekiwań ma wpływ na poziom cen skupu i czy w ogóle sensowne jest pisanie takich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję plony rzeczywiste zmierzone.

Sam jestem zaskoczony wydajnością bo susza jest od lipca. Kukurydza jest siana bezorkowo i były mniejsze straty wody.

Plony w całym kraju są różne, a sprzedawanie teraz po 500 to strzał w kolano.

Jak ktoś musi to jego problem, za rok nie posieje bo nie będzie miał za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się Panowie czy opisywanie plonów na poziomie większym od oczekiwań ma wpływ na poziom cen skupu i czy w ogóle sensowne jest pisanie takich postów.

 

kolego taki fach ze nie warto sie przyznawać do sukcesów a warto sie chwalić porażkami

 

Niech pisza o plonach pow 12 ton to 2x średni plon w Polsce nawet jak nie wpływa to bezpośrednio na cene to moze ktos kto skupuje to tez to czyta i od razy cytuje jakie sa plony

 

Mnie osobiscie zastanawia dlaczego nie ma podatku dochodowego w Polskim rolnictwie

pierwsze przymiarki rachunkowości były juz 1996 i1997 wszyscy co mieli kredyt prefencyjny cos takiego robili i potem wszyscy byli kontrolowani przez urzad skarbowy ale chyba wyszło wtedy ze Ci ludzie raczej nie maja dochodu i odpuścili podatek a teraz przecież rolnicy dobrze zarabiają i dlaczego nikt nas nie chce opodatkować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szopen=baraki z forum TCH

Słucham?

 

Co do opodatkowania to uważam, że powinniśmy płacić dochodowy jak firmy, a nie gruntowy. Rzecz w tym, że wtedy mielibyśmy koszty uzyskania, amortyzację itp. Dobrze policzyli, że rolnicy inwestujący grubą kasę nie płacili by podatku wcale, a gruntowy zawsze trzeba zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy kukurydza została już zebrana ........................

...........przez dziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę też zjadły i dalej jedzą. dwa szacowania już zakończone. Uczciwie wyszacowane straty to ok. 1,5%, 2,2% i 2,7% na różnych polach. Jakby koło nie stawało do tej pory okoniem i nie zawaliło szacowania rzepaku to nawet bym darował połowę strat.

W drugiej części gospodarstwa mimo pilnowania i starań straty będą większe, ok. 5% ale jeszcze nie były liczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie trochę też zjadły i dalej jedzą. dwa szacowania już zakończone. Uczciwie wyszacowane straty to ok. 1,5%, 2,2% i 2,7% na różnych polach. Jakby koło nie stawało do tej pory okoniem i nie zawaliło szacowania rzepaku to nawet bym darował połowę strat.

W drugiej części gospodarstwa mimo pilnowania i starań straty będą większe, ok. 5% ale jeszcze nie były liczone.

te baraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szopen=baraki z forum TCH

Słucham?

 

Co do opodatkowania to uważam, że powinniśmy płacić dochodowy jak firmy, a nie gruntowy. Rzecz w tym, że wtedy mielibyśmy koszty uzyskania, amortyzację itp. Dobrze policzyli, że rolnicy inwestujący grubą kasę nie płacili by podatku wcale, a gruntowy zawsze trzeba zapłacić.

 

Tylko mały niuans podatek od gruntów nie zniknie jak wejdzie dochodowy a jeszcze były plany o katastralnym

 

To myslisz ze mali rolnicy by placili podatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szopen=baraki z forum TCH

Słucham?

 

Co do opodatkowania to uważam, że powinniśmy płacić dochodowy jak firmy, a nie gruntowy. Rzecz w tym, że wtedy mielibyśmy koszty uzyskania, amortyzację itp. Dobrze policzyli, że rolnicy inwestujący grubą kasę nie płacili by podatku wcale, a gruntowy zawsze trzeba zapłacić.

 

Tylko mały niuans podatek od gruntów nie zniknie jak wejdzie dochodowy a jeszcze były plany o katastralnym

 

To myslisz ze mali rolnicy by placili podatek ?

Bzdury powielasz kolego .Trąbili o tym w telewizji już dawno ,że podatek dochodowy o ile wejdzie ,to musi gruntowy zniknąć ,bo oby dwa od jednej produkcji są sprzeczne według prawa Unijnego .W przeciwnym wypadku już dawno, by były oby dwa wcielone w obowiązek uiszczania przez nas .Nie obraź się ,ale ciśnienie mi się podnosi ,jak rolnicy sami sieją taki ferment ,to jak tego bzdurą nie nazwać .Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja pierdół nie pisze

 

a co firmy nie płaca lokalnych podatków ?

jak to sobie wyobrażasz ze gmina skąd weźmie różnice w dochodach ?

 

z tego co sa plany to podatek ryczałtowy do 5 albo 6 ha kolo 700

od 2 do 4 % podatek od obrotu ale to do 150tys rocznie

i podatek na zasadach ogólnych ale trochę inne stawki maja być niz na ogólnych

 

Zbliżają sie wybory dopytaj wójta burmistrza czy nie był na szkoleniu w sprawie podatku od rolnikow. Bo z tego co piszesz to nie pytaleś tylko piszesz by sie zapisać w pamieci

 

moim skomnym zdaniem nie ma tego podatku bo sa wybory po wyborach raz dwa go wprowadza

 

Kuzyn kosił kukurydze to jak macie po 12 ton z ha to macie zajebista kukurydze on tyle moze z 3 ha miał ale 15ha dominatorem 88 z 4 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D kolego ja pierdół nie pisze

 

a co firmy nie płaca lokalnych podatków ?

jak to sobie wyobrażasz ze gmina skąd weźmie różnice w dochodach ?

 

z tego co sa plany to podatek ryczałtowy do 5 albo 6 ha kolo 700

od 2 do 4 % podatek od obrotu ale to do 150tys rocznie

i podatek na zasadach ogólnych ale trochę inne stawki maja być niz na ogólnych

 

Zbliżają sie wybory dopytaj wójta burmistrza czy nie był na szkoleniu w sprawie podatku od rolnikow. Bo z tego co piszesz to nie pytaleś tylko piszesz by sie zapisać w pamieci

 

moim skomnym zdaniem nie ma tego podatku bo sa wybory po wyborach raz dwa go wprowadza

 

Kuzyn kosił kukurydze to jak macie po 12 ton z ha to macie zajebista kukurydze on tyle moze z 3 ha miał ale 15ha dominatorem 88 z 4 godz

Już raz napisałem ,że to jest nie zgodne z przepisami Unijnymi i teraz pytanie podstawowe ,jakie przepisy są sprawcze Polskie ,czy Unijne ? w razie coś takiego planują ,to ja nie będę płacił ,bo nie mam dochodu ,a niech mi wyliczą ,że mam jak świnki są po 4,20 netto ,a kuku po 350 netto ,to do kuku jak mi plonuje 8 ton muszę dołożyć i o jakim dochodzie mówimy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...